Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Novy caravan - dotaz kde hledat/koupit

Novy caravan - dotaz kde hledat/koupit 01. dub 2018 21:59 #183331

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Pár fotek výdřevy, předstupeň k polepení koberci stěn dveří a stropu. Nyní to ale bude muset asi zase pěkně všechno dolů, vysekat v kobercích otvory pro šrouby a příchytky, nalepit koberce alkaprenem, ořezat do tvaru desek a znovu všechno zpátky. Možná by to šlo i bez sundání, ale trošku se toho bojím, hlavně na stropě.



Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Novy caravan - dotaz kde hledat/koupit 24. dub 2018 14:07 #184070

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Uvažujeme s klukem, že s naším novým Pižmoněm se o druhém svátečním prodlouženém víkendu 5.-8. 5. podíváme do termálních lázní v Györu a také si prohlédneme Bratislavu, případně i okolí. Vůz ještě nebude vybaven vestavbou s postelemi, zatím možná jen trochu zateplen, (koberec na výdřevě a pod ním netkaná textilie), spát budeme pořád ještě na nafukovačkách. Ale zajíždět bychom měli a nepohodlí ležení zatím bez vestavby se na krátkých cestách snést dá.

Ale kdyby se k nám někdo chtěl přidat, nebo se po cestě případně i setkat, napište.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Novy caravan - dotaz kde hledat/koupit 25. čec 2018 18:10 #186302

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Poslední foto z první fáze vestavby. Už s osvětlením na stropě.
Vrátili jsme se včera z výpravy do Rakouska, Itálie, San Marina a Německa, vestavba se osvědčila, jen budu muset udělat úpravu v povlečení molitanů, připevnit vrchní deky suchým zipem. Byl jsem za známým čalouníkem, pochválil mě za obložení stěn a stropu, ale hlavně mi nedoporučil dělat potahy těch molitanů na zakázku z nějaké potahové látky, prý je to moc drahé a nelze tam nikdy zaručit rozměrovou stálost. Prý abych ty deky jen připevnil suchým zipem.

Jinak se připravuji na druhou fázi vestavby, kuch. skříňku s PB vařičem a umyvadlem, už mám zjištěné vybavení a kdo ho prodává, použiji jachtařskou výbavu, vodní nádrž 45 litrů, odpadní vodní nádrž 45 litrů, čerpání narozdíl od "moderních karavanistů" pomocí nožní šlapací pumpy, abych se vyhnul nutnosti řešit umístění trakční baterie a instalace rozvodů od ní k čerpadlům a kohoutku se spínačem proudu do do čerpadel a snížil tak závislost na různých kempech a štelplacech s přípojkami elektřiny. No a při mytí nádobí nebo sebe budu mít obě ruce volné.

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Novy caravan - dotaz kde hledat/koupit 01. srp 2018 16:45 #186435

  • TK
  • Avatar uživatele TK
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 557
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 40
Jak jsi s novým autem spokojený ? Co v tom máš za motor - výkon ? Co recenze na ty dvoulitry ?
Uvažuji také o změně značky a Boxer je v mém užším výběru.
Burstner polointegrál 7,4 m - Fiat Ducato 2,3 103 kW
Fiat Ducato Panorama 2,3 109 kW - prodáno
T4 75 kW Multivan - powered by Dieselpower - 100 kW - prodáno :-(
Knaus Eurostar 500 TF - prodáno
Škoda Fabia RS 216 PS - soutěžní speciál - HW - Král rallye team + SW - Dieselpower - prodáno :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Novy caravan - dotaz kde hledat/koupit 01. srp 2018 18:54 #186438

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Dík za optání, v zásadě spokojený jsem. Bohužel na tyhle motory, dvoulitrové, nebyly žádné recenze, ani špatné ani dobré už když jsem to objednával a nějak nejsou ani teď. Montuje se to tam asi rok. Zatím ale s motorem sebemenší problémy nemám. Výkon to má 130 HP (cca 96 kW) a optimální rychlost v oblasti nejvyššího točivého momentu je kolem 100 km/h. Maximálka je 150. Průměrná spotřeba je 6,8 l/100 km. Mám najeto 6 200 km a zatím relativně bez problémů, příští týden nechám poštelovat v záruce nějaké drobnosti, pískají brzdy, vržou okna při spouštění a zavírání v horku a odchlipuje se dolní plast na bočních dveřích. Asi tam zapomněli ve výrobě dát prostřední úchytku. Tohle auto je úplně stejné jako Fiat Ducato nebo Citroen Jumper co se týká karoserie, liší se to trochu jen přední maskou. Každá značka ale dává svoje motory, ty stejné nejsou. Předchozí motor 2,2 litru (než začali montovat co tam mám) byl od Forda a moc dobré reference neměl.
Co mi proti Hyundaji vadí je to, že je z toho hůře vidět do stran, když vjíždíš ze šikmé vedlejší na hlavní. Tam byl lepší výhled do stran, ale tohle auto je o generaci modernější. Různé asistenty vč. rozjezdu do kopce. Kvalita provedení je dobrá, kabina je příšerně plastová, ale ty plasty ani nevrznou. Sedí se v tom velmi dobře, na jeden zátah jsem jel asi 1000 km a záda nebolela ani jsem nebyl nijak unavený, takže sedačky dobré. Je to vyšší než transportéry o cca 0,3 metru, takže i posaz řidiče je vyšší a skvělý rozhled, na osobáky koukáš nad úrovní střechy. Jediné na co si po 47 letech jezdění s vozy s parkovací brzdou uprostřed nemůžu zatím zvyknout, že ta páka ruční brzdy je po levé straně. Provedení karoserie dobré, ale při montáži skříní bych řekl, že se trochu liší pravý zadní roh od levého v oblasti zadních sloupků, ale jen v řádu mm. Skříně jsem měřil jen na jedné straně, ty stejné sou, ale trochu jinak to tam sedí. No a přece jenom spaní v prostoru 10 m3 je o třídu lepší než v H1, kde byl 3,6 m3. - více vzduchu. Zevnitř můžeš spát na šířku, délka lůžka příčně je 1,87 metru, takže se v pohodě vejdu a ta postel umožní spaní pro tři lidi.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Novy caravan - dotaz kde hledat/koupit 01. srp 2018 20:20 #186439

  • Pelda
  • Avatar uživatele Pelda
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 314
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 3
Ja mam dva boxery. Jeden 2.2 najeto 470 tis a motor slape a ten novy 2.0 a na nem 36 tis. Sem tam taham aj vlek a uplne v pohode. Jo a spotreba 8.4.
Multivan 2,5 TDI 75KW + chipPRODÁNO
Multivan GENERATION 2,5 TDI 111kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Novy caravan - dotaz kde hledat/koupit 01. srp 2018 21:47 #186440

  • TK
  • Avatar uživatele TK
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 557
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 40
A jaký má výkon ten tvůj dvoulitr ? Já zvažuji buď Boxer, Jumper dvoulitr 160 k nebo Ducato 2,3 150k - Panoramu L2H2.
Burstner polointegrál 7,4 m - Fiat Ducato 2,3 103 kW
Fiat Ducato Panorama 2,3 109 kW - prodáno
T4 75 kW Multivan - powered by Dieselpower - 100 kW - prodáno :-(
Knaus Eurostar 500 TF - prodáno
Škoda Fabia RS 216 PS - soutěžní speciál - HW - Král rallye team + SW - Dieselpower - prodáno :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Novy caravan - dotaz kde hledat/koupit 01. srp 2018 21:49 #186441

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Ta spotřeba je daná způsobem jízdy a nákladem. Já to zatím žužlám protože zajíždím, i když to už bude končit, ale hlavně nevozím
náklad, ta vestavba jestli má celkem 70 kilo, tak je to hodně.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Novy caravan - dotaz kde hledat/koupit 01. srp 2018 22:03 #186442

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Boxer a Ducato je jedno a to samé auto. Dělá se to ve stejné továrně Sevel v Atesu v Itálii, jeli jsme kolem o dovolené, je to kousek od Gargana. Jestli koupíš L2H2 nebo L2H1 je už nepodstatné, to je rozdíl jen ve vnitřním prostoru a možná také ve spotřebě vzhledem k vyšší hmotnosti a odporu vzuduchu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Novy caravan - dotaz kde hledat/koupit 01. srp 2018 22:20 #186443

  • TK
  • Avatar uživatele TK
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 557
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 40
Jamper a Boxer jsou úplně shodný. V Ducatu je pouze jiný motor jinak je to taky shodné.
Burstner polointegrál 7,4 m - Fiat Ducato 2,3 103 kW
Fiat Ducato Panorama 2,3 109 kW - prodáno
T4 75 kW Multivan - powered by Dieselpower - 100 kW - prodáno :-(
Knaus Eurostar 500 TF - prodáno
Škoda Fabia RS 216 PS - soutěžní speciál - HW - Král rallye team + SW - Dieselpower - prodáno :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Novy caravan - dotaz kde hledat/koupit 02. srp 2018 08:26 #186449

  • Pelda
  • Avatar uživatele Pelda
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 314
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 3
Ja ty auta mam na pracu. Jsou to ty nejvetsi boxery L4H3. Vozim tak 1.2 a aj 1.8t. Ten dvoulitr mam 160 k. Rozdil je v tom ze dukato je E 6 ale nema močovinu.
Multivan 2,5 TDI 75KW + chipPRODÁNO
Multivan GENERATION 2,5 TDI 111kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Novy caravan - dotaz kde hledat/koupit 02. srp 2018 12:01 #186462

  • TK
  • Avatar uživatele TK
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 557
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 40
Kolik máš najeto ? Údajně v těch dvoulitrech padají převodovky. V Ducatu je ten samí motor co v Ivecu. V Boxeru a Jumperu je úplně jiný motor. Je tam francouzský HDI. U mě vyhrálo Ducato. Ten jejich motor je lepší. Dávejte pozor na olej. Díky prodlouženýmu intervalu prý odchází hydroštely.
Burstner polointegrál 7,4 m - Fiat Ducato 2,3 103 kW
Fiat Ducato Panorama 2,3 109 kW - prodáno
T4 75 kW Multivan - powered by Dieselpower - 100 kW - prodáno :-(
Knaus Eurostar 500 TF - prodáno
Škoda Fabia RS 216 PS - soutěžní speciál - HW - Král rallye team + SW - Dieselpower - prodáno :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Novy caravan - dotaz kde hledat/koupit 02. srp 2018 12:14 #186464

  • Pelda
  • Avatar uživatele Pelda
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 314
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 3
Šak jsem psal na 2.0 mam ted 36 tis. Ja menim po 20 tis. U te 2.2 nedolevam nic a to ma 470 tis. Krom toho peugeot kdyz ma akce tak servis do 90 tis zdarma ja si priplatil 25 tis + dph a mam zdarma servis do 200 tis.
Multivan 2,5 TDI 75KW + chipPRODÁNO
Multivan GENERATION 2,5 TDI 111kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Novy caravan - dotaz kde hledat/koupit 02. srp 2018 12:42 #186466

  • TK
  • Avatar uživatele TK
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 557
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 40
Asi je moc teplo a už mi ty najetý km hlava nepobrala. :-) Ty km u 2,2 je paráda.
Burstner polointegrál 7,4 m - Fiat Ducato 2,3 103 kW
Fiat Ducato Panorama 2,3 109 kW - prodáno
T4 75 kW Multivan - powered by Dieselpower - 100 kW - prodáno :-(
Knaus Eurostar 500 TF - prodáno
Škoda Fabia RS 216 PS - soutěžní speciál - HW - Král rallye team + SW - Dieselpower - prodáno :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Novy caravan - dotaz kde hledat/koupit 02. srp 2018 13:13 #186467

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
U mě vyhrál Peugeot kvuli brutální slevě cca 35%. Ceníková byla nějakých 938, po slevě jsem platil necelých 615. Ale čekal jsem od půlky listopadu do konce března. To mi ale nevadilo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: mulťasilvervan
Vygenerováno za 0.226 sekund

Login