Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Aditiva do nafty????

Aditiva do nafty???? 09. pro 2014 10:47 #147816

  • aaamilan
  • Avatar uživatele aaamilan
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 464
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 20
Já přidávám vif celoročně. Jelikož mám možnost skladování, tak koupím vždy 100 - 200 litrů, mám to doma v kanystrech a aditivum naleju do kanystru a pak to přečerpám do nádrže.
Dělám to z toho důvodu, že něčístoty se usadí na dně kanystru a když to přečerpávám tak mám na hadici punčochu abych dostal do nádrže co nejvíc "čistou" naftu. Ale pokud jsem na cestách tak není jiná možnost než tankovat u stojanu a tak aditivum naleju přez hrdlo do nádrže a pak dotankovávám.
VW T4 syncro 2,5TDI 75kW r.v. 2000

A-team (Almara team)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Aditiva do nafty???? 09. pro 2014 10:48 #147817

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Ředění je 1:1000 (1 ml VIF na 1 litr nafty). Technika lití do nádrže je přímo vědecká, prostě si odměřím množství a naleju to do hrdla ještě před nalitím nafty (ono to je stejně +-, protože v podmínkách u pumpy se ani přesně měřit nedá a tak tam nejspíše dávám o malinko více). Takže začínám lít naftu tak, abych to jako z toho hrdla napřed spláchl a pak teprve zabořím pistoli do holubky a pustím naftu naplno.
Tenhle VIF byl kdysi při testech vyhodnocený jako nejlepší a prý je to stejné aditivum, které dávají do paliva např. u Benziny a pak to prodávají o 1 Kč dráže na litr.
Já si pro 5 litrové balení VIF v kanystru koupil pro každý vůz v prodejně chemických potřeb (v Praze na Orionce třeba) půllitrovou umělohmotnou flašku s odměrnými značkami. Ta má výhodu, že má dva uzávěry, jeden je třecí a zastrkuje se do hrdla a druhý je šroubovací přes hrdlo zvenku přes ten první. Do ní to nalévám přes trychtýřek.
Jinak ten pačok nepříjemně smrdí (proto ty dva uzávěry jsou lepší) a není to zdravé na kůži, takže doporučuju při nalévání používat igelitové rukavice, co obvykle na pumpách mají u stojanů a pro jistotu mám tu flašku ještě obalenou igelitovým pytlíkem ve voze. Jednou jsem se s tím polil, a v pohodě stačilo košili v tom místě namočit do ředidla 6006 a pak vyprat (odděleně od jiného prádla) a bylo to úplně v pořádku, nezůstala ani stopa.
To malé balení 0,5 litru má nevýhodu, jednak je tam jen jeden uzávěr spojený s odměrkou, takže zápach proniká, ale hlavně tvar plechovky je tak blbý, že se to nedá vylít úplně beze zbytku a trošku se musí vyhodit i s plechovkou.
Dříve jsem to kupoval v jednom servisu v Praze Dejvicích, ale ten nějak zmizel z trhu, takže teď to kupuju v Auto Kelly.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Aditiva do nafty???? 09. pro 2014 12:32 #147821

Tak primárně je VIF určen pro lepší mazání,nepěnivost nafty a dlouhodobé čištění vstřiků.Pro jednorázové čištění vstřiků a palivové soustavy je určen DIESEL TEC-2000,jak píše v předešlém příspěvku kup T5.Dnes jsem se na to ptal nezávisle dvou mechaniků a oba mi to potvrdili.Jinak moc pěkné udělátko na lití TECu do nádrže má lada T5.(str.11)
VW Multivan 2.5 TDI 75 Kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Aditiva do nafty???? 09. pro 2014 13:05 #147822

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
K té nepěnivosti nafty, má k tomu být, ale tak nějak při plnění nepozoruju, že by se pěnivost snížila.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.154 sekund

Login