Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Mikrospánek aneb,já to ještě dojedu,už je to kousek...

Mikrospánek aneb,já to ještě dojedu,už je to kousek... 29. lis 2011 10:48 #84108

  • Auto1
  • Avatar uživatele Auto1 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1580
  • Obdržená poděkování 18
Nazdar všichni,pár slov k mikrospánku,pár mých kolegů,ač měli najeto 1-2miliony km na něj doplatilo,tak jsem to příležitostně rozebíral s doktorem a bylo mi sděleno následujcí:

Než spustím,převezmu tady jednu citaci z jiného téma:
Ilustrační fotka,nesouvisí to,jen ilustruje...
[attachment=0:kyh07t17]<!-- ia0 -->266369_hryc-hugo-nehoda-vrak-auto-honda-civic.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:kyh07t17]

Nyní skutečný citát,co se skutečně stalo:

nejmenovaný člen Transporter clubu napsal: sem v pátek rozsekal Corsu o sloup,předek uplně našrot, ohlá nápravá atd.Usnul jsem.Já jsem celej, ale štve mě to.


Gratuluji k tomu,že to ve zdraví přežil. Často se divíme,proč na rovné silnici je nehoda,co ten řidič dělal...

Nyní už v rychlosti vlastními slovy,co jsem se dozvěděl:
Každý si myslíme,že ještě kousek dojedeme,a netušíme,jak mozek pracuje.Doktoři vědí,že mozek nepracuje v režimech zapnuto/vypnuto neboli buď pracuje nebo spí. Bohužel mozek je rozdělen na velké množství sekcí a když přichází únava,se kterou bojujeme a nechceme jít spát,tak dochází k tomu,že neusneme najednou a nepřejdeme z jednoho stavu do druhého,ale přechází do spánku jednotlivé části mozku postupně,a děje se tak velmi nepozorovatelně.Vpodstatě se dá obrazně tvrdit,že 67% možku spí,a zbytek nespí,vy jedete,a skoro spíte,přitom si říkáte,to ještě dojedu,a najednou usnete,nebo alespoň proběhne mikrospánek a to je velmi nebezpečné,stačí 4sekundy a může být malér,přitom si mikrospánek někdy uvědomíte,a myslíte si,že až ho tedy zaregistrujete,tak zastavíte.To je rovněž zrádné,protože jindy si mikrospánek neuvědomujete,byť už jste jich měli za posledních 30minut několik.Vůbec je neregistrujete.A potom následuje fáze,že usne pozvolna téměř celý mozek,tedy z Těch 67% přecházíte na spících postupně 72-79-84-91% až najednou spíte,i když jedete 130 po dálnici. Ta procenta jsou vycucaná z prstu,každý má tu hranici jinde ale demonstruje to fakt,že mozek usíná postupně.
Velmi nebezpečné.
Doktoři tvrdí,že člověk nemá věřit ani sám sobě,protože mozek má dvě části,jednu ovládáme svou myslí,co si umaneme,to uděláme,druhá část mozku pracuje automaticky,a nelze jí vůlí ovlivnit.Ovládá tep srdce,funkci orgánů a může ve vrcholné fázi uspat mozek,pokud je unava maximální,nezávisle na tom,že my ale spát nechceme.
Jediné jisté řešení je mít rozum a nejezdit dlouhé trasy bez odpočinku,byť se nám zdá,že prostě ještě 2-3h v pohodě dojedeme,lepší je být poslední v cíli než první v nemocnici.
Je to napsáno vlastními slovy,velmi nepřesně,nejsem doktor,ale snad to vystihuje alespoň náznakově,o co tu běží.
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Mikrospánek aneb,já to ještě dojedu,už je to kousek... 29. lis 2011 13:21 #84119

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
xx

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Espero.

Mikrospánek aneb,já to ještě dojedu,už je to kousek... 29. lis 2011 18:03 #84133

  • JaM
  • Avatar uživatele JaM
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1724
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 53
Už jsem tu psal, když si Ruda zrušil svoji T5. Jeden mikrospánek jsem taky přežil, naštěstí i s autem. Dávám si sakra bacha a už při prvním náznaku zastavuju a střídám d:_( D:_)7
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Mikrospánek aneb,já to ještě dojedu,už je to kousek... 29. lis 2011 21:17 #84141

  • myšák
  • Avatar uživatele myšák
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Tož i já tedy musím přiznat zkušenost ,
1- vracel jsem se po D1 od Prahy na motorce gpz500r a asi 30km od Brna jsem tak trochu usnul naštěstí rozumný kamiońák jen jemně brnkl o klakson a tím mě probudil
2- Po cestě z Rumunska opět na motorce gpz500r na dlouhým rovným úseku opět pospal a opět to dopadlo dobře bez nehody
A od těchto chvil tvrdím je lepší někde zastavit aspoň na 30 min schrupnout a pak jet dál.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Mikrospánek aneb,já to ještě dojedu,už je to kousek... 29. lis 2011 21:48 #84143

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
jj na motorce jsem taky usnul, kousek od Vranova, naštěstí sem to dospal v příkopě, v polospánku jsem do něj zajel a dospal asi 20min #-o
No a podruhé... s naloženýma papalášema po ujetí cca 1400km, a to asi 2km před hotelem, kde jsem je měl vykládat, jsem zabral, naštěstí jsem se vzbudil dřív jak oni. #-o byla zima a naštěstí námrazek na kraji silnice autem zatřásl a mě to probralo,nikomu bych to fakt nepřál, fakt šok. :(
Proto si teď raději pustím film a čučím při delších cestách na tv... :mrgreen: mě to pomáhá...
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Mikrospánek aneb,já to ještě dojedu,už je to kousek... 29. lis 2011 21:59 #84149

  • Dafino
  • Avatar uživatele Dafino
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1595
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 9
Měl jsem taky tu hroznou skušenost, když jsem se zdržel na vykládce v Uh. Hradišti a brzo ráno jsem měl skládat a nakládat u Brna, tenkrát se rozšiřovala cesta mezi U. H. a Slavkovem v tech zatáčkách, jel jsem dolů s napůl naloženým kamionem a v jedný zatáčce mi začali bouchat o nárazník ty plastový cedule se šrafováním,ty mne probudily . Ještě že tak jináč bych to poslal do příkopa nebo bych se srazil s protijedoucím vozidlem #-o
D:_)1 T4 2,5 TDI 75KW 1996 Mazel \:D/ D:_)1 d:_( \:D/
D:_)1 T4 2,4 D 1991 (Šedík) d:_ ( Dříč Umřel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Mikrospánek aneb,já to ještě dojedu,už je to kousek... 29. lis 2011 22:16 #84151

Auto1 dobře, že si tohle téma založil. =D>

Jinak i já už mám takovou nepěknou zkušenost při cestě po D1 z Brna. Po tuning srazu v Brně na okruhu a jízdách na něm mě po cestě domů přepadl mikrospánek zrovna v levém pruhu a rychlosti kolem 200+. Měl jsem Corrado G60 a kámoš seděl vedle mě. On právě usnul první a já zabral chvilku po něm. Pomalu jsem jel ke středovým svodidlům a najednou mě probralo brnění do volantu. To už jsem jel levou stranou ve středovým pásu a kola lízala hranu toho malýho obrubníku co je pod svodidlama. Jemně jsem pohnul volantem doprava a kámoš se taky vzbudil. Zeptal se co se stalo a já že nic ale krve by se ve mě nedořezal. Zbytek cesty jsem dal v kuse až domů a nezastavil na prospání. Prostě jsem byl mladý ucho a riskoval dalších 300km #-o Díky bohu jsem už pak fakt neusnul. Byl jsem z toho tak vysr.... moc nechybělo a nevím, nevím ale asi bych to tady už dnes pravděpodobně nepsal.
Druhej den jsem našel na zadním disku odrbanou hranu od toho obrubáku #-o

Dnes zastávám názor, že při únavě určitě zastavit dát dvacet aspoň hoďku a pak zkusit jet dál...
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Transportérák.

Mikrospánek aneb,já to ještě dojedu,už je to kousek... 29. lis 2011 22:18 #84152

  • rudaT5
  • Avatar uživatele rudaT5
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 387
  • Obdržená poděkování 7
Já to mám poprvé a snad naposled taky za sebou. Bylo to v létě, pařák, já po práci jel z Brna do Přerova a u sjezdu na Hulín jsem si zdříml. Ve 130km/h do levých svodidel (ještě že tam byly) a už to se mnou házelo. Otevřel jsem oči a nechápal jsem co se děje a kde to jsem. T5ka zdemolovaná (plechy). Fakt dávejte pozor, nestojí to za to. Jediný dvě pozitiva, který to mělo, že mě to nakoplo k tomu udělat novej lak a hlavně že jsem neublížil sobě a nikomu dalšímu... ( ředitelství silnic a dálnic jsem poškrábal svodidla D:_) )
D:_)1 Transporter T5 2,5 TDi 96kW Short
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Mikrospánek aneb,já to ještě dojedu,už je to kousek... 29. lis 2011 22:31 #84154

  • Chorche
  • Avatar uživatele Chorche
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 2232
  • Obdržená poděkování 2
jednou když sem jel domu z prace po trech 16kach svařováni sem se taky probral kdyz uz litali kolem auta plastove patniky!tak rychlé probuzení sem ještě nezažil po otevreni oka na tachometru 160km a asi par metru pred autam brzdová světla tak sem to vzal do protisměru ještě ze zrovna nic nejelo



doufám že uz tuto zkušenost nikdy nezažiju

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Mikrospánek aneb,já to ještě dojedu,už je to kousek... 29. lis 2011 23:16 #84155

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
No je fakt, že po leknutí z probuzní sem naskočil, tak že dalšich 100km jsem byl jak znovuzrozenej, jinak teď máme s kamošem co taháme auta malou kontrolku, jak začnou po silnici běhat sloni a jim podobná havěť,tak střídačka :-)
Zítra jedem do Holandska pro Téčko? takže držte palce :mrgreen: aby nebylo hajinky. #-o #-o #-o
Ale musím přiznat náš rekord, když není ani jeden vychrápanej, tak máme rakord od nás kousek za Rudnou, tj. asi 250km... a tam oba dvouhodinové hajinky :lol:
A při cestách zpět se hádáme kdo bude od "žrádelny" na Benzině u Plzně řídit dom,páč těch posledních 300km se po dobrém dlabanci jedou fakt blbě... :roll:
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Mikrospánek aneb,já to ještě dojedu,už je to kousek... 30. lis 2011 09:57 #84178

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
xx

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Espero.

Mikrospánek aneb,já to ještě dojedu,už je to kousek... 30. lis 2011 22:40 #84230

Mikrospánek mi ani nepřipomínejte.V každém kraji už mám úsek, kde jsem si zdříml.Mýt slabší srdce, tak už jsem prodělal několik infarktů.Nejhorší na to je D1.Tam se mi přihodilo, že jsem zadříml při předjíždění a probudilo mě až troubení aut, který mě podjíždely.V tomto stavu, kdy něco takového proběhlo, si už v autě neodpočinu.I když se snažím usnout, neustále se probouzím ve stresu,že se opět někam řítím.Na druhou stranu mám stav kdy sednu d:_( 24hodin, přestavky akorát na kávu a dotankování a pak doma jdu ještě s klidem na :drunken:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Mikrospánek aneb,já to ještě dojedu,už je to kousek... 30. lis 2011 23:07 #84234

  • myšák
  • Avatar uživatele myšák
  • Návštěvník
  • Návštěvník
když to tu tak čtu tak jsme parta spících princezen :lol:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Mikrospánek aneb,já to ještě dojedu,už je to kousek... 30. lis 2011 23:13 #84235

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
Když to tak čtu, mám strach vás někde potkat.
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Mikrospánek aneb,já to ještě dojedu,už je to kousek... 30. lis 2011 23:27 #84236

  • Sali
  • Avatar uživatele Sali
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1280
  • Obdržená poděkování 0
Lado,proto maji vsichni ty nalepky abys je uz z dalky videl a mohl se jim vyhnout. :lol: :mrgreen:
VW T4 long 75kw


VW Tpinkclub

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.198 sekund

Login