Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - PALUBNÍ PC / POLOdot / MAXIdot - MFA v T4

T4 - PALUBNÍ PC / POLOdot / MAXIdot - MFA v T4 27. led 2011 19:17 #62741

houdaas napsal: tak jak to dopadlo ?resim uplne stejny problem zatim jsem se do toho nepustil...mam to rozebrany tak jestli to nedelam zbytecne:o) diky


Zatím na to nemám čas, tak zatím koukám jen na okamžitou. Mám ted starosti s výstavbou jednoho stožáru tak na VW nezbývá čas. Když bude něco nového, tak se určitě ozvu. Zdraví Trandák

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PALUBNÍ PC / POLOdot / MAXIdot - MFA v T4 04. kvě 2011 09:35 #72430

Nevím, jestli vkládám správně, ale měl bych na ostatní jeden dotaz. Palubni počítač mi ukazuje průměrnou spotřebu a cca 20%nižší, než je reálná. Jaké s tím máte zkušenosti, nebo kde by mohlo být jádro pudla?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PALUBNÍ PC / POLOdot / MAXIdot - MFA v T4 04. kvě 2011 11:30 #72432

No, jádro pudla hledej jednoduše a to je potřeba pro přesné zobrazení hodnot spotřeby udělat korekci nebo-li přizpůsobení.Toto lze diagnostikou v rozmezí 85- 115% v krocích po 5%
Přikládám návod pro provedení ;)

PS: někdo to neřeší a třeba ani neví, že to lze měnit.Já to mám úspěšně za sebou a tuším, že jsem tady o tom již taky psal.Ať se dílo podaří ;)
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PALUBNÍ PC / POLOdot / MAXIdot - MFA v T4 04. kvě 2011 21:38 #72470

mozna by bylo lepsi psat ohledne palubaku sem.kdyz uz se to tema tak jmenuje.
Byl jsem u Dolika namontovat maxika.menil mi i kabelaz.mam canovy modry budiky.
nicmene potreboval bych to jeste poupravit vagem.
aktivovat spordni radek na automat,cestina uz mi beha.a mam problem s tim,ze mi po zapnuti klicku pipa a sviti zluta olejnicka.kdyz klicek vypnu,a zapnu podruhy uz nic nepipa...
je cidlo ve vane v haji a puvodni budiky bez zadnyho dotu to neumeli oznamovat?
potom me zajima J-DOT a D-DOT,
tato budiky v T4 nebudou umet?navi nemam,tak bych horni radek klidne vyuzil jinak :-)
Shanim LZ brzdic T4 2.5TDI 75kW-Lucas
A6.C4 2.5tdi,G3VR6,WR400F,FE450,RSV100MILE,APRILIA SR

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PALUBNÍ PC / POLOdot / MAXIdot - MFA v T4 05. kvě 2011 10:48 #72496

ahojte všichni kdo se v tom vyznáte,chtěl bych novější budíky s modrým podsvícením a palubním PC,mám budíky staré 7DO.919.862.G.jednoštekrové.jestli to dobře chápu,musím sehnat budíky s posledním trojčíslím 920 2 štekrové,páčku s mfa,kabeláž od pojistek(celej svazek) a ten převaděč signálu Analog - Can Bus že??? Prosím,jestli máte něco z toho,co bych potřeboval,koupím to od vás,nebo lépe,kdyby se našel někdo,kdo to namontuje a udělá,samozdřejmě mu to zaplatím.předem díky všem za rady a pomoc.
VW Passat combi 1,9 TDI 74 KW čip 103 KW r.v 2005
VW Multivan 2,5 TDI 75 KW r.v 1997

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PALUBNÍ PC / POLOdot / MAXIdot - MFA v T4 05. kvě 2011 11:21 #72497

Transportérák napsal: No, jádro pudla hledej jednoduše a to je potřeba pro přesné zobrazení hodnot spotřeby udělat korekci nebo-li přizpůsobení.Toto lze diagnostikou v rozmezí 85- 115% v krocích po 5%
Přikládám návod pro provedení ;)

PS: někdo to neřeší a třeba ani neví, že to lze měnit.Já to mám úspěšně za sebou a tuším, že jsem tady o tom již taky psal.Ať se dílo podaří ;)


Já se už dřív na to koukal s VAG-COMem - na korekci okamžité spotřeby, mám ji na střední hodnotě, jenže sem chtěl před změnou zeptat, jestli není nějaká jiná cesta, co to ovlivňuje. Právě že odchylka 20% mi přišla hodně velká (a korekcí ji stejně nepodchytím úplně). Kupříkladu mi napadlo, jestli to nevstřikuje nějak moc paliva, nebo to má málo vzduchu, ale na diagnostiku nejsem odborník. Taky mě zajímalo, co ostatní, jestli to porovnávali ... když sem s tím jel v začátcích, tak mě ta spotřeba dle palub. PC uchvátila :-) pak u benzínky jsem se vrátil na zem :-D.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PALUBNÍ PC / POLOdot / MAXIdot - MFA v T4 16. kvě 2011 18:49 #73228

ahoj měl jsem podobný problém.Nechal jsem tam dát taky budíky s ukazatelem spotřeby, ale proměřoval. zkoušeli mi nastavit korekci jak je zde psáno, ale nebylo to ono. Pak se tam nastavil o jaký typ auta se vlastně jedná a pak se mi spotřeba přiblížila k reálu. Navíc dle mého laického rozumu je ještě jedna důležitá věc zda jsou tam dodané budíky podle typu auta ( myslím tím že budíky jsou přímo udělané z výroby do toho typu). Beru rozdíl když se dají budíky např. z 150 do 102 a pokud se nepletu tak 150 má originál 16" kola kdežto 102 má 15" a to dle mého má taky podíl na hodnotách a ne jen na spotřebě ,ale i na rychlosti atd. Toť můj názor.
DAS AUTO

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PALUBNÍ PC / POLOdot / MAXIdot - MFA v T4 13. bře 2012 18:12 #93949

  • kusna
  • Avatar uživatele kusna
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 691
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 3
Zdravím bouráci,mám caravellu 2,5 tdi-rok 2000,a chtěl bych do ní palubní počítač,jež je součástí sdruženého přístroje(palubky).Stačí pouze vyměnít budíky a nebo je to komplikovanější?...Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PALUBNÍ PC / POLOdot / MAXIdot - MFA v T4 13. bře 2012 20:27 #93967

zkráceně: potřebuješ budíky, P páčku pod volant a natáhnout dráty od tý páčky k budíkům. Podrobně se to tady již řešilo včetně el. schémat apod.
Tady je o tom pojednáváno :arrow: <!-- l --><a class="postlink-local" href=" www.transporterclub.cz/forum/viewtopic.php?f=29&t=96&start=60 ">viewtopic.php?f=29&t=96&start=60<!-- l -->
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PALUBNÍ PC / POLOdot / MAXIdot - MFA v T4 13. bře 2012 21:06 #93971

  • kusna
  • Avatar uživatele kusna
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 691
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 3
Díky,a kolik tak vyjde budík a páčka,nemáš náhodou přehled?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PALUBNÍ PC / POLOdot / MAXIdot - MFA v T4 13. bře 2012 22:14 #93980

polodot budíky asi 2500,- za použité a P páčka použitá nevím. Nová kolem 1900 origo. A až to budeš dělat, loupni tam ještě tempomat(L páčka 1900) ať to máš komplet ;)
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PALUBNÍ PC / POLOdot / MAXIdot - MFA v T4 16. bře 2012 00:54 #94168

  • Pepe
  • Avatar uživatele Pepe
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 158
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj, můžete mi prosím potvrdit nebo vyvrátit, zda bude SPRÁVNĚ fungovat maxidot 7D0 920 842 H s motorem AHY 111 kW?
Podle T4-wiki.de ( http://www.t4-wiki.de/wiki/Kombiinstrument_(Umbau) ) bych měl dát 7D0 920 842 D.

7D0 920 842 H - 12/99 - 04.01 - ACV, ON, AYC (75 kW); AJT (65 kW)
7D0 920 842 D - 05/99 - 06.03 - ABL (50 kW); AJA (55 kW); AHY, AXG (111 kW)
...z tohoto srovnání je na druhou stranu vidět, že 842 D jsou i na slabší 5-válcové i 4-válcové motory... Takže by snad měla jít donastavit třeba korekce rychlosti a spotřeby.

Neuniká mi prosím něco důležitého a hrozí, že s AHY nebudou budíky ~842 H 100% kompatibilní? Díky moc!
VW T4 Multivan 2.5 TDI

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PALUBNÍ PC / POLOdot / MAXIdot - MFA v T4 29. led 2013 11:50 #112534

Ahoj kluci mam T4 2,5 tdi odtahovku org. upraveno T4 DOKA nastavba Kugell r.v. 1998 zelené budíky, tempomat už mam . A chci se zeptat šel by mi tam i palubní počítač když bych vyměnil budíky + páčku ?

a když by mi to nešlo tak bych chtěl změnit barvu podsvícení zelená je strašná.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PALUBNÍ PC / POLOdot / MAXIdot - MFA v T4 29. led 2013 21:05 #112590

Ahoj.
No tak tohle zrovna řeším. Ptáš se sice na blbým vláknu, třeba to moderátor přesune, ale budíky s počítačem jsou se zeleným podsvitem hodně problém sehnat a s modrým na tenhle model bez CANu taky ty zelený nevím, jaký mají označení, ale ty modrý s počítačem jsou podle tabulek co jsou ve vláknu o budíkách 7D0 920 820 B a budeš k tomu potřebovat i páčku. Ale podle mě je to nadlidský úkol to sehnat, já budu rád, když seženu modrý aspoň bez MFA.
Multivan 2,5 TDI, 75 kW
Morewood Makulu
Norco 125 Dirt

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PALUBNÍ PC / POLOdot / MAXIdot - MFA v T4 30. led 2013 00:19 #112603

díky co je to CAN? Ty máš taky VARblnk tu kosku já bych chtěl ten trojuhelník Dalo by to práci ?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.155 sekund

Login