Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Do naha !!!

Do naha !!! - a co dál 02. pro 2014 13:52 #147495

  • Sindeon VW
  • Avatar uživatele Sindeon VW
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 2758
  • Karma: 33
  • Obdržená poděkování 920
Já bych to tady opravdu nechtěl stavět moc na počtu příspěvků. V tom úplně podstata neleží. Jsou lidé, kteří platí členství dlouhé roky a na forum chodí jen občas, pasivně a třeba nemají jediný příspěvek. Na Velkém srazu je uvidíte třeba ale x let po sobě, na autech s nálepkami clubu. Jde spíš o relevantní názor a nakonec není vyloučeno, že ten nemůže přijít od někoho, kdo se třeba dívá více z povzdálí.
Clubový asistent

Clubový web: http://www.transporterclub.cz
Clubový mail: club@transporterclub.cz
Clubová kancelář: Po - Pá 09:00 - 15:00

Staňte se prémiovým členem Transporterclubu
Téma bylo zamčeno.

Do naha !!! - a co dál 02. pro 2014 15:21 #147496

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Chtěl bych se pozastavit nad podstatou členství. Pro vás je členem každý, kdo se přihlásí na fórum a platícím členem ten, kdo platí stanovenou částku ve prospěch klubu. Registrace na fóru však nevyžduje certifikovaný a tedy právně uznatelný virtuální podpis (a logicky ani nemůže v kontextu počtu přihlášených lidí, neboť to vyžaduje nejen know how jak si ten certifikát doma nacpat do počítače, ale také to stojí mnoho set korun). Proto jsem se já nikdy za člena nepovažoval, byť jsem z vašeho pohledu "neplatící člen" a byť mně třeba Láďa T5 mnohokrát řekl, že jsem "váš".
Nicméně a hlavně nedochází tady při vzniku členství k jednoznačnému právnímu aktu, kdy osoba fyzická projeví vůli vstupit do klubu vyplněním a hlavně podepsáním přihlášky, obsahující jednoznačné identifikační údaje osobního charakteru (a povinnost klubu pak s nimi nakládat podle zákona). To na straně jedné. Na straně druhé tady nedochází k jednoznačnému právnímu aktu, kdy klub ve svém vedení členskou přihlášku konkrétního člověka projedná (může i per rollam, na formě až tak nesejde), o tomto projednání napíše zápis a výstupem je projev vůle klubu potvrzenou podpisem statutárního zástupce, že tuto osobu přijímá (nebo také nepřijímá) za člena. Podmínky přijetí jsou stanoveny občanským zákoníkem a stanovami, zde však nejsou stanovy ale jen "podmínky členství". (Takto nějak to funguje u nás v Hyundaiclubu CZ). Potom je členství nezpochybnitelné a mezi klubem a jeho členem vzniká jednoznačný a "směroplatný" právní vztah. A součástí tohoto právního vztahu je pak až následně povinnost člena zaplatit stanovené příspěvky v nějaké lhůtě ode dne jeho přijetí do klubu bez ohledu na jejich výši. Takže čistě právně vzato, pochybuji o tom, že tdy vůbec nějaké členství vzniklo, vzniká či vůbec může vzniknout.
Firma typu s.r.o., kterou váš klub je ze zákona žádné členy nemá, má jen společníky, jednatele a případně prokuristu, potom ještě může, ale nemusí mít zaměstnance.
To, jak to děláte u vás samo o sobě není nic špatného a pokud to funguje, tedy dobře a nic proti tomu, jestliže je všechno založené na tzv. dobrovolném plnění, ale vaše tzv. členské příspěvky nejsou ničím jiným než dobrovolným plněním dle zákona. (Lidi peníze, klub potěšení a službu.) Ovšem tohle platí jen do chvíle, kdy dojde nedejbože k nějakému sporu mezi členem a firmou (klubem). Potom fyzická osoba proti organizaci nikdy neprokáže, že je skutečně člen a že má z titulu členství vůči klubu vůbec nějaké uplatnitelné nároky a naopak organizace nikdy neprokáže, že její nárok po některém ze členů (třeba způsobí-li nějakou škodu) má právní základ rovněž z titulu členství.
Naposledy změněno: od Espero.
Téma bylo zamčeno.

Do naha !!! - a co dál 02. pro 2014 15:29 #147497

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
No, Mirku, tímto jsi situaci příliš nezjednodušil............. :) :)
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/
Téma bylo zamčeno.

Do naha !!! - a co dál 02. pro 2014 15:34 #147498

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Já vím Láďo, ale moje profese mi nějak nedala to zmínit.
Téma bylo zamčeno.

Do naha !!! - a co dál 02. pro 2014 16:04 #147500

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
No jo, ale ty jsi trochu v jiném levelu . . . . .
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/
Téma bylo zamčeno.

Re:Do naha !!! - a co dál 02. pro 2014 16:06 #147501

  • barakus
  • Avatar uživatele barakus
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1208
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 22
A co pro nove cleny zavest treba na rok nizsi cenu treba puvodnich 365kc a po roce zvednout na 690kc. To by ovsem znamenalo omezit pristup neplaticum na technicka vlakna.
Téma bylo zamčeno.

Do naha !!! - a co dál 02. pro 2014 16:09 #147502

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
To lada T5: Ale houby, to přece z toho trčí od prvního otevření stránek. A jestli jsem se nepovažoval za člena, pak ne kvůli tomu, že mám krabici od Hyundaje, to byste klidně zkousli, jak jsem zjistil, ale jen a jen kvůli tomuhle.
Naposledy změněno: od Espero.
Téma bylo zamčeno.

Do naha !!! - a co dál 02. pro 2014 17:03 #147506

  • Zezi
  • Avatar uživatele Zezi
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1893
  • Karma: 20
  • Obdržená poděkování 141
Já bych se přikláněl k názoru Barakuse,pro ty nové členy by to mohlo být trochu motivační,aby si to sem přišli očuchat
METAL MY LIFE - Zezi
T3 Doka 1.6TD 51kw + 1.9D50kw
T4 2.5TDi SE 65kw
T4 2.5TDi 75KW long
MB W124 E230,Waran 353 tourist
zezi1.rajce.idnes.cz/
Téma bylo zamčeno.

Do naha !!! - a co dál 02. pro 2014 17:34 #147509

  • long
  • Avatar uživatele long
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 345
  • Obdržená poděkování 2
Jsem už dost starý na to abych napsal i svůj názor.
Nevím kdo bude rozhodovat o tom co se zamkne a komu,vše co je napsáno na tomto foru,myslím hlavně technického tak to sem napsali členové tohoto klubu,at už platící či neplatící.Proč je Transporterclub s.r.o ??
Ptal se mě někdo jestli chci klubovou kancelář,zaměstnance ,parkovací místo?
Kde jsou bývalí členové klubu kteří byli mezi prvními? A proč jsou pryč ??
Může mě někdo předložit za co se vybrané peníze utratí,nemyslím jenom za členství,ale i třeba z placení vstupného na výstaviště,z prodeje klubových věcí,apod.Pokud budu platit tak jsem vlastně členem s.r.o. a chtěl bych vidět učetnictví za předcházející roky. By jsem se málo srazech,ale např. na Výstavišti v Brně jsem se zúčastnil i nákupu losů a nebyl jsem sám.Výhry byli i hodnotné,ale většinou darované členy klubu,nikoliv zakoupené.To stejné se opakovalo i další rok na přehradě.A to se nebavím o prodeji piva,nealko,alko a jídla. Ano,koupily se lavice,gril,pípa,aj.Ale jsou kluby které si to bud půjčí a nebo se domluví. Pokud bych přijel na sraz a někdo mě řekl že se vybírá na třeba gril,nemám problém přispět.Od té doby neplatím příspěvky nebudu nikoho podporovat.Myslím že je hodně clubů které fungují bezplatně a dobře a pokud p.Hanousek nemá čas a potřebuje zaměstnance,tak by se třeba našel někdo šikovný kdo by to zvládl.
Myslím si že Transporterclub je pouze další firma p.Hanouska a já ji podporovat nebudu.
Je zajímavé že tady někdo mluví o tom co zažili při spanilé jízdě,na srazech,apod., já se zúčastnil srazů jiných klubů a jsou neplacené a atmosféra tam byla suprová.
Je to můj názor a nikomu ho nenutím,ale aby někdo něco zavíral někomu že neplatí se mě zdá přehnané,já nejsem vůbec technický typ člověka,ale co když vám všem přispívá do technických věcí člověk co neplatí to chci vědět jak to budete řešit.
Pan Hanousek tento club založil a má právo si s ním dělat co chce,ale nikde není napsáno že si někdo nemůže založit něco podobného a pokud to bude člověk který je nadšenec do těchto aut,tak věřím že to zvládne jako třeba caravan24
VW T4
sen: T1 Samba
Téma bylo zamčeno.

Do naha !!! - a co dál 02. pro 2014 17:41 #147510

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2737
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 166
Espero,zajímavý pohled na věc.
Myslím ale že je dobře že jsi to zde uvedl. Je více věcí na zymyšlenou než výše poplatku a co si kdo kde šušká či whatsappuje.
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M
Naposledy změněno: od mulťa.
Téma bylo zamčeno.

Do naha !!! - a co dál 02. pro 2014 18:06 #147514

  • Frosty
  • Avatar uživatele Frosty
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 144
  • Obdržená poděkování 6
Jak to tak čtu každej den tak mi to nedá a něco nápisů taky..mohl bych napsat dlouhej sloh co si o tom myslím ale nějak se mi nechce..Ja jsem taky neplatici,nevyuzivam žádné výhody jen chodím na fórum proč? Protože se tu odreaguji,proctu si co se řeší a když má někdo problém a mohu poradit tak to udělám..viz téma proslapla spojka pedál..když mě zamknete tak už nikomu neporadim samo sebou i mě už tu párkrát lidí poradili. Cením si toho.já rád lidem pomuzu a předám informace které mám a udělám to zadarmo. Kdybych měl čas a o víkendech neměl sportovní aktivity asi bych začal jezdit ,na srazy a plky,bohužel ale čas nemám a když mám sem tam víkend volno dělám na zahradě nebo kolem baráku.a platit za to abych byl regulérní člen když chodím jen na fórum se odreagovat je pro mě k ničemu.my z vesnice si radime a pomáháme zadarmo.ve sportu kterej dělám taky máme příspěvky ale fórum na které chodíme je zcela zdarma pro všechny kluby.žije z reklam které jsoou na různých místech ale nikdy ne přímo ve vláknech ani nevyskakuji na nikoho při příchodu na celý monitoor.
VW T4 Multivan , 75 kw 1997. Prodáno.
VW T5 Multivan, 128 kW 12/2004
Poděkovali: long
Téma bylo zamčeno.

Do naha !!! - a co dál 02. pro 2014 18:28 #147516

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
To Long a Mulťa: O formě klubu, to je veřejná a veřejně dostupná informace, kterou každý z vás měl k dispozici, kdyby si jí chtěl zjistit. Mně to více přiblížil váš velitel, který mi vysvětloval, proč a co k tomu vedlo a jeho argumenty byly podle mého názoru správné, logické a pochopitelné a nemyslím, že by jeho prvotní cíl byl jen výdělek. Tady se ho musím zastat, myslím, že je to člověk, který pro vás udělal hodně moc, ale není na mně, abych to co mi řekl, zde tlumočil. Mluvili jsme spolu tenkrát jako 2 lidi, kteří vedou různé autokluby. Já to jeho řešení ale beru a chápu to jako nutný krok v jisté fázi života klubu a mimochodem jsem na něco podobného, opiče se, narážel i při jednání s Hyundai Motor, ale tam byly jiné podmínky, takže by to větší ingerenci výrobce nepřitáhlo. Takže jsem opičí myšlenku rychle opustil. Ovšem každý vyřešený problém přináší 2 jiné a tady nastal reálný problém s členskou relevancí v právním smyslu, neboť nebude-li vyřešeno toto, nebude definitivně vyřešena ani ekonomická zainteresovanost členů a pod pokličkou to bude pořád doutnat.

A už vůbec nedoporučuji různé myšlenky na zakládání jiných klubů, vlastně trucklubů se stejnou tématikou. Oslabilo by to jak tento klub, ale ty ostatní by se nikdy nestaly hegemony. My jsme to v H klubu prožili, nejdříve se osamostatnili majitelé Hyundai Kupé, (vznikl Tuscani klub) potom Hyundai Getz (vznikl Getz klub) a teď už se ukazuje, že se snad možná začnou osamostatňovat i Santaféčkáři. Vede to jenom k tomu, že importér neví s kým jednat a tak raději nejedná s nikým a pak k tomu, že se smrskne členská základna. U nás to vedlo k redukci členské základdy o více než 1/3 a způsobuje to i nižší zájem nových lidí o vstup. Znovu opakuju, varuju Vás před tím.
Naposledy změněno: od Espero.
Téma bylo zamčeno.

Do naha !!! - a co dál 02. pro 2014 18:41 #147517

  • long
  • Avatar uživatele long
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 345
  • Obdržená poděkování 2
Řekl,nebo napsal někdo tady co pro nás - obyčejné členy importer dělá ? Potřebujeme ho v takovém clubu ?
VW T4
sen: T1 Samba
Téma bylo zamčeno.

Do naha !!! - a co dál 02. pro 2014 19:09 #147519

Ahoj všem,
jsem tu cca rok a rovnou se přiznávám jak to je s členstvím. Ano, nemám zaplaceno. Proč? Na začátku se mi nezdálo jako dobrej nápad ho platit, nevěděl jsem co mi klub přinese...teď po roce jsem si díky videu vzpomněl že jsem ani nezaplatil. Teď by členství rád uhradil a to né kvůli tomu že klub nemá peníze, ale kvůli tomu že jsem přišel na to, co mi klub přinese.... poskočím v mé myšlence dál.

Myslím si, respektive jsem o tom pevně přesvědčen že kdyby mi v průběhu roku přišel mail o tom že nemám zaplaceno a že by bylo vhodné abych zaplatil jako uživatel členství. Udělal bych to. Myslím si že kdyby klub oslovil "neplatiče" jako jsem já, třebas by se to posunulo finančně trošku jinam....
Další část si myslím že by se dala vytáhnout z reklam...
Téma bylo zamčeno.

Do naha !!! - a co dál 02. pro 2014 20:49 #147525

  • Hafa
  • Avatar uživatele Hafa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 998
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 17
Ahoj, podle tvého příspěvku je zřejmé, že ti chybí informace, které ti rád doplním. Položme si otázku, proč by club nemohl být s.r.o. ? Jsou někde stanovena pravidla která to určují ? Ne nejsou. Transporterclub s.r.o. vznikl jako součást dohody o vzájemné spolupráci mezi clubem a Importerem. Je to právní forma, která má pevné a přesné pravidla a vidíme v ní jen samé lepší stránky. S novelou nového občanského zákoníku o korperacích obzvlášť.
Co se týká kanceláře a zaměstnance, jsem se rozepisoval již v předcházejících příspěvcích. Musíš pochopit, že každá práce aby byla vykonávána pořádně musí mít své zázemí a někoho, kdo tu práci bude vykonávat. To je stejné, jako by hospoda, kde se vaří, neměla svojí kuchyn a jídlo se připravovalo u sousedky doma na plotně. Asi by to chvilku fungovalo, ale spíš k horšímu.
Co se týče srazů a výběrů peněz, tak zde platí prosté kupecké počty. Z jedné strany vybereme za vstupné, tombolu, catering a na té druhé zaplatíme za rezervaci campu, kapelu, podium, ozvučení, moderátora, pronajmeme soutěže, vyrobíme reklamní polepy a tryčka, zaplatíme poháry a ceny a nakonec brigádníky a jejich dopravu a ubytování. Toto vše se připravuje několik měsíců dopředu a do poslední chvíle se obáváme, aby bylo dobré počasí či přijelo dostatek clubáků. Určitě nebude tak těžké si pomocí googlu najít a spočítat přibližné ceny.
Další tvá otázka se týkala vybavení , které club používá. Rád používám termín, že club má své technické vybavení: stany, lavice, gril, výčep, auto a reklamní předměty v clubové kanceláři či židly nebo pc který Ondra používá. Pravda je však taková, že ani jedna z těchto věcí nebyla pořízena z peněz clubu, protože by jednoduše club na ně neměl.
Někdy opravdu věci nejsou tak černobílé jak se na první pohled zdá, ale mají nejrůznější zabarvení a různé úhly pohledu.
Je jedno jestli člověk podniká nebo drží jen rodinnou ekonomiku, platí zde stejná pravidla.
Věřím že je zde mnoho spokojených duší, které mají club rádi jako já a chápou, že peníze nejsou v našem clubu to hlavní a váží si úplně jiných a podstatnějších hodnot. Jsme tady všichni jen na návštěvě a v důchodu budeme rádi spomínat na krásné prožité chvíle s rodinou a přáteli. Dík Hafa
T1-Samba deluxe 1966
T3-Vanagon 1986 2,1 benzín-automat
T4-2,5 TDI pracant
T5 GP Multivan
Poděkovali: kaktusacek74
Téma bylo zamčeno.
Vygenerováno za 0.259 sekund

Login