Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Reimo T4 2.4D - pomoc s koupi

Reimo T4 2.4D - pomoc s koupi 08. zář 2018 09:23 #187092

Ahoj lidi,

mame s pritelkyni v planu koupit obytny vuz a momentalne se nam jeden nabizi, ktery se vleze do naseho rozpoctu a vypada dost solidne. S obytnakem bychom chteli ve dvou zprvu cestovat na vikendove vylety po CR, pozdeji treba i na delsi dovcu do zahranici a mozna i nejakej vetsi roadtrip casem po evrope, kdyz nas to chytne a vuz se osvedci. Nejvic sympaticka je nam westfalia a nas rozpocet je jen 200 tisic s nejlepe co nejmensi pokupni investici.

Vas zkusene borce na foru bych chtel poprosit o zhodnoceni nabidky a radu na co bych se mel zamerit a zeptat pri prohlidce, na co nezapomenout plus co od auta muzu cekat. Budu vam moc vdecny. Nejsem zkuseny motorista ani karavanista, takze budu rad opravdu za kazdou pro nekoho zdanlive jasnou informaci.

Nas kandidat je obytka postavena na T4ce motor 2.4D, rocnik 1994, najeto 223tis.km (tomu vsak moc neverim). Podle informaci od posledniho majitele ho dal do pucu s tim, ze ho bude pronajimat, ale nakonec od toho seslo a je k prodeji. Sam ma jeste druhou, kterou vyuziva pro osobni ucely, takze prepokladam, ze ma zkusenosti a staral se o ni dobre. Prodava ji za 177 tisic. Obytne vestavbe chybi akorat lednice jinak vse funkcni. Voda, plyn, nova baterka, 230V, strecha funkcni

Co se tyce mechanicke stranky mam tyto udaje:

- lehce pocukava pri 50km/h, pry bude stacit navstivit servis a ponastavit cerpadlo. Odhad 3 tisice korun

- cerstva STK

- hotove nove rozvody pred 4 tis. km, novy vyfuk, novy olej, filtr, vyvarene prahy a lemy, nove zhaveni, meneny klinak

- trosku reznou zadni dvere

Dekuji moc predem za vsechny odpovedi

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od danpolasek.

Westfalia T4 2.4D - pomoc s koupi 08. zář 2018 11:05 #187095

  • -JT-
  • Avatar uživatele -JT-
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • T4 LONG 75 kw 2002
  • Příspěvky: 80
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 12
Ahoj. Zvedací střecha je super. Hlavně aby bylo všechno zapsáno v TP. Zajímavý jsou dvojitý zadní dveře.
"Každej nemůže bejt chytrej. To by pak bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej"
T4 LONG CAMPER 75 kw 2002

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Westfalia T4 2.4D - pomoc s koupi 08. zář 2018 11:58 #187100

  • Zikky
  • Avatar uživatele Zikky
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 101
  • Obdržená poděkování 5
Jen info, není to Westfalia ale Reimo. Vypadá to, že je to dodělané dodatečně na transportera. Takže určitě ať je vše v TP. Koukni na podběhy a prahy, bývají KO. Ale pokud je pravda, že je udělaná, tak by to mohlo být vyvařený. Motor je nezničitelnej.
VW T4 Multivan 2.5TDI 75kw Syncro Westfalia, r.v. 2002

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Westfalia T4 2.4D - pomoc s koupi 10. zář 2018 18:44 #188267

Dekuju za poznatek. Melo by byt vse v TP, nova STK. Ve ctvrtek tam jedu to omrknout, tak drzte palce.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Westfalia T4 2.4D - pomoc s koupi 10. zář 2018 20:40 #188274

  • Zikky
  • Avatar uživatele Zikky
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 101
  • Obdržená poděkování 5
Tak dej vědět jak si dopadl. Každopádně pokud koupíš, je tady určitě dost lidí, co jsou schopný se ti na to podívat a vyřešit jakýkoliv problém.
VW T4 Multivan 2.5TDI 75kw Syncro Westfalia, r.v. 2002

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Westfalia T4 2.4D - pomoc s koupi 15. zář 2018 20:00 #188402

Ahoj, tak hlasim, ze koupe probehla a uz mi stoji obytka pred barakem :) v TP zapsano jako obytny automobil, 4 sedacky... vse sedelo dle popisu, takze zadne prekvapeni na miste. Co se tyce motorove stranky, tak po pul mesici stani naskocil motor hned napoprve bez problemu, zvuk OK nikde nic podezrele nerezonuje akorat jediny problem je pocukavani v urcitych otackach vetsinou pri 3 a 4 rychlostnim stupni kolem 50km/h... jak se clovek dostane za tak uz to nedela. Neni to nic hrozneho, clovek si za chvilicku zvykne a kdyz se tomu prizpusobi razeni, tak se da eliminovat. I tak bych to chtel ale driv nebo pozdeji vyresit. Prej bude stacit poladit cerpadlo, ale tomu ja tolik nerozumim. Pockam co mi reknou v servisu. Kdybyste k tomu meli nejaky komentar, budu rad. Jinak sem ji vezl z cech na moravu 350km, tak sem ji hned poradne projel a zadny problem nenastal po ceste to znamena ja sem prozatim mega spokojenej. Snad mi to vydrzi a trandak bude slouzit :)

Jinak mam par dotazu k planovanym upravam. Procital jsem i jine vlakna, ale ne vzdy jsem nasel co sem chtel vedet nebo sem tomu dostatecne neporozumnel.

1, Chtl bych do auta bufik na topeni obytneho prostoru na chladnejsi noci. Muzete poradit firmu ktera to dela, jakej typ topeni vybrat atd? Jsem uplnej laik

2, Obytka ma nad dverma primontovanej kedr, C profil nevim presne kolik mm, ale prej se do toho zasouva slunecni strecha... mate nejakej tip na co nejlevnejsi a kompatibilni variantu? Vim ze se prodava original Reimo, ale na ceskych shopech sem nic nenasel. Pouze jinou znacku napr. www.campi-shop.cz/katalog/katalog/stany/...ravany--260-x-240-cm ale nejsem si jisty, zebude sedet do meho kedru. Opet prosim o tipy a triky :)

3, Chtel bych pridat sekundarni baterku spinanou relatkem aby se nabijela jen kdyz bezi alternator plus ze solarni energie. Z baterky by se pak napajelo ono webasto, dodatecne led svetla, 12 kompresorova lednicka zhruba o vykonu 30-50W jeste neni rozhodnute kterou velikost koupime a obcasne bych dobijel pres usb vystup zarizeni jako je tablet, fotak atd. ..transformator na 230V nepotrebujem, pro tyto uceli slouzi zapojeni obytnaku zvenku kabelem ze site. Potreboval bych ale poradit jaka baterie je pro toto vhodna aby se vlezla pod sedacku ridice a mela co nejdelsi zivotnost.

prosim omluvte moji neznalost a neschopnost, je to moje prvni auto v zivote a nejsem uplne rozenej technik ;)

Dekuju

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Reimo T4 2.4D - pomoc s koupi 16. zář 2018 08:55 #188410

  • -JT-
  • Avatar uživatele -JT-
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • T4 LONG 75 kw 2002
  • Příspěvky: 80
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 12
Čau. Teď jsem si dával do auta topení Planar 2d. Montáž není složitá. Já jsem ho nedal pod sedačku,protože měním jednosedačku a dvojsedačku. Dal jsem ho do skříňky. Cena celé zástavbové sady je 12 tis.
Klikni Druhá Baterie



"Každej nemůže bejt chytrej. To by pak bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej"
T4 LONG CAMPER 75 kw 2002
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od -JT-.

Reimo T4 2.4D - pomoc s koupi 16. zář 2018 10:08 #188411

Super, procetl jsem na netu co se dalo o tomto ruskem bufiku a nevypada to vubec spatne. Hlavne ta cena je super. Akorat sem nenasel servis v okoli Brna, kde by to montovali. Vetsinou jen webasto nebo eberspracher. Nebo pak servisy, ktere jsou 130km vzdalene a vic. To bych videl az jako druhou moznost. Nevite o nekom? Muze byt klidne jen nejaky nadsenec co to ms jako melouch. Ja si na toto netroufam uz kvuli zasahu do nadrze. Dik

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Reimo T4 2.4D - pomoc s koupi 16. zář 2018 18:52 #188417

  • JaM
  • Avatar uživatele JaM
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1724
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 53
Pocukávání zkus eliminovat podřazením. Mě to dělalo taky, je nás tu víc... Jakkoliv 2,4ka táhne od nízkých otáček, nemusí se jí to vždy líbit a dá to vědět...
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.296 sekund

Login