Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Kupní smlouva- záruka

Kupní smlouva- záruka 24. srp 2015 22:20 #158357

  • ricirider
  • Avatar uživatele ricirider Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 19
  • Obdržená poděkování 2
Ahoj,
otázka spíše na někoho, kdo už podobnou smůlu řešil a možná i s právníkem. Koupená T5ka před dvěma měsíci, 2005 ( 260 xxxkm)
Klasická kupní smlouva ztažená z netu.
Auto kleklo. Motor KO (jeste poradne nevim co, ale zatim jen chci vedet jak dal) odešlo mi na cestách a už teď jsem v tom za pade a jeste neni v servisu.
Zajímá mě, jestli se s tímhle mám obrátit na prodávajícího a chtít po něm nějakou kompenzaci (skrytá vada?) a pak jestli potřebuju nějaký posudek autoservisu, a když jo tak jestli musí být autorizován, nebo stačí normální servis. Díky hoši

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kupní smlouva- záruka 24. srp 2015 23:24 #158361

  • JaM
  • Avatar uživatele JaM
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1724
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 53
Tak tohle teď stále řešíme, táhne se to od roku 2009 a poslední soud jsme prohráli s verdiktem zaplatit soudní výlohy všem zúčastněným. Je dost důležité, s kým jsi podepsal smlouvu, já to měl přes bazar. Na použitou věc by měla být záruka ze zákona, bazar nám ji dokonce potvrdil na půl roku. Soudní znalec sice potvrdil, že závada byla skrytá a zaviněná servisem bývalého majitele, protistrana si vzala JUDr Sokola a my to prohráli. Soud v podstatě určil, že jsme byli ve vztahu podle obchodního a ne občanského zákoníku a že na obyčejnou reklamaci si mám brát právníka. Auto je přitom manželky, která je normální zaměstnanec.
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480
Poděkovali: ricirider

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kupní smlouva- záruka 25. srp 2015 09:17 #158364

  • ricirider
  • Avatar uživatele ricirider Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 19
  • Obdržená poděkování 2
Ty krásko. No prodejce je zapsan v obch. rejstriku ac prodava par kousku aut pres net u svého baráku. Takže když jsi přišel nahlásit ten problém, tak už jsi měl nějaké ofigo vyjádření ze servisu?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kupní smlouva- záruka 25. srp 2015 11:11 #158371

  • JaM
  • Avatar uživatele JaM
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1724
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 53
No, vidím, že máš podobnou story...
My už déle plánovanou T5ku koupili začátkem května 2009 protože našemu prvnímu téčku T4 2,4D vyběhla poloosa a my měli koupené lístky na trajekt na Sardinii. Já ještě narychlo dělal postel a nějaké úpravy interieru a koncem května jsme vyrazili. Motor kleknul druhý den po návratu domů.
Pojišťovna nám to dotáhla do nejbližšího autorizáku, kde si s tím ovšem nevěděli rady, nabídli mě výměnu vstřikovačů cenově 17tis za jeden. Mezitím jsem navštívil bazar s jejich záručním listem a sepsanou reklamací.
První chyba: mluvil jsem pouze s anonymním zaměstnancem, který mě na kopii reklamace napsal, ať se obrátím na bývalého majitele. Sice tam byl jeho podpis, ale nečitelný a já blb si nenechal zavolat majitele, nebo zjišťovat odpovědnost a jméno toho pracovníka. Pak jsem se tedy snažil kontaktovat bývalého majitele, ten byl ovšem nedostupný jak na telefonu tak na udané adrese. Tak jsem tedy doporučeně obeslal jak majitele bazaru, tak bývalého majitele auta s reklamací, ve které byla chyba druhá. Chtěl jsem po nich náhradu škody formou úhrady nákladů opravy servisem, se kterým spolupracují (na ten mě dal kontakt onen zaměstnanec). Později mě právník vysvětlil, že mohu požadovat reklamací slevu z ceny, takže pouze slovíčkaření. Současně s tím se stále pátralo po závadě a já jsem si na nějakém autě všimnul klubové samolepky a tak jsem začal pátrat po radách i tady. Auto mezitím putovalo z autorizáku k servisákovi od bazaru, odtud na diagnostiku k Drábovi, ještě jsem jim sehnal řídící jednotku aby se vyloučila chyba v ní, od něj na doporučení z tohoto fora do Transportercentra Slaný. Až tam na chybu přišli, mezitím mě ovšem vyměnili motor (za mladší) abych mohl odjet d dětmi na prázdniny. To už jsem tedy měl v ruce vyjádření servisu kde byla závada popsaná, to samé pak potvrdil soudní znalec když ani jeden z obeslaných nereagoval a já to dal k soudu. Chyba třetí, na začátku bez právníka, myslel jsem si že jsem přece v právu a veškeré doklady nahrávají v náš prospěch. Teď se po prohraném odvolacím soudu obracíme dovoláním na ústavní soud.
Suma sumárum: Odtahy, diagnostiky, nový motor 109tis
naše soudní výlohy a právník cca 20tis
soudní výlohy protistran a soudní znalec 103tis
(že by předražená legenda T5...)
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kupní smlouva- záruka 25. srp 2015 12:12 #158374

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
Uf, to je odysea.................. To Ti Kubo nezávidím, brrrrrrrrrrrrrrrr.............................
Co vlastně bylo motoru?
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kupní smlouva- záruka 25. srp 2015 21:10 #158393

  • JaM
  • Avatar uživatele JaM
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1724
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 53
Dyk sem to už psal v Mém autě: Bylo to rozbitý. Nějakej mamlas nedal pod rozvodové kolo diamantovou podložku (ona teda není diamantová, ale hodně tvrdá) která zajišťuje polohu rozvodů. No a rozvody se pootočily, sice bez devastace ventilů, ale řídící jednotka vypnula motor vždy dvě vteřiny po nastartování. Na to se zvenku prostě nedalo přijít. Bylo jen vidět jak se do toho někdo hrabal, celej motor zvrchu i zespodu zalepenej červenym silikonem...
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kupní smlouva- záruka 25. srp 2015 22:20 #158401

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
Aha, tak to jsem nečetl.............
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.179 sekund

Login