Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Výměna mikrospínače zámku

Výměna mikrospínače zámku 07. pro 2011 08:20 #84523

  • warninger
  • Avatar uživatele warninger Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 57
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 0
U dveri spolujezdce, me nefungoval spinac v zamku, tedy auto nevedelo o otevrenych dveri. Kdyz jsem otevrel dvere, nerozsvitil se interier.

Postupoval jsem podle navodu zde:
http://www.skodaoctavia.cz/Interiernavo ... -zamku.htm

mikrospinac je v T5 stejny, treba to nekomu pomuze

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Výměna mikrospínače zámku 07. pro 2011 19:53 #84550

  • RomanD
  • Avatar uživatele RomanD
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 116
  • Obdržená poděkování 9
Super =D> , více než rok se chystám na výměnu, ale nikde jsem žádné info nenašel, hlavně teda o tom mikrospínači. Takže teď objednám, přes vánoce udělám sobě a mazlovi radost. d:_(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Výměna mikrospínače zámku 23. úno 2015 16:14 #151697

  • jimi_91
  • Avatar uživatele jimi_91
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 197
  • Karma: 7
  • Obdržená poděkování 19
Včera jsem měnil mikrospínač v zámku řidiče, protože maxidot nehlásil otevření těchto dveří a po odemčení a otevření těchto dvěří se auto za 30 sekund opětovně zamknulo, ale bohužel jsem zapomněl na foto. V mobilu jsem ale našel fotky z předešlé opravy zámku spolujezdce ( je to úplně stejné). Cena mikrospínače je asi 20Kč a při neopatrné demontáži tapecíru budete potřebovat nové plastové příchytky.



Levý mikrospínač je náhrada a pravý je originál mikrospínač, který má buď už obroušenou hlavičku nebo jako v mém úplně upadlou.


Tady je vidět i číslo náhradního mikrospínače.

Nyní rozebereme tapecírunk. Otevřeme 2 gumové prostupy a stáhneme okno tak, aby šrouby byly ve středu prostupů. Okno zafixujeme lepící páskou, tak aby se nehýbalo až povolíme samotné úchyty okna na pojezdech. Nyní povolíme uchyty tak, aby pustily samotné okno a opatrně ho stáhneme. Pokud se vše povedlo oknu zůstane přilepené a pojezdy volně popojedou dolů. Dále povolíme cca 8 šroubů s desítkou hlavičkou a sundáme krycí plech, který je trochu jako ježek v kleci kvůli lištám pojezdů okna. Teď vycvakneme gumovou krytku a v profilu dveří a delším torxem povolíme (nesmí se úplně vyšroubovat) šroub vnější kliky. Vytáhneme zadní část kliky a ze samotné kliky šroubováčkem uvolníme lanko. Nyní můžeme povolit samotný zámek a opatrně vytáhnout ven. Ze zámku opatrně sundáme krycí a oddělíme mechanickou část od elektronické, které k sobě drží jedním torxem a spoustou plastových háčků.



Takto je umístěný onen mikrospínač, který je v 99% příčit problému se zámkem.



Dále otevřeme elektronickou část, taky aby se nám vše nevysypalo ven. Opatrně vyndávejte díly tak, aby jste si je později vrátily na své místo. Vytáhneme část s tištěným spojem. Teď doporučuji vzít do ruky měřák s pípákem a veškere čidla propípat, jestli všechny fungují, když už je zámek otevřen. Také kontrolujte veškeré pájené spoje, jestli tam není "studeňák" nebo přerušená cesta. Teď k samotné kontrole našeho mikrospínače. Na mechanické části simulujeme zavírání a otevírání dvěří a pípákem zkoušíme, jestli čidlo reaguje nebo ne. Musí reagovat bezchybně! Když zjistíme, že tomu tak není přistoupíme k výměně.

Malým šroubováčkem čidlo vyloupneme od mechanické části zámku. Zůstanou nám po něm 2 malé dírky, které je potřeba probrousit tak, že se zvětší jejich rozestup (dle nového čidla) a zároveň se musí posunout směrem ven. Brousím a přikládáme čidlo dokud není ve správné poloze ( Při zavřeném zámku musí být čidlo zmáčklé a po otevření ne). U čidla opatrně vycvakneme plíšek, který by nám tam překážel. Když vše sedí tak čidlo dvěma šroubky přichytíme.



Tady máte dvě možnosti čidla. Pokud seženete, tak volte rovnou bez toho přítlačného plíšku.

Staré čidlo odstřihneme z kabelu (hned u jeho těla) a kabely napájíme a zaizolujeme na nový mikrospínač. Vše radši znovu zkontrolujeme. Když vše chodí, zámek sestrojíme. Namontujeme zpět do auta a všechny další části opačným způsobem jak při rozebírání namontujeme zpět. Teď by mělo vše fungovat a toto čidlo by mělo vydržet mnohem déle než to původní.
VW Transporter T5 SHUTTLE 2.5 TDI 96 kW
Poděkovali: Pidak, kmotaK

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od jimi_91.

Výměna mikrospínače zámku 17. dub 2015 16:09 #154121

  • Paja01
  • Avatar uživatele Paja01
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Multivan 2,5 128kw
  • Příspěvky: 23
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 0
Pěkný, díky.
Ještě bych potřebovat to samé u šoupaček... :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Výměna mikrospínače zámku 23. čec 2015 20:00 #157458

DOTAZ: Je ten samej mikrospínač i v šoupačkach nebo je tam jinej??????????
VW Multivan 2.5 TDI 128kw 2003
VW Caddy Life 1.9 TDI 77kw 2005

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:Výměna mikrospínače zámku 23. čec 2015 20:53 #157460

  • jimi_91
  • Avatar uživatele jimi_91
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 197
  • Karma: 7
  • Obdržená poděkování 19
Covece v posuvkach jsem to ještě neřešil a ani nevím jestli tam je.. Jestli jako kontakt neslouží dveřní kontakty.


Sent from my iPhone using Tapatalk
VW Transporter T5 SHUTTLE 2.5 TDI 96 kW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:Výměna mikrospínače zámku 23. čec 2015 20:55 #157461

  • jimi_91
  • Avatar uživatele jimi_91
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 197
  • Karma: 7
  • Obdržená poděkování 19
Až se dostanu k počítači, tak mrknu jestli něco najdu v else


Sent from my iPhone using Tapatalk
VW Transporter T5 SHUTTLE 2.5 TDI 96 kW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Výměna mikrospínače zámku 23. čec 2015 22:16 #157463

Tapec už jsem z dveří sundal. Zítra kouknu do zámku a uvidíme. Bud tam bude nebo ne. Ty kontakty me taky napadly ale myslím ze tam bude spiš ten spínač.
VW Multivan 2.5 TDI 128kw 2003
VW Caddy Life 1.9 TDI 77kw 2005

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Výměna mikrospínače zámku 26. čec 2015 21:52 #157557

Tak zámek rozebrán.... teda dva zámky.... V mechanismu zámku v přední části čidlo nehledejte... je tam pouze čidlo na centrální zamykání...
Čidlo je v zámku v zadní části.jde snadno rozebrat a to čidlo mje jine než v předních dveřích. foto dodám pozdeji... jsem jen na mobilu. Prozatím jsem čidlo odpojil a kontakty spojil izolačkou. Jina elektrika do zadního zámku nevede...
VW Multivan 2.5 TDI 128kw 2003
VW Caddy Life 1.9 TDI 77kw 2005

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od matásek.

Výměna mikrospínače zámku 27. bře 2016 21:39 #165450

Ahoj,
potřebuji poradit mám problém s 5 dveřma asi taky mikrospínač. Nevíte jak rozdělat 5 dveře a vyndat zámek.
Naposled jsem řešil mikrospínač v OCT I. Díky za každé nakopnutí.

Pěkný večer Karel
T5 Multivan 2008, 2.5TDI, 128 kW, 4Motion - HIGHLINE
B6 Variant 2008, 2.0TDI, 103 kW, 4Motion - HIGHLINE

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Výměna mikrospínače zámku 27. bře 2016 22:11 #165453

nerad píši tak mi mužeš zavolat,popišu ti jak je vyndávám já 602117922
T4 Caravelle long 2.5tdi
T3 Caravelle 1.6d
Toyota Corolla 2.0D T3 4WD bus
Skoda octavia 1.9tdi elegance

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Výměna mikrospínače zámku 29. bře 2016 20:58 #165543

Ladislav Bouška - díky. Určitě využiji nabídky, jakmile se k tomu dostanu. Pěkný večer Karel
T5 Multivan 2008, 2.5TDI, 128 kW, 4Motion - HIGHLINE
B6 Variant 2008, 2.0TDI, 103 kW, 4Motion - HIGHLINE

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Výměna mikrospínače zámku 09. říj 2016 22:33 #170856

  • Kocik
  • Avatar uživatele Kocik
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 68
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, mám dotaz - vyměnil jsem mikrospínač v zámku u dveří spolujezdce protože mi to občas zamklo občas ne, ke konci to už vůbec nezamykalo. Nový mikrospínač (objednaný od firmy TME) jsem usadil a připevnil dle návodu tak aby fungoval jako ten původní.
Dveře jsem složil, ale evidentně ten nový mikrospínač funguje opačně. Rozsvicuje se osvětlení při zabouchnutí dveří a zamknout jde jen při otevřených dveřích. Ten nový mikrospínač má 3 kontakty. Mám to naletováno na dva krajní. Nestačilo by tedy jeden drátek přeletovat na ten prostřední kontakt??



VW T5, 1.9 TDI, 77 kW
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Sindeon VW.

Výměna mikrospínače zámku 09. říj 2016 22:52 #170857

  • JaM
  • Avatar uživatele JaM
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1724
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 53
Asi by to stačit mělo, dle mého soudu ten červený drát. Ale bude lepší si to napřed zkusit prozváněčkou, kdy je sepnutý. Nevím, jak je to u T5, při zavření na T4 je kontakt rozpojený.
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Výměna mikrospínače zámku 09. říj 2016 23:01 #170858

  • Kocik
  • Avatar uživatele Kocik
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 68
  • Obdržená poděkování 0
Jsou tam 3 kontakty COM ten by měl být podle mě vždy připojen a k přepínání dochází mezi NO a NC.
Štve mě že musim znova rozdělat dveře, ale co se dá dělat, chybami se člověk učí :-)
VW T5, 1.9 TDI, 77 kW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.462 sekund

Login