Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru"

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 02. led 2010 20:25 #32239

  • Rob
  • Avatar uživatele Rob Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 404
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj,
na moje AAB mi jede jak je výše zmíněno - při cca 3500 otáček to jede tak 125km/hod (podle tacháče). Přemýšlím, jestli je nějak možné (a cenově přijatelné, tzn. mimo výměnu převodovky) to nějak změnit, jelikož chci jet rychleji, ale nechci tůrovat víc otáček, páč 4000 ot. už mám prakticky v červeným:(

pomůžou tomu různý nastavení v motoru a čerpadle, jako předvstřik, repase trysek a čerpadla, množství nafty atp..?

Nebo je to marný? Snažím se nad tím přemýšlet a podle mýho to prostě rychleji jet nezvládne s touto převodovkou, ale zas někdo mi říkal, že jezdil s AAB i 170, ale to byly syncra... Tam je jiná převodovka? nebo jak to vysvětlit?

Díky za objasnění.
R
VW Transporter T4 2,5 TDI 75kW ACV '99 syncro long

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 02. led 2010 21:43 #32263

Máš stejný problém jako já. Dá se tomu prý pomoci rychlejší pětkou, tak to tady prezentoval Mašlo, bohužel zde mé vědomosti končí. Převodové poměry si ještě spočítám, ale co tam nacpat aby to jelo a neprasil jsem zase motor tak na to jsem krátký. zkus ho oslovit třeba budeš mít víc štěstí než já 8-)
T4 2,4D Lunochod

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 02. led 2010 22:03 #32267

  • ABART
  • Avatar uživatele ABART
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1136
  • Karma: 96
  • Obdržená poděkování 24
VW T4 2.4D CROSSBUS(syncro),
VW T4 2.4D CROSSDOKA(syncro) ..snad nekdy bude hotova.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
BABETA LX
snekobudka KIP

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 02. led 2010 22:30 #32273

  • Rob
  • Avatar uživatele Rob Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 404
  • Obdržená poděkování 1
no to sem rád, že sem našel konečně někde taky zpřízněnou duši, která má podobnej problém, jako já:-)

Abarte, ty máš v popisu i 2.4 Syncro, nebo kdokoliv, kdo máte toto auto, kolik vám to jezdí??

Je mi záhadou, že sem dokázal jet i 150 předtím - te'dka po rozvodech, motor tak nějak furt ladím, bo nemám hodinky na předstih ani měřák na napnutí rozvodů, a jezdil sem jenom s moji 2.4, tak ani nevím, jak by měla správně jezit, ale hlavně předtím sem jel i 150 a teďka na 130 končím, tak to je divný ne, když v podstatě teďka u těch 130 končí otáčkoměr?? V červeným sem určitě nejezdil..
Dělal sem rozvody a nějaký takový věci, od té doby to 150 nehrábne:-(
R
VW Transporter T4 2,5 TDI 75kW ACV '99 syncro long

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 02. led 2010 22:42 #32278

  • PAKO
  • Avatar uživatele PAKO
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 270
  • Obdržená poděkování 0
2,4 57kw ,já mám 140 -+konečnou (měřeno přesnější navigací než tachem)na 15" 6o profil

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 02. led 2010 23:30 #32286

  • Rob
  • Avatar uživatele Rob Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 404
  • Obdržená poděkování 1
Pako: a ty máš syncro nebo předohrab? A kterej rozměr je na gumách "profil", s gumama sem na žádným autě nikdy nějak nelaboroval, kromě výměny léto/zima, vždycky sem tam dával dle původního rozměru, tak nevím, co znamená "profil".
Každopádně díky za přispětí, čekám, esi se někdo ozve, komu to jezdí víc.
Rob
VW Transporter T4 2,5 TDI 75kW ACV '99 syncro long

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 03. led 2010 00:47 #32291

Já mam předohrab, kola 205/65 r15, krátkou převodovku a dostal jsem z toho 165km/h (na rovině) jinak cestovní rychlost je 110-120km/h d:_(
Caravelle T4 2,4D "Lentilka"

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 03. led 2010 00:58 #32292

  • Rob
  • Avatar uživatele Rob Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 404
  • Obdržená poděkování 1
to nechápu, jak si z toho mohl tolik vymáčknout? kolik si měl otáček??
pokud dobře počítám, se svýma 195/70 R15 C mám větší průměr pneu, nebo ne? Tzn. bych měl jezdit rychleji??

Když se mění gumy na jiný rozměr, je potřeba nějak někde něco nastavovat, aby se správně zobrazovala rychlost? Nebo jak se ta rychlost měří?

Zrovna na Tebe Adámosi, si vždycky u Tvého příspěvku vzpomenu na to, jak si dal klepec Impreze, a nechápu to, jaktože ti to tak jezdí...???
Tiše závidím :oops: :oops: =D>
VW Transporter T4 2,5 TDI 75kW ACV '99 syncro long

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 03. led 2010 01:30 #32294

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
Jo, to mě také zajímá - napiš, jak jsi rozdrtil Imprezu???
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 03. led 2010 01:31 #32295

  • PAKO
  • Avatar uživatele PAKO
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 270
  • Obdržená poděkování 0
mám předohrab 15" 195/60,tachem neměřím to proměřuje

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 03. led 2010 01:41 #32297

S tou imprezou to byla trošku ironie, rsp optickej klam na fotce :D :-AD(A
Taky nechápu jak to mohlo jet 165, podruhý se mi to už nikdy nepovedlo..možná jestli to nebylo tim že sem měl plnou nádrž Vervy, protože jinak jezdim na ONO D:_)5 Otáčkoměr nemam, zato tam mam hodiny \:D/
Caravelle T4 2,4D "Lentilka"

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 03. led 2010 10:24 #32312

Ale to syncro muselo být nějak předělané. Všeobecně jsou syncra ještě o chlup pomalejší než předohraby, jinak já jsem si auto zrychlil kdysi, když ještě bylo 2.4D také rychlejší pětkou. Pak jsem ještě různě sestavoval a kombinoval několik převodovek, dokonce jsem kvůli tomu rozdělal třeba i převodovku z TDi Octavie, ale zjistil jsem, že třeba stupně 3,4 a 5 jsou u té Oktule naprosto stejné (dokonce i ozubená kola - naprosto záměnná rozměrově). Výslednou rychlost udává až rozdíl stálého převodu, tedy diferenciál, a tam je ten problém. D:_)1
VW T4 syncro long multipřestavba - UKRADENO
ČEKÁM NA ZÁZRAK

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 03. led 2010 10:32 #32314

  • ABART
  • Avatar uživatele ABART
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1136
  • Karma: 96
  • Obdržená poděkování 24

Rob napsal: Abarte, ty máš v popisu i 2.4 Syncro, nebo kdokoliv, kdo máte toto auto, kolik vám to jezdí??


R

Cau.Ja to moc nehonim.Jezdim dle tacho tech 120,ale na pneu 215/60 R16 to bude asi trochu promerovat
VW T4 2.4D CROSSBUS(syncro),
VW T4 2.4D CROSSDOKA(syncro) ..snad nekdy bude hotova.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
BABETA LX
snekobudka KIP

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 03. led 2010 12:52 #32323

  • jarek
  • Avatar uživatele jarek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2138
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 7
Když jsem před pár léty koupil 2,4D tak s ní předchozí majitel jezdil max 90km/h.Po cestě domů jsem z toho dostal na dlouhé rovince 110km/h víc ani ťuk.Po následné GO motoru,kontrole vstřiků,repasi čerpadla a následného nadstavení dle hodinek šla ručička tacho i ke 160km/h(dle GPS 150).Takže bylo to v cajku dá se říct od palivového filtru až po poslední tlumič výfuku a jelo to opravdu pěkně a sem tam se s tím dalo potrápit auta mladšího r.v. s větším počtem koníku i když jsem jezdil na 235/45R17.
Takže Robe přeber si to a smiř se už konečne s tím že né vše se dá udělat doma na kolené
;)
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 2,5TDI
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 4WD 1:10 D:_)12
D:_)1 T5 Multivan Comfortline 2,5TDI
D:_)11 Pincek VFR 800-V4 VTEC prodaný :-(
Nějaké to Foto http://jarekv.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 03. led 2010 14:41 #32347

  • Rob
  • Avatar uživatele Rob Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 404
  • Obdržená poděkování 1
Dyť spousta lidí tu dělá všechno na koleně.. Málokdo má dílnu, a já ji asi ani mít nebudu, protože se autama živit asi nehodlám a možná ani nedokážu.

Zatím sem s téměř neznalostí procesů s autem spojených a téměř bez nářadí postupem času dokázal vyměnit komplet rozvody včetně kde čeho, nakoupil sem kupu nářadí a pochopil spoustu věcí a získal mrak zkušeností a auto jezdí, a byť se snad denně přesvědčuju, že sem lempl nemotorná, tak sem na sebe pyšnej, že sem něco takovýho zvládl. A ještě sem možná ušetřil nějaký prachy a pokud ne, tak sem klidnej, že je mám "v nářadí" a ne "jen tak vyhozený" za služby jiných.

Neříkám, že všechno udělám doma, nářadí jako klíče, ráčny a tak si rád koupím, ale když je potřeba zvedák nebo stolice na čerpadlo nebo zouvačka na gumy, tak pádím do servisu, zase kvůli jednomu svýmu autu nebudu investovat majlant.. Ale co půjde, budu rád opravdu dělat doma na koleně, a proto tady zakládám pořád nějaký téma s problémem.

Snažím se jen tomu věnovat, abych věděl, co se s tím autem děje a dokázal mu nějak pomoct.. Tak se jenom ptám na věci, s čím se tak nějak u sebe setkávám, vždyť k tomu to fórum je, ne?

Když jedu s jinými mého věku, tak se na benzínce při dolívání do nádobky odstřikovačů zastaví a hluboce zamýšlejí, jestli to není ten uzávěr, který se nesmí při teplém motoru otevírat, aby se neopařili.. Dyť je to hrůza..
R
VW Transporter T4 2,5 TDI 75kW ACV '99 syncro long

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.219 sekund

Login