Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Je reálné sehnat t4 long do 50 tisic?

Je reálné sehnat t4 long do 50 tisic? 09. zář 2018 23:54 #188239

  • Honza123
  • Avatar uživatele Honza123 Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, jsem tady na fóru nový, tak snad píšu do správné sekce. :)

Chtěl bych si koupit první dodávku, rozhodl jsem se pro transportera/caravellu. Jsem studentem VŠ, takže peněz není nazbyt, proto tak nízký rozpočet. Je mi jasný, že t4 za 50 nebude perfektní, s nějakou výbavou (klima) jsem se rozloučil rovnou. Jde mi o to, jestli je reálný sehnat v téhle cenové relaci něco, co nebude sežraný skrz naskrz a nebo mít potkaný motor. S nějakou rzí počítam, k COčku mám přístup a i s ním mám už něco navaříno. Na prvotní servis mám stranou cca 10 tisíc. (Olej, filtry atd.) a spoustu věcí si zvládnu udělat sám. Měl by to být buďto prosklený busík, nebo poloplech, rozhodně ne s přepážkou.

Co jsem prohlížel bazary, tak nějaká auta v mé cenové relaci jsou, ale z fotek se toho mnohdy moc vyčíst nedá. Nájezd neřeším, počítám že to v reálu bude cokoli mezi 0.5 - 1 mil. km.
Motor buďto 2.4d nebo 1.9, ale z hlediska servisnich nákladů bude 2.4 asi levnější, ne?

Budu rád, pokud se vyjádříte, zda je možné koupit za tyhle peníze t4, nebo jenom hromadu šrotu, díky :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Honza123.

Je reálné sehnat t4 long do 50 tisic? 10. zář 2018 07:32 #188244

  • JaM
  • Avatar uživatele JaM
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1724
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 53
Když budeš mít štěstí, koupíš i levněji než 50. Chce to hledat, třeba i v Německu. Já koupil pracanta za 50 s tím, že vydrží 3 roky...
Drží už čtvrtej rok, ale dosud náklady cca dalších 40-50k. Ze začátku to bylo peklo, závady každý čtvrtrok. Poloosy, spojka, homoklouby, těsnění pod hlavou... A navíc nějaké chtěné úpravy, jako folie do oken, zateplení, postel, denní svícení....
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480
Poděkovali: Honza123

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od JaM.

Je reálné sehnat t4 long do 50 tisic? 10. zář 2018 07:35 #188245

  • Rebelant
  • Avatar uživatele Rebelant
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1137
  • Karma: 22
  • Obdržená poděkování 113
Reálné to je, za tyto peníze se čas od času sem tam něco objeví. Pokud chceš cestovat a nekoukat na čas, tak Ti i tato motorizace postačí - 2,4 D i 1,9 TD nejsou zrovna "trhači asfaltu", o to více je tato motorizace výhodnější co se nákladů týče. Bude Tě asi čekat dost ježdění a hledání, páč přeci jen už se jedná o starší auta a spousta z nich budou "pasti". Přeji mnoho úspěšných cest k hledání a nalezení té vytoužené. Mj myslím si, že v každém kraji se najde někdo z místních klubáků kdo s Tebou se na vyhlídnuté VWozy pojede kouknout a poradí na místě.
Ride to live, live to ride
neaktivní: VW T4 1,9 TD 2001, VW T5 1,9 TDI 2004, VW T3 DOKA 1,6 TD 1986, VW T4 dlouhé vysoké syncro - Vildafornia 2,5 1995
aktivní: VW T5 1,9 TDI "Jahůdka", T4 multivan syncro 2,4 D, T3 1,9 TD Džůsík
IMV 1000 r.v. 1964, V3S, ZIL, UAZ, LUAZ, JEEP GPW 1943, ...
Honda CBR 1000f, Jawy, ČZ, ...
a další :-o
Poděkovali: Honza123

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Je reálné sehnat t4 long do 50 tisic? 10. zář 2018 08:24 #188248

  • Honza123
  • Avatar uživatele Honza123 Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2
  • Obdržená poděkování 0
Díky za odpovědi. :) V Německu hledám taky, blbý je, že většina aut, co vypadají tak nějak obstojně je na druhý straně Německa od našich hranic.. Jak to je vlastně s ekodaní při přepisu z Německa? A četl jsem, že cca od roku 96 se používala pozinkovaná kastle, je to velký rozdíl oproti prvním rokům co se týče odolnosti proti rzi?

S drobnýma opravama počítám, ale pokud se nesejdou všechny naráz, tak by to neměl být problém udělat / nechat udělat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:Je reálné sehnat t4 long do 50 tisic? 10. zář 2018 13:38 #188256

  • _luky_
  • Avatar uživatele _luky_
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 16
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 4
Bingo, v Norimberku je to přebraný. Já byl pro to moje v Hamburku. Těch pár kilometrů navíc za to stojí.
VW T4 California Coach 1997
Poděkovali: Honza123

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od _luky_.

Je reálné sehnat t4 long do 50 tisic? 11. zář 2018 10:44 #188283

  • Rebelant
  • Avatar uživatele Rebelant
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1137
  • Karma: 22
  • Obdržená poděkování 113
Ono těžko říct, jak je to s odolností proti rzi. Můžeš najít první model T4 bez pozinku a přitom bude TOP a zrovna tak můžeš narazit na poslední T4, které budou shnilé na kaši. Nejvíc asi záleží na původním uživateli, jakou péči a údržbu vozu věnoval. Myslím, že když se osobně spojíš s někým odsud, kdo už má nějakou tu rozborku a zborku za sebou, tak ten přesně ví kam kouknout - schůdek pod plastem řidič i spolujezdec, rám čelního okna, zadní dutiny a lemy,... Také se to odvíjí od typu kastle. Např. u sanitek můžeš očekávat, že zvenku můžou být nádherné a uvnitř pod tapecírunky (díky tepelné izolaci z polystyrénu a montážní pěny) marně budeš hledat neshnilé místo.
Ride to live, live to ride
neaktivní: VW T4 1,9 TD 2001, VW T5 1,9 TDI 2004, VW T3 DOKA 1,6 TD 1986, VW T4 dlouhé vysoké syncro - Vildafornia 2,5 1995
aktivní: VW T5 1,9 TDI "Jahůdka", T4 multivan syncro 2,4 D, T3 1,9 TD Džůsík
IMV 1000 r.v. 1964, V3S, ZIL, UAZ, LUAZ, JEEP GPW 1943, ...
Honda CBR 1000f, Jawy, ČZ, ...
a další :-o
Poděkovali: Honza123

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.158 sekund

Login