Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: mikro USB nabijecka pro T5 2004

mikro USB nabijecka pro T5 2004 24. čen 2016 10:17 #168337

• tenis
  • Uživatel
Shanim nejaky forichtung do Multivan T5 2004 tak abych mel elegantni vyvod micro USB pro nabijeni mobilu... Nebavi me mit porad vysunuty suplik s zdirkou zapalovace, drnci to na hrbate silnici apod...
Mam v aute originalni hloupe radio s CD changerem, originalni handsfree (castecne zdemontovane) na prastare Nokie. Nemate nekdo nejaky napad, zkusenost?

Diky tenis
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

mikro USB nabijecka pro T5 2004 24. čen 2016 13:46 #168339

• LadislavK
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 6
Ahoj, posílám pro inspiraci moje řešení v T4. Pro T5 to bude chtít vymodelovat jinou krytku (nebo zničit nějakou origo, ale to já nerad). Také mě vadila nabíječka v cigareťáku, tak jsem si vyrobil zásuvku do palubky. Předtím už jsem tam měl udělaný ukazatel napětí baterie, tak jsem jen předělal model krytky a napáchal usb zásuvky s vypínačem. Posílám i obrázek modelu krytky, kde je vidět umístění konektoru zezadu, stačí ho tam jen na těsno vložit a pro jistotu zajistit kapkou lepidla. Drží to ale dobře i bez lepení. Krytka vytištěná na 3D tiskárně z ABS (netisknout z PLA - při teplotách v autě se zkroutí - ověřeno :) ). Na fotce vypadá odlišně od zbytku palubky, ale to dělá fotka, v reálu je vzhledově totožná se zbytkem palubky. Vevnitř jsem použil převodník na 5V/3A - bohatě stačí na dobíjení dvou mobilů současně.
Přílohy:
Poslední úprava: 24. čen 2016 13:47 od LadislavK.
Následující uživatel poděkoval: tenis

mikro USB nabijecka pro T5 2004 24. čen 2016 14:15 #168340

• tenis
  • Uživatel
Diky neco takovyho by asi slo. Kam si pripojil ten prevodnik? Predstavoval jsem si spis kratky kablik, ktery by koukal nejlepe z origo nokia drzaku (mam na nem drzak na smartphone.

mikro USB nabijecka pro T5 2004 24. čen 2016 14:43 #168341

• LadislavK
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 6
Pokud ti stačí jen kablík, tak je to mnohem jednodušší, odpadne ti konektor a modelování krytky. V podstatě by tě stačila dírka u držáku na protažení kablíku. Buď ustřižený klasický micro-usb kablík, nebo ho sletovat z konektoru a stačí dvě žíly na napájení. Jen nezapomeň propojit datové piny (D+ a D-), jinak bude hodně mobilů myslet, že jsou připojeni k usb v počítači a nabíjet jen 500mA, takže pomalu. Jen bys musel někam vymyslet připojení vypínače, nebo mít převodník nastálo zapnutý (což ničemu nevadí, naprázdno prakticky nemá odběr). Připojení mám naletované nakonec na přívod do cigareťáku. Napřed jsem plánoval natáhnout extra přívod od pojistek, ale potom jsem si prohlédl přívod na cigareťák, že tam jsou docela slušné kablíky a dal to na ně.
Následující uživatel poděkoval: tenis

mikro USB nabijecka pro T5 2004 09. srp 2016 14:55 #169532

• litchi
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
Nemáte někdo zkušenost s takovýmto "řešením"? :
www.aliexpress.com/item/12V-Dual-USB-Car....99999999.324.pinhnp

mikro USB nabijecka pro T5 2004 10. srp 2016 07:01 #169546

• fifac
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 8
jj. Mám to v autě taky a funguje skvěle... Akorát jestli můžu radit, dej si ho za vypínač nebo zapoj na drát který je aktivní až po sepnutí klíčku. Na USB je dioda, která pořád svítí když je USB napájeno. Jinak já jsem s tímto spokojený.
VW Multivan T5 2.5 TDi 128kW Highline 2005
ex Grand Espace IV 2.2 DCi Privileg 2004 .. za jeho cenu mám jiný motor ve VW
ex VW Transporter T4 2.5 TDi LBW 9míst bus
ex Opel Omega 2.3TD
ex Opel Rekord 2.3
ex Škoda 120 GLS

mikro USB nabijecka pro T5 2004 13. pro 2016 11:29 #172369

• tenis
  • Uživatel
Nakonec jsem koupil v Cine za tri dolary step down 12/5V konvertor uz s mikro USB kablikem. Konvertor jsem pripojil pres pojistku na kablik k ovladani vytapeni sedacky (bezi jen pri zapnutem zapalovani), schoval za pristrojovkou a mikro usb kablik vytahl kolem stareho nokia HF drzaku. Funguje bajecne...
Vygenerováno za 0.189 sekund

Login