Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Zámena motoru

Zámena motoru 16. zář 2018 12:37 #188412

  • Didi447
  • Avatar uživatele Didi447 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 4
  • Obdržená poděkování 0
Dobrý deň, mám obytku T3 s motorom 1.6D (37kW), 4q prevodovka a pri plnom zaťažení - deti, čln, bike to moc nejde, hlavne kopce, preto by som chcel zvýšiť výkon. A teraz čo by bolo jednoduchšie na prestavbu, vymeniť motor za 1,9D alebo dorobiť tam turbo aby to bolo 1,6TD, s čím je viac roboty, kde treba vymeniť viac dielov. Ak meniť tak aký motor - z čoho sa tam hodí aby to pasovalo. Ďakujem za rady. Dušan

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zámena motoru 16. zář 2018 14:31 #188414

  • johny99
  • Avatar uživatele johny99
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 304
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 20
Čau , s motorom 1,6D moc neurobíš a oturbením ho odpíšeš lebo nemá chladenie piestov ostrekom oleja . ak chceš jednoduchosť daj motor 1,9D kod 1Y ale použi VW verziu nie Feliciu ta má opačne naklonený motor a komplikované čerpadlo Lucas.
Ideal by bol 1,6TD kod motora PB 59Kw s intercoolerom z G2 alebo Passat B3 , alebo 1,9TD kod motora AAZ , Golf3 Passat B3,B4 , Cordoba , Toledo .
Ale musíš použiť vaňu a sací koš z T3 lebo je tam väčtší sklon motora ako u iných motorov.
Dá sa tam zabudovať aj TDI ale treba sa pohrať s elektronikou

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zámena motoru 16. zář 2018 14:52 #188415

  • Zezi
  • Avatar uživatele Zezi
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1893
  • Karma: 20
  • Obdržená poděkování 141
vw Polo 1.9D má taky čerpadlo Lucas,nic takového nepořizuj,nejlevnější a spolehlivé řešení je motor 1,9D s Bosch čerpadlem,pojede to rozumně o proti té 1.6D ,poud by ses rozhodl pro 1.9TD,tak to obnáší víc úprav.
Hlavně bys s tou jednadevítkou měl pořešit i výfuk a svody,ten z 1.6D má malý průměr


Přijeď na Jihočeský sraz,nebo na clubovou zabíjačku a mužeme o tom pokecat když dovezeš něco dobrého na pití :lol: :lol:
METAL MY LIFE - Zezi
T3 Doka 1.6TD 51kw + 1.9D50kw
T4 2.5TDi SE 65kw
T4 2.5TDi 75KW long
MB W124 E230,Waran 353 tourist
zezi1.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zámena motoru 16. zář 2018 19:27 #188418

  • Didi447
  • Avatar uživatele Didi447 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 4
  • Obdržená poděkování 0
No na nejaký zraz by som prišiel ale to chcú ísť aj moji chalani a teraz keď začala škola tak je to komplikovanejšie, ja som zo severu Slovenska a tie južné Čechy sú trocha ďalej i keď tento rok sme boli aj na dlhších cestách. Absolvovali sme týždeň na Baltiku (Gdynia a okolie), potom Liberec a nakoniec sme išli aj na Lipno a Veselské pískovny, len to bolo cez prázdniny. Každý rok chodíme i dole na Baťák do Petrova (i na Chmeľobranie). Zraz bol i v Strážniciach ale to som nemohol, to keď máš rodinu tak stačí že jeden nemôže a zas ho nenecháš doma samého. T3 som kupoval na jazdenie s rodinkou aj keď ročne na ňom nabehám len tak do 10tis km a cez zimu spí, takže kľudne niekedy niekam dobehnem, je lepšie si pokecať osobne no stáva sa že človek mieni a .....
Ináč čo piješ?? Ja mám na takéto neplánované stretnutia po ceste vždy niečo odložené v kufri, ale je to tak 40+ (to sa nepokazí a ani nezamrzne) :lol:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zámena motoru 17. zář 2018 21:07 #188450

  • johny99
  • Avatar uživatele johny99
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 304
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 20
Nazdar je tu aj kopec slovakov aj od Košíc , Blavy , Záhoria , Novej Bane , Stalker z Čadce a kopec iných , bol aj zraz Transporterov na slovensku sleduj fora a určite si neaký zraz najdeš a nebudeš banovať , ak budeš potrebovať tak ti radi poradíme , čerpadlo Bosch 1,9D mám doma aj nové vztreky ak by si potreboval , najednoduchšia uprava je prejsť na 1,9D 50kw , najsť slušný motor , maj sa ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zámena motoru 17. zář 2018 22:17 #188456

  • Didi447
  • Avatar uživatele Didi447 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 4
  • Obdržená poděkování 0
No tak ja som z Oravy a na Kysuce chodím pomerne často, keď spomýnaš niekoho z Čadce tak rád by som sa s ním nejako skontaktoval ak by to bolo možné a pokecal. Tie zrazy skúsim sledovať, aspoň naberiem inšpirácie, tu na Orave nikoho kto má T3 nepoznám. Včera mi akurát praskla jedna vysokotlaká rúrka čo ide do trysky na 4. valec a zohnal som zatiaľ náhradu z traktora len sa mi zdá trocha užšia (vnútorný priemer), nevadí to? Zajtra pôjdem pozrieť ešte na miestne vrakovisko môžno nájdem nejakého Golfa. Díky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zámena motoru 18. zář 2018 21:13 #188475

  • johny99
  • Avatar uživatele johny99
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 304
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 20
no ja som mal dočasne na G1 z avie a v pohode ale radšej daj neaku z G2 G3 , aj trubky mám doma , inak ten chalan od CA ma nick Stalker 1990 tak mu napiš SZ , ak budeš niečo potrebovať tak kludne napiš , zavolaj aj mne 0918 144033 ak nedviham tak sa ozvem

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.224 sekund

Login