Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Výměna T5 za T6

Výměna T5 za T6 05. čen 2016 11:41 #167777

• Kamca
  • Avatar uživatele Kamca Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
Nadešel čas na plánovanou výměnu,tak kdyby jste někdo věděli nebo sami měli zájem o mého mazlíka,tak napište
132kW BiTDI 4 motion,DYNAUDIO,W ebasto,
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Výměna T5 za T6 20. zář 2016 20:05 #170541

• Jarda
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 7
Tak jsem si bláhově také naplánoval výměnu svojí Caravelly za nového Multivana T6. Musím přiznat, že ze zoufalství přemejšlím,že přestoupím na Mercedes. ( to je ale blbost)
Před podpisem kupní smlouvy sliboval prodejce dodání do 12 týdnů. Říkám si brnkačka.14 dnů před slibovaném dodání prodám svoje auto a ejhle nové není. Prý počkejte ještě měsíc. OK. po Měsíci dalších 6 týdnů a to bez záruky. Auto je prý vyrobené, něco do něj chybí. nyní už čekám 18 týdnů, poslední slib dodání po 22 týdnech, ale bez záruky. Žádost o odstoupení kupní smlouvy prodejce zamítnul. Pokuta za jednostrané odstoupení od smlouvy je 120000. Že nemáš čím jezdit nikoho nezajímá.
Důrazně varuju všechny před objednáváním nového auta u nesolidních prodejců. Ze smlouvy zavážou kupujícího na čekání v mém případě 12-16 týdnů, to by šlo. Pak jsou všeobecné obchodní podmínky kde můžou dodání posunout o 8 týdnů při standartní objednávce a když si objednáš jiné rádio z katalogu už jsi speciální objednávka a pak mají další plus 4 týdny.
Fakt mám VW rád,Roky jezdím Transporterem. Ale výrobní závod ve spolupráci s arogantním prodejcem dělají všechno proti.
Současná reklama v rádiu je směšná. Auto do konce roku- zapomeňte. Kdo auto zítra objedná může počítat s dodáním v lednu. A to musí být holej tranďák z katalogu. Tak jsem si postěžovl jsem zvědav na reakce.
Já si půjdu koupit auto jinam a objednaného nabízím k prodeji. jarda

Výměna T5 za T6 20. zář 2016 23:39 #170543

• Hafa
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 17
Ahoj, jsem docela překvapen čím si procházíš a budu se znažit zjistit včem je problém. Poprosil jsem Ondru o přeposlání tvého problému na import a jsem zvědav na odpověd. Hafa
T1-Samba deluxe 1966
T3-Vanagon 1986 2,1 benzín-automat
T4-2,5 TDI pracant
T5 GP Multivan
Poděkovali: Vendys

Výměna T5 za T6 21. zář 2016 00:29 #170544

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 288
Možná dobrý nápad, spoj se Jardo s Tomášem.....................
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Výměna T5 za T6 21. zář 2016 10:46 #170549

• Sindeon VW
  • Pryč
  • Administrator
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 723
Předal jsem tak jak to tu leží na import. Samozřejmě ještě s nějakým upřesněním od Jardy. První reakce byla okamžitá a chtěli nějaké podrobnosti, které jsem doposlal. Budeme čekat na další vývoj...
Clubový asistent

Clubový web: http://www.transporterclub.cz
Clubový mail: club@transporterclub.cz
Clubová kancelář: Po - Pá 09:00 - 15:00

Staňte se prémiovým členem Transporterclubu
Poděkovali: Vendys

Výměna T5 za T6 22. zář 2016 00:44 #170562

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 288
No pecka...................
Zeptej se rovnou i na tu moji.
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Výměna T5 za T6 22. zář 2016 13:11 #170574

• dusanhaya
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 105
Když se už budete dotazovat na Láďovo,tak bych prosil i na mého Craftera,už bych jej fakt potřeboval :silly:
VW T5 Multivan 2,5TDI
T en D ým I gnoruj gang
A -team (Almara team)

Něco pro interier T4/T5 viz.-
http://dusanhaya.rajce.idnes.cz/

Výměna T5 za T6 23. zář 2016 11:36 #170582

možná trochu dotaz mimo, ale kde koupit nového transportera za pěknou cenu? Poradíte:) díky
T5 MULTI-BLACK-TULIVAN - 128+ AXE + Elddis Furicano GTX
T5 MULTI-SILVER-FIVE 128+ AXE - k.o.
T4 MULTI-GENERATION-BLACK 111+ AXG - jedí opodál dál :)

Výměna T5 za T6 23. zář 2016 13:43 #170583

• Jarda
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 7
Můj příběh nenechal v klidu HAFA, Láďu T5 a Ondru z kanceláře. Dle neověřených zpráv se o mojí objednávkou začal zajímat i Importer. Je moc fajn vědět, že lidi v klubu drží při sobě a dokážou pomoct. Škoda, že pro Plzeňské Porsche je zákazník obtížný hmyz.
Je pravda, že mi prodejce půjčil na dovoleno do Chorvatska bezplatně Transportera T6, ale musel se jít přimluvit člověk ze skladu. Prodejce to neřešil.
Ještě jednou díky Transporterclubu. Jarda

Výměna T5 za T6 23. zář 2016 14:31 #170584

• rstd
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 51
A jak to tedy dopadlo

Výměna T5 za T6 23. zář 2016 14:41 #170585

• Sindeon VW
  • Pryč
  • Administrator
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 723
Protože jsem zástupcům importu poslal původní příspěvek, jak sem přistál, tak stejným způsobem si dovolím vložit odpověď Lenky Vaňkové zase sem. Na importu má na starosti mimo jiné právě náš Transporterclub, někteří si ji možná pamatujete ze zahájení letošního Transportersrazu v Mohelnici, případě z tamních testovacích jízd.
Z mého pohledu mě nejvíc štve nějaký ten osobní přístup od konkrétního prodejce. Věřím tomu, že nebyl korektní, když to tady Jarda píše. Druhá věc je, že objednávek na auta je tolik, že to nikdo nečekal a výroba prostě nestíhá. S tím jsou spojené restrikce, které neovlivní pak už ani dealer, ani importér. Bez dalších úprav tedy předkládám odpověď.

"Dobrý den,

ráda bych zdůraznila, že nás celá situace velmi mrzí. Našich věrných zákazníků si velmi vážíme.

O vozy řady T evidujeme v současné době rekordní zájem nejen v České republice, ale v celé Evropě. Vzhledem k tomu, že poptávka po vozech výrazně převyšuje výrobní kapacity továrny v Hannoveru a jejich dodavatelů, dochází ke zpoždění výroby vozů a restrikcím na některé prvky výbavy. Z tohoto důvodu dochází k prodlužování výroby jednotlivých vozů. Na auta čekají nejen naši zákazníci, ale i my jako importér.
Stížnost "clubáka" Jardy na vašem fóru jsme důkladně prověřovali. Dealer auto zákazníkovi nakonfiguroval, poskytl mu nadstandardní slevu a došlo k podepsání kupní smlouvy. V době, kdy zákazník auto objednával byla dodací doba opravdu 12 - 16 týdnů. Po objednání vozu vydala továrna restrikce, které posunuly výrobu/dokončení auta. Zákazník byl informován, byla mu poskytnuta další sleva a zapůjčen vůz na dovolenou. V současné době je výroba plánována na 44. týden. Dealer zákazníkovi vrátil akontaci a ponechal si pouze zálohu na vůz. Z naše pohledu tedy dealer udělal pro zákazníka maximum. Dealer ani importér nemůže zajistit vyrobení vozu v jiném termínu než ve 44. týdnu. Odstoupení od smlouvy zákazníkovi nedoporučujeme, čekání na jeho nový vůz by se logicky prodloužilo.
Celá situace nás opravdu velmi mrzí a pevně věřím, že dlouhé čekání na "Téčka" budeme moci clubákům vynahradit na příštím Transporter srazu.

Děkuji a přeji pěkný zbytek dne.

S pozdravem

Lenka Vaňková
Public Relations
Asistentka vedoucího divize
Volkswagen Užitkové vozy

Porsche Česká republika s.r.o.
Radlická 740/113d
158 00 Praha 5 - Jinonice
Česká republika
Tel: +420 251 033 821
GSM: +420 775 013 338
e-mail: lenka.vankova@porsche.co.cz
Clubový asistent

Clubový web: http://www.transporterclub.cz
Clubový mail: club@transporterclub.cz
Clubová kancelář: Po - Pá 09:00 - 15:00

Staňte se prémiovým členem Transporterclubu
Poděkovali: Polda

Výměna T5 za T6 24. zář 2016 00:08 #170598

• Jarda
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 7
Jo jo už se rozjíždí diskuse. Ještě jednou popíšu podrobně a pravdivě příběh a přísahám, že s nadhledem a bez emocí.
Dne 19.5.2016 jsem se stavěl v Plzeňském Porsche pro díly. ( opravuju VW a utrácím v Porsche hodně tisíc ročně za díly). Jen náhodou jsem se zmínil, že zvažuju koupit nového Multivana a ptal se prodejce zda nemají nějakou předváděčku nebo auto z půjčovny. Prodejce se mne ochotně ujal a hned se pustil do skládání konfigurace nového auta. Říkal jsem, že na nové auto nemám. Držel jsem se hodně při zemi. Prodejce udělal součet a nabídl cenu. Sleva z kupní ceny byla velmi lákavá činila 23%. Na to mně dostal, slíbil dodání do 12 týdnů. Řekl jsem si, že už jsem velkej kluk a ve svých 52. letech si koupím první nové auto.Tak jsem si udělal radost a trochu auto dovybavil
Druhý den jsem se objednal u prodejce k sepsání kupní smlouvy a složil požadovanou zálohu 50 000Kč. Opět potvrzeno dodání první max. druhý týden v srpnu.Já jsem prodal své auto a těšil se na nové. Již při objednání jsem věděl, že na dovolenou pojedu první týden v září. Prodejce mne ujistil, že když nebude moje auto, půjčí mi svého Multivana - předváděčku. V prvním týdnu srpna náhodou potkám prodejce a ptám se jestli už nemám auto na dvoře když ho mám příští týden přebírat. Odpověď - musíme počkat ještě tři týdny. A to už jsem znejistěl. Poprvé jsem požádal o odstoupení od smlouvy. Žádosti nebylo vyhověno s tvrzením, že auto je vyrobené a do 5.9.2016 mi bude auto předáno. Ještě 29,8.2016 mi prodejce tvrdil, že auto do pátku bude. ( v pondělí 5.9.2016 jsem potřeboval odjet na dovolenou.) Žádal jsem prodejce o půjčení jiného auta. Slíbil auto zajistit.
Svoje starosti jsem probíral s člověkem co prodává díly a ten slíbil věci pohlídat. A nakonec to byl skladník který mi vyjednal zapůjčení auta. Prodejce nehnul prstem. Auto bylo půjčené bezplatně a ujel jsem s ním 2400 km.
Při přebírání zapůjčeného auta mi prodejce slíbil hned po návratu z dovolené předat auto. Abych nic nezdržoval poslal jsem zbytek peněz a těšil se na převzetí auta dne 13.9.2016.
Kdybych byl informován o posunutí termínu dodání poslal bych 777 000Kč prodejci?
Dne 12.9.2016 se stavím v u prodejce, že se domluvíme na hodinu převzetí nového auta.Prodejce mi zdělil, že auto není, cosi mu chybí, ta součástka dorazí ve 41 týdnu a auto bude k převzetí ve 44. týdnu. Žádal jsem prodejce o odstoupení od smlouvy, říkal, že mne chápe a pokusí se vyjednat slevu. Prý asi nebude velká, tak možná 2000 Kč.
Ježdění s autem tohoto typu mne částečně živí a mám s tím velké starosti. Prostě přicházím o zakázky.
Znova jsem slušně požádal, tentokrát pana ředitele Šrámka o odstoupení od smlouvy.
Opět moji žádost zamítli s odkazem, že moje auto jsem objednal se špatným motorem. (2,0 TDI/110kW/ DSG)
Také mně upozornily na sankce plynoucí z jednostranného odstoupení od smlouvy. Propadnutí zálohy - 50 000 Kč, nejméně 10% ceny. ( 120 000 Kč) . V kupní smlouvě je termín dodání. V mém případě 12- 16 týdnů. Pak z mého pohledu celkem nedůstojně k serioznosti firmy, je ve všeobecných obchodních podmínkách napsáno, že může dojít k prodloužení lhůty dodání o 8 týdnů v případě standardní objednávky a v případě zvláštní objednávky o 12 týdnů. Tak to máme celkem 28 týdnů.
Pozor zvláštní objednávka v mém případě je Multivan comfortline,2,0TDI/110kW /DSG, závěs,metalíza,rádio,chrompaket, nádrž 80L, snížený o 2 cm, climatronic,akustický paket, světla LED,tempomat,park pilot, dovírání dveří. Všechno z normálního vybavení.
Teď se dovídáme z dopisu paní Vaňkové, že výroba auta je plánovaná na 44. týden. Tedy ne 41. týden co platilo 12.9.
Dnes už výroba 44. týden a předání 47. týden?
Když se napíše, že jsem dostal dvě slevy zní to skvěle. Ale první sleva byla při objednání auta. Myslí si někdo, že jsem přišel do prodejny a řekl buď dostanu slevu nebo auto nekoupím? Ne samozřejmě prodejce nabídl cenu za kterou mi auto prodá.
Druhá sleva? Nic o ní nevím. Auto půjčené na dovolenou je jasné. Ale vzhledem k mé dlouhodobé spolupráci s Plzeňským Porsche, kdy prakticky od otevření prodejny u nich nakupuju ND, vozím tam na garanční opravy auta svoje i svých zákazníků a nakoupil asi 10 nových Škodovek pro svou firmu a doporučoval prodejce dalším zákazníků, jsem to považoval za projev dobré vůle.
Z diskuse po prodejně se pak dovíte: normálně se dodává Multivan za 6 měsíců tak co chce? Obyčejného Transportera dodáváme za 4 měsíce tak co prudí.
Tak co na závěr.
Problém jednoznačně vznikl z téměř nulové komunikace prodejce - zákazník.
Prodejce s vidinou uloveného klienta / pacienta/ slíbí cokoli. Jasně, že bych si neobjednal auto které dostanu za 26 týdnů a neprodal své dosavadní auto které mně živí. Byla to moje chyba, skočit na sliby.
Vlastně se na nikoho nezlobím.
Objednané auto opravdu nechci a když náhodou auto dorazí v termínu( vůbec tomu nevěřím) a budu nucený ho převzít hned ho nabídnu k prodeji.
V úterý si jedu pro auto k sousedům. Jarda

Výměna T5 za T6 24. zář 2016 10:12 #170603

• rstd
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 51
Je to špatný když nemáš čím jezdit a čekáš na vůz
Ale třeba na Golfa R se čeká jeden rok tak ty to máš ještě dobrý v uvozovkách

Výměna T5 za T6 25. zář 2016 19:42 #170618

• Vendys
  • Pryč
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Obdržená poděkování 192
Nechci se zastávat prodejců myšleno všeobecně, ale oni taky v mnoho případech neví, kdy auto bude přesně vyrobeno a čekají až jim auto přistane na dvorku. To není chyba prodejce, ale bohužel mají málo informací z výrobního závodu. Ano je to smutné , že se doba čekání natáhla na delší dobu ,ale o vozidla značky VW je vysoký zájem a výrobní kapacita bohužel nestačí .
Na většinu aut z VW produkce se čeká 4-6 měsíců.
Například jsem byl minulý týden u jednoho prodejce a ten říkal, že na Caddy jsou již překročeny limity pro tento rok .
Myslím , že skladovek je v ČR dost a určitě by se našlo něco podobného v době objednání.
Většina autosalonu si objednává takzvané demo auta na salony ,které mají hezkou výbavu.
Ps. Myslím, že kdyby si neprodal své staré auto a počkal až dorazí nové, tak by si to zpoždění asi bral jako normální věc.

VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG

Naposledy změněno: od Vendys.

Výměna T5 za T6 25. zář 2016 20:41 #170619

• Jarda
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 7
Kluci, já přeci vím, že prodejce za to nemůže, ten dostane nějaký peníze až auto prodá. Celý problém je v termínu. Slušnej prodejce to řekne hned, že termín je silně nejistý. Každej s kým jsem se o tom bavil - po objednání svého auta - říkal jen aby auto bylo včas vyrobené. Vůbec bych nic neřešil kdyby mi prodejce nesliboval auto vždy za měsíc po termínu dodání.
Pro ilustraci je nejlepší poslední termín. 12.9. mi řekl prodejce,( údajně po informaci z importu) že auto je vyrobené, do-kompletace s chybějícím dílem bude 41. týden a jistě bude auto k převzetí v Plzni 44. týden. Dne 23.9. napíše paní z Importu, že auto se bude vyrábět 44. týden.
Může se někdo divit, že už ničemu nevěřím a chci odstoupit od smlouvy. Kdyby prodejce řekl OK auto není pustíme vás, na auta se čeká dlouho auto se prodá nebyl žádný problém. Nevím jak se to dověděli novináři, ale už mne dva kontaktovali s žádostí o rozhovor s dodáním podkladů pro článek. Zvlášť ve vztahu se současnou reklamní kampaní VW na dodání už. auta do konce roku se to zdá pikantní.

• Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.225 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/