Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Nejde přední ventilátor aneb výměna předřadného odporu

Nejde přední ventilátor aneb výměna předřadného odporu 25. srp 2017 15:48 #179337

tak uhlíky jsou rozměrově 8x10x asi 15, tedy pro foukátko 7H5820021b

Třeba tyto: www.uhliky-do-naradi.cz/Uhlik-42-7-8x11-9x15-6-d1988.htm
T5 MULTI-BLACK-TULIVAN - 128+ AXE + Elddis Furicano GTX
T5 MULTI-SILVER-FIVE 128+ AXE - k.o.
T4 MULTI-GENERATION-BLACK 111+ AXG - jedí opodál dál :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od ondra12345.

Nejde přední ventilátor aneb výměna předřadného odporu 19. říj 2017 17:24 #180525

Zdravím, odkud je napájen přední ventilátor viz. foto v prvním příspěvku? Kostra je počítám černý kabel z předřadného odporu a červenožlutý jde přímo od pojistky? Nemám od toho kartičku s popisem pojistek. Multivan AXE 2004 klima i vzadu.
Děkuji.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nejde přední ventilátor aneb výměna předřadného odporu 19. úno 2018 16:26 #182235

Ahoj.
Mám stejný problém. Už jsi vyřešil něco ohledně napájení ventilátoru? Regulace mi funguje, ale musím přivést napájení přímo na ventilátor. Někde ještě musí být nějaké relé, nebo je vyhřátý konektor. Už jsem rozebral co se dalo, ale nemůžu se dopátrat odkud to napájení vede.
Prosím o radu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nejde přední ventilátor aneb výměna předřadného odporu 10. kvě 2018 18:19 #184625

  • Mi
  • Avatar uživatele Mi
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 137
  • Karma: -1
  • Obdržená poděkování 1
Podařilo se už někomu vyměnit uhlíky ve ventilátoru? Nezdá se to moc rozebíratelný. Případně jaké uhlíky rozměrově jste použili?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nejde přední ventilátor aneb výměna předřadného odporu 11. kvě 2018 08:23 #184654

  • Mi
  • Avatar uživatele Mi
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 137
  • Karma: -1
  • Obdržená poděkování 1
Tak jsem objednal tyto uhliky a dnes se do toho pustim: www.nadeta.cz/nahradni-dily/uhliky-elekt...00%5D.html?ItemIdx=1

Pak poreferuju jak to dopadlo, nebudu davat 3k za ventilator, kdyz jsou ojete uhliky za 200kc :blink:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nejde přední ventilátor aneb výměna předřadného odporu 15. kvě 2018 14:26 #184795

uhlíky třeba tady:
www.elektrahk.cz/1042-zbozi-13323-uhlik-...arex,-ev023d....html

No práce pekelná, dobré by byly malé prsty a šroubovák aby se člověk dostal skrz turbínku na uhlík odjistil jej a pak vyndal skrze turbímu ven. Pak opatrně osvrtat starý uhlík z držáčku, což může být také jeho konec pokud je hodně vyhřátý. Pak jen uzpůsobit uhlík a nějakým fajn lepidlem jej vlepit do držáčku. Pak chirurgicky preparace zpět pomocí pinzety a nitě natáhnout pružinku zachytit na uhlík (asi pro čtvery ruce :) ) a jupí.. nebo nový pokus:) a pak ještě jednou. A pak jen zkouška funkce a jeto.

Pořád mám v hlavě myšlenku že ten větrák je shodný se sharanem, tedy jeho vnitřek, ten plast co padne do palubky je jiný ale ten větrák s turbínkou? Drží to tam na třech gumách.. nemá někdo kus sharana - alhambry? )
Pochybuji, že by se vyráběl celek jen pro T5
T5 MULTI-BLACK-TULIVAN - 128+ AXE + Elddis Furicano GTX
T5 MULTI-SILVER-FIVE 128+ AXE - k.o.
T4 MULTI-GENERATION-BLACK 111+ AXG - jedí opodál dál :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:Nejde přední ventilátor aneb výměna předřadného odporu 15. kvě 2018 17:02 #184797

  • Wesni
  • Avatar uživatele Wesni
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 367
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 29
Turbina jde vklidu sklepnout z hridele. Uz jsem to delal 2x. Podloz si ji na krajich tak abys motor mel ve vzduchu, a pak pres tycku klepat do hridele...

Odesláno z mého G8342 pomocí Tapatalk
VW T4 Multivan 2,5TDI 111kW
VW T4 2,5TDI Syncro long tulivan
VW T5 Multivan 2,5TDI r.v. 04 128kW AXE konečně prodané
VW T4 Transporter 2,4D synco r.v. 94 - prodáno

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nejde přední ventilátor aneb výměna předřadného odporu 15. kvě 2018 20:33 #184808

já se o to pokoušel všelijak a nikdy jsem tu plastovou turbínku z hřídelky nedostal.. sílu jsem používal přiměřenou plastu. Když jsem do toho ťukal tak to ten plast odpružil, ohřát to moc nedoporučuji, zkroutí se turbínka. Asi ta má prostě hodně drží :)
T5 MULTI-BLACK-TULIVAN - 128+ AXE + Elddis Furicano GTX
T5 MULTI-SILVER-FIVE 128+ AXE - k.o.
T4 MULTI-GENERATION-BLACK 111+ AXG - jedí opodál dál :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nejde přední ventilátor aneb výměna předřadného odporu 15. kvě 2018 22:13 #184813

  • Mi
  • Avatar uživatele Mi
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 137
  • Karma: -1
  • Obdržená poděkování 1
Už to mám za sebou, práce cca hodinku na samotným ventilátoru bez demontáže turbíny.. uplně easy, uhlíky za 146 kc oba kusy. Ventilátor frčí jak novej B)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nejde přední ventilátor aneb výměna předřadného odporu 08. lis 2020 14:43 #199861

  • Macků
  • Avatar uživatele Macků
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 72
  • Obdržená poděkování 0
čau, mam problém s předním ventilátorem. Bez klimy. Při poloze na skla nebo poloze na nohy se mi zda že frčí ok, ale jak přepnu na řidiče a spolujezdce nefouká jak by měl, a i při otáčení ovládacím kolečkem je to v té poloze jakoby zatuhlé,, nevíte o co by mohlo jít? Dík
T5 1.9 TDI AXB 77kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nejde přední ventilátor aneb výměna předřadného odporu 21. pro 2020 11:06 #200384

  • oggy
  • Avatar uživatele oggy
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 3
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj. Taková blbá otázka. Když je špatný přední ventilátor, nebo odpor, tak nefouká vzduch ze všech průduchů v palubce, nebo jen z těch prostředních okolo rádia? Nejdou mi jen ty prostřední, ostatní jsou OK
Multivan T5 2,5TDI 128kW, 2003

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nejde přední ventilátor aneb výměna předřadného odporu 10. úno 2021 21:36 #201085

ak nejdu len niektore, mas zle ovladace klapiek... predradny odpor urobi ze nejde ventilator v ziadnej polohe okrem max... cize napriamo.. nevies regulovat rychlost ventilatora, ide len naplno...
vw transporter T5 1,9 TDi, 77kw ( momentalne 98 kW odbrzdene ), 6q, 2004
vw passat B6, 2,0 cr tdi, 2014-ex
vw golf cabrio 1,6i, 74 kw 2001 ( taky ten ani III, ani IV )
vw golf 5 3dv., 1,9 tdi 77kw, gtd line, 2005
vw t3 synchro, 1988

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nejde přední ventilátor aneb výměna předřadného odporu 28. čen 2023 00:25 #209579

Ahoj, lehce oživím téma - asi budu kupovat už druhý předřadný odpor, ale co se mi stalo - úplně se mi roztavil ten konektor co do toho jde, teď nevím kam jde červený a kam černý kabel (myšleno pozice jedna a dva na konektoru) pokud nastartuju tak po chvilce nešlo na drátech udržet ruku a tak jsem to z toho odporu raději vytáhl a teď pro změnu nefoukám. Nějaký nápad čím by to mohlo být ? Ventilátor jsem měnil to budou cca 2 roky
T5 Multivan TDI 128KW, r.v. 2004, Plzeň
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nejde přední ventilátor aneb výměna předřadného odporu 02. čec 2023 09:02 #209617

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1992
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 199
Pokud se ti zhavi draty, tak tam jde vetsi proud nez je zdravo. Tzn. ze ten odpor ma mensi odpor nez ma mit, meril si ho?
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nejde přední ventilátor aneb výměna předřadného odporu 04. čec 2023 08:49 #209641

To jsem neměřil, objednal jsem novej a zatím použil ten zezadu a větrák fouká. Jen mne udivilo, že se to celé rozpeklo a rozpadlo. Oba konektory jsou vypálený a to už byl druhej regulátor otáček co tam je.
T5 Multivan TDI 128KW, r.v. 2004, Plzeň

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.190 sekund

Login