Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 24. zář 2021 20:16 #203731

80 tkm a díra v sedačce ? Já mám skoro 400tkm , a sedačky oproti tomuto jak nový . Jinak pokud se nepletu , tak v UK a irl mají míle a né kilometry . Takže 80mil= cca 145tkm .
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 24. zář 2021 21:55 #203735

  • Irish
  • Avatar uživatele Irish
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 7
  • Obdržená poděkování 0
Nene, v Irsku mame km. V severnom Irsku pouzivaju mile. Iri su k autam celkom hovada,
ten interier je oproti inym, ktore som videl, este celkom na pohodu.
Henten vyzera, ze niekde sedel xy rokov.
Skor by som chcel vediet na co pozerat.
-Korozia/pluzgiere okolo okien
-spodok dveri
-hrdzave brzdove vedenie
-nabubanate hadice
-podbehy
-standartne veci ako olej pod motorom, pena na veku od oleja
Co este?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 20. úno 2022 17:15 #205373

  • Irish
  • Avatar uživatele Irish
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 7
  • Obdržená poděkování 0
Malý update. Vzdávam to. T4 v dobrom stave sú v Írsku ako jednorožce.
T4 2.5 TDI som v inzerátoch nevidel ani jednu.
Tie vany co som videl, no to bolo peklo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 01. bře 2022 13:00 #205430

Zkus kouknout na vwt4forum.co.uk . Občas se tam nějaký kousek najde . Oni si angláni drží ty auta mezi sebou v T komunitě
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 01. bře 2022 13:49 #205431

  • Irish
  • Avatar uživatele Irish
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 7
  • Obdržená poděkování 0
Jj som tam regnuty. Bohuzial po brexite sa na dovoz z uk vztahuje dan, neoplati sa to. A Irsky trh je prilis maly.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 08. led 2024 12:28 #210620

Ahoj pánové,

využiji tohle vlákno, snad to sem patří.

Každý nově příchozí (tak jako na jiných fórech) se vždy ptá jaký motor a jaké jsou problémy a zkušenosti ... no poctivě čtu, tak tohle už snad vím. Zeptám se tedy jinak:

"je aktuálně na české inzerci nějaká T4, která by stála za zvážení?"

Vybírám Multivan nebo Caravellu. Chci to primárně jako univerzální auto, dát dovnitř motorku na jezdit po okruzích (+přespání, ale už je v tu chvíli venku), cajky na potápení (+ opět přespání), nějaký výlet, atd. Představa je kolem 150-250tis Kč.

Jediné, v čem mám ještě hokej, je klima/topení. Climatronic předpokládám pouze chladí a nesouvisí nijak s nezávislým topením. Jak se liší nezávislé, pokud má nebo nemá na originálním panelu "kolečko"?
Tak tady se již díky jiným vláknům začínám orientovat :)

díky!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od animals21.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 08. led 2024 12:58 #210621

Zdravím tě. Na začátek bych vzal v úvahu to ,že t4 už je pomalu babička/dědeček , a s tím souvisíi jejich stav . Pokud chceš auto vážně v "topu" , tak počítej s cenovkou 300tkč + . Dále je potřeba zjistit , zda-li máš v okolí někoho ,kdo je schopen toto auto poctivě servisovat . Pro tvé potřeby by se ti spíš hodil pouze transporter , s individuální vestavbou , do multivana jen tak motorku nedáš , a i když je na spaní super , tak variabilita interiéru je do značné míry omezená spací lavicí . Osobně bych volil auto + vozík , téčko není nafukovací a i když je to skvělé auto ,tak při kempování musíš počítat každý centimetr. Hlavně si nedokážu představit, že cpu do auta zabahněnou motorku :-) . Climatronic opravdu není nezávislé topení ,takže potřebuješ model s bufíkem. Většina t4 má příhřev motoru , který lze teoreticky upravit na nezávislé topení, je to však neefektivní , protože se musí ohřát voda v motoru a následně vhání teplo do auta klasicky větrák přez výdechy topení. Takže pro tvé účely ideálně vw t4 , poloplech ,v longu ,dodělat bufíka ,interiér /spací vestavbu na míru , a budeš spokojen . A nebo multivan a přívěsný vozík . S autem v longu (prodložený rozvor) se hůř parkuje u obchodních domů , těch půl metru navíc už je znát . Jinak veškeré motorizace umi se spotřebou kolem 7mi litrů , a dovezou tě spolehlivě všude (při správném servisu) tam , kam budeš potřebovat . Špatně koupený kus bude červí díra , a nacpeš do něj neskutečné množství peněz a času, než bude plně funkční k obrazu tvému . V ideálním případě bych si vzal ke koupi někoho , kdo t4 zná a rozumí jim , těch pár tisíc navíc, co mu zaplatíš za pomoc s výběrem ti ve výsledku ušetří mnoho nečekaných výdajů. Každopádně hodně štěstí při výběru a následné koupi auta . Když najdeš nějaký pěkný kousek ,co by se ti líbil , klidně sem hoď inzerát, určitě ti ho někdo okomentuje....
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 08. led 2024 13:16 #210622

Ahoj, díky za odpověď.

Motorka je silniční okruhová, takže bahno nee :) Vím, že se tam - i pro mě obrovské překvapení - vejdou dvě a to do krátké verze. Upřímně nechci transportéra z více důvodů - v autě budu chtít přespat a nechci do něj dělat nějakou vestavbu a mělo by to mít nějakou kulturu a ne plecháč, dále ze stejného důvodu by tam měla být okna a občas nás pojede víc (samozřejmě bez motorky a bez spaní všichni uvnitř), takže Multivan nebo Caravella s tím, že jak mě Multivan oslnil, postupně se zdá Caravella jako o mnoho praktičtější.

S tím topením to je pro mě stále zmatečné, byť číst umím a vidím, co mi píšeš :-D Cílem je samozřejmě mít možnost spát v autě i v nižších teplotách, což se ale nebude asi stávat úplně často. A také přijít ráno do vytopeného rozmrzlého auta. Část aut má malý digitální displej a menší procento z nich "s kolečkem". Obojí mi zajistí teplo v noci?

Nemám nejmenší problém někomu zaplatit, aby mi auto prohlédl, vlastně je to pro mě preferovaná varianta. Na inzerci mám vyselektováno asi 15 aut, což je myslím zbytečně moc.

A k poslednímu bodu - ano, uvědomuji si, že už je to dědeček. Prošlo mi za ty roky rukama i několik starší motorek (70. léta, 80. léta) a je to velká loterie. Každopádně je to prostě staré a můžou a nemusí s tím být nekonečné problémy. Nicméně T5 nemá valnou pověst (otázka je, jak moc je to oprávněné, 1.9TDi by neměla být špatná volba). Pak jsou tu samozřejmě alternativy tupu Trafic, apod.

Ještě jednou díky.

Pro inspiraci - toto je přímo u nás, nicméně osobně jsem neviděl, navíc patří k těm levnějším a nevypadá zle.

auto.bazos.cz/inzerat/179232605/vw-transporter-t4-multivan.php

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od animals21.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 08. led 2024 13:58 #210623

Topení - climatronic je klasické topení jako v každém jiném autě ,jen už má řídící jednotku, není to klasika " kolečkem" , prostě si nastavíš požadovanou teplotu , a tu auto udržuje . Příhřev motoru - při teplotě po 10° C a nízké teplotě chladící kapaliny se zapne příhřev motoru , pomůže k rychlejšímu ohřátí motoru . No a nezávislé topení- bufík ,originál eberspacher ,lze nastavit hodinkami ,kdy a jak se má sepnout a vyhřát auto. Na jeho provoz je dobrá druhá baterie. Ten konkrétní kousek nevypadá zle ,je na inzerci cca 4 měsíce. Těžko říct jen z pár fotek , moc jich tam není .Ty hezké kousky jsou na internetu řádově pár minut , nejlepší se nedostanou ani na inzerci , prodávají se mezi známými
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 08. led 2024 14:30 #210624

Ad kolečko - špatně se z neznalosti vyjadřuji. Zde je displej, který předpokládám je k přídavnému topení, tzn. bufíku. Občas se vyskytne i s tím kolečkem. Někde jsem to vysvětlení viděl v nějakém videu, ale za boha ho nemůžu už najít. Byla tam ukázana a vysvětlena i druhá baterie a rozvod topení.

4 měsíce je na takové auto v takové podezřele hodně, to máš pravdu. Vyberu pár nejlepších a hodím odkazy.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 08. led 2024 15:26 #210625

Áno , tohle je ovladač k nezávislému topení. Dá se nastavit čas , kdy se ti spustí, takže sedáš do teplého auta . Koukni na tohohle multivana , na rovinu není to top , ale pán je srdcař ,redukuje vozový park - má 6 téčék :-) , a nebude tajit nějakou skrytou závadu , prostě se s ním dá rozumně bavit ,a řekne věci tak jak jsou . Do tohohle auta nacpeš reálně tak 60-90tkč (v závislosti na ceně servisu) , a budeš mít na dloooouhou dobu klid auto.bazos.cz/inzerat/178910899/vw-t4-mu...neration-rv-2003.php .
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 09. led 2024 07:40 #210626

Možná je moje představa naivní a neměl bych problém tyhle peníze do toho auta dát, ale přijde mi, že se dají najít kousky bez rzi, resp. vyřešené.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 09. led 2024 07:41 #210627

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od animals21.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 09. led 2024 20:43 #210637

Ten světle modrý - dovoz z de , bude potřeba udělat základní servis- rozvody ,oleje ,filtry ,vzhledem k nájezdu něco málo přez 300tkm časem i spojku , a výhledově podvozek + sehnat 1 sedačku ,tyhle se pohybují kolem 10tkč . Takže k tomu připočítej minimálně 50tkč navíc. + kola ,tyhle jsou originál pro passaty , nejsem si úplně jistý jejich váhovým limitem . Ten druhý -z mariánek , je to kousek od nás ,pán nevozí špatná auta , ale za mě mu chybí tempomat , bufík , a ty sedačky v druhé řadě jsou napevno , nejsou úplně ideální na dlouhodobý převoz lidí. Navíc mají jen jednobodový pás , takže na ně nechytíš dětskou sedačku. Taky je mám v autě, v 90%jezdím bez nich , jsou relativně zbytečné . No a ty 2 další auta - červené syncro - větší spotřeba , dražší servis ,auto pro nadšence co využije 4x4 , pro běžné použití úplně zbytečné . A ten poslední ,to je skládačka ,k obrazu aktuálního majitele , navíc zadní pružiny z t5 jsou na t4 neskutečně tvrdé ,auto je jak terénní koza :-) . Z těchto 4 bych vzal asi ten první- světle zelený (vybava + otočné sedačky) ,ale s přípočtem budoucích investic bych volil spíš tenhle kousek auto.bazos.cz/inzerat/179575588/multivan...ion-25-tdi-111kw.php .
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 11. led 2024 07:19 #210641

Tak ten je pecka. Ale nemyslím, že bych chtěl dát 339tis :) Také vidím, že dobře už bylo a sehnat pěknou T4 za rozumnou cenu už skoro není možné. Pěkně nám ty ceny vyskočily :(

Každopádně díky za tvůj náhled. Budu chvíli hledat a číst forum.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.182 sekund

Login