Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - ČEPY

T4 - ČEPY 31. bře 2016 22:23 #165639

Jestli máš špatné 4 ze 6 (prasklá manžeta ve většině případů znamená kloub na vyhození), tak vyměň rovnou všechno. Geoška taky něco stojí a mohl bys ji dělat za měsíc znova.
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ČEPY 01. dub 2016 09:30 #165652

  • Vit5
  • Avatar uživatele Vit5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 453
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 57
Přesně,vyměnit všechny,ani technik STK na plotnach nezjistí že jsou horní čepy vymlácený,jak na tom leží celá váha auta,řešil sem to na jaře při přejetí hrbolu nebo díry to kleplo a neviděli sme tam nic a hned jak se to zvedlo a povolily se torzky v zádu za nádrží,byla vůle hnedka znát
Caravelle T5 128 kW 4Motion
VW T4 2,5TDI bus prodáno snad do dorých rukou
Tenére 700

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Vit5.

T4 - ČEPY 05. pro 2016 18:26 #172252

  • conceptT4
  • Avatar uživatele conceptT4
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • I like it dieselgate only VW
  • Příspěvky: 17
  • Obdržená poděkování 1
Zdravim chlapi . Mam prosbu . Mam nacaty gumy v ramenou a musim s autem denne jezdit . Takze mi zemrou i nejspis cepy a a stabik .... Ctu ,ze vetsina kluku tam dava LMI .... Mate nekdo zkusenost se znackou Mapco ? Je to snad z Deutschlandu .....Diky za nazor ci zkusenost .....

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:T4 - ČEPY 28. srp 2017 21:23 #179401

  • Renso
  • Avatar uživatele Renso
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 0
zdarec, prosim o radu. mam tecko 1.9td rv 1997, kod podvozku 124xxx. nedavam nic ine len LMI a dnes som siel menit spodne capy, capy riadenia a zistil som ze curaci v kelly mi dali capy riadenia na stary a medzimodel. ono sa to lame od cisla a do cisla podvozku do 3 kategorii. potrebujem vediet preco nedat capy riadenia z novsieho modelu na medzimodel? je moja domnienka spravna ked tvrdim ze tie posledne najnovsie capy su pevnejsie a tym padom by mohli nieco viac vydrzat? moje origo maju oznacenie: LM1454802, LM1454902 a tie novsie maju oznac: LM1767402, LM1767502. su zamenitelne bez nasledkov? radsej by som dal do auta to lepsie aj ked su o 20€/ks drahsie :-( dikes

Odoslané z SM-G935F pomocou Tapatalku

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:T4 - ČEPY 28. srp 2017 21:29 #179402

  • Renso
  • Avatar uživatele Renso
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 0
este podotykam ze predtym som mal moog podla vsetkeho z posledneho modelu vid foto a su aj dlhsie a pevnejsie. len cca po roku su KO. verim ze tomu dopomohli aj zosilene tlmice sachs super touring ktore su tvrde jak slak...

Odoslané z SM-G935F pomocou Tapatalku

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:T4 - ČEPY 23. bře 2021 20:41 #201677

Pánové prosím o radu - dělají se různé průměry / velikosti čepu řízení ? Dnes mi přišli nové , ale přijde mi , že čep v rameni jakoby plave . Na všech autech , co jsem měl, byl čep na krev , tady jako bych měl vůli cca 1mm . Po dotažení je čep hodně namáčklý na rameno , a matice je zašroubovaná až na konec závitu , jak začíná kónus šroubu čepu . Možná jen plaším , ale nelíbí se mi to . Předem děkuji za rady / objektivní názory
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ČEPY 24. bře 2021 16:26 #201680

  • dins.
  • Avatar uživatele dins.
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 728
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 55
Bud spatny vyrobce nebo vymleta tehlice.
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella ,Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136, Skoda Superb 3.6 FSI
Yamaha xjr 1300, Yamaha XJ 600 N

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ČEPY 24. bře 2021 21:23 #201682

dins. napsal: Bud spatny vyrobce nebo vymleta tehlice.

Tak výrobce je nějaký no name ( swag nebo tak nějak) . Já totiž šel dělat primárně jen tlumiče , a zkouknout jak vypadá zbytek . Jenže čepy řízení byli v takovém stavu , že bych na nich měl strach jet , a jelikož je auto denně v provozu , tak jsem zaběhl do prvních autodílů po ruce , měli na obchodě jen tyhle . No a už mám objednané LM včetně axiálek . To , že bych mohl mít kdyžtak vymletou díru v těhlici mě nenapadlo , ještě jsem se s tím nesetkal . Až budu dávat ty Lemförder , tak schválně oměřím ovalitu ( vršek / spodek ) díry oproti čepu . Kdyby náhodou někdo vyštrachal někde technický výkres :) , nebo také dělal čepy a změřil díry pro čep ( pro porovnání ) , byl bych moooc vděčný
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ČEPY 27. bře 2021 20:17 #201722

Tak konečně můžu řídit v klidu . Nové čepy padli jak pr.el na hrnec :) . Rozdíl oproti těm levným šrotům - horní kónus / širší +0.4 mm , spodní / u závitu skoro + 0,7 mm . To byla celkem slušná vůle . Jen nevím , jestli to není tím , že jsem bral na novější model , mají masivnější tělo , a závit je na 19 klíč , ne na 18 . Každopádně Lemförder super ( tedy zatím :) )
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.169 sekund

Login