Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - GEOMETRIE

T4 - GEOMETRIE 02. kvě 2013 09:27 #119909

Odklony nejdou, pouze sbíhavost.
T4 Multivan Atlantis 2,5 TDI 75Kw automat
T5 Multivan Comfortline 2,5 TDI 96Kw automat-prodáno

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - GEOMETRIE 03. kvě 2013 23:14 #120017

  • ABART
  • Avatar uživatele ABART
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1136
  • Karma: 96
  • Obdržená poděkování 24
Obavam se,ze s tim nehnes nikam...T5 mozna....
VW T4 2.4D CROSSBUS(syncro),
VW T4 2.4D CROSSDOKA(syncro) ..snad nekdy bude hotova.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
BABETA LX
snekobudka KIP

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - GEOMETRIE 04. kvě 2013 07:50 #120023

  • shrekzv
  • Avatar uživatele shrekzv
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 241
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 8
preco by s tym nepohol? ak to nie je prihrdzavena srouba k silentu tak to pojde, mne sla len jedna strana, tu druhu som spracovaval apr hodin a nic.....potom je moznost nahriat kyslikom aby to povlolilo, sroubu von, novy silent a naskladat
T4 Caravelle 1998, VR6 103kW LPG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - GEOMETRIE 04. kvě 2013 11:06 #120026

  • ABART
  • Avatar uživatele ABART
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1136
  • Karma: 96
  • Obdržená poděkování 24
Ano???? :-k NA zadni naprave jde udelat nake nastaveni???? #-o To se musim jeste jednou podivat.Ja ma za to,ze jsou tam presne kulate diry,zadna tolerance...Aspon na mem aute.
VW T4 2.4D CROSSBUS(syncro),
VW T4 2.4D CROSSDOKA(syncro) ..snad nekdy bude hotova.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
BABETA LX
snekobudka KIP

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - GEOMETRIE 04. kvě 2013 19:23 #120031

  • shrekzv
  • Avatar uživatele shrekzv
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 241
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 8
na vnutornom uchyteni su ovalne diery
T4 Caravelle 1998, VR6 103kW LPG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - GEOMETRIE 30. čen 2013 14:47 #123972

Dobrý den,
omlouvám se za trošku blbý dotaz, ale potřeboval bych vědět, jak se dá nastavit volant do středové polohy.
Když jsem koupil Caravellku Long 01 rok, tak auto sice nikam netáhlo, ale volant byl mírně pootočený doleva. Pak se měnily tyče řízení a mechanik říkal, ať si s tim hned zajedu na geometrii a že tam ten volant také srovnají.
Jenže jakmile jsem vyjel mimo město, tak jsem zjistil, že volant je ještě víc nakřivo než předtím a když jsem konečně rozluštil ten jejich protokol, tak jsem zjistil, že na přední nápravě u levého kola se jim nepodařil dát odklon a záklon čepu do normy a na zadní nápravě není v normě částečná sbíhavost pravého kola.
Tak se ptám, jestli mám právo tam za nima opět zajet a říct, že tu práci neudělali asi úplně dobře a ať to tedy dají do pořádku a nebo mám rovnou zkusit jiný servis?
Díky, Petr

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - GEOMETRIE 30. čen 2013 16:25 #123974

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
Reklamovat! Byl to technik projet?
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - GEOMETRIE 30. čen 2013 17:41 #123980

Ne, týpkovi jsem to dal do dílny, za 20 minut byl hotovej a já mazal s autem pryč šťastnej, že mám seřízenou geometrii...
Takže mně tam asi zase brzy uvidí D:_)7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - GEOMETRIE 02. čec 2013 08:49 #124029

  • shrekzv
  • Avatar uživatele shrekzv
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 241
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 8
geometria na T4ke za 20 minut? =D> =D> =D> toho mechanika by som velmi rad videl, to sa da mozno na novom aute kde ide vsetko lahko, a vie co ma robit

co sa volantu tyka, nastav si ho sam doma, aby si mal rovnaky pocet otacok volantu doprava aj dolava, ked ho mas mimo a spravia geometriu tak mas väcsi rejd na jednu stranu

druha vec je ze mas 12 rocne auto, necakaj vsetky hodnoty zelene, ani ja ich nemam, ale vpredu je to len jeden zaklon, odklon a zbiehavost by snad nemal byt problem

co sa zadku tyka, tam zazrak necakaj, na beznych autach sa tam ani nic nenastavuje, takze geometria ziadna ked ti kus ohne napravu, mne napr lava strana nejde pohnut a prava ano, lavu mam ok a pravu mimo tolerancie :D
T4 Caravelle 1998, VR6 103kW LPG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - GEOMETRIE 06. čec 2013 15:10 #124170

Dík za odpověď.
Jen, jestli bych se ještě mohl zeptat, jak bych si mohl ten volant sám nastavit?
Asi nepůjde jen o pootočení na tísícihranu, že?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - GEOMETRIE 06. čec 2013 20:30 #124177

  • shrekzv
  • Avatar uživatele shrekzv
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 241
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 8
ano na tisichrane, musis nastavit volant do stredu, voci riadeniu, rovnaky pocet otoceni doprava ako dolava, ked sa volant nastavi voci riadeniu tak sa ma nasledne spravit geometria, a ked das volant rovno, a mas dobru geometriu a nezodrate gumy tak aj rovno pojdes, a ta podstatnejsia vec budes mat rovnaky rejd vpravo aj vlavo, ked by si mal do jednej strany veci moze sa stat ze by ti suchala guma o kasnu niekde
T4 Caravelle 1998, VR6 103kW LPG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - GEOMETRIE 07. čec 2013 23:29 #124201

na tisíci hran se vy....er
vím že to je prasárna tak mě nekamenujte ale ve stavu nouze to stačí-
volant si dej do roviny.ideální je to skouknout ze zadního prostoru za sedačkama,stáhnout u toho okýnka a zabouchnout dveře,vzít dlouhou laťpoložit ji na tapecírunk dveří,samosebou ta lat musí být delší než šířka auta,opřít ji o volant,přikurtovat-fantazii se meze nekladou,já protože jsem stolař,tak jsem si ji chytil k volantu jak jinak než truhlářským ztužidlem :-"
a ted ven z auta!před tím jsem si povolil matky na tyčích co vedou do čepu řízení,normálně necháš na nápravách všechny kola,na kolo-teda jeho plochu dám dvoumetrovou vodováhu (ještě lepší je třímetrový velice rovný prkno,nebo hliníková lat).těžko se to popisuje ale jeden kraj vodováhy sedí na přední části kola,potom je potřeba na plochu kola tu lat celou přitisknout a podívat se jestli se její konec jak kdyby dotýkal zadního kola.když ne tak stačí šroubovat z tyčí do čepu řízení,nebo povolovat,podle toho kam chceš kolo nasměrovat.až to bude v jedné rovině se zadním tak hurá na druhou stranu.(samozřejmě utáhnout tu matku co tam je OK!
výsledkem NENÍ !!!!seřízená geometrie ale funguje to-volant je v rovině,auto nikam netáhne a po rozhrabané nápravě se s tím dá alespon jezdit, než se dokopu k tomu udělat geometrii :wrench: :headeshot:
VW Caravelle 2,5 TDI
VOLVO S60 D5
VW T4 1,9TD 2x
VW transporter 2,5 TDI
octavia TDI 2x
tigra 1,4
opel corsa 1,2

zákony života na této planetě nám umožnují vyzkoušet všechny možnosti,abychom se nakonec vrátili k té první...VW...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - GEOMETRIE 11. čec 2013 16:32 #124311

A když ho místo zároveň se zadním kolem trochu předkopněš tak máš dokonce i sbíhavost. Velice jednoduchej a účinej návod. D:_)18 A když nic jinýho tak je lepší si to po.rat sám než aby to udělal někdo jinej a ještě za to chtěl peníze...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - GEOMETRIE 11. čec 2013 21:35 #124319

A když ho místo zároveň se zadním kolem trochu předkopněš tak máš dokonce i sbíhavost...


jak jako předkopneš? to nechápu...
VW Caravelle 2,5 TDI
VOLVO S60 D5
VW T4 1,9TD 2x
VW transporter 2,5 TDI
octavia TDI 2x
tigra 1,4
opel corsa 1,2

zákony života na této planetě nám umožnují vyzkoušet všechny možnosti,abychom se nakonec vrátili k té první...VW...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - GEOMETRIE 21. zář 2014 00:05 #144538

ahojte, bol by niekto prosim Vas ochotny sem vlozit protokol geometrie ? idealne auto od 1996 do 2000 ... ale potesim sa akemukolvek protokolu... DAKUJEM ! ;-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.216 sekund

Login