Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: ....nechalo vás někdy téčko ve štychu...

....nechalo vás někdy téčko ve štychu... 30. zář 2015 21:30 #159289

• Mar10
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 24
tak i ja hodím něco do placu
letos při cestě do Německa s karavanem mi před Rozvadovem odešla v těch horkách klima, ale řekli jsme si, že i bez klimy to jde a tak jsme pokračovali do Norimberku. po třech dnech v kempu u Norimberku, jsme se vydali do Legolendu u Ulmu a po cestě přestalo dobíjení ( alternátor v dupě), tak jsme celkem v pohodě dorazili na parkoviště u Legolendu, kde jsem vypl (a to nerad) motor a už nenastartoval. manželka zavolala na asistenci od pojišťovny ať nám někoho pošlou na oživení baterky, ať můžeme dojet do kempu a zapatkovat se. z asistence nám řekli, že někoho už kontaktovali a že máme počkat, ale já nelenil a vyndal baterii s karavanu a vyzkoušel ji, ale byla slabá, tak přišla nařadu druhá baterie pod sedadlem a ejhle ono to naskočilo. už už jsme odjížděli a přijel ogar německej a že co stým mám, tak jsme mu to s manželkou vylíčili. hned jsem se ho zeptal jesli mají servis a jestli mi vymění alternátor. borec ochotný že jo a hned volal do servisu ať objednají nový dle čísla. poté jsem se sním domluvil, že to dovezem na druhý den hned ráno, že dnes se musíme ještě ubytovat v kempu. na druhý den jsem požádal v kempu vedle mně jednoho pražáka, jestli si můžu vzít šťávu z jeho vozu a že jo, tak jsem to nahodil a dojel do servisu, kde řekli že je altik v háji a i klima kompresor, tak sme se domluvili, že necháme vyměnit jen altí. zapujčili nám auto a že bude opraveno v poledne. odpoledne jsme si přijeli pro auto a zaplatili "lidových" 647 eur a vydali se za dětmi do legolendu. po zbytek dovolené byl už klid a v pohodě jsme dojeli dom. po příjezdu domů z dovolené jsem pátral po tom co je špatně na klimatizaci, a zjistil jsem za pomoci Abarta, že se prodřela klima hadice co vede podel ventilátorů u altiku ( to vysvětlovalo zelenou barva z klimy poblíž altíku). závěr: můj názor je, že jak prdla hadice poblíž altíku, tak doněj stříkla ten bordel a on postupně zkolaboval.
i když mi VW mazel připravil tyto neočekávané chvilky mimo domov, tak nám to nijak nezhatilo plány v pokračování dovolené a ani jsem na něj nezanevřel....
tak to je moje příhoda z Téčkem :)
Multivan 2,5 TDI 111 kw 2001
VW T3 245D Pritsche 37kW (50PS)
Renault Megane Combi 1,5 dci 110 ps 2013 - vyměněno
Škoda Octavia Combi III 2.0 TDI 110 kw 4x4 white
Nissan Primera Combi 2,0 TD 90 ps 1999 -prodáno
http://mar010.rajce.idnes.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:....nechalo vás někdy téčko ve štychu... 26. bře 2016 14:43 #165408

V lednu jsem se stal hrdym majitelem T5ky a tyhle přihody jsem dlouho procital. Na aute bylo opraveno po koupi vse co se naslo nebo mohlo popripade v budoucnu se objevit... Nicmene po dvou mesicich jsem si uz svou zkusenost prozil. Z kraje mesice jsem jel hrat hokej na zapas a v aute pulku naseho tymu... po vyjeti a jiz casovem pressu se rozsvitila kontrolka dobijeni a modlil jsem se abychom 40 km zvladli na baterku... Zvladli jsme 30... a konecna... uz behem jizdy jsem obvolal pripadny odvoz pro ostatni a nahradni baterku od znameho... prehazeli jsme pytle do aut, dojeli 10 km, odehrali zapas a cestou zpet vyzvedli mazlika. Vymena baterky, dojeti domu a vymena alternatoru... Autí zase dobíjí a vse slape... vse probehlo pomerne hladce nicmene jsem necekal ze me auto zanecha ve stychu tak brzo... neumim si predstavit ze by se to stalo nekde na dovolene popripade pri cestach na koncerty s kapelou... doufam ze zase na chvili mam vycerpano :)
VW T5 Transporter - 1.9 TDi

"Rammstein ist mein Leben"

....nechalo vás někdy téčko ve štychu... 26. bře 2016 16:30 #165409

• Guvson
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 5
Já měl trochu štěstí v neštěstí. Vrátili jsme se po dlouhé cestě 4000km domů a za týden jsme se chystali s partou do Č. Krumlova,
jakož to každý rok na Slavnosti pětilisté růže. Naskáčeme do auta a valíme. V Praze ještě zbývalo nabrat posledního člověka. Přijedeme na Kačerově na křižovatku, počkám na zelenou, dám 1, pustím spojku a rachot jako blázen. Protočila se PP poloosa. Takže zbytek jsem poslal na vlak a já s manželkou po zavolání přes asistenci z povinného odtahovkou valíme 150km zpět domů, bo bylo lehce po pátý a tudíž vše servisy byly už zavřené s vyjímkou Jarova, ale to by mě stejně nic neřešilo, bo jsem potřeboval jiný auto a po zavolání do půjčovny jsem málem omdlel, když mě řekla, že za dodávku chce na víkend kolem 8tisíc. Takže jsme auto nechali u svého mechanika, skočili do služebního vozu a valili na jih Čech.
VW Multivan T6 HL TDi 110kW DSG

....nechalo vás někdy téčko ve štychu... 26. bře 2016 18:16 #165410

• bosar
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 5
Ahoj, tak taky přidám trošku ;) s moji T4 , ale nic zvlaštního vždy jsem dojel akorád jednou mě museli odtáhnout v Praze z dálnice odešel alternátor a zrovna v noc den před silvestrem. Ale na netu jsem našel šednoho šikulu elektrikáře a jednoho majitele krámu co byl ochoten poslat na silvestra zaměstnance do skladu aby jsme si mohli vybrat díly. A pak to šlo jak po másle elektrikář udělal repas a já si ho tam dal už sám a už se mohlo pokračovat slavit. Jinak starter , ale kolem komína a jednou praskal ta kulatá gumička na řazení a to na dálnici ve Švýcarsku když jsme jeli na motáž do Perroy. Oprava motex páskou a ještě jsem na ni jezdil měsíc tam a pak ještě asi měsíc po než jsem dojel do VW pro novou.A pak to bylo první když my servisák neviměnil při rozvodech řemenici na klice, ale to jsem psal v jiné sekci, ale dojel jsem.Jinak super dělník :cheer: a T5 GP mám novou zatím 5000km najeto takže zatím nic a vše šlape jak má ;)
VW T4 Transporter 1,9TD r.v.1998 prodáno
VW T5 Transporter 2.0 TDI GP 75kW r.v.2013
Škoda Octavia Scout 2.0 TDI 103kW r.v. 2008
Yamaha Grizzly 700 r.v. 2007
Honda VTX 1800F r.v. 2008

....nechalo vás někdy téčko ve štychu... 27. bře 2016 10:26 #165418

Ahoj taky se přidám.Když jsem kupoval T4,tak jsem se pána ptal jak jsou na tom rozvody,pán my na to že mají najeto asi 30000km,tak říkam paráda nemusím hnedka investovat do jejich výměny.Tak si to jezdím asi 3 týdny parádička, :cheer: pak jednoho krásného dne jsem vyrazil do Litoměřic pro náhradní dily a při zpáteční jízdě šlápnu na spojku chci zařadit z trojky na čtyřku a motor chcípnul.Zkusím znova nastartovat a pazvuky linoucí se od motoru my napověděly,že to nebude ok.Tak telefonát domů odvoz pro sorento s podvalem,nalodění Káji na podval a doma rozborka :woohoo: .Už po sundání spodního krytu motoru a nasazení klíče na řemenici kliky my bylo jasno, :S šrob uplně volný takže se to na tý klice protočilo. :( Takže hlava dolu komplet GO,veškeré těsnění,gufera atd nové pak zborka a kdzž už jsem bzl vtom tak vyvaření Káji lak atd.Po 3 měsících práce zpátky na silnice. :cheer: :evil:
Škoda Superb 2,5TDI 120kw tiptronic
Kia Sorento 2,5 crdi 103kw
Voltswagen Caravelle 2,5tdi 75kw
Suzuki Bandit 1200

....nechalo vás někdy téčko ve štychu... 27. bře 2016 23:25 #165457

Hoj..moje t4ka 2.4d má už 22 let a nikdy me nenechal nikde ve srabku. .ale ted se mi fakt začíná sypat pod rukama i nohama..začíná habrovat spojka..sem tam začne na střídačku nějakýma hadičkama prokapavat olej,voda,nebo nafta. .přestává měřit vodu a naftu..ted sem urval ruční brzdu..no prostě chudák starej..snažil sem se dávat mu servis co si zaslouží. .každých 10 tisíc olej a vse co bylo potřeba. .ale ten rádoby mechanik co se mi v tom hrabal to asi dost ojebaval..což zjišťuju az ted spetne..poslední kapka byla když sem si říkal, že už transpik moc nevypadá ze bych ho nechal nastříkat. .tak mi ho nastříkal plastidipem nebo jak se to menu je a začalo se to cele loupat..nechci ho dát pryc..chci ho dát do kupy..a mám na Vás jakožto borce z oboru dvě otázky. .je kolem Šternberka Dobrý mechoš všeuměl ?..ale druha ..nevíte o nějakém pěkném longu (potrebuju porad jezdit)..nebo o někom kdo by mi pomohl ho dovézt třeba z Německa ?..diky ☺ a ať to jezdí. .
Poděkovali: ABART

....nechalo vás někdy téčko ve štychu... 08. srp 2016 06:41 #169484

• smrk
  • Avatar uživatele smrk Autor tématu
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 9
tak kdo se ještě "nepochlubil" ?
to zas teda nevypada, ze by to "naše krabice" byly tak poruchový ;) :whistle:

Transporter T5 2,5tdi 96kw 2004
VW Passat 1,9tdi 2001

....nechalo vás někdy téčko ve štychu... 08. srp 2016 12:36 #169502

• Laci
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Moja T5 má nechala asi kilometer od domu-strhaný tisíchran na poloosi.
Najazdené 40tic.km ,celkovo 260.
T5 Caravelle 128kw
Landrover Discovery 2
Ford Focus 1.8tdci

....nechalo vás někdy téčko ve štychu... 01. zář 2016 20:52 #170053

• Laci
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Aktualizácia: dnes D1 Brno-Praha 108,5 km.
Začala stúpať teplota v zábere,na voľnobehu sa teplota drží na 90stp., auto nekúri a po opätovnom pohnutí stúpa teplota...
Takže odťah na Slovensko...:-)
T5 Caravelle 128kw
Landrover Discovery 2
Ford Focus 1.8tdci

....nechalo vás někdy téčko ve štychu... 01. zář 2016 21:21 #170054

• JaM
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 53

smrk napsal: tak kdo se ještě "nepochlubil" ?
to zas teda nevypada, ze by to "naše krabice" byly tak poruchový ;) :whistle:

No, Láďo, pokud tu mám vypisovat závady, pro které jsem nemohl jet dál a byl jsem veštychu, tak u T5 to bylo pootočené kolo na rozvodech a pak tři měsíce po opravách, pak před cca dvěma lety pravá poloosa. U T4 jsem vždycky dojel, naposledy se mě pochcalo řízení, ale za stálého dolévání oleje jsem se do servisu dostal po vlastních. No, při 420tisících se to dá čekat...
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480

Naposledy změněno: od JaM.

....nechalo vás někdy téčko ve štychu... 01. zář 2016 21:41 #170056

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 292

Laci napsal: Aktualizácia: dnes D1 Brno-Praha 108,5 km.
Začala stúpať teplota v zábere,na voľnobehu sa teplota drží na 90stp., auto nekúri a po opätovnom pohnutí stúpa teplota...
Takže odťah na Slovensko...:-)

Na 80% vodní pumpa. Na hřídeli se protáčí vrtulka a voda pomalu cirkuluje. Nebo termostat, ale ten moc neodchází.
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

....nechalo vás někdy téčko ve štychu... 02. zář 2016 12:31 #170065

• Laci
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Lado verím, že budeš mať pravdu no ráno som auto nachvilu natočil a počuť taký jemný chrastivy zvuk...
T5 Caravelle 128kw
Landrover Discovery 2
Ford Focus 1.8tdci

....nechalo vás někdy téčko ve štychu... 17. bře 2017 17:03 #174923

Nechalo a ne jednou. Pěkná trilogie během čtvrt roku.
1) Ruplá brzdová hadička při brždění u kruháče v Praze - plné auto lidí + vlek materiálu = prošláp jsem pedál až na zem - odtah a oprava v Okrouhlu
2) Týden nato zaseklý třmen na předním kole, dojel jsem 5km na místo určení a tam dal opravit. Během toho týdne co jsem v těch Domažlicích byl to stihli.
3) Měsíc na to jsem kámošovi rozvážel narozeniny a za noc nabrousil přes 200km a v poho. Ráno skočím za volant, dojedu 100km od baráku a ve Volyni chrup, ložisko na kole v tahu i s těhlicí (povolená poloosa na tom samém kole jako závada 2) = odtah a domů vlakem.
4) V Brně se odporoučel startér - generálka na místě do druhého dne.
Mám s tím za 3 roky najeto 40 tisíc t4 syncro long se špérou rv 97 a měsíc v roce nejezdím...
Čekal jsem že když jsem do toho během prvního roku narval přes 70 tkč (ruplá hlava, všechny gumy na podvozku, čepy, prasklá péra na zadku) tak že to nebudu muset krmit na opravách za cca 15 až 18 ročně...
Takové drobnosti jako že si před týdnem startér zasekl a netočil což jsem vyřešil lehkým poklepem těžším předmětem už ani nepočítám...

....nechalo vás někdy téčko ve štychu... 19. bře 2017 10:39 #174958

• Olly
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 6
Mně odešel,ještě na Herrmannovi,taky alternátor,vracím se tak do Prahy,sjíždím břežanským údolím,najednou blikání...Inu,nakonec jsem zadem,se zhasnutýma svetlama,dojel...Altik na repasi a ok...A jednou jsem se beznadějně zahrabal na rozbahněné polňačce,ale to mě nenechalo ve štychu auto,to jsem debil já... :unsure:
T4 Multivan 2,4 D r.v. 1992
pan "Hermann I." bohužel už neaktivní
T4 Multivan 2,4 D r.v. 1994
pan "Hermann II." opustil nás po dlouhé nemoci L.P. 2020
T4 Multivan Westfalia 2,4 D
r.v. 1996
pan "Hermann III"

....nechalo vás někdy téčko ve štychu... 21. bře 2017 01:33 #174999

• geodet
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 4
2x jsem nedojel - T5 2,5 - odešlo servočerpadlo, ono to sice jelo ale bylo to v zaruce takze odtah a pak T5GP 2.0 protocena poloosa s tim jsem fakt neodjel :)
T6 Kombi 2016 103kW
T5GP Kombi 2015 103(134)kW (před prodejem)
T5GP Kombi 2011 132kW BiTDI (prodano)
T5 Kombi 2006 96kW (prodano)
Hyundai Getz 2007

• Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.209 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/