Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - TLUMIČE PÉROVÁNÍ

T4 - TLUMIČE PÉROVÁNÍ 25. bře 2017 05:23 #175089

  • dins.
  • Avatar uživatele dins.
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 728
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 55
Ja to osadil na doporuceni Tlumič pérování SACHS 170786+170880 - VW cena 4153,-
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella ,Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136, Skoda Superb 3.6 FSI
Yamaha xjr 1300, Yamaha XJ 600 N
Poděkovali: hercix

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TLUMIČE PÉROVÁNÍ 11. dub 2017 10:39 #175529

Jak to jezdí?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TLUMIČE PÉROVÁNÍ 29. srp 2017 10:10 #179412

  • Renso
  • Avatar uživatele Renso
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 0
Po roku a pol čo som menil tlmiče hodnotím veľmi pozitívne Sachs Super Touring. Ak by som si mal vybrať znova tak by som šiel zase do Sachs, ale dal by som už klasické, nakoľko stále jazdím prázdny a dialnicu už obchádzam.
Jediné z čoho mám trochu obavu je to, že keď je tlmič tvrdší ako origo, môže dojsť k rýchlejšiemu opotrebeniu spodného čapu. Predsa len na spodné rameno pôsobí väčšia sila proti vozovke. Kvoli tomu teraz mením spodné Moog za LMI.

Ako ste na tom ostatní čo máte na Téčku Sachs ST?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TLUMIČE PÉROVÁNÍ 11. zář 2018 15:21 #188313

  • _luky_
  • Avatar uživatele _luky_
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 16
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 4
Jsem čerstvým majitelem T4 California a zdá se mi, že se to nějak houpe. Když přejedu příčný práh, zdá se, jako bych přejel dva. Zkušenosti nemám, třeba je to vlastnost. V servisní historii se mi nepodařilo najít žádnou výměnu tlumičů (20let + 400kkm, mám všechny faktury, od 1.majitele). Podle mého dvorního mechanika je skoro jistý, že tam jsou původní. Obvykle montuje Kayaba, ale dostal jsem za úkol nastudovat, co tam vlastně chci. Tedy prosím o radu.

Je to Californie se zvedací střechou a nábytkem (Prázdná hmotnost 2257kg, 1310/1510kg na přední + 1290/1490 na zadní nápravu).
Jaké tlumiče od Kayaba (případně Sachs) tam dát (všechny 4)??? Požadavky: přiměřeně pohodlné (vozím dvě děti) a zároveň dostatečně stabilní pro dlouhé cesty na dovolenou.
VW T4 California Coach 1997

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TLUMIČE PÉROVÁNÍ 31. čec 2023 08:50 #209801

_luky_ napsal: Jsem čerstvým majitelem T4 California a zdá se mi, že se to nějak houpe. Když přejedu příčný práh, zdá se, jako bych přejel dva. Zkušenosti nemám, třeba je to vlastnost. V servisní historii se mi nepodařilo najít žádnou výměnu tlumičů (20let + 400kkm, mám všechny faktury, od 1.majitele). Podle mého dvorního mechanika je skoro jistý, že tam jsou původní. Obvykle montuje Kayaba, ale dostal jsem za úkol nastudovat, co tam vlastně chci. Tedy prosím o radu.

Je to Californie se zvedací střechou a nábytkem (Prázdná hmotnost 2257kg, 1310/1510kg na přední + 1290/1490 na zadní nápravu).
Jaké tlumiče od Kayaba (případně Sachs) tam dát (všechny 4)??? Požadavky: přiměřeně pohodlné (vozím dvě děti) a zároveň dostatečně stabilní pro dlouhé cesty na dovolenou.


Zkusím po letech, pokud tu uživatel ještě je, co jsi nakonec vybral. Řeším teď to stejné, chtěl bych udělat komplet podvozek, protože když jsem přehazoval kola, tak bylo vidět, že původní tlumič je brutálně orezlej a auto se taky dost houpe. Mám z minulosti z jiných aut dobrý zkušenosti s Kayaba, ale co mi říkal mechanik, tak poslední roky to šlo už s kvalitou taky dolů :/
VW T5 1.9 TDI California beach
VW T4 2.5 TDI California exclusive

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TLUMIČE PÉROVÁNÍ 31. čec 2023 14:21 #209806

Já dával sachs , ty s tou baňkou , jsou 2 druhy - 819 , a 820 koncové číslo. Netuším jaký je v nich rozdíl , ale fungují geniálně, řádně jsem je zajel na "polském tankodromu" , a můžu říct že mě mile překvapili. Za cenu 1500/kus -ty 820 2000/kus , je to skvělá záležitost. Kupoval jsem je na doporučení mnoha členů , a jsem rád, že jsem je vzal
Edit : 105 820 jsou zadní :-)
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Mickey1.9td.

T4 - TLUMIČE PÉROVÁNÍ 31. čec 2023 21:48 #209807

Díky moc za odpověď. Pročetl jsem ještě celý vlákno a vzal bych Sachs, ale nevím který typ. Máme californii exclusive, takže vlastně stejně jako řešil _luky_ kterej typ vzít. Hledám spíš pohodlí pro cestování, je to ale vysoký a těžký. U tvrdýho podvoku mám rád, aby nezačal trpět nábytek...
VW T5 1.9 TDI California beach
VW T4 2.5 TDI California exclusive

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TLUMIČE PÉROVÁNÍ 31. čec 2023 22:08 #209808

Hodně záleží na pružinách a torzkách . Vhodně zvolená kombinace tlumení x pružení = jízda jak v peřince .
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TLUMIČE PÉROVÁNÍ 03. srp 2023 09:17 #209817

To je ta otázka za zlatýho bludišťáka, který konkrétní modely a od koho jsou ta vhodná kombinace na californii exclusive (dlouhej podvozek a těžký auto).Protože v základu je mi to jasný, ale laborovat je drahej špás. Buď bude auto moc měkký a houpat se jak kačena na každý nerovnosti a bude to nebezpečný, nebo moc tvrdý a sice pojede dobře, ale ten nábytek se v tom rozpadne nebo bude vrzat....
VW T5 1.9 TDI California beach
VW T4 2.5 TDI California exclusive

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Lamiczka.

T4 - TLUMIČE PÉROVÁNÍ 12. srp 2023 07:45 #209881

  • dins.
  • Avatar uživatele dins.
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 728
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 55
Ziky daval bilstejny tak se ho zkus zeptat. Jako auto je v poho. Ale je to draha sranda a zas tak velikej rozdil oproti sachs s bankou nevidim. S bankou to pobere lip velky hupy ale ty maly zase bilstejny no
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella ,Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136, Skoda Superb 3.6 FSI
Yamaha xjr 1300, Yamaha XJ 600 N

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.200 sekund

Login