Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Dotazy před koupí T5

Pomoc při výběru T5 19. pro 2017 20:55 #181322

Ahoj, už pár let se mi T5 hrozně líbí, ale až teď co se nám zvětšila rodina jsem dostal zelenou, ale to neni důležitý. :) Koukám už zhruba od srpna, na několika jsem se byl už i podívatl, ale nic moc. Rozpočet také není zrovna velký, dostanu se na nějakých 280 tis. Samozřejmě jsem pochopil, že Multivan v 1.9 asi jen tak neseženu, tak budu rád i za Caravellu nebo Transporter.
Do teď jsem na to nechvátal, ale naše starý auto už dokonalo, tak hledám co se dá :( Chci se tedy zeptat, jestli někdo o něčem neví, případně by mi pomohl vybrat? Momentálně se mi zamlouvá tohle: auto.bazos.cz/inzerat/81183854/vw-transporter-t5.php

Budu rád za každý tip nebo jakoukoliv pomoc...

Díky, Roman.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pomoc při výběru T5 20. pro 2017 07:18 #181325

  • Vit5
  • Avatar uživatele Vit5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 453
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 57
K transporteru jen věcná poznámka,je to dělaný jako pracant,takže počítej s tím že je to vevnitř hlučný,žádný čalounění jen sololit a jakejkoliv zvuk se v tom ozývá ze všech stran,samozřejmě se to dá vyřešit třeba polepením kobercem nebo něčím podobným,sám sem to tak vyřešil u T4 a hodně se to zlepšilo,,ale oproti caravelle nebo multivanu je to prostě auto pro lopaty do práce a odpovídá tomu i odpružení.Tak jen abys nebyl překvapenej jak je to oproti osobáku hlučný nebo nepohodlný.Caravella je oproti tomu luxus.

Motor 103 kW je asi nejlepší volba z celé nabídky,ale hodně záleží na tom jak se k autu chovlali předchozí majitelé ale to už je samozřejmě mnohokrát napsaný
Taky si nech nějaký peníz bokem na takový ty věci co se doporučuje udělat u nově pořízenýho staršího auta jako je výměna oleje a filtrů motoru ,převodovky ....
Jinak já mám taky křídlový dveře a sem s nima spokojenej.
Caravelle T5 128 kW 4Motion
VW T4 2,5TDI bus prodáno snad do dorých rukou
Tenére 700

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 29. pro 2017 19:50 #181433

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Starám se 12 let o 21 let staré auto zvané Subaru Libero , sil a času ovšem ubývá a to auto nemládne a tak hledám náhradu. Na evropském trhu neexistuje auto stejného formátu, nejbližší vlastnostmi, co se dá asi tak sehnat je právě Transporter, resp. Caravelle-Multivan, i když je to auto o dost větší a těžší a z nafty taky nejsem moc nadšený, je to asi to jediné rozumné řešení.

Abych neklesl v "komfortu" připadá v úvahu asi jen Multivan 4motion, 6+ míst, ideálně soupačky na obou stranách, kůži v interieru nemusim, DSG od VW mě neoslovila (narozdil od Lineatronicu v Subaru, ale to je mimo misu), nechci long, bonus by byl sedadla s integrovanyma detskyma sedackama. I přes poctivé studium se dost ztrácím v různých verzích - jen Multivan se zdá být ve verzich Multivan, Starline, Comfortline, Highline...

Jsem ochoten akceptovat vyssi cenu, pokud nebudu auto muset hned ovezt do servisu a nechat vymenit vsechny ty zde casto skloňované části, tzn. auto o které se majitel poctivě staral. Když čtu ty nekolikaměsíční hledací anabáze, přijde mi téměř nereálné najít něco na první pokus, takže se s předstíhem připravuju.

Přečetl jsem toho tu dost, je mi jasné, že nejdůležitější u auta je historie. Koukal jsem na prověřování přes cebii, ale každé VIN stojí 400,-, prověřit si takhle jen aktuální nabídku na sauto by stálo vejplatu. Opravdu poskytují všechno co tam píší?

Teď měe zaujalo třeba
www.sauto.cz/osobni/detail/volkswagen/multivan/17607221
Nezná někdo to auto? Odpovida tak nějak ta cena od pohledu? Co znamena ta konfigurace "Multivan" - je to nejmin vybavene, nebo nejvic? Chybí nebo přebývá mu něco? Díky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od covex.

Dotazy před koupí T5 29. pro 2017 21:48 #181437

Vypadá pěkně. Těžko radit, vem někoho kdo autům rozumí a jeď se na něj mrknout.
Jsou tu kluci co ti ho prověří určitě levněji.
VW Multivan T5 GP, 103 kw motor, ori.chip na 125 kw, manuál, rok 2010

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Koupě ojetého Multivanu T5 08. led 2018 13:32 #181591

Ahoj, rád bych koupil Multivana v automatu tak okolo 700 000 Kč, poradíte mi co vybrat a na co se zaměřit. Opravdu jsou 2,0 - 132 kW tak poruchové?
Díky za každou radu

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Koupě ojetého Multivanu T5 08. led 2018 14:43 #181592

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2737
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 166
www.transporterclub.cz/forum/30-motor-sp...di-dsg-132kw-7st-dsg
Základ je aby tam byl již vyměněn motor na kulanci ve vw.
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Koupě ojetého Multivanu T5 08. led 2018 14:49 #181593

  • Vit5
  • Avatar uživatele Vit5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 453
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 57
Ano,opravdu jsou,nejlepší volba se zdá být 2,0TDI 103kW,od 132kw je lepší se držet dál,pokud tedy nejsi majitel vekoobchodu s oleji,v sobotu sem mluvil se známýn co jezdí se záchrankou a stačí jim trochu ostřejší jízda na trase dvůr králové -hradec králové,to je necelých 40 km a chybí jim v tom 1,5l oleje,je pravda že u nich to dostává dost na frak ale i tak je to dost,rád vzpomínal na t4,když měli první t5 128 kw,ale tohle je prej veliká tragédie
Caravelle T5 128 kW 4Motion
VW T4 2,5TDI bus prodáno snad do dorých rukou
Tenére 700

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Koupě ojetého Multivanu T5 13. led 2018 21:15 #181661

Ano jsou, chyba z výroby vyhnout se jim obloukem

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Koupě ojetého Multivanu T5 14. led 2018 20:28 #181678

Známý bude v dubnu prodávat Multivana T5 4motion 132 kw automat v plné palbě. Najeto 40 tis. km. Stále stojí v garáži a je jako nové. Má ho jenom kvůli odpisům. Bude si kupovat t6. Radši jezdí starou feldou. Uvažoval jsem o něm, ale koupil jsem tento rok nového tiguana a craftera. Takže jsem finančně vyčerpán. Mohu poskytnout telefonní číslo.
VW T6.1 Multivan long 110 kW r.v. 2021

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Koupě 27. led 2018 18:15 #181871

Ahojte ... Chtěl bych poradit ,chci koupit Multivan T5 něco kolem roku 2005 až 2007 investovat max. do 350 000 víc nemám a dražší kupovat nechci přes uvěr líbilo by se mi 4x4 má někdo radu jak je to s 4x4 a na co si dát pozor ? Předem všem děkuji R..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Romanovosk.

Koupě 27. led 2018 20:36 #181875

  • jjirka
  • Avatar uživatele jjirka
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 694
  • Karma: 17
  • Obdržená poděkování 69
Ke koupi si vem někoho , kdo tahle auta zná a rozumí jim . Všechno odzkoušej . Jinak u každého ojetého auta musíš počítat s nějakou investicí do oprav a je potřeba si dát pozor na všechno - v případě T5 je lepší počítat s větší finanční rezervou - opravy bývají nákladnější .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Koupě 27. led 2018 21:00 #181877

Diky to jsem předpokladal jen jsem chtěl vědět jestli multivany T5 jsou spolehlive vozy

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 09. úno 2018 22:56 #182074

  • stiold
  • Avatar uživatele stiold
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 221
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 11
Ahoj, mám jeden rychlý dotaz.
Jsou všechny trojsedačky v Multivanu rozlkádací na postel? Nebo se dělali i verze nerozkládací.
Možná kolem mě půjde jeden čistokrevný multivan, tak proto se ptám.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 10. úno 2018 14:13 #182081

  • dusanhaya
  • Avatar uživatele dusanhaya
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1491
  • Karma: 26
  • Obdržená poděkování 114
Ahoj,jedna rychlá odpověď - ano. Navíc to zjistíš pouhým pohledem na ovládání mechanismu sedačky ;)
VW T5 Multivan 2,5TDI
T en D ým I gnoruj gang
A -team (Almara team)


Něco pro interier T4/T5 viz.-
http://dusanhaya.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 12. úno 2018 21:03 #182129

  • mape33
  • Avatar uživatele mape33
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Dělám co mě baví.
  • Příspěvky: 414
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 30
T5 je velmi spolehlivý vůz... Jen to chce pevné nervy, chodit okolo po špičkách , trefit dobrej kus a mít stranou pořád tak 100 tisíc kč pro případ nejaké opravy.... Já musím říct že jsem nikde nezůstal a jediné co mi vytrestalo byla protočená poloosa....
JInak myslím že je tu už dost napsáno aby si kazdej udělal obrázek..... k tomu 2.0 tdi ....... všichn ico jsem znal a co to měli se toho už zbavili. at je to ta slabší nebo silnější verze. Moc to nejelo a po 100 tisících vyběhaný jak stodvacítka škodovka. jeden borec to dovezl v top stavu asi s 80 tisíci km.... Když to špatně startovalo tak měril tlaky a ouha... když to otevrel tak koukal jako puk. Tak nové kroužky a pryč s ním. Dnes má zpátky 2,5 tdi-pd a je stastnej jako blecha.
K tem verzím... mel jsem moznost parkrát jet s kolegobo caravelou long 1,9.... má to v chipu a moc mi to teda nenadchlo. Jelo to o dost huř nez muj multivam pred opravou... snad jen ten zaběr od spoda byl lepší... Auto i pri vybavě caravela o hodně hlučnější a to tam má nejakou postl a matrace ... pred tím to bylo o dost horší....
Ta kultivovanost chodu 5ti válce je nesrovnatelná....
Tot můj názor....
ke koupi si vzit fakt velkýho machra... pokud to není zrovna nejaká uloženka nekoho kdo jen odepisoval z daní a jezdil felicií... jak tu bylo někde řečeno.
Já osobně už bych si to podruhé nekoupil ale jsem rád že ho mám.... :woohoo: :woohoo: :woohoo:
VW T5 Multivan 2.5 TDI 128 kW prodáno
Citroen jumper 2,2hdi 88kw obytný speciál
Škoda Octavia I 2.0 MPI +LPG
Škoda Superb 2.0 tdi-cr
125kw
Škoda Fabia I 1.4 MPI+LPG(darována)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od mape33.
Vygenerováno za 0.255 sekund

Login