Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: dopravní nehoda-co dál?

dopravní nehoda-co dál? 12. lis 2012 08:10 #106911

  • TDI Life
  • Avatar uživatele TDI Life Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 167
  • Obdržená poděkování 1
Zdarec chlapi,včera se mi stala dopravní nehoda s mojí T4kou,byl jsem na benzince v adamově,vracim se domú po hlavní jestli to tam někdo znáte je to asi pul kilometru dlouhá rovinka souběžná s ČD od ,,nádraží k zastávce,, tam co je nový nákupní centrum nebo co to tam je je tam albert,pak nějaký hospody...
bylo to kolem pul pate takže slunko už zapadlo a v tym udoli je šero dvojnásob.
jedu a z ničeho nic mi tam vběhnul chodec ale teda těsně před autem :o takže než jsem se vzpamatoval měl jsem ho na kapotě a hned na čelním skle (teda ve svojí podstatě se mi podíval dovnitř auta-v čelním skle je 10cm díra)
okamžitě jsem zadupnul brzdy a borec zůstal ležet 2 metry před autem,nehýbal se.naštěstí jel do protivky jeden řidič,ted hlavní svědek,se kterym jsme ho tam oživovali-hlavně teda on,já jsem volal 112tku a byl jsem v šoku.ze začátku jsem si myslel že to byl sebevrah,vubec jsem to nechápal.nutno dodat že to bylo v neobydlene části města na přehledne rovině,takže mě musel vidět z dálky.nebyl tam ani přechod a kdybych viděl že se někdo chysta přejít silnic nebo už ji přechází tak zastavím žejo,těma dvouma vteřinama nic nezískám...
nicméně to byl člověk co šel s partou lidí od které se vzdálil a šel podle svědků asi sto metrů za nima-ostatní už byli na parkovišti a on že půjde za nima.když jsem viděl jak tam byl jeho otec,žena která která tam brečela a snažila se mu pomoct a hromada známejch došlo mi že to nebude lůzr,ale podle toho co pak říkali že byli popíjet v blansku a víc něž trochu... -mimochodem to jsou známí od jedněch lidí v dědině takže ted budu chodit kanálama asi hodně dlouho.
no borec to naštěstí přežil,odvezla ho záchranka a kromě (podle vyjádření záchranářů) utrpěl těžkej otřes mozku,snad nic víc D:_)10
doejli policajti,pak dopravka,státní zástupce a snad 3 hodiny to tam fotili a sepisovali,řešili brznou dráhu.dočasně mi zakázali řídit a odebrali papíry,že to bude řešit kriminálka,pak o všem bude rozhodovat soud... :help
nevím co s tím setkali jste se někdo s něčím podobným,jak dál postupovat,mám zhánět právníka,nebo co mě vůbec čeká :help :help D:_)10
Martin
VW Caravelle 2,5 TDI
VOLVO S60 D5
VW T4 1,9TD 2x
VW transporter 2,5 TDI
octavia TDI 2x
tigra 1,4
opel corsa 1,2

zákony života na této planetě nám umožnují vyzkoušet všechny možnosti,abychom se nakonec vrátili k té první...VW...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

dopravní nehoda-co dál? 12. lis 2012 10:01 #106912

Ahoj,bohuzel neco podobneho se me taky prihodilo.Jedina rada kterou pro tebe mam je-okamzite si sezen dobreho pravnika :!: Vim,ze to neni levna vec ale usetri ti vic nez si myslis a nejen penize ale i hromadu starosti.
VW T5 2,5TDi 96KW 6mist




kdyby nekdy, nekdo neco tak GSM:608460737
VAG,CO-cko a ruznej vercajk mam...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

dopravní nehoda-co dál? 12. lis 2012 12:32 #106915

  • Auto1
  • Avatar uživatele Auto1
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1580
  • Obdržená poděkování 18
Držím Ti palce,to je velké neštěstí,snad to dobře dopadne,důležité je bojovat!
Tak to chce rovnou advokáta,pokud to půjde před soud,právník nestačí.
1) Nedoporučuji hrát mrtvého brouka a chodit kanálama.
Přesvědčit zraněného,a potencionálně i jeho rodinu,že jsi ho neviděl,že to byla nešťastná náhoda,a že se může totéž stát i jemu přesně opačně,to co se stalo nyní,že Tě to mrzí atd.
Pokud je to člověk inteligentní,bude umět zastavit soud a vyřešit to mimosoudně.
I když bude celá rodina Tebe považovat za viníka,třeba se tam najde jeden člověk,který má takovou inteligenci,že bude nad věcí a postupně přesvědčí ostatní,byť je to hodně najivní,je to cesta,jak to řešit.
Šel bych tam klidně 10x a stále dokola jim to vysvětloval,jak v nemocnici zraněnému,tak rodině.
Jsou chodci,které srazí auto,a oni se řidiči omluví,ale takových je minimum.

2) Advokát musí umět vysvětlit soudci,že chodec nemá přednost ani na přechodu ani na vozovce a že ho řidič nemohl vidět,takže nemohl nehodě zabránit. Nevím,jaká je možnost sehnat advokáta,který přesně tento typ soudu již vyhrál,ale tohle by byl zásadní předpoklad k obhájení tvého práva a nad tím bych se hluboce zamyslel,lidi z branže musí vědět,jak postupovat,jak takového odborníka najdeš.
Jsou k tomu už nejeden případ výkladu soudu,kdy soud rozhodl,že řidič nemůže předvídat vždy-všude-a vše.
Takže né vždy auto srazí chodce a je rozsouzeno.
Ale přinejmenším připadá v úvaze spoluvina,nebo dokonce vina chodce.
Takových vediktů už bylo mnoho,kdy bylo určeno,že řidič neměl šanci reagovat a byl v tom nevinně a to počínaje sebevrahy http://www.mojecelebrity.cz/clanek/na-prachaticku-muz-skocil-pod-auto-chtel-se-zabit-211432 přes běžné neuvážené vrhání se pod auto a konče alkoholiky.
Brali chodci krev,zda neměl alkohol? To bych vyžadoval.
3) Přeju hodně štěstí,bude ho zapotřebí.
Tohle hrozí každému,kdo má řidičák dnes a denně,chodci totiž nemají vštípeno,že silnice je komunikace,po které jezdí auta,chodci mají pocit,že mají přednost vždy a všude a ještě si přednost vynucují a nejeden řidič kamionu by tady vylíčil,jak musel smykem brzdit před podobnými sebevrahy 40ti tunovou soupravu.
4)Sluneční brýle zahodit.Polarizační brýle doporučuji všem,odcloní nejen UV a slunce jako sluneční brýle ale+odcloní odlesky a oslnění i když slunce je za mraky a Ty vidíš daleko lépe a to i v pološeru,když se leskne v mokré vozovce jasná obloha,nebo ve sněhu,je to k nezaplacení.(nezaměňovat s žlutými brýlemi do mlhy)
[youtube:a2bvicox]
[/youtube:a2bvicox]
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Auto1.

dopravní nehoda-co dál? 12. lis 2012 12:41 #106916

No tak hlavne ze to rozchodil OK! a snad bude bez nasledku.... to by pak bylo jiny kafe..... #-o

Mel jsem bouracku pred par lety... ale byla to jasne moje vina... takze to se tam neresilo (i kdyz jsem mel smulu jako ty a nemohl jsem ji videt)... Kazdopadne kdyz to v pohode rozchodi, tak myslim ze je to jen o pokute a pripadne uhrazeni nakladu na hospitalizaci a uslem zisku + pripadne trvale nasledky (to by ale paklize to nebude tvoje vina platila pojistovna) Paklize je to tvoje vina tak se to sveze po tobe....

Zalezi asi dost jaka je tam silnice a kde se ten chodec (podle predpisu) mel nachazet... kazdopadne podle toho co jsem slysel tak paklize mel upito tak je to prakticky automaticky jeho chyba...

Mne osobne dost pomohlo ze jsem se s ni a s jeji rodinou rychle sesel a kal jsem se jak malej jarda a kytkama jsem nesetril... tak jsem to nakonec ukecal na mimosoudnim vzrovnani... Myslim tedy ze snaha o omluvu nebo nejakou dobrou vuli ti urcite neuskodi (at uz to byla tvoje chyba nebo ne)

Kazdopadne dobrej pravnik je velice dobra vec.... i kdyz by melo jit jen o konzultaci... OK!

Drzim palec.....

D:_)12 D:_)5

B) T5 Multivan 2,5TDI 128kw 2007
:) T4 Transporter 2,5TDI 65kw 2003
:| Berlingo 1,6i 2005
:twisted: X-Max 250 2009

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

dopravní nehoda-co dál? 12. lis 2012 12:46 #106917

  • kawa
  • Avatar uživatele kawa
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 710
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 5
Tak to je neštěstí... Také přeji hodně štěstí a zachoval bych se podobně jak píše Auto1. Psychické přesvědčení je mlže zlomit. V podstatě obhajuješ svoji nevinu, takže zdá se, že pravdu.

Jen ještě doplním, že cyklisti jsou o dost horší. Alespoň tady u nás. Dlouhá pozvolná zatáčka do které není vidět. Je dlouhá asi 2km pořád stejně zatočená. Normálně mimo obec, 90km/h, žádné upozornění ani omezení, cesta široká aukorát na auto a náklaďák. Dva náklaďáky mají trochu problém. Tak si to tak jedeš 90, a najednou se ti vyloupne pohled na dva cyklisty co jedou vedle sebe a zabírají jeden a čtvrt pruhu. Nejsou to děti. Jsou to dospělí, 25 - 40ti letí chlapi. Nemají rozum. Ty jdeš na brzdy jak to jde, protože ani nevidíš jestli proti jede auto a to že v 80% případů jede - je to frekventovaná cesta. Oni se vztekají. Ty zatroubíš, fakují Tě. Stáhneš okénko a v klidu řekneš, chlapi, máte ject za sebou, je to nebezpěčný... A ozve se, ty čů.... zas... koukej zastavit, dostaneš přes držku, koho budeš poučovat!!! atd. Já tam jezdím často a přes sezónu cyklistů to zažívám tak 4-5x týdně. Ví o tom policie, několikrát auto srazilo cyklistu. Ví o tom starostka a ta říká že s tím nemůže nic udělat. Má s tím zkušenost asi každý řidič co tu jezdí...

Je to úplně mimo téma ale bojím se, že jednou budu v Tvé situaci, jenže srazím cyklistu...
Mimojiné tu jezdí na silnici i blbci na kolečkových bruslích, kteří vybočují...
Vždy když potkám takové cyklisty nebo bruslaře co tam nemají co dělat, tak bych D:_)7 :x

Opravdu Ti držím palce ať to dobře dopadne =D>
Transporter T5 - 2,5TDI 96kW + pár věcí + ProfiTuning soft (267hp, 576Nm) (ex)
Transporter T6 - 2,0TDI 110kw + ProfiTuning soft na full
BMW 535D - 400hp, 840Nm
Sprint project - Felicia 1,6 :D GaragePower racing team

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

dopravní nehoda-co dál? 12. lis 2012 13:10 #106918

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
Ojej, to jsou radosti, drzim palce aby ti to dopadlo dobre a co nejrychleji jsi mel starosti s tim spojene za sebou. :(
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

dopravní nehoda-co dál? 12. lis 2012 13:48 #106920

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
xx

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Espero.

dopravní nehoda-co dál? 12. lis 2012 16:01 #106928

  • TDI Life
  • Avatar uživatele TDI Life Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 167
  • Obdržená poděkování 1
Ano Espero to bylo ono,ten sedmadvacetiletý řidič jsem byl já...no je pravdou že lidi to byli dost inteligentní-naštěstí.hned jak ho naložili do sanitky tak ho tam asi půl hodiny křísili než odjeli,já jsem diskutoval s ostatníma-jeho ženou kterou jsem ještě utěšoval že to bude dobrý a kdyby to bylo zlý tak by pro něj dolítnul vrtulník a že je v péči profíků kteří tohle dělají denně.a já nevim co všechno jsem jí říkal,potom jsem šel za jeho otcem tomu jsem se omlouval že mě to strašně mrzí,ale prostě jsem nemohl nic dělat-opravdu mi tam vběhnul.jak říkám (alespon na mě působili)jako férový lidi, protože věděli že měli všichni dost popito.prostě v klidu bez žádnýho řevu a hádek.je mi jich vážně moc líto,hlavně jeho ženy,jedna pitka a ona zůstane na vše sama-v uvozovkách...
je mi jasný že za nima budu ještě muset jít,poptat se jak mu je,znovu si všechno vzájemně vysvětlit,no,jednoduchý to nebude.už jsem sehnal advokátku která má v Brně kancelář a máme se nejpozději příští týden sejít ještě před tím než půjdu k výslechu na kriminálku,tak jsem zvědav :-k
VW Caravelle 2,5 TDI
VOLVO S60 D5
VW T4 1,9TD 2x
VW transporter 2,5 TDI
octavia TDI 2x
tigra 1,4
opel corsa 1,2

zákony života na této planetě nám umožnují vyzkoušet všechny možnosti,abychom se nakonec vrátili k té první...VW...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

dopravní nehoda-co dál? 12. lis 2012 16:17 #106932

  • Tom4s
  • Avatar uživatele Tom4s
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 100
  • Obdržená poděkování 0
Taky Ti držím palce a přeju ať to dobře dopadne...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

dopravní nehoda-co dál? 12. lis 2012 18:03 #106937

  • myšák
  • Avatar uživatele myšák
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Držím palce ať to dopadne co možná nejlíp.
Jak je již psáno : dobrý právník a hlavně hodně komunikace s rodinou a poškozeným, vždy je kuprospěchu vidět snahu a starost.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

dopravní nehoda-co dál? 12. lis 2012 18:34 #106939

  • eviz
  • Avatar uživatele eviz
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 632
  • Karma: 4
  • Obdržená poděkování 44
Držím palce,přeju pevné nervy a rozhodně právníka doporučuji.
Pavel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

dopravní nehoda-co dál? 13. lis 2012 07:35 #106955

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
xx

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Espero.

dopravní nehoda-co dál? 13. lis 2012 10:55 #106959

  • reno
  • Avatar uživatele reno
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 26
  • Obdržená poděkování 1
Taky Ti držím palce, hlavně aby to dobře dopadlo..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

dopravní nehoda-co dál? 13. lis 2012 11:22 #106961

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
Zeptám se možná v téhle chvíli blbě - ale stejně na to jednou dojde - jak dopadlo auto?
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

dopravní nehoda-co dál? 13. lis 2012 15:34 #106970

  • TDI Life
  • Avatar uživatele TDI Life Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 167
  • Obdržená poděkování 1
takto...tohle je fotka než jsem je začal opravovat
VW Caravelle 2,5 TDI
VOLVO S60 D5
VW T4 1,9TD 2x
VW transporter 2,5 TDI
octavia TDI 2x
tigra 1,4
opel corsa 1,2

zákony života na této planetě nám umožnují vyzkoušet všechny možnosti,abychom se nakonec vrátili k té první...VW...
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.221 sekund

Login