Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - 2.5TDI 75/111kW protočená poloosa !!!

T4 - 2.5TDI 75/111kW protočená poloosa !!! 14. pro 2013 17:22 #131753

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
No právě...
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - 2.5TDI 75/111kW protočená poloosa !!! 06. led 2014 17:08 #132823

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
Dneska jsem si vyzvedával nové ložisko poloosy, krytku a nový o-kroužek. Tak jen pro info aktuální ceny. ;)
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - 2.5TDI 75/111kW protočená poloosa !!! 06. led 2014 19:07 #132833

  • Polda
  • Avatar uživatele Polda
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 646
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 29
A kam půjde ten olej ??
Polda - pomáhat a chránit

T4 CARVELLE 2,5TDI 75 kw
www.transporterclub.cz/forum/19-moje-auto/126664-p
http://igorvw.rajce.idnes.cz/
tel.: 602 124 854
IgorPol@seznam.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - 2.5TDI 75/111kW protočená poloosa !!! 06. led 2014 19:17 #132835

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
Ten mám na dolití do špajzek.
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - 2.5TDI 75/111kW protočená poloosa !!! 19. led 2014 13:27 #133428

Procetl jsem to tu a na zaklade rady od kamose si myslim, ze mam u svoji 75kw nabeh na strjnej problem. Priznaky tedka jsou: pri jizde na 1 pridanim ,ubranim,pridanim plynu je slyset klepnuti od pravyho kola. Cepy jsou vsechny OK. Zaroven kdyz je auto na zdvizi a zkousim jakoby vuli na kole otacenim sem a tam, tak v oblasti prevodovky to cvaka. Nevim jestli to tam ma mit nejakou vuli?
Myslite ze dany problem muze souviset s vymackanym tisicihranem? Diky moc

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - 2.5TDI 75/111kW protočená poloosa !!! 19. led 2014 18:58 #133442

  • Finida
  • Avatar uživatele Finida
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 755
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 1
Zvedni, pootačej kolem sem tam a koukej přímo na unašeč a poloosu u převodovky, jestli to má vůli vůči sobě!
T4 Multivan,ATLANTIS, 2.5 TDI ,111KW,
T4 Plechovka 1.9 TD -pracant

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - 2.5TDI 75/111kW protočená poloosa !!! 19. led 2014 19:59 #133447

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
Včera jsem řešil nové ložisko pomocné poloosy na pracantovi. Drobné prasklinky v gumě "na autě", ve svěráku jsem ho rukou vyloupl. :?
Kontroloval jsem i tisícihran a od opravy spojky, kdy jsem ho namazal žádná změna a to už je namotáno dalších 300tis s podvalem, celkem má cca 500tis :) Tak snad ještě chvilku vydrží. :?

Příští víkend mě to samé čeká na negříkoj. #-o

Takže, když budete měnit olej, tak hoďte vwoko i na silenblok ložiska a zamrdlejte pravou poloosou, "vnitřním kloubem poloosy nahoru a dolu". Odhalej se tím trhlinky, páč jak to vypadne, tak může být vymalováno. D:_)14
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - 2.5TDI 75/111kW protočená poloosa !!! 03. pro 2014 11:28 #147553

Dobrý den,
chtěl by jsem Vás prosím požádat o radu s výměnou unašeče poloosy na vwT4. Stala sa mi před dvěma dny nepříjemná věc. Povolily se mi šroby, která drží poloosu vodoucí od kola s poloosou co vede do převodovky. Problém asi trval dlouhodebě, ale auto mám měsíc a za tu dobu jsem si ničeho nevšiml, až před dvěma dny. Postupně s největší pravděpodobností se šroby povolovaly a vyvypádavaly až došlo k situaci, že to zůstalo na jednom šroubu a malér byl na světě. Během cesty s Prahy domu se díky vypadlím šroubům polosy protočily a diky tomu, že to celý držej právě ten jediný šroub, tak to ve 120km rychlosti rosekalo olejovou vanu, utrhlo držák ložiska poloosy vedoucí do převodovky, vysipalo kineťák na poloose od kola a zlomilo právě ten násuvný unašeč poloosy, který vede do převodovky. Zlomil se tak, že celá část, která se zasouvá do převodovky zůstala uvnitř a zbytek unašeče zůstal na poloose s které jsem ho ve svěráku opatrně sundal baz většich problémů.
Všechny díly jsem za dva dny postupně poscháněl až ....... :)))))) na právě zmiňovaný unašeč. Ale ten jsem dnes na netu konečně taky sehnal, nový za naskutečných 1450 s poštovnym. Nejedná se samozřejmě o originální díl, ale cena byla lákavá, tak uvidím a budu referovat. Odkaz na díl hodím pod článek.

NEJVĚŠÍ PROBLÉM MÁM, ALE S TÍM ULOMENÝM DÍLEM CO ZŮSTAL V PŘEVODOVCE :(. Poradíte mi prosím jak ho vyndat, když na jeho konci je segrovka a nemám ho za co chytit. Už jsem s toho zoufalej. Moc děkuji. :huh: :(

www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/autodily-v...idel-poloosy-t4.html

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od badydj.

Re:T4 - 2.5TDI 75/111kW protočená poloosa !!! 03. pro 2014 11:42 #147556

  • Trcek
  • Avatar uživatele Trcek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 4897
  • Karma: 27
  • Obdržená poděkování 72
Normalne ho vytuknes ven. Je tam jen zacvakly.
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - 2.5TDI 75/111kW protočená poloosa !!! 03. pro 2014 11:48 #147558

Já právě nevim, ale jak. Ta utrhlá část je celá uvnitř toho toho tisicihranu co je v prevodevce a nic nekouká van, je to zároveň. Když na něj zatlačím prstem, tak se malinko pohne, ale jen směrem dovnitř.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - 2.5TDI 75/111kW protočená poloosa !!! 03. pro 2014 12:16 #147561

  • celer
  • Avatar uživatele celer
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 95
  • Obdržená poděkování 0
Já řešil ještě trochu před tím než se protočilo, ale už bylo urvaný ložisko a při přidání už tlačilo poloosu ven z převodovky. Koupil jsem repas komplet vnitřní část poloosy, unašeč i ložisko, prodlouženej tisícihran a přes něj elastická "šprcka. Komplet 8 000, od tý doby najeto ca 10 tkm a v pohodě. Když budete chtít kontakt na chlapíka co to repasuje, pošlete SZ. Je někde z Nový Paky
Multivan Atlantis 2,5 TDI 111 kW 2001
Opel Zafira 2,21 A/T,
Gilera Fuoco 500 ie

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:T4 - 2.5TDI 75/111kW protočená poloosa !!! 03. pro 2014 13:12 #147566

  • Trcek
  • Avatar uživatele Trcek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 4897
  • Karma: 27
  • Obdržená poděkování 72
To je slozitejsi ale musis na to bud neco navarit a vyklepnout a nebo sundat prevodovku
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - 2.5TDI 75/111kW protočená poloosa !!! 03. pro 2014 20:33 #147590

To badydj: jestli je zároveň, tak určitě jak píše Kuba něco na to navař a pak to za to vytáhni např reverzním kladivem apod. Určitě to půjde. Držím ti palce ;)
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - 2.5TDI 75/111kW protočená poloosa !!! 05. pro 2014 17:40 #147679

Moc děkuji za radu,
měl jsem strach, že to je v tý převodovce zacvaklí jako ja zacvaklej kineták na poloose. CO2 sice mám, ale protože jsem to dělal na zemi, tak jsem jako první variantu skusil udělat do toho zlomeného unašeče díru, díru projet závitníkem a natočit tam šroub. Podle toho co jste psaly, jsem došel k názoru, že by to mohlo fungovat. Vzal jsem páčidlo a opatrně ho vsunul pod šroub, přes dřívko zapřel o spodní část převodovky a pořádně trhnul. Vyskočilo to upně perfektně. Tak jsem to dneska seskládal konečně všechno dohromady a zatím všechno běhá jak má, tak snad to vydrží :) Ještě jedno moc díky.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - 2.5TDI 75/111kW protočená poloosa !!! 06. říj 2016 22:20 #170821

Zdravím páni mechanici. Vzhledem k tomu, že se mi blíží okamžik protočení poloosy (vůle v tisícihranu), chtěl jsem to vyměnit. Narazil jsem ale u demontáže. Jak proboha povolujete těch 6 šroubů, které to prodloužení drží dohromady s poloosou? Nakonec jsem na to bral vzduchovej utahovák (slabej, jen 400Nm) a ani se to nehlo. Je tam nějaká fligna, nebo mám jen málo síly a mám jet do servisu?

edit:
6 šroubů k homokineťáku jsem po několikadenní WD kůře celkem v pohodě povolil, ale vyměněno stejně nemám. Vyndat tu věc z převodovky, to je dílo. Dokonce i stahováček jsem si posvařoval, zasekl do díry po O kroužku a šroubkama tahal. Ale bylo to jak když babička s dědou tahali řepu. Asi mi na konci chyběla kočka s myší, prostě nevytáhl. Další pokus pojede za někým zkušenějším. Ten tisícihran není tak zlý jak vypadal, takže to počká až toho bude víc... a já se aspoň naučil, jak složit Tčkový kineťák.. (no, škoda že jsem po cestě z garáže nikoho nepotkal. Asi by zahodil mobil, peněženku, šperky... a dal se na útěk, vypadal jsem jak neco mezi čertem a imigrantem... :-) )
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Honzis Caravelle.
Vygenerováno za 0.195 sekund

Login