Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 26. lis 2008 21:57 #4143

  • Mates
  • Avatar uživatele Mates
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 3196
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 2
Máro, na to je velmi jednoduchá odpověď. Jednou jsem si takhle nechal vyčistit interier ve firmě AUTO ALLES a auto se mi vrátilo bez přepážky a mříží v oknech a na můj dotaz proč to tam není, mi majitel výše jmenované firmy, pan Vokál Jan suše odpověděl, že to auto s tím je hnusný :lol: , tak jsem musel najít variantu s kterou se budu obhajovat před švestkama, až se budou ptát a toto je jediná relevantní odpověď na absenci přepážky ;)
TRANSPORTER T5 96 Kw Long 4 Motion + TDIchip
CAN-AM SPYDER 990

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 26. lis 2008 22:27 #4149

  • andula
  • Avatar uživatele andula
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1654
  • Obdržená poděkování 0
Matýsku a co odpověd že auto je nákladní a já vezl dlouhý náklad a musel jsem přepážku na nezbytně nutnou dobu vyndat?
Potkalo mě štěstí­, řeklo uhni a šlo dál.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 26. lis 2008 22:30 #4150

  • Anonymous
  • Avatar uživatele Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník

andula napsal: Matýsku a co odpověd že auto je nákladní a já vezl dlouhý náklad a musel jsem přepážku na nezbytně nutnou dobu vyndat?


Ne Milane tohle bohužel není možné.

Mnozí podnikatelé dnes u nás kupují auta takzvané kategorie N1, tedy zařazená mezi nákladní. Důvod je jednoduchý - možnost odpočtu daně z přidané hodnoty. Současně ale dochází ke znehodnocení vozu z hlediska praktičnosti, protože je do nich namontována pevná nebo posuvná přepážka. Najdou se pak tací, kteří se rozhodnou ji občas nebo nastálo vymontovat. A právě na tento problém se nyní zaměříme.

Na úvod poradíme hned dvěma z vás, kteří nám poslali obsáhlé dotazy na naši e-mailovou adresu motolinka@rozhlas.cz . A doufám, že i řadě dalších. Obrátili jste se na nás s tím, že jste si pořídili auto kategorie N1, tedy s odpočtem DPH, ale zároveň s přepážkou za zadními sedadly. Problém vidíte v menší využitelnosti auta, zvlášť při přepravě delších nebo objemnějších předmětů.

"V žádném případě tu nemůžeme mluvit o praktičnosti, protože každý, kdo si kupuje vozidlo, vybírá podle toho, na co ho bude používat. Tedy buď vyberu auto s posuvnou přepážkou a s takovým nákladovým prostorem, aby mi vyhovovalo. Nebo si koupím osobní automobil, který není primárně určen pro přepravu nákladu a kde můžu variabilně přepravovat náklad pomocí sklopení sedaček," vysvětluje Josef Pokorný z Ministerstva dopravy.

Z toho vyplývá i nemožnost přepážku demontovat.

"Mám-li nákladní automobil vybavený přepážkou, v žádném případě ji nesmím z vozu demontovat."

Pokutu za to můžeme dostat už při běžné silniční kontrole.

"Postih je obecný, na místě do 2000 korun nebo ve správním řízení do 2500 korun, ovšem pouze v případě, že nezpůsobím dopravní nehodu nebo újmu na zdraví jiným účastníkům provozu, například spolujezdci."

A ještě horší situace může nastat v případě, když demontáž přepážky zjistí finanční úřad, kterému jsme daň nezaplatili.

"Vzhledem k tomu, že provedení vozidla přímo souvisí s odpočtem DPH, tak finanční úřad může na nás uplatnit sankce."

Pan Cacha se nás ptá, zda může mít jednu pneumatiku ze čtyř jinou než ostatní. I toho nepotěšíme.

"Na jedné nápravě smím použít pouze shodné pneumatiky. Tím se rozumí pneu stejného rozměru, konstrukce, druhu dezénu a značky. Pokud tedy mám pneumatiky rozdílné značky a výrobce, nesmím je použít na jedné nápravě."

A ještě jeden dotaz. Jaroslav Kubeš plánuje koupi sedmimístného Volkswagenu Multivan 4x4, který má připraveny úchyty pro 8. sedadlo a ptá se nás, zda ho může kvůli zvýšení počtu míst do auta dodatečně namontovat.

"V žádném případě nesmí, protože údaj v technickém průkazu je závazný. Jedině by musel požádat o přestavbu vozidla, což ovšem souvisí s vyjádřením výrobce. V tomto případě nepředpokládám, že výrobce by mohl dát souhlas s navýšením počtu sedadel v příslušném vozidle, protože neodpovídá homologaci."

Dnes jsme vás tedy asi příliš nepotěšili, ale co naděláte, předpisy jsou předpisy. Mají svůj význam.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 26. lis 2008 22:43 #4151

  • Mates
  • Avatar uživatele Mates
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 3196
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 2
Milane, je to opravdu, tak jak píše Michal. Přepážka se prostě vyndat nesmía hotovo, to jsou naše zákony. V německu nahlásíš při koupi jakéhokoliv auta, že to máš na firmu, oni naťukají tvoje IČO do počítače, vyjedou papír o tom, že firma existuje ahotovo. Zaplatíš prodejci cenu bez DPH a odjíždíš. A ještě jedna maličkost. Výraz pžepážka oni vůbec neznají a žádnou tam nemontují, takže příští auto bude z DDR. ;)
TRANSPORTER T5 96 Kw Long 4 Motion + TDIchip
CAN-AM SPYDER 990

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 26. lis 2008 22:46 #4152

  • Anonymous
  • Avatar uživatele Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Tak mě napadá, co říct při kontrole že mám auto z DDR.
To přece oni nemůžou poznat jestli je koupeno u nás nebo ne.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 26. lis 2008 22:51 #4153

  • Mates
  • Avatar uživatele Mates
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 3196
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 2
No vidíš, to mně nenapadlo, zkus to pohledat na netu a já se zeptám kámoše co si kupoval v DDR novou Q7 na firmu a mříž tam nemá.
TRANSPORTER T5 96 Kw Long 4 Motion + TDIchip
CAN-AM SPYDER 990

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 26. lis 2008 23:02 #4156

  • Anonymous
  • Avatar uživatele Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník

Mates napsal: No vidíš, to mně nenapadlo, zkus to pohledat na netu a já se zeptám kámoše co si kupoval v DDR novou Q7 na firmu a mříž tam nemá.


Zatím jsem našel jen že pokud chceš uplatnit odpočet z auta kde přepážka není musíš si ji u nás nechat domontovat a pak projít technickou kontrolou.
Takže auto bez přepážky dovést můžeš, ale u nás přepážku musí mít.

Změna by měla nastat v roce 2010 případně v roce 2012 kdy by bylo možné mít nové auto bez přepážky, což se starých již prodaných aut týkat nebude.
Auto bude mít ale jinou užitnou hmonost a nebo např menší počet míst k sezení.
Např u Mercedes C kombi je přepážka stejná užitná hmonost, ale jen 4 místa k sezení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 26. lis 2008 23:06 #4157

  • Mates
  • Avatar uživatele Mates
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 3196
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 2
Zeptám se toho kámoše. On se živí tím, že se soudí s Finančími úřady, tak ten bude vědět.
TRANSPORTER T5 96 Kw Long 4 Motion + TDIchip
CAN-AM SPYDER 990

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 26. lis 2008 23:11 #4159

  • Marek
  • Avatar uživatele Marek
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 214
  • Obdržená poděkování 0

Mates napsal: Zeptám se toho kámoše. On se živí tím, že se soudí s Finančími úřady, tak ten bude vědět.

takovýho kámoše bych potřeboval taky.... měli by z něj u nás na Fú velikou radost :lol: u nás jsou totiž nejchytřejší :roll:
T5 2.5 TDI 130 KW + T3 1.6 TD 51 KW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 26. lis 2008 23:13 #4161

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
To teda nejsou! U nás!!!!!!!!!! :D :D :D
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 26. lis 2008 23:14 #4162

  • Mates
  • Avatar uživatele Mates
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 3196
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 2
Můžu ti dát kontakt. Je jen 8 lidí v republice co se tímhle živěj. ;)
TRANSPORTER T5 96 Kw Long 4 Motion + TDIchip
CAN-AM SPYDER 990

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 26. lis 2008 23:15 #4163

  • Marek
  • Avatar uživatele Marek
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 214
  • Obdržená poděkování 0
no on se do toho taky jen tak nikdo nehrne ;) kontakt jsi od tebe určitě vezmu...osobně ;)
T5 2.5 TDI 130 KW + T3 1.6 TD 51 KW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 26. lis 2008 23:17 #4165

  • Mates
  • Avatar uživatele Mates
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 3196
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 2
OK, předám na silvestra.
TRANSPORTER T5 96 Kw Long 4 Motion + TDIchip
CAN-AM SPYDER 990

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 26. lis 2008 23:37 #4169

FÍÍÍ HA!POPRVÉ ČTU TOTO TÉMA A TO OD ZAČÁTKU AŽ DO KONCE A KOUKÁM KLUCI ŽE SE ZA TĚMA VOLANTAMA NENUDÍTE :roll:
MOJE ZÁŽITKY S KLUKAMA V MODRÉM JSOU OPAČNÉ SPÍŠ TAK NĚJAK NEBÝT KÁMOŠŮ CO U NICH MÁM TAK UŽ SEDÍM 8-)
SNAD JEN JEŠTĚ ZA HRANIC JEDEN RAKOUSKEJ JEDINEJ CO MĚ VYLOŽENĚ NEMUSEL(u ostatních jem pracoval) na mě spustil že pokud pojedu ještě zítra s devíti lidmi tak mam mít taxilicenci a vše co k tomu patří.že určo je nevozím zadara tak jsem taxi.CELOU NOC JSEM NESPAL A DRUHÝ DEN JEL PŘES JINOU HRANICI...12KM ZAJÍŽĎKA :mrgreen: PAK JSEM ZAVOLAL ZBYTKU CELNICKEJCH CO ZNÁM V RAKOUSKU A ONI MU TO ROZMLUVILY.
TAK MĚ NAPADÁ ŽE TO SE MUŽE STÁT I U NÁS.TAK TŘEBA JESTLI NĚKDO NEMÁ PODOBNÝ ZÁŽITEK S PŘEPRAVOU OSOB BEZ OPRÁVNĚNÍ A TAK NĚJAK ČÍM ARGUMENTOVAT.
D:_)1 caravelle T5 2004 77KW
D:_)1 transporter T2a 1967

D:_)5 FORD Orion 1,8D
D:_)10 sen T1 SAMBA 23window

PRODÁM €uro platí stále
my photos:
http://kacawellavw.rajce.idnes.cz/ D:_)8 00420 774 374 555 a 0043 6648 834 1983
ČÍSLO T5 ŽIJE!!!!!
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

HOMOLOGACE !!! POMÁHAT A CHRÁNIT/BUZEROVAT A PRUDIT 26. lis 2008 23:45 #4172

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
Těžko ti někdo dokáže, jestli vezeš 9 kamarádů, nebo 9 klientů................
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.138 sekund

Login