Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - dodatečná montáž klimatizace

T4 - dodatečná montáž klimatizace 05. úno 2014 18:11 #134602

:o noooo :o vyrazil si mi dych. hmm asi sa vyhnem DE pri ceste do francuzka... myslis ze to plati aj na ine krajiny ? co AT? to su podobne natury...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - dodatečná montáž klimatizace 05. úno 2014 18:23 #134610

  • kusna
  • Avatar uživatele kusna
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 691
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 3
To nevím,mám zkušenost pouze s němci...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - dodatečná montáž klimatizace 22. úno 2014 10:04 #135796

  • Rauco
  • Avatar uživatele Rauco
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 21
  • Obdržená poděkování 0
No jelikož mě to do německa zas tak často nevede, nebál bych se toho. Jen mě trápí otázka, zda-li by se dalo něco vytrhat z nafťáku a dát to do benzínu.
A co vůbec všecko mám hledat

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - dodatečná montáž klimatizace 01. bře 2014 10:34 #136192

  • adamB
  • Avatar uživatele adamB
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 10
  • Obdržená poděkování 0
Nemáte nekdo zkušenost na kolik to přijde v servise s papírem ? Měl jsem r.v.92, benzín 81 kW AAF, doděláváná klima. Už jsem si říkal že nikdy (nedělal jsem to já), těch drátů a co to dalo než se nějak zapojily. Ale když se někdy vyskytne pěkný kousek, tak si říkám, že bych do toho možná šel znova.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - dodatečná montáž klimatizace 13. kvě 2015 16:38 #154979

ahojte, musi sa pri dodatocnej montazi menit aj ventilator ktory mam pred chladicom? ak nie ako sa spusti tento povodny ventilator po zapnuti klimatizacie? (mam ACV r.v. 1996) DAKUJEM

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od erikondrejka.

T4 - dodatečná montáž klimatizace 18. kvě 2015 23:27 #155244

Ahojte, kupil som si komplet klimu pre svoje auto, cesty nie je spat :-) resp. asi hej, ale nevedomost mi hovori ze pusti sa do toho :-) Prisla toho cela krabica, dnes som to vytiahol a snazil sa to skompletizovat a mslim ze az na dve veci (rele 147 a predradeny odpor pre chladic) by to mohlo byt kompletne. Pokusim sa spisat cely postup aj jednotlive suciastky ktore som pouzil pri instalacii - vratane samotnej instalacii a snad to niekoho odradi alebo naopak nakopne si domontovat klimatizaciu.

Jedna so "retrofit" na ACV r.v. 1996 (dlhy predok) vo verzii California - jedna sa o montaz MANUALNEJ klimatizacie a LEN dopredu.

Zakladny prehlad zakupenych casti klimatizacia:
1. Kompresor solu s drziakom na motor (original: SD7-V16 cislo: 7DO 820 805 ktory sa pouziva od roku 1995 starsi model bol SD7-H15 ) spolu s hadicami ...
2. Kondenzátor – “chladič” (mam vo verzii bez sušiča - cislo doplnim)
3. Zásobnik kvapaliny a sušič (original vo verzii na zavesenie na vystuhu, cislo: 7D1 820 191 A )
4. Ventil na kontrolu stavu kvapaliny a jej doplnanie – pre vysokotlaký okruh
5. Expanzný ventil pre výparník (je tesne pred protipoziarnou stenou v motorovm priestore... cislo: 701 820 679 D)
6. Výparník (sucastou vzduchoveho vymennika)
7. N43 ventil – solenoid ventil pre chladiaci okruh
8. Ovladacie ustrujenstvo na palubovku

Elektricke casti potrebne k namontovaniu:
1. Spínač E33 (teplotny spinac pre vyparnik iba klimatizácia – manuálna ; je uz sucastou vnutorneho vyparniku....)
2. Relé J32 ( ink oznacene RELE 140 ktore spina cerpadlo a ventilatori...)
3. Relé J365 (C cut-off odstavenie – vypnutie - edna sa o RELE 147) - netusim ako to je zapojene a co spina toto rele!! dufam ze nie RJ motora.... :unsure:
4. Vypínač F129 (tlakový vypínač pre klimatizáciu - je sucastou vysokotlakovych hadic... spusta ventilator na vyssiu rychlost...)
5. Vypínač F163 (teplotný vypínač pre klimatizáciu (spojeny 2in1 spolu s vypinacom 165) cut-off - tento sa musi domontovat do hadic chladenia motora)
6. Vypínač F165 (teplotný vypínač pre ventilator – sluzi na spustenie 3 rychlosti ventilatorov...)
7. Predradeny odpor pre ventilatori

Postupne pripravim presnejsi prehlad.

napisem viac vstupov v pripade ze niekto bude odpovedat na jednotlive otazky tak aby nemusel na cele moje vlakno - bude to asi prehladnejsie....
dakujem,
erik

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od erikondrejka. Důvod: upresnenie

T4 - dodatečná montáž klimatizace 18. kvě 2015 23:29 #155245

ktore tiahlo ide kam - na ktory ovladac? je v tom farebnom kodovani skryty vyznam?
tiahlu su farebne oznacene:
zlta+zelena
cervena+modra
zlta+modra

Da sa urcit podla farby kam ich zapojit?
Aby to niekoho neplietlo, klimu montujem len dopredu hoci na ovladaci mam aj ovladanie ventilatoru vzadu do stropnice...
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od erikondrejka.

T4 - dodatečná montáž klimatizace 18. kvě 2015 23:47 #155246

Klapka vnutorneho obehu je ovladana pneumaticky, ale na mojom vymenniku je na "T" kuse a pokracuje niekam dalej... co by malo byt dalej pripojene?

Oznacenie mojej klimatizacie je VALEO T4 KIM LL GP a cislo: 7D1 820 005
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - dodatečná montáž klimatizace 18. kvě 2015 23:49 #155247

Na Zvazku vodicov pre predne ventilatory mam dva konektori ktore zatial neviem kam maju ist - jeden je specificky (gumovy) tak mozno niekto bude viedit... (pozri fotka 2.jpg) druhy je dokonca iba jedno-pin a je na zvazku hned pod vyvodom na RELE ventilatorov....
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:T4 - dodatečná montáž klimatizace 19. kvě 2015 05:32 #155251

  • Trcek
  • Avatar uživatele Trcek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 4897
  • Karma: 27
  • Obdržená poděkování 72
Ten kabel vypada jako privod na dochlazovaci cerpadlo

Odesláno z Mé databanky S4 Galaxy pomocí Tapatalk
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - dodatečná montáž klimatizace 19. kvě 2015 07:59 #155254

  • lesek
  • Avatar uživatele lesek
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 104
  • Obdržená poděkování 0
ten "jednopin" je propojka myslím do světelný elektroinstalace. to zjistíš až začneš rozebírat tvoje auto a uvidíš kam to patří...
Multivan Generation TDI 111kW, AXG, 2003
Transporter kombi 75kW, ACV, 2002

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - dodatečná montáž klimatizace 19. kvě 2015 09:00 #155258

  • lesek
  • Avatar uživatele lesek
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 104
  • Obdržená poděkování 0
schéma nemám a ani jsem ho nepotřeboval jak jsi se ptal... Vše má svoje místo. škoda že jsi ode mě tak daleko, dělal jsem to samé.
Multivan Generation TDI 111kW, AXG, 2003
Transporter kombi 75kW, ACV, 2002

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:T4 - dodatečná montáž klimatizace 19. kvě 2015 09:05 #155260

to by vysvetlovalo to gumicku na koncovke 2pinu ... cerpadlo je hodne nizko nad zemou... ja ho mam v aute ale ked mi naposledy vyhorelo aj s koncouvkov tak mi to kamos napojil "napriamo" a zalial lepidlom na sklo... hmm takze ziedna koncovka u mna :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od erikondrejka.

T4 - dodatečná montáž klimatizace 19. kvě 2015 09:20 #155261

lesek napsal: schéma nemám a ani jsem ho nepotřeboval jak jsi se ptal... Vše má svoje místo. škoda že jsi ode mě tak daleko, dělal jsem to samé.


keeeez by to bolo tak ze vsetko ma svoje miesto... no ideal je asi mat "donora" vedla svojho auta a brat veci pekne 1:1 ... ale to by bol svet prilis jednoduchy :lol:

prosim ta a co ovlada odpojovacie rele 147?? (oznacovane aj J365) dufam ze to nie je prepojene z RJ motora... na T4 wiki pisu ze rele sa zopne pri teplote nad 120 alebo pri nizkych otackach ... a vypne klimu ... preto mi stale vrta hlavou ze tam je prepojenie na RJ motora pri tom poklese otacok... hmm? :unsure:

ako si to vyriesil prosim Ta? ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - dodatečná montáž klimatizace 19. kvě 2015 11:45 #155274

  • lesek
  • Avatar uživatele lesek
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 104
  • Obdržená poděkování 0
a kde by mělo být to relé, máš to na tom svazku nebo je to v pojistkovnici? 140 vím, ale tohle si nějak nevybavuji... nic jsem nenapojoval a nepropojoval, jen svazky do sebe a bylo hotovo.
Multivan Generation TDI 111kW, AXG, 2003
Transporter kombi 75kW, ACV, 2002

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.151 sekund

Login