Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: auto na cestování pro 5-ti člennou rodinu?

auto na cestování pro 5-ti člennou rodinu? 18. pro 2013 14:59 #131996

  • ocko
  • Avatar uživatele ocko Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, jsem tady nováček a rád bych si nechal poradit od zkušených VW-čkářů.
Rád bych koupil nějaké starší auto (do 100, max. 200 tis. Kč) na cestování pro naší 5-ti člennou rodinu (děti 4, 6 a 8 let). Auto klidně staré, ošklivé (aspoň ho nikdo neukradne), ale spolehlivé.
Na víkendové výlety po ČR, o prázdniny na cca 14-ti denní výjezdy po Evropě. Nechceme spát v kempech, chceme tam, kde se nám zrovna bude líbit (mimo civilizaci samozřejmě). Nepotřebujeme kuchyň, koupelnu apod., jen něco na přespání.
Poradíte mi do jakého auta se můžeme na noc naskládat? Nevím, jestli jsme schopní se naskládat do Multivana, 3 děti na rozkládací posteli, dospělí na karimatce na podlaze?
Nejlepší by byla asi verze se zvedací střechou (3 lidi dole, 2 nahoře), ale co jsem koukal, tak to se dělá jen California, ale ta je zase vevnitř s kuchyňkou, lednicí atd. a to nepotřebujeme. Nedělá se tedy nějaká verze Multivan se zvedací střechou?
Ještě uvažuji o variantě koupit Caravellu a nějak tam do ní zbastlit postel z jeklů a překližky.
Jen doplním, že bych chtěl, aby auto bylo s možností 7-mi sedadel na jízdu (pro použití přes rok na běžné jízdy), na výlety s přenocováním bych 2 sedadla vyndal, aby tam bylo více místa na spaní pro náš standardní počet 5.

Vím, že mě tady na VW fóru budete lynčovat, ale uvažoval jsem i o Fordu Transit, verze Euroline, něco jako Multivan od Fordů.
Výhody pro Ford jsou: nižší cena, míň se kradou, spolehlivé motory. Nevýhody: rezne!

Tak co, poradíte mi? Díky předem, budu rád za jakýkoli názor.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

auto na cestování pro 5-ti člennou rodinu? 18. pro 2013 16:10 #131997

  • PiPa
  • Avatar uživatele PiPa
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 92
  • Obdržená poděkování 1
Kup kemprak ;-) Podle meho názoru se Vas pet v normalnim aute nevyspi protože ještě budete mit hromadu kramu sebou takze si nemyslim ze to tam nějak půjde všechno srovnat. Napadá mě jedina možnost a to dlouha caravela (dlouha kvuli sezeni a mistu pro kramy a ze jich bude pro pět lidí) no a nechat si na to namontovat za cca 80tis zvedací střechu. Ale i tak se v tom umlatite... Ve dvou v aute mame bordel natoz v 5ti... Jak říkám kup kemprak ;-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

auto na cestování pro 5-ti člennou rodinu? 18. pro 2013 16:59 #131999

  • yanchi
  • Avatar uživatele yanchi
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 214
  • Obdržená poděkování 2
my sme boli pred 2 rokmi v skandinavii takto na vylete piati. T4 Caravelle long s dorobenou postelou v kufry. na nej sa vyspali 3 dospeli (trochu menej miesta, ale da sa) a dolu na podlahe dalsi dvaja (mali sme vybranu strednu radu sedaciek, takze sa dalo). Jedinu nevyhodu to malo, ze keby bola zima, tak asi si nedokazeme zapnut bufik, lebo jednemu z tych dvoch, co spali na podlahe by to asi roztopilo hlavu :)
A mali sme kopu veci so sebou, boli sme dva tyzdne. Ale kedze to bola long verzia tak 5 dospelych s kopou batoziny nebol problem. A to som mal este v kufry velku nadrz na LPG
T4 2.5i

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

auto na cestování pro 5-ti člennou rodinu? 18. pro 2013 18:27 #132002

  • dusanhaya
  • Avatar uživatele dusanhaya
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1491
  • Karma: 26
  • Obdržená poděkování 114
myslím,že uživatel ZEVL by ti k tomu řekl více,oni tak nějak spí.
Já na tvém místě a požadavky které uvádíš,bych koupil ducato středně vysoké dlouhé nebo D:_)1 LT(MB sprinter),tam se v poho vyspíte nad sebou+spousta prostoru pro krámy a nebo starší 75kw caravellku/multivana+caravan.
My dřív jezdili octavií s vozíkem a plachtou,spaní lepší než ve stanu,lehčí než caravan na táhnutí.
Co člověk to názor,ale 2dospělí a 3celkem velké děti+krámy v T4long jedině zvýšeném ala sanitka,tot můj názor D:_)23
VW T5 Multivan 2,5TDI
T en D ým I gnoruj gang
A -team (Almara team)


Něco pro interier T4/T5 viz.-
http://dusanhaya.rajce.idnes.cz/
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

auto na cestování pro 5-ti člennou rodinu? 18. pro 2013 20:14 #132003

  • Mar10
  • Avatar uživatele Mar10
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 727
  • Karma: 4
  • Obdržená poděkování 24
ahoj,
na dovolené nebo víkendovém výletu spíme v multivanu já a manželka se dvěma dcerkama 8 a 6 let a múžu říct že už je to na hraně. vás je jak píšeš 5, tak v tom už by nepomohl (dle mě) ani T Long....
pokud chceš Téčko a chcete se na vašich výletech pohodlně vyspat, tak nějaký cenově dostupný obytný přívěs nebo rozkládací stanový přívěs. pokud už jedu na dovolenou a chci spát v autě, tak chci mít pohodlí a ne spát někde zlomený jak paragraf. to je můj názor. tak ať dobře rozhodneš a i pořídíš nějaký ten vůz... D:_)23
Multivan 2,5 TDI 111 kw 2001
VW T3 245D Pritsche 37kW (50PS)
Renault Megane Combi 1,5 dci 110 ps 2013 - vyměněno
Škoda Octavia Combi III 2.0 TDI 110 kw 4x4 white
Nissan Primera Combi 2,0 TD 90 ps 1999 -prodáno
http://mar010.rajce.idnes.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

auto na cestování pro 5-ti člennou rodinu? 18. pro 2013 20:47 #132005

  • worxe
  • Avatar uživatele worxe
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 554
  • Karma: 14
  • Obdržená poděkování 26
koukni na tohle, to je možná to co hledáš a ještě ti zbudou kačky na prvotní opravy a vylepšení vozu. jen jsem to našel a nevím o tom autě vůbec nic!!! D:_)12

http://www.sauto.cz/osobni/detail/volks ... oFrom=list
???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

auto na cestování pro 5-ti člennou rodinu? 18. pro 2013 21:19 #132007

  • JaM
  • Avatar uživatele JaM
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1724
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 53
My jsme to řešili tak, že Já a Madlenka na posteli v autě, 2malí kluci pod náma. Vám by se moho třetí dítko vejít na přední sedačky, v případě dvojlavice (nám tam spinkaj pejsci) Pro kempování na divoko preferuju Transportera- nedávno jsme pořídili longa- bez zvedací střechy a jakýchkoliv vnějších náznaků bydlika (to aby se to kempování mimo kempy dalo snáze případně ukecat)
Většinu krámů na noc ven pod plachtu, když je hezky tak i my pod plachtu :D
Nebo děti do stanu, či naopak....
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

auto na cestování pro 5-ti člennou rodinu? 18. pro 2013 21:46 #132012

No natvrdo jsem to nezkoušel, ale spal jsem s klukama nebo se ženou v našem multíku. A to jsem tam nechal druhou řadu. Když si lehnu já a žena s jedním na sedačky, dva kluci se vyspí na další matraci na zemi, když nechám druhou řadu doma ... Kluci mají 6, 8, 11 let ... V multíku se se ženou na zem nevejdeš ...
Seat Alhambra 1,9 TDi 85 kW 2000 7 míst doma
Citroën Grand C4 Picasso 1,6 HDi 80 kW 2009 - pro ženu
T4 Multivan AllStar 2,5 TDi 75 kW 1997 prodán
T3 Caravelle 1,6TD 1987 prodána
B3 Passat Varinat 1,8 66 kW 1992 mrtev

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

auto na cestování pro 5-ti člennou rodinu? 18. pro 2013 22:09 #132016

  • bazilisak
  • Avatar uživatele bazilisak
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 601
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 2
Tak my máme děti 3,5,9 let a na rozložené trojlavici s jednou sedačkou v druhé řadě dvě noci po sobě nocovali i s manželkou. Kdybychom chtěli nocovat všichni, tak jsem vymýšlel pro nejstarší dítě dát přes přední dvě samostatné sedadla desku , na ni matraci a to by bylo super , no a na tu trojlavici bychom se museli dva dospělí a dvě menší holky vlézt ale musely by být v druhé řadě obě sedadla . Jinak dost místa bylo i v kufru pokud by se trojlavice posunula trochu dopředu aby tam bylo trochu místa ať netrpí v tom kufru klaustrofobií ... , takže tam by se jedno dítko taky uložilo , ale nesměly by tam být zavazadla, ty by se musely přestěhovat řidiči i spolujezdci pod nohy .... ....

No a jinak je možnost vzít dvě auta a se spaním se rozdělit , tak jako my , já spal v espětce ( nebudu již nikdy opakovat) a zbytek rodinky v multíku .....
foto zde : http://mapurka.rajce.idnes.cz/VW_Multiv ... _4_Motion/
T5 Multivan TDI 4Motion
Škoda octavia 66 kw
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

auto na cestování pro 5-ti člennou rodinu? 19. pro 2013 00:55 #132018

  • Zevl
  • Avatar uživatele Zevl
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 697
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 9
Co člověk to názor. Můj je takový že dobrý člověk se vejde všude ;) .

My se v dlouhém pohodlně vyspíme 2 dospělí a 2 děti (12 a 9 let),
2 dospělí + 1dítě na zadní posteli 200x140cm a jedno dítko na přední dvojlavici
+sedadle řidiče, případně by se ještě další dvě vyspaly na zemi, mezi zadní a přední lavicí, kde je mezi nimi cca 120cm místa a kde by se samozřejmě dala taky nějaká postel vyrobit ;) . Pak se samozřejmě nabízí možnost zvedací střechy, která zvedá komfort využití prostoru hned o level výš.
Je to prostě hlavně o tom, jaké má tvá rodina preference a jak je "kreativní" .
Já osobně bych neměnil, až na tu zvedačku, plus pár skříněk navíc.
T5 Caravelle Long 2,5TDi 96kw
Caddy 2,0SDi
http://www.zevl.blog.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Zevl.

auto na cestování pro 5-ti člennou rodinu? 19. pro 2013 03:00 #132019

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
Na tyhle požadavky - MB Sprinter max a uzpůsobit si dostatek prostoru dle svého vkusu.
Na tvé požadavky je VW řady T malé auto.
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

auto na cestování pro 5-ti člennou rodinu? 19. pro 2013 10:03 #132029

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Jestli můžu přispět zkušenostmi, pak proto, že máme taky 3 děti. A sjezdil jsem s nimi v mojí krabici o celkové délce 5,1 metru nějakých 70% Evropy. Jestliže mám položit 5 lidí ve voze velikosti H1/L1, případně H1/L2, (neboli běžná krabice od kterékoli značky lépe v provedení Long), pak musím úmyslně trošku omezit komfort ve vybavení vozu (ubírá místo) a všechno podřídit tomu, aby se mohli všichni v pohodě položit. Proto jsem volil vůz provedení 6/VAN (kombi) s dvojlavicí vepředu vpravo, trojlavicí vzadu a se zaplechovaným zadkem - proč mít prosklený mikrobus a pracně montovat záclonky aby do něj nebylo vidět, že? Potřeboval jsem, aby jak přední dvojlavice, tak i šoférské sedadlo byly v lůžkové úpravě už z výroby a to mi Hyundai H1 splňuje (a byl to možná hlavní důvod, proč jsem to auto volil), ovšem nevím, jestli to tak má i VW. Takže přední prostor před přepážkou je ložnice pro děti a k nim se vejde i pes. Zadní prostor je po celé ploše zaplněný "letištěm", pod kterým jsou skříně na věci. Tam spíme my dospělí a protože je to čtverec 1,62x1,62 m, pak spíme diagonálně, na délku to má zhruba 2 metry a v pohodě se vejdeme. Takže tak trošku oponuji Láďovému názoru, že Téčko je malé, není, ale nezbývá, než volit trošku spartánské pojetí výbavy.

Jinak máte stejné pojetí trávení dovolených na cestách jako my, pokud možno žádné kempy a co nejvíce volnosti.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

auto na cestování pro 5-ti člennou rodinu? 19. pro 2013 11:46 #132034

  • kunec
  • Avatar uživatele kunec
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 2695
  • Obdržená poděkování 25
Ono jde v podstatě vsechno, ale každy si musí rozmyslet, jak velké kompromisy je ochoten dělat.
Ja mam T4 krátkou, poloplech, ale na dovolenou v sestavě 2 + 2 s tim, ze budeme spát v autě si netroufám. Pro mne je tak na hraně, kdyz spím v aute se 2 dětmi. Pro dva dospělé je to tak akorát.
Zdvedaci střecha je řešení. Nemusí si nutné jednat o Californii a lze dodělat


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

auto na cestování pro 5-ti člennou rodinu? 19. pro 2013 15:23 #132047

  • ocko
  • Avatar uživatele ocko Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0

PiPa napsal: Kup kemprak ;-) Podle meho názoru se Vas pet v normalnim aute nevyspi protože ještě budete mit hromadu kramu sebou takze si nemyslim ze to tam nějak půjde všechno srovnat. Napadá mě jedina možnost a to dlouha caravela (dlouha kvuli sezeni a mistu pro kramy a ze jich bude pro pět lidí) no a nechat si na to namontovat za cca 80tis zvedací střechu. Ale i tak se v tom umlatite... Ve dvou v aute mame bordel natoz v 5ti... Jak říkám kup kemprak ;-)


Prosím tě, nejsem znalec, takže blbá otázka - co myslíš tím kemprak? Napadá mě leda VW Camper, ale to je nějaké vozítko ze 60. let, ne? Bez pásů apod. co tenkrát nebyly potřeba. Navíc je tam ta kuchyňka, která hodně ubírá místo v interiéru.
Oprav mě prosím, jestli jsi myslel něco jiného pod pojmem kemprak.
Každopádně díky za názor. Jsem rád za jakýkoli.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

auto na cestování pro 5-ti člennou rodinu? 19. pro 2013 15:27 #132048

  • ocko
  • Avatar uživatele ocko Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0

worxe napsal: koukni na tohle, to je možná to co hledáš a ještě ti zbudou kačky na prvotní opravy a vylepšení vozu. jen jsem to našel a nevím o tom autě vůbec nic!!! D:_)12

http://www.sauto.cz/osobni/detail/volks ... oFrom=list



No něco takového by bylo super. Netušil jsem, že se to opravdu vyrábí - Westfalia zvedací střecha na Multivana (bez kuchyňky a dalších zbytečností...).
Každopádně tenhle kus je zrovna blblej v tom, že je to benzín, automat (prý nebyly moc povedené) a hlavně jsem našel v diskusi, že tenhle inzerát je podvod. Ale moc díky za typ, budu hledat něco podobného.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.200 sekund

Login