Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Dotazy před koupí T5

T5 132kw 4M Ano/Ne 16. srp 2018 12:24 #186693

Ahoj,

Naskytla se mi možnost koupit T5 za poměrně ok cenu. Je to 4M s uzávěrkou, v manuálu, ale bohužel BiTDI 132kw, rokem výroby 2010 a cca 140 tkm. Podle všeho co jsem se tu dočetl by to byl adept na výměnu motoru. Je to doopravdy tak hrozné? Měnil někdo motor u tohoto modelu?

Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 132kw 4M Ano/Ne 16. srp 2018 12:51 #186694

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2737
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 166
Myslím že ten motor měnil téměř každý.
Je tu toho napsáno dost a dost.
Pokud není motor po výměně a nebyl vyměněn včas EGR tak to určitě přijde.
-
www.transporterclub.cz/forum/30-motor-sp...di-dsg-132kw-7st-dsg
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od mulťa.

T5 132kw 4M Ano/Ne 16. srp 2018 15:45 #186697

  • mourek
  • Avatar uživatele mourek
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 213
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 21
S výměnou motoru je třeba počítat, takže záleží na tom jak výhodná je ta cena. Pokud byste mohl ověřit, že je na tom aktuálně dobře tak to může nějaký rok trvat než bude stav kritický a můžete si na opravu "nastřádat". Nejhorší je, pokud koupíte a je to v ... :sick: , že musíte ihned měnit.
VW Multivan 2,0 BiTDI 132kW/180k, 4motion, 7st. DSG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 20. srp 2018 11:21 #186755

  • viwal
  • Avatar uživatele viwal
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 8
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj,
po vcerejsi dukladne kontrole vw caddy maxi a zjisteni, ze je to bouracka se vracim opet k uvaham priplatit a koupit T5.
Napadla me ale tato varianta, tak se chci zeptat na vas nazor.
www.sbazar.cz/honza.kpy/detail/48202442-...-servis-vw-dsg-103kw

Ja si na veliky konfort uplne nepotrpim a auto mi bude slouzit primarne pro cesty do zahranici, kde v nem budu chci spat a zit, takze ho cekaji jiste prestavby atd. Proto si rikam, ze mozna nemusim uplne trvat na Multivanu. A tento kousek mi prijde velmi zajimavy (teda skoda te prevodovky, radsi bych manual at s tim nejsou potize).

Moje otazky:
- Je ta novejsi rada T5 (2011+) stale tak poruchova?
- Ten motor 2.0 103kw je stejny jako ten co davaji do vw caddy?
- Co si myslite o tom konkretnim voze co jsem zminil vyse?

Dekuji.

Vitek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 21. srp 2018 00:10 #186771

  • wong
  • Avatar uživatele wong
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 103
  • Obdržená poděkování 14
V Caddy je olejová náplň 4.3l, v T5 7.7l takže úplně stejné nebudou.

Já myslím, že vypadá dobře. Nemá zadní klimu, ale pokud neplánuješ vozit vzadu lidi, tak to není nutnost.
VW Transporter T5 GP 2.0 TDI 103kW, 2012
Nissan Primera P11c 2.0 Sport 103kW, 2000

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 23. srp 2018 10:50 #186810

Ahojte,

som si isty, ze tuto temu ste tu uz rozoberali X krat no z casoveho hladiska momentalne neni v mojich silach hladat odpovede v fore spred x mesiacov ci rokov, preto sa obraciam na Vas, clenov VW klubu. Potreboval by som strucne zhrnut a poradit v jednej veci.

T5 2.0 TDI 75KW rv 2010- ano ci nie ? Respekt. dobra volba motorizacie ak ma auto sluzit podla popisu nizsie ?

www.autobazar.eu/cz/volkswagen-t5-transp...k-kr-id11522831.html

Auto ma sluzit pre rodinu, nie pre podnikanie, cize nebude zatazovane velkou vahou. Jazda bude vacsinu casu 50 na 50 co sa tyka mesta a mimo neho. Rocny najazd Km mam momentalne cca 30k km a predpokladam, ze sa to v buducnosti niak nezmeni.

Za kazdu odpoved a radu Vam vopred dakujem :)
Novacik v oblasti VW T

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Chci znát Váš názor 14. zář 2018 21:05 #188392

Zdravím Vás, už při odjezdu na dovolenou, jsem zvažoval nové větší auto. Má paní má pocit, že je třeba vézt polovinu našeho domu s sebou. Co kdyby... Takže zavazadlový prostor narvaný jak cigánský kufr, děti naloženo okolo sedaček a hurá jede se... Hned po příjezdu jsem se rozhodl pro změnu. Prodám auto (Superb v kombajnu) a koupím multivan. Zabrousil jsem na toto fórum a po večerech louskal témata okolo T5. Je vybrán multivan T5, 128kw (Superb má 191kw tak aby ten propad nebyl takový velký) 4motion, od roku 2005. Chtěl bych původ ČR, najeté okolo 250tis. Na co si dávat hlavně pozor? Plánuju hned udělat - vodní pumpu, klimakompresor, rozvodová kola, možná uložení vstriku... to vše jako prevenci. Když motor nebude žrát olej - je to znamení že je relativně OK a nemusím se pouštět do žádných větších akcí? Plánuju s autem hodně jezdit do zahraničí s rodinou a nerad bych někde zůstal viset... je mě jasný že na to se špatně odpovídá, ale spíš se mě jedná o psychickou podporu

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 17. zář 2018 15:04 #188440

  • Guvson
  • Avatar uživatele Guvson
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 107
  • Obdržená poděkování 5
Ja budu prodavat ted T5 2004. Kdyby nekdo chtel.

Tak uz ne ( nejde mi tento prispevek smazat)
VW Multivan T6 HL TDi 110kW DSG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Guvson.

Chci znát Váš názor 17. zář 2018 15:24 #188442

  • Sindeon VW
  • Avatar uživatele Sindeon VW
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 2758
  • Karma: 33
  • Obdržená poděkování 918

HetzerT5 napsal: Zdravím Vás, už při odjezdu na dovolenou, jsem zvažoval nové větší auto. Má paní má pocit, že je třeba vézt polovinu našeho domu s sebou. Co kdyby... Takže zavazadlový prostor narvaný jak cigánský kufr, děti naloženo okolo sedaček a hurá jede se... Hned po příjezdu jsem se rozhodl pro změnu. Prodám auto (Superb v kombajnu) a koupím multivan. Zabrousil jsem na toto fórum a po večerech louskal témata okolo T5. Je vybrán multivan T5, 128kw (Superb má 191kw tak aby ten propad nebyl takový velký) 4motion, od roku 2005. Chtěl bych původ ČR, najeté okolo 250tis. Na co si dávat hlavně pozor? Plánuju hned udělat - vodní pumpu, klimakompresor, rozvodová kola, možná uložení vstriku... to vše jako prevenci. Když motor nebude žrát olej - je to znamení že je relativně OK a nemusím se pouštět do žádných větších akcí? Plánuju s autem hodně jezdit do zahraničí s rodinou a nerad bych někde zůstal viset... je mě jasný že na to se špatně odpovídá, ale spíš se mě jedná o psychickou podporu


Když se chceš pouštět do prevence, tak se preventivně podívej na pravou přední poloosu. To je častá příčina nechtěné a nenadálé nepojízdnosti. Tahle motorizace je problematická, ale je toho tady spousta, takže už by to bylo jen nošení dříví do lesa. Ale asi bych se připravil na znatelný pokles výkonu, Mulťák a ještě ve čtyřkole přece jen váží o krapet víc, než ten Superb. Ale zase to vynahradí ten prostor a pohodlí. Šťastnou ruku při výběru. ;-)
Clubový asistent

Clubový web: http://www.transporterclub.cz
Clubový mail: club@transporterclub.cz
Clubová kancelář: Po - Pá 09:00 - 15:00

Staňte se prémiovým členem Transporterclubu

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 17. zář 2018 19:17 #188447

pokud nejsi ze Špindlu tak bych 4x4 vypustil :) ( jen moje zkušenost: dřív lehneš na břicho, než to neuhrabeš)
Prostě kup výbavu kterou chceš a stav interieru který chceš a nech si rezervu na opravy cca 100 - 150tis, oslov Reeshu DP a užívej nádhery T5 2,5 tdi xxx kW . A užívej záběru těžkooděnce, sic to není zadarmo. Nebo kup 3.0 mercedes vito/viano.
T5 MULTI-BLACK-TULIVAN - 128+ AXE + Elddis Furicano GTX
T5 MULTI-SILVER-FIVE 128+ AXE - k.o.
T4 MULTI-GENERATION-BLACK 111+ AXG - jedí opodál dál :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 17. zář 2018 21:56 #188453

Pánové děkuji Vám za reakce... myslel jsem že 4motion nemá problémy se slavnou poloosou díky čtyřkolce. Už mě z toho auta bolí hlava a to ho ještě nemám. Projíždím stále dokola bazos-tipcars-sauto a vybírám. Už jsem se koukal i na 1,9 75kw - prý se to dá velice slušně a bezproblému chipnout. Kolega má nový multivan 103kw. Ale ve vší úctě - to auto na mě působí dost lacině- zpracováním palubky, sedackama. A stálo bambilion. Díval jsem se na Toyotu proace, peugeot traveller... - to prostě není ono. Začnu jezdit po inzerátech a okukovat. Kdyby jste měli nějaký tip, tak mě ho prosím pošlete...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 17. zář 2018 22:00 #188454

  • Vendys
  • Avatar uživatele Vendys
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Příspěvky: 3150
  • Karma: 36
  • Obdržená poděkování 227
Mě palubka a sedačky v Multivanu přijdou úplně v pohodě a vůbec ne lacině. Pokud má výbavu nižší než comfortline tak tam jsou prvky z Caravelly.
[img]
TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG - prodáno
[img]

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 17. zář 2018 22:08 #188455

Netvrdím že nejsou v pohodě. Sto lidí - sto chutí - dle chuti každého soudruha. Omlouvám se, nemá T6 ale fejsliftovanou T5.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od HetzerT5.

Dotazy před koupí T5 17. zář 2018 22:34 #188457

  • Vendys
  • Avatar uživatele Vendys
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Příspěvky: 3150
  • Karma: 36
  • Obdržená poděkování 227
Vw T5 GP jsem měl taky v comfortlinu a vše bylo OK. Proto jsem psal. Omlouvat se nemusíš. Například palubka u T6 je opticky hezčí ,ale odkládací schránky jsou lepší v T5.
[img]
TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG - prodáno
[img]

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 21. zář 2018 20:11 #188539

Dneska jsem se byl podívat na T5 128kw,highline,!!! 04!!!rok,4motion... Začnu popořadě, 2 majitel, koupeno v ČR najeto poctivých 264 xxxkm, serviska, manuál. Před 40 tis, repase hlavy, vstriky, turbo měnil 1. majitel, svody origo, nově zrepasovana převodovka, zkráceny interval oleje na 10tis. Auto jede hezky, nikde nic nedrnci, nerachta, motor tahne hezky odspoda, bourané nebylo, majitel doleva cca 1l oleje na 10tis, servisovane na Jarově, nebo v servisu u pana (jméno jsem zapomněl) ve Šterboholech. Cena 300. Jsem sakra nalomenej, co váš názor??? Díky za reakce. ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.223 sekund

Login