Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 13. čec 2008 15:06 #1186

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
Zdarec... taková nedůležitá příhoda pro zasmání???
V pondělí 7.7.08 jedu s přítelkyní a kamarády do Brna.
A cestou potkáváme nejednu hlídku policie,tj Lačnov radar,Svitavy radar, Březová radar měšťáci o všech vím ze CB a antiradaru.
ALE...
Mijíme ceduli Letovice,tempomat na 49km/h,"podle navigace",na přehledné rovince vidím hlidku státní policie s T4 a o cca 500m dál Fabii měštáků,takřka při míjení s T4 policie nám do cesty skočí jeden s těch dvou Čendů... HALT!!! Doklady... a už to začlo...
"CHCEME VIDĚT CERTIFIKÁTY O PŘESTVBĚ VOZU" nejdřív přišla na řadu maska tj.PROJEKT ZWO" pak zadní světla, přední světla,přídavná dálková.... toto vše je asi PŘESTAVBA!!!
Poukázal jsem na homologační štítky... "Jenže ty nic neznamenají,protože to tam dává výrobce jen proto aby to vůbec prodal." "OD VŠEHO CHCEME KARTIČKY A PROTOKOLY O HOMOLOGACI,KTERÉ MUSÍTE MÍT VE VOZE!!!" Když jsem prohlásil,že vše má Ečka a tím to promě končí a že chci vidět předpis podle kterého mam mít potřebné certifikáty u sebe ve voze,mě nedovedli odpovědět a na chvilku,vim že k neuvěření se zamysleli... :roll:
Pote jeden z nich doběhnul pro alkoholtester :lol:
Jsem abstinent :lol:
Zas nic.... :roll: ,tak začli chodit kolam auta a hledat... cca po 2minutách. "Dejte dálková světla!"
"Víte kolik je povoléná svítivost vozu??? Vim že 75. Tak jsem se zeptal,kolik a kde se dá zjistit? Zase žádná odpověď...
Cca 3min si prohlížely příd.dálková.
"Vaše světla překračují povoléné hodnoty,bude to 1000kč"!!!!
To mě tak vytočilo,ale hádej se s mladým kariéristou...
Hned druhý den jsem zajel na STK,řekl jsem jim co se stalo a kolem auta se sešlo šest techniků... Jen se smály že jsem trefil na nějaké "Čendy"... auto je v pořadku,hodnotu na svítivosti přečetli špatně. prý bych měl jen posunout přid.světla o 2cm vzad a bude vše o.k.
Prý se mám příště víc hádat,ale o tom to snad není,ne??? Jeli jsem pomalu,nikoho jsme neohrožovali,tak proč taková buzerace???
Jezdím po celé Evropě,takřka každych 14dní do Vídně,xkrát mě Rakušáci prohlídly i kastlík na hever a vždy vše v pořádku. Němci to samé. Tak proč???


Takže pozor na nehomologované díly.... EEEčka nic neznamenají...
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Maršoun.

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 13. čec 2008 15:34 #1187

  • Anonymous
  • Avatar uživatele Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Přesně kvůli takovým případům mám v mobilu uložené číslo Inspekce MVČR.
Podle návodu na této stránce mám připravený forumulář. http://www.mvcr.cz/clanek/inspekce-ministra-vnitra.aspx?q=Y2hudW09Mg%3d%3d

Můžu říct, že ji asi 2 krát jsem byl donucen formulář vytáhnout ze servisky a už při vyplnění první položky se z protivné švestky stal beránek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 13. čec 2008 20:38 #1191

Taky přidám svojí příhodu..Abych to dlouho nerozepisoval, tak jednoho dne přijedu na STK a první čeho si malej tlustej a vysokej hubenej všimli bylo 6 samostatných sedaček místo 8 který byly zapsaný v techničáku. Nevím jak to máte vy, jestli tam máte napsáno 6-9míst, ale já tam měl 8 a v autě bylo 6(koupil sem to se šesti) a najednou to byl hroznej problém. Prej se jedná o přestavbu a kde mam od toho papíry..nebyl sem si na 100% jistej takže sem se s nima moc nehádal a po půl hodině odjel a jel si zařídit žádost o přepis v techničáku nebo jak se tomu řiká. Nakonec se dílo podařilo a teď tam mam napsáno 6-9 míst. Takže doplňující otázka na vás zní: Je to přestavba :?:
Caravelle T4 2,4D "Lentilka"

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 13. čec 2008 22:14 #1197

  • andula
  • Avatar uživatele andula
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1654
  • Obdržená poděkování 0
a proto na Stk jezdím jen s motorkou...
Potkalo mě štěstí­, řeklo uhni a šlo dál.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 19. čec 2008 21:36 #1293

  • AlesB
  • Avatar uživatele AlesB
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 131
  • Obdržená poděkování 0
to Adámos:
jako přestavba to rozhodně není,v TP je psáno,na kolik sedadel je auto homologované od výrobce,tedy od VW.Ty můžeš jet např. jenom se 2 sedadli.Když budeš např.stěhovat,tak Ti nikdo nemůže zakázat,aby si měl v autě všechny sedadla.Nicméně na STK bys měl jezdit s plným počtem,jinak se může stát to,co se nejenom tobě stalo (mě také).Pokud narazíš na blbce,jako já,tak Tě vrátí,aby sis to nechal přepsat a pokud to jsou takové obštrukce jako v Praze,tak ten přepis stojí 2400,- Kč (poplatek pro VW) a trvá to skoro 3 týdny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 21. čec 2008 21:16 #1304

  • jarek
  • Avatar uživatele jarek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2138
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 7
POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT trochu jinak
Dnešní zážitek s dvěma dopraváky.
Tak si tak dneska projíždím kolem 9té OV-Porubou.Jedu si tak 50kou podle předpisu(tím jsem byl asi nápadný).a najednou si všimnu že se na mně pověsila normální civilní Oktávka(žádné zvláštní označení ani radar na autě a v ní dvě osoby.Vyloženě se mně držela a její řidič upoutal mou pozornos trošku zmatenou a zvláštní jízdou bez blinkrú při odbočování.Stále jsem jel max 50kou.
Púvodně jsem chtěl zaparkovat na parkovišti u Interšpáru ale na parkovišti liduprázdno a Oktávka pořát zamnou.A po rúzných skušenostech jsem si řekl že si uělám ještě jedno kolečko kolem toho obchoďáku.A ejhle Oktávka stále zamnou.Při prújezdu další křižovatkou zase nestihla dát blnkr.Naštěstí byla světelná a odbočovali jsme doprava.Po prújezdu křižovatky mně Oktávka začala předjíždět.Ostrúvek neostrúvek plná čára taky nevadila.Aby to bylo dost Emerické a akční tak si k těmto manévrúm pustili sirénu a po tomhe akčním manévru se za zadním oknem rozsvítil nápis STOP.
První co mně v tu chvíli bylo to že jsem se nedopustil žádného přestupku natož nějakého závažného aže je to ideální místo na předjíždění a odstavování vozidel.To už jsme byli v další křižovatce tak jsme ji projeli.Potom byla pár metrú rovinka(jeden pruh tam druhý spět)k tomu ještě vjezd do oběktu pro náklaďáky a zase další křižovatka.Tak tam jsme zústali stát a to tak že mi zadek T4ky lezl do toho jednoho pruhu. :evil: Ale pánové Dopraváci co vylezli z té Oktávky byli v klidu protože jejich zadky jim krylo moje auto.
A teť to začlo-Kontrola všech dokladú(OK)
Dechová skouška(OK)
A nato přišla známá věta kterou by nemněli používat"Víte jakého přestupku jste se dopustil?".Protože jsem fakt 50ku nepřekročil,žádnou babičku na přechodu nepřejel a na rozdíl od toho dopraváka jsem při té závratné rychlosti co jsme se řítili stíhal dávat i blinkry:-) tak jsem fakt nechápal o co mu jde.A on na to že mně viděli jak za jízdy telefonuju.Tím mi trošku vyrazil dech protože poslední hovorco jsem uskutečnil byl předchozí den.Když jsem azse nabral dech tak jsem řekl že jsem si na 100% jistý že jsem netelefonoval a že mobil mám celou dobu v kapse u kalhot a to se volá dost blbě.
Ale pán nezahálel a hned chtěl vidět povinou výbavu(taky OK).Při její prohlídce jsem sám navrhnul ověření výpisu příchozích a odchozích hovorú.Ale to už jsem asi přestal být zajímavý tak se pánové vydali POMÁHAT někomu jinému a taky CHRÁNIT někoho jiného.
Je to bezva zažít tenhle Cirkus s velkým C zvlášť když se to jak jinak plati z daní nás všech.
Skrátka mně dneska nasrali tak že mít na tohle světka tak to na 1000% řeším dále.
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 2,5TDI
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 4WD 1:10 D:_)12
D:_)1 T5 Multivan Comfortline 2,5TDI
D:_)11 Pincek VFR 800-V4 VTEC prodaný :-(
Nějaké to Foto http://jarekv.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 23. čec 2008 11:17 #1323

  • Marek
  • Avatar uživatele Marek
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 214
  • Obdržená poděkování 0
:roll: oni fakt asi nemaj co na práci,jen a jen buzerovat ;)
T5 2.5 TDI 130 KW + T3 1.6 TD 51 KW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 23. čec 2008 11:34 #1325

  • jarek
  • Avatar uživatele jarek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2138
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 7
:evil: No kdyby mně zastavili na normálním místě a normálně.Ale do teť jsem nějak nepobral co skoušeli s tím křyvým obviněním z telefonování za jízdy.Napadá mně snad že jsem si mněl asi prsknout do textilu a ze strachu před strátou bodú nabídnout nějakou pozornost.Nic jiného mně bohužel nenapadá. :| .
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 2,5TDI
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 4WD 1:10 D:_)12
D:_)1 T5 Multivan Comfortline 2,5TDI
D:_)11 Pincek VFR 800-V4 VTEC prodaný :-(
Nějaké to Foto http://jarekv.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 21. lis 2008 16:35 #3861

  • Mysak
  • Avatar uživatele Mysak
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 11
  • Obdržená poděkování 0
to micrak:prosím tě ten formulář sem tam nenašel,jinak fakt užitečnej odkaz dík

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 21. lis 2008 17:55 #3864

  • Anonymous
  • Avatar uživatele Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník

Mysak napsal: to micrak:prosím tě ten formulář sem tam nenašel,jinak fakt užitečnej odkaz dík


Tam formulář není, je tam uvedeno co má formulář obsahovat, tak si ho udělej ve wordu sám.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 26. lis 2008 20:36 #4131

  • Anonymous
  • Avatar uživatele Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Dnes jsem opět čest a byl zastaven a buzerován.
Velmi zábavná, ale bohužel opět stejná buzerace jako vždy.
Byl jsem s kámošem venku a vracel jsem domů.
Přednámi jede policejní fabie s radarem a před ní nová octavie.
Jedeme podle předpisů za nimi.
Dojedeme do města na prsní semafor.
Na semaforu jsem si stoupl vedle nich a to byla ta velká chyba.
Za volantem nějak mladej frajer.
Tak na oranžovou jsem vyrazil, což on nepřenesl přes srdce, že jsem byl rychlejší než já, tak mě předjel a pustil LED majáky a chtěl abych zastavil.
Učinil jsem tam a začala šaráda.
Doklady a papíry od VWozu. Tak jsem mu je dal a zeptal jsem se ho jestli nemůže vypnout tu hitparádu, že to nepříjemně svítí do očí. To ho nasralo a začal že nemám pásy. Na té křižovatce jsem je opravdu neměl. Ale samo že jsem si je dal. Tak jsem mu řekl at mi to dokáže že oba pásy máme.
Tak si šel do auta s těma papírama a začal slídit kolem auta, gumy STK certifikát od folii, alkohol. No prostě neměl co najít a chtěl se udělat důležitý, takže nemám přepážku a že chce 10t pokutu. Tak jsem začal hledat papír a chtěl číslo jeho služebního průkazu, že se nenechám buzerovat. On že mi ho nedá. Tak jsme mu z ruky vzal moje papíry a řekl mu pokračuji v jízdě a dál se s ním nebudu bavit.
Nacož přijelo druhé auto a také pustilo majáky.
U prostřed města jsem tam stál obklíčený jako drogový dealer, který ukradl 100mega a zabil u toho 10 lidi. No prostě komedie. Papíry si vzal zase zpět že to jde sepsat když to nechci řešit na místě. Na což jsem odvětil, že s debilem je těžká dohoda, tak si tam ještě připsal urážku věřejného činitele. Šel to sepsat do auta. 10 min, 20 min a furt nic.
Tak jsem se za ním vydal, nacož si ten druhý začal fotit moje auto a legitimovat spolujezdce.
Prostě buzera totální. Na moji otázku, kdo mu dal svolení aby si mě a moje auto fotil odvětil, že nikdo. Takže jsem chtěl i od něj číslo průkazu, ten mi ho teda dal.
Došel jsem k autu kde sepisoval borec to oznámení a na moji otázku jestli mu těch 20 minut nestačí na to aby napsal, že mě tady za nic buzerují, mi řekl že to jde ještě pomaleji.
Tak jsem odešel do auta, nastarotoval a šel odjet před jejich auto protože do těch majíku se fakt nedalo dívat.
Dalších 5 minut.
Celkem 30 minut na hlavní uprostřed města obklopen 4x tupá hlava 2x auto s majákama jen proto, že jsem byl na semaforu rychlejší.

Fakt nevím co bych na to měl říct.
Už se těším jak tohle budu obhajovat na městě.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 26. lis 2008 21:19 #4137

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
Hm, tady je asi dost hloupé, že to pak už bude Správní řízení, kde nejnižší pokuta začíná - jestli se nepletu - od 5.000. A jestli máš N1 a nemáš přepážku, oni mají fotky, tak bych si na Tvé vítězství asi moc nesázel.
Na VW - Club foru je nějaký Hummer nebo Hammer - prý bývalý policista, který se nabízí že rád poradí.
Jinak držím palce :!:
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 26. lis 2008 21:42 #4140

  • Marek
  • Avatar uživatele Marek
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 214
  • Obdržená poděkování 0
Michale držim palce...přepážku taky nevozim ;) ale jinak to je síla takhle tě obklíčit za ho..o :roll:
T5 2.5 TDI 130 KW + T3 1.6 TD 51 KW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 26. lis 2008 21:45 #4141

  • Anonymous
  • Avatar uživatele Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník

lada t5 napsal: Hm, tady je asi dost hloupé, že to pak už bude Správní řízení, kde nejnižší pokuta začíná - jestli se nepletu - od 5.000. A jestli máš N1 a nemáš přepážku, oni mají fotky, tak bych si na Tvé vítězství asi moc nesázel.
Na VW - Club foru je nějaký Hummer nebo Hammer - prý bývalý policista, který se nabízí že rád poradí.
Jinak držím palce :!:


Tohel jsem našel na netu
Pokutu za to můžeme dostat už při běžné silniční kontrole.

"Postih je obecný, na místě do 2000 korun nebo ve správním řízení do 2500 korun, ovšem pouze v případě, že nezpůsobím dopravní nehodu nebo újmu na zdraví jiným účastníkům provozu, například spolujezdci."

Fotky mají, ale na netu jsem taky našel, že pokud budu mít papír od VW že mám přepážku v orpavě tak bych se tím mohl vyzout.
Radil mi to i Mates, takže zítra jedu do Brna :-) nechat si opravit přepážku

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 26. lis 2008 21:48 #4142

  • Marek
  • Avatar uživatele Marek
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 214
  • Obdržená poděkování 0
tomu říkám dobrá rada nad zlato ;) kam ten Mates na to chodí :lol:
T5 2.5 TDI 130 KW + T3 1.6 TD 51 KW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.224 sekund

Login