Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: VW svolávací akce - odkup vozu

VW svolávací akce - odkup vozu 11. srp 2020 19:08 #198692

  • bikini
  • Avatar uživatele bikini Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • VW Multivan T5, 2.0 TDI. 103 kW, 4x4
  • Příspěvky: 6
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, chtěl bych poprosit o radu či Vaší zkušenost. Tento týden mi přišel dopis od importéra dopis, že bohužel můj Multivan (2012), který byl dovezen z Německa v roce 2019 patří do předvýrobní série a měl být sešrotován. Nyní mi nabízí zpětný odkup vozu. Nevíte jak stanovují cenu? S odkupem nemusím souhlasit, ale prý riskuji to že vozu bude odebrána homologace. Je toto vůbec možné? Děkuji za rady a příspěvky
VW Multivan T5, 2.0 TDI. 103 kW, 4x4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

VW svolávací akce - odkup vozu 11. srp 2020 19:57 #198693

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1993
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 199
Tak to jsem este neslysel.. to auto 8let jezdilo? A najednou si nekdo vzpomene ze nemuze. Jak na tebe vubec prisli? A co kdyby ti dali "novy" auto se stejnou konfiguraci, to neumej? Kolik toho z auta muzes ocesat homologace/nehomologace? Jak stanovujou cenu nevim ale bude to podle me neco jako delaji pojistovny "casovou" cenu minus odpocitatelne polozky (tzn. to co muzes prodat). Kazdopadne to vypada na nejakou jejich chybu tak je trochu podus.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

VW svolávací akce - odkup vozu 11. srp 2020 23:36 #198697

  • bikini
  • Avatar uživatele bikini Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • VW Multivan T5, 2.0 TDI. 103 kW, 4x4
  • Příspěvky: 6
  • Obdržená poděkování 0
Jejich pruser to urcite je, protoze tahle poslali do sveta asi 6700 aut. Do CR se jich dostalo 21, vse jako individualni dovozy.

www.novinky.cz/auto/clanek/volkswagen-mo...riovych-aut-40261781

Dneska jsem se dovolal na ministerstvo dopravy - na homologace a opravdu je mozne i to, ze to auto “vyradej” z nejakech homologacnich tabulek a pak uz neni mozne ho provozovat. Tak sem pekne nasranej a ted uz jen cekam, jaka mi od importera prijde nabidka na odkup. V pripade ze nebudu souhlasit, tak je to jeste mozne resit obcanskopravni cestou - ja vs. VW :-)
Jinak mam VW T5 Multivan 4x4, 2012, Comfortline, Climatronik 3-zonova,103kW, Navi, webasto, cca 110tkm, serviska, vsechny doklady oprav a vsech STK.
VW Multivan T5, 2.0 TDI. 103 kW, 4x4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od bikini.

VW svolávací akce - odkup vozu 12. srp 2020 07:08 #198698

  • Sindeon VW
  • Avatar uživatele Sindeon VW
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 2758
  • Karma: 33
  • Obdržená poděkování 920
Každopádně ti držím palce a jestli si vzpomeneš, dej sem pak vědět, jak to dopadlo. Věřím, že to bude ve tvůj prospěch. Ve výsledku jsi poškozený ze všech úhlů. Prodali ti auto, které vlastně nesplňuje nároky provozu (byt možná jen na papíře) čímž tě vystavili řadě rizik. Určitě bys snadno prokázal, že chybu udělali oni a tys to nemohl nijak ovlivnit ani poznat. Klamali tě jako zákazníka. Chci být optimista a věřit, že jediná věc, kterou ti můžou seriózně nabídnout je odkup za původní kupní hodnotu, jako to dělali v USA kvůli dieselgate. Ale konzultoval bych to s právníkem, který dělá majetkové právo.
Clubový asistent

Clubový web: http://www.transporterclub.cz
Clubový mail: club@transporterclub.cz
Clubová kancelář: Po - Pá 09:00 - 15:00

Staňte se prémiovým členem Transporterclubu
Poděkovali: bikini

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

VW svolávací akce - odkup vozu 12. srp 2020 07:18 #198699

  • Zezi
  • Avatar uživatele Zezi
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1893
  • Karma: 20
  • Obdržená poděkování 141
Držím palce, ať to vše dobře dopadne, hlavě ve Tvůj prospěch a můžeš si za to co Ti vyplatí pořídit Vwůz dle svých představ a potřeb
METAL MY LIFE - Zezi
T3 Doka 1.6TD 51kw + 1.9D50kw
T4 2.5TDi SE 65kw
T4 2.5TDi 75KW long
MB W124 E230,Waran 353 tourist
zezi1.rajce.idnes.cz/
Poděkovali: bikini

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

VW svolávací akce - odkup vozu 13. srp 2020 09:47 #198710

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1993
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 199
Co jsem cetl ten clanek, tak mi spis prijde, ze to auto je v cajku, akorat v nem muzou byt preprodukcni firmware v ridicich jednotkach, coz je podle me presne to, co ma prodejce VW pred prodejem takoveho auta napravit. Teoreticky tam muzou byt i nejake predproduckni komponety, ale opet i to pisou v tom clanku, to mel prodejce pred prodejem vymenit. Moc v tom pripade nechapu, proc to nevyresi vymenou danych komponent, nebo prehranim FW, leda by to byl opravdu nejaky kus u ktereho naklady na takove vymeny presahnou cenu vozu. Co je na takovym aute zajimavy je, ze v nem muzou byt vyvojove FW bez ruznych ochran proti upravam atd. za coz by jiste nekteri tuneri byli velmi radi.

Konfiguraci auta mas urcite peknou, kdyby se VW trochu snazil, urcite najde ve svem portfoliu ojetych Das Auto, velmi podobne auto, ktere by ti mohli dat nahradou.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

VW svolávací akce - odkup vozu 22. srp 2020 18:28 #198809

  • Me2d
  • Avatar uživatele Me2d
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • člověk musí bejt nějak švihlej
  • Příspěvky: 258
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 19
Nepíšeš zda jsi auto koupil u importéra či nikoliv, pokud jako soukromý prodej tak je to tvá věc a bude s rád, že ti nabídnou normální cenu odkupni, pokud ale od bazaru či dealera, tak můžeš odstoupit od smlouvy z udáním závazného důvodu ztráty homologace a oni si to vyřídí s vw sami. Hodně štěstí. Počkal bych na jejich nabídku s tím že chci mou kupní cenu a že jsi auto koupil v dobre víře . Hodně štěstí. Držíme asi všichni palce.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

VW svolávací akce - odkup vozu 09. úno 2021 21:15 #201054

  • Murphy97
  • Avatar uživatele Murphy97
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • VW pozitivni
  • Příspěvky: 166
  • Obdržená poděkování 26
Ahoj, jak to vlastne dopadlo? Diky
VW T6.1 Multivan DSG 110kW
VW Golf VII DSG 85kW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

VW svolávací akce - odkup vozu 10. úno 2021 18:14 #201079

  • bikini
  • Avatar uživatele bikini Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • VW Multivan T5, 2.0 TDI. 103 kW, 4x4
  • Příspěvky: 6
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj všem, omlouvám se, že jsem se dlouho nepsal. Ale Multivana jsem musel prodat a ani dopis od pravnika nic u VW nezměnil. Importér mi řekl, že pokud s jejich nabizenou cenou mesouhlasím, tak prodávat memusím, ale ať počítám s tím, že tomu autu seberou homologaci a neprojdu STK. Holt shanim jiného v podobne konfiguraci a hlavne 4motion, ale zatim bez uspechu.
VW Multivan T5, 2.0 TDI. 103 kW, 4x4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

VW svolávací akce - odkup vozu 11. úno 2021 06:50 #201089

  • Lerry
  • Avatar uživatele Lerry
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 36
  • Obdržená poděkování 0
...hmmm ale to v podstate znamená, že nás všetkých držia za gule. Myslím tým, že majú moc zrušiť nám homologaciu.
Ja viem, ja viem - hovorím, resp. píšem o možnosti!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

VW svolávací akce - odkup vozu 11. úno 2021 10:54 #201092

Blby je, ze to auto je moc novy a drahy, aby si ho clovek nechal na sberatelsky ucely. Je skoda kdyz takovejhle exot skonci ve srotu.
1988 Caravelle Syncro GL 1.6TD
Youtube: VW playlist

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

VW svolávací akce - odkup vozu 11. úno 2021 11:29 #201093

  • Murphy97
  • Avatar uživatele Murphy97
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • VW pozitivni
  • Příspěvky: 166
  • Obdržená poděkování 26

bikini napsal: Ahoj všem, omlouvám se, že jsem se dlouho nepsal. Ale Multivana jsem musel prodat a ani dopis od pravnika nic u VW nezměnil. Importér mi řekl, že pokud s jejich nabizenou cenou mesouhlasím, tak prodávat memusím, ale ať počítám s tím, že tomu autu seberou homologaci a neprojdu STK. Holt shanim jiného v podobne konfiguraci a hlavne 4motion, ale zatim bez uspechu.


Diky za odpoved a informaci, to je mrzute.
Nic podobneho jsem jeste nikdy neslysel...
VW T6.1 Multivan DSG 110kW
VW Golf VII DSG 85kW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.166 sekund

Login