Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Navigace RNS2, čeština, mapy, Phatbox, couvací kamera...

Navigace RNS2, čeština, mapy, Phatbox, couvací kamera... 27. dub 2018 06:46 #184268

Nazdar kolega.Chcel by som sa opýtať,ako si vyriešil češtinu do RNS2 s pomocí googlu? Ja mám ten istý problém,mám to v nemčine a rád by som to mal buď v češtine ,alebo slovenčine.Dík za radu

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Navigace RNS2, čeština, mapy, Phatbox, couvací kamera... 12. kvě 2018 16:22 #184710

To jako já?. Já češtinu nikde neřešil. Mám tam angl. a to mi stačí.
To USB udělátko mi už došlo, je zapojené a funguje jak má, co se hudby týče. Akorát to rádio má jen 6 pozic pro bývalý měnič a tudíž více jak 6 složek to načte. Ve složce může být tuším až 99 skladem. V každém mám něco kolem 70 a zatím stačí.
Navíc SD karty pro 6 složek můžou být malé kapacity a tyhle jsou velmi levné. Rád poslouchám na cestách mluvené slovo a klidně si koupím pár těhle paměťovek a je vymalováno.
Jsem spokojený. :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Urbanec.

Re:Navigace RNS2, čeština, mapy, Phatbox, couvací kamera... 03. říj 2018 12:47 #188718

Kolegové, nevíte někdo, zda jde kombinovat u rádia RNS2 (Multivan T5, r. 2006) převodník MP3/USB s převodníkem na couvací kameru? A případně i BT ?
Všechno jde do stejného 1 konektoru ...takže buď jestli je nějaká "redukce-spojka" nebo vytahat piny a nadrátkovat vše dohromady??
BT bych asi uměl oželet ...ale couvací kameru a MP3 bych jako uvítal ..
Dík za rady.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Navigace RNS2, čeština, mapy, Phatbox, couvací kamera... 08. říj 2018 21:35 #188792

Zdar kolegové,
kdyby někdo řešil update Fw. + mapy 2017 do RNS2, tak po delším boji zvítězil duch nad hmotou a vše OK.
Média DVD+R DL i DVD-R DL OK, vypalováno na přenosném USB DVD-RW Samsung.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Navigace RNS2, čeština, mapy, Phatbox, couvací kamera... 17. led 2019 20:26 #190092

Ahoj,
pokouším se najít na netu mapy pro RNS2 a z tvého příspěvku jsem pochopil že je máš a jsou funkční, můžeš mi prosím poradit odkud je lze stáhnout?
A co čeština, nebo nějaký jiný jazyk? Na rádiu na pouze němčina, volba změny jazyka není aktivní. A upřímně bych uvítal aspoň angličtinu, ta němčina je taková ... no není to ono ...
Předem díky!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Navigace RNS2, čeština, mapy, Phatbox, couvací kamera... 07. úno 2019 12:55 #190482

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Kvuli Dynadiu/Maxidotu/ovladani na volantu/prepinani anten/GPS antene apod. nechavam v aute stale RNS2 Bohuzel mi pred casem z auta ukradly z palubky sadu pro telefon a zustala tam sice priprava pro premium, ale nepovedlo se mi to uz rozhybat, takze jsem hledal i nejakou nahradni handsfree sadu.

Snahy dozvedet se od prodejcu ruznych nahrad jak ta konkretni varianta toho, co prodavaji je schopna RNS2 nahradit ponekud selhavaji, takze jsem ted nasel misto CD menice "phatbox" ktery umi BT/USB/AUX (AUX ma RNS2 original, ale tady je holt druhy). Znacka je "CARCLEVER" coz je nejspis nejaky noname china, nic moc vic se k tomu zjistit neda, ale cena je pomerne prizniva 12pin verze je pro RNS2:
www.autoprofi.cz/prehravace/6159-hudebni...n-8595128289144.html

Zajimalo me jak to vubec funguje. Zatim jsem zjistil toto:

Zarizeni je napajene jen kdyz jste prepnuti na CD/AUX/NAVI/MAP, pri prepnuti na RADIO se vypne, tzn. jako hands free to funguje jen kdyz neposlouchate radio. Radio dovede prerusit zvuk z CD menice pri prijmu TP informaci (dopravni info), coz neni zrovna idealni pri hovoru ze...

RNS2 CD a DVD maji rozdilne osazene piny pro palubni AUX - CD je ma mimo CD menic, DVD ho ma na konektoru s CD menicem, pokud chcete original AUX zachovat, musite to prepichat do konektoru od CARCLEVER.

BT funguje dobre - jak prehravani hudby tak hovor z mobilu, prijem ci odmitnuti hovoru se dela na volantu nebo radiu stiskem sipek pro posuv skladeb vpred a vzad, vytacet cislo samozrejme musite na mobilu primo, mikrofon z CARCLEVER natahnete kam potrebujete. Parovani probiha bohuzel bez overeni, jen najdete BT zarizeni "CARCLEVER", tzn. kdokoli se vam tam pripoji, tak vam muze prehravat hovadiny.

Pri pusteni navigace na telefonu tato mluvi skrz RNS2, pri kazde zprave z navigace pauzne hudbu, bohuzel to ma trochu spozdeni takze kdyz navigace rika "po 300m zahnete vlevo" slysite jen "sto metrech zahnete vlevo". Muze o byt ale nedostatek jen dane aplikace. Prerusovani hudby je sice OK, ale vzhledem k mnozstvi zprav z navigace je pak hudba neposlouchatelna.

Organizace skladeb na USB je popsana v manualu - pro RNS2 lze udelat 6 adresaru CD01 az CD06, v kazdem muze byt az 999 skladeb (praticky jsem zkousel jen asi 150). Trochu problem je, ze RNS2 nezobrazuje zadne nazvy skladeb atd. takze orientace je velmi obtizna. Krom toho neumi zobrazit vic nez 99 tracku pak uz zobrazuje jen "...". Poradi prehravanych skladeb si nejsem zcela jist jak dela, ale zrejme podle toho jak jsou ulozeny na souborovem systemu (fatsort). Pokud na USB mate vicero adresaru pak prvnich 6 adresaru priradi prvnim 6 CD a tim jeho kreativita konci, jejich pojmenovani CDxy je tedy vicemene zbytecne. Na jednom USB s vetsim mnozstvi adresaru a podadresaru, se ponekud zakuckaval a vzdycky par sekund prehraval a pak zase na par sekund vypadl, tezko rict co mu vadi, zda vnorene adresare/diakritika/mozstvi souboru. Nepodporuje to OGG format, ale to ani neni deklarovane, vetsinu lidi to trapit nebude.

Celkove je to takove rozpacite. Nejlepsi je tak jeste pouzit mobil pres BT a RNS2 vyuzivat jen k distribuci audia. K tomu by se mozna dal sehnat nejaky jednodussi adapter, ktery umi jen BT a nic jineho.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od covex.

Navigace RNS2, čeština, mapy, Phatbox, couvací kamera... 28. čec 2019 19:22 #193590

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Ma RNS2 nejaky MUTE (rychle ztlumeni) nebo to jde ztlumit jen pres klasicke toceni Volume (nebo cele vypnout)?
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Navigace RNS2, čeština, mapy, Phatbox, couvací kamera... 01. srp 2019 12:47 #193660

  • tomasj87
  • Avatar uživatele tomasj87
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • VW Multivan T5 AXD 96kw 2005
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0
@covex: diky za detailni recenzi "CarClever" adapteru. zustal jsi nakonec u nej nebo zvolil jiny BT adapter?
zvazuju Yatour YT-BTM , BURY CC 9048 nebo nejaky levnejsi Parrot.
zjistil jsem, ze hudbu posloucham stejne uz jen pres spotify nebo vyjimecne nejake CD,
myslis, ze samotny BT adapter vyresi tebou popisovane problemy s fungovani BT(hovor) pri poslechu radia?
pri streamovani hudby pres BT predpokladam neni problem, kdyz mi nekdo zavola.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Navigace RNS2, čeština, mapy, Phatbox, couvací kamera... 01. srp 2019 13:21 #193661

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Jako BT to funguje dobre vsechno si ridi sam telefon - prehravani, preruseni pri hovoru atd, jako prehravac z USB mam neodbytny pocit, ze to ma nejaky problem se ctenim USB protoze to obcas zakopava - asi je to trochu nestastne z teplot v letnich dnech. Je to holt levny verk. To co odkazujes prvni YT je jen dodatecny adapter k jednotce podobne CarClever - Yatour www.ahifi.cz/digitalni-hudebni-adapter-yatour-yt-m06-vw12.html a bude to fungovat +- stejne jako ten carclever, druhy se musi nainstalovat do cesty k reprakum, tzn neni to do RNS2 primo. Ten by problem s radiem a jeho utlumenim pri prehravani vyresit mel, ale zase kdo vi kam se to bude zapojovat. RNS2 ma extra vstup na TEL/Mute, ktery by to mohl resit i pro jine adaptery, ale zadny, ktery by to pouzival jsem nevidel.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Navigace RNS2, čeština, mapy, Phatbox, couvací kamera... 07. čen 2021 10:29 #202447

Ahojte, nemáte někdo k dispizici DVD, nejlépe nějaké novější mapy a byla by ochota vypálit a poslat?
Platím zlatem :)

Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Navigace RNS2, čeština, mapy, Phatbox, couvací kamera... 07. čen 2021 10:44 #202448

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Myslim ze uz to tu je take napsano - nejnovejsi mapy pro RNS2 DVD jsou 2019, novejsi nejsou a nebudou. Pokud platis, zkus koupit original lisovane, snad jeste sezenes, vydrzi nejdele. Palene nejdou normalne pouzivat.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Navigace RNS2, čeština, mapy, Phatbox, couvací kamera... 23. srp 2023 08:48 #209929

Ahoj,
neměl byste prosím někdo mapy ČR DE A na DVD pro RSN 2 ? děkuji pěkně :-)
T5 AXE 128 KW Multivan 2004

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Navigace RNS2, čeština, mapy, Phatbox, couvací kamera... 23. srp 2023 21:02 #209930

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Pokud ti muzu radit, tak se na ne vykasly, chrochta to, je to pomale, spatne se to ovlada a DVD je po tech letech nespolehlive. Pridelej si do auta drzak na smartphone a nahraj si do nej offline mapy.cz. Nove DVD uz nesezenes nebo za nesmyslne penize a v neupravenem radiu nelze vypalovane DVD pouzivat, takze ti je nikdo ani nezkopiruje, resp. kdyz zkopiruje stejne to nepujde.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od covex.
Vygenerováno za 0.190 sekund

Login