Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Co dělat když auto vyhoří,porad'te

Co dělat když auto vyhoří,porad'te 08. kvě 2019 18:51 #192079

• Zvířák
  • člen clubu
Zdravím, někde jsem to tady zmínil v noci z 30.4 na 1.5 tedy na čarodějnice našeho multivana navštívil zloděj a lupnul autorádio a protože bylo v noci zima nebo zapůsobila ta magická noc rozdělal v autě ohýnek a mult'a skoro lehnul popelem viz. přiložené foto. No a mě ted' tíží otázka jde a nebo má cenu takhle postižené auto dávat dohromady nebo je lepší ho poslat do světa na díly. Papírově i podle štítků čistokrevnej multivan, žádná překopávka, STK 2 měsíce stará, jinak auto pojízdné a spolehlivé jen lehce okysané a to po zimě. Plechy jsou očouzený ale nevyhřátý, barva se neloupe a neudělala ani puchýře. Interiér je samo na kaši, bud' ohořelí nebo silně očazený takže na výměnu. Uvítám každou radu..

imageresize12.jpg

imageresize13.jpg

imageresize14.jpg

imageresize15.jpg

imageresize1_2019-05-08.jpg
Poslední úprava: 08. kvě 2019 18:53 od Vendys. Důvod: Vložení fotek do příspěvku
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Co dělat když auto vyhoří,porad'te 08. kvě 2019 19:04 #192081

• m3m
  • Uživatel
uprimne? z tohoto nic.. vyhorety interier je citit v aute naveky. nehovoriac o tom, ze cena dielov vysoko presahuje hodnotu auta. ja by som to auto rozpredal, co sa da, a siel do druheho.. ale to som ja... no uz som vyhoretw auto kupil a robil, a nebolo ani velmi zhorete, len palubovka a kusok tapecu na strope a stlpik (vw passat 2015), vsetko vymenene, auto dva roky beha bez problemov, no stale citit spaleninu.. a na dlhe cesty je to velmi neprijemne... a ked stoji na slnku, neda sa do toho sadnut.
vw transporter T5 1,9 TDi, 77kw, 2004
vw passat B6, 2,0 cr tdi, 2014
vw golf cabrio 1,8i, 2001 ( taky ten ani III, ani IV )

Co dělat když auto vyhoří,porad'te 09. kvě 2019 13:26 #192092

• covex
  • Uživatel
  • Nemazte mi ucet bez upozorneni..
  • Obdržená poděkování 4
Na likvidaci zapachu spaleniny existujici firmy, da se to delat i ozonem, samozrejme pokud tam zustanou ohorele casti, treba elektro tak to smrdi porad, tim se likviduje jen sekundarni zapach. Viz napr. mibag.cz/sanace-po-pozarech

Co se tyce tohoto multivanu, tak "nejlevnejsi" co me napada je z toho vyhorely interier komplet vyhazet, nechat to aspon sanovat ozonem, dat tam nove sedacky z transportera a udelat z toho delnika.... prodat?

Samotny cin, je nanejvys odsouzenihodny..:(
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel
Poslední úprava: 09. kvě 2019 13:32 od covex.

Co dělat když auto vyhoří,porad'te 09. kvě 2019 15:08 #192100

• fifac
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 8
Plně s tebou soucítím.... Nedovedu si představit co bych dělal já. Ale zamyšlení: Záleží na tom jaký máš k tomu autu vztah. Máš T4 multivan, říkáš že jinak v top stavu a v současné době je jediná vada na kráse vyhořelý interiér. Vypadá to že to odnesly hlavně sedačky a střecha. Palubka a boky vypadají že se jich to moc nedotklo. asi bych vyházel vše postižené, sehnal sedačky, nějaký čas jezdil bez výbavy a větral. Nebo jak už tu někdo psal, dát to vyčistit firmou a zbavit se zápachu. No a po té začít vybavovat od píky. Zase si to můžeš vybavit jako bydlíka a nemusí tě mrzet že řízneš do originál tapecu.... Pokud k tomu máš vztah jen jako k "nějakému autu", tak je to ještě jednodušší... Rozprodat a pořídit jiné....

Jinak pro informaci, na Mostecku to asi bere někdo jako sport - Vypaluje dodávky. Vykrade a zapálí. Za posledních 14 dní asi 3 případy. Poslední byl asi nento: www.e-mostecko.cz/zpravy/most/149825-nek...apalil-interier-auta
VW Multivan T5 2.5 TDi 128kW Highline 2005
ex Grand Espace IV 2.2 DCi Privileg 2004 .. za jeho cenu mám jiný motor ve VW
ex VW Transporter T4 2.5 TDi LBW 9míst bus
ex Opel Omega 2.3TD
ex Opel Rekord 2.3
ex Škoda 120 GLS

Co dělat když auto vyhoří,porad'te 09. kvě 2019 19:39 #192113

• Wessy
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 10
Pokud si pamatuji, tak opravu vyhořelého interiéru tu nedávno někdo také řešil. Projeď si sekci "Moje auto" a měl bys to tam najít. A pak hodit s dotyčným řeč. Bude mít asi haldu zkušeností a postřehů s opravou...

edit: Je to toto vlákno www.transporterclub.cz/forum/19-moje-aut...oje-t4-a-t5?start=45
VW T3 1.7D 42kW, r.v. 1988
Peugeot 406 1.8i16V 81kW, r.v. 1998
Poslední úprava: 09. kvě 2019 19:43 od Wessy.

Co dělat když auto vyhoří,porad'te 10. kvě 2019 06:18 #192123

• dins.
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 37
Todle jsem resil ale u transportera. Klidne bych to opravil... pokud auto neni zrezle.. pojistku pokud mas tak ti to daji jako totalku. Pokud mas chycenou elektriku tak to musis vymenit. Vsechno musi ven a vsechno se musi vyprat ( potahy v pracce). Tapec mydlovou vodou z obou stran plechy zevnitr take umyt. Auto pak uz mesmrdi. Proste takovy generalni uklid
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella
Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136

Co dělat když auto vyhoří,porad'te 15. kvě 2019 18:07 #192274

• Zvířák
  • člen clubu
Zdarec, děkuju za příspěvky. Sám za sebe musím říct že nejsem typ člověka kterej by auto bral jako spotřební věc zvlášt' když se jedná o VW, to je moje srdcovka. Předně multivan dostal jméno a to Fénix a to asi mluví za vše..bude oprava. Elektrika vydržela jinak půjde všechno asi pryč. Co neohořelo je tak zakouřený že to změnilo barvu. Jinak na čištění používám přípravky na čištění krbových skel, aktivní pěnu a tekutý písek... a ruce. Jak se auto vyklízí smrad ustupuje. Co se cen dílů týče tak to nevypadá tak hrozně jenom je jich docela málo, nechci mít interiér co kus to jiná barva. Až se někam posunu dám sem nějaké foto.

Co dělat když auto vyhoří,porad'te 15. kvě 2019 18:26 #192275

• Zvířák
  • člen clubu
to fifac: ten článek na e-mostecko je o našem autě páč jiný v naší čtvti popelem nelehlo

Co dělat když auto vyhoří,porad'te 16. kvě 2019 07:53 #192280

• fifac
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 8
aha... No vidíš, já myslel že jsi z Jiřetína... Tohle bylo v Mostě... Ale tuším že opravdu nejsi jediný... Slyšel jsem o více případech...
VW Multivan T5 2.5 TDi 128kW Highline 2005
ex Grand Espace IV 2.2 DCi Privileg 2004 .. za jeho cenu mám jiný motor ve VW
ex VW Transporter T4 2.5 TDi LBW 9míst bus
ex Opel Omega 2.3TD
ex Opel Rekord 2.3
ex Škoda 120 GLS

Co dělat když auto vyhoří,porad'te 16. kvě 2019 10:13 #192282

• Zvířák
  • člen clubu
Jj jsem z Jiřetína ale s rodinou žijeme v Mostě.. policajti mi říkali že tohle nikdo z místní galerky nedělá
Vygenerováno za 0.202 sekund

Login