Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Pokuty

Pokuty 29. dub 2013 20:02 #119744

• Mirek M.
  • Avatar uživatele Mirek M. Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Nenašel jsem odpovídající téma tak si ho dovolím založit .

A hned jedna otázka . Dneska jsem s T4 dostal pokutu za vjetí do zákazu vjezdu pro nákladní automobily . V papírech mám nákladní automobil , ale pořád mně to nešlo z hlavy (vzhledem k okolnostem) tak jsem pátral a našel tento článek http://www.autorevue.cz/jak-je-to-se-zakazem-vjezdu-nakladnich-vozidel_2 , kde výslovně píšou že je to pro vozidla nad 3500 kg . To samé jsem pak našel i ve vyhláškách http://www.demlstefan.cz/wp-content/upl ... 0_2001.pdf . Čísla zákonů souhlasí s číslama na bločku .

Tak kde je pravda ? Nesetkal jste se s tím už někdo ?

Děkuji za odpověď

http://www.urbania.cz/index.php?ma=ajax&sid=pimage&pid=12646

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pokuty 29. dub 2013 20:10 #119747

• Zevl
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 9
Moc bych za to nedal že to byli měšťáci :-k D:_)14

U nás jsou úpně stejně švihlí, ale nic proti tomu asi nezmůžem :(
T5 Caravelle Long 2,5TDi 96kw
Caddy 2,0SDi
http://www.zevl.blog.cz

Pokuty 29. dub 2013 20:16 #119748

• Mirek M.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Jj máš pravdu . V ZR zjednosměrnili hlavní tah přes město a vzhledem k tomu že bych musel těma semaforama několikrát za den (a to je to tam klidně na 30 minut na kilometru) tak jsem to začal objíždět bočníma uličkama a zdaleka jsem nebyl sám . To se ale nelíbilo místním tak si stěžovali a MP to začala řešit a probírat to alespoň od dodávek . 4 na silnici ... 2 z každý strany a už to berou ...

Pokuty 29. dub 2013 20:29 #119749

Ups, to by mě zajímalo, jak by se tvářili na to, kdybychom jeli za sebou, já mám v OTP OA!
T4 2,5 TDi 75kW
OCTA 1,9TDi 81kW

Pokuty 29. dub 2013 20:35 #119751

• Mirek M.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Netvářili by se asi nijak ... ikdyž jsem se s ním hádal tak mně jen mával kartičkou před nosem a opakoval že tam mám náklaďák ... když mě zastavoval tak tam stál další vedle a ukazoval mu co ulovil ... D:_)15

Pokuty 29. dub 2013 20:37 #119752

U nas v brne (ve stare lisni)to pokutujou taky a to pomerne dost casto.
VW T5 2,5TDi 96KW 6mist

kdyby nekdy, nekdo neco tak GSM:608460737
VAG,CO-cko a ruznej vercajk mam...

Pokuty 29. dub 2013 20:46 #119753

• kasuh
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 16
Ta značka je pro auta nad 3,5 tuny, takže na nás se to nevztahuje. D:_)7
VW Transporter T4 2,5 TDI 75kW
Škoda Octavia 1,9 TDI 66kW
A-team (Almara team)

Pokuty 29. dub 2013 20:59 #119757

No právě, že asi ne.

e) "Zákaz vjezdu nákladních automobilů" (č. B 4), která platí pro nákladní automobily i pro tahače přívěsu nebo návěsu a speciální automobily o celkové hmotnosti převyšující 3 500 kg; neplatí však pro obytné automobily,

.Nikde jinde není zmínka o 3 500kg!
T4 2,5 TDi 75kW
OCTA 1,9TDi 81kW

Pokuty 29. dub 2013 21:20 #119759

• kasuh
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 16
Hele každý rok máme školení řidičů (jsem státní zaměstnanec) a frajer co přednáší mi říkal, že tato značka je pouze nad 3,5t. Pokusím se získat větší info. Možná se mi to plete s dodatkovou cedulkou která je čtvercová a ne kulatá.
VW Transporter T4 2,5 TDI 75kW
Škoda Octavia 1,9 TDI 66kW
A-team (Almara team)

Pokuty 29. dub 2013 21:41 #119761

• Mirek M.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Děkuji moc za reakce . On ten strážník byl vůbec blb . Neustále argumentoval tím , že to řeší na žádost obyvatel z té čtvrti . Když jsem se ho ptal proč teda nezpokutují auta , který tam všude stojí na chodníku , že kdyby si lidi ty auta uklidili za plot a tím umožnili plynulý průjezd po ulici a chodník by zůstal chodcům tak mě řekl , že ten chodník je účelová komunikace a že ty auta tam stát můžou . Tak nevim no ... chodník je pro mě prostě chodník a tam je stát zakázáno pokud to nepovolí značka ... což neni tento případ . Sám mě na chodník odstavil ...

Pokuty 29. dub 2013 21:46 #119762

Pokud narazíš na blbce, který ti nadiktuje tuto větu, tak ho neukecáš.

jedna rada,
"nesouhlasím s vaším tvrzením",
dobře sepíšeme protokol
ano sepište
dobře mám sepsáno tak podepište

nepodepíšu ! !

co bude následovat?
vyfotit si mě nesmíte (pokud není fotka z radaru)
mě nikdo nedonutí to podepsat a dál.....????
T4 2,5 TDi 75kW
OCTA 1,9TDi 81kW

Pokuty 29. dub 2013 22:01 #119765

• Mirek M.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Když já jsem si vůbec nebyl jistý zda jsem v právu a bral jsem to tak , že je to prostě moje chyba .. jen mě naštvalo jak se ve městě řeší problémy .
Co když pokutu nezaplatím ? Správní řízení a pokud jsem v právu tak se nic neděje ?

Pokuty 29. dub 2013 22:04 #119766

Ještě se podívej na pravomoce Městské policie.
Může měřit, hlídá zákaz stání a zastavení a "zákaz vjezdu", ale "zákaz vjezdu nákladních automobilů" ??? no nevím. Je to o tom slovíčkaření

Zrovna jako to že nesmějí pokutovat jízdu na červenou, prohráli to u soudu v Hradci Králové.
T4 2,5 TDi 75kW
OCTA 1,9TDi 81kW

Pokuty 29. dub 2013 22:24 #119768

• Mirek M.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Co jsem našel tak nějaký pravomoce mají ... a kde nemají tak tě můžou podržet a zavolat PČR . Ale nevím ... do toho se mně moc nechce zabředávat ... chtěl jsem hlavně vědět na čem jsem a jak příště postupovat ...

Pokuty 29. dub 2013 22:26 #119769

• Auto1
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 12
A jak je o se značkou zákaz předjíždění a je tam vyobrazen náklaďák.
[attachment=0:17k5rhk1]<!-- ia0 -->B22a.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:17k5rhk1]
Může tam předjíždět Multivan s celkovou 3tuny a zapojeným dvoutunovým vlekem? Celková soupravy je tedy přes 3500kg ale Multivan není nákladní automobil.

Když je zákaz předjíždění aut s přívěsem,tak je to jasné.
Ale takto???
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510
Přílohy:

Vygenerováno za 0.207 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/