Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: zapojení RCD 510 na ISO

zapojení RCD 510 na ISO 12. říj 2011 21:29 #80908

• Anonymous
  • Avatar uživatele Anonymous Autor tématu
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Asi mám problém.
Mám T5 GP transporter, koupený s autoradiem, které instaloval prodejce, ne továrna. Konektor je ISO (jsem lama, ale pochopil jsem, že to jsou dva obdélníčky - hnědý a šedý, každý s 8 jazýčky).
A mám taky nově rádio RCD 510 s konektorem delta 6 (velká potvora, schema je naštěstí na radiu, 2x8 jazýčků a 2x 2x6 pinů).
A teď jak to propojit? Z toho, co jsem pochytil je třeba přepojit dráty z ISO konektorů do delta 6 konektoru. Dokonce snad je na stávajícím ISO i CAN-bus. A rozdvojit anténu.
Jistý si ale vůbec nejsem, a manuálně to asi taky nebude easy.
Můžete prosím někdo poradit? Díky.
zkusím dotlačit fotky příslušných konců ( kromě mého, ten je jasný, jsem v pr..)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

zapojení RCD 510 na ISO 12. říj 2011 21:56 #80913

• karlosVW
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 29
to se mi nezdá..pokud máš GPčko,tak ty měly i u aut prodávaných bez origo rádia velký MOST konektor s anténou FAKRA. Zkus zalovit v palubovce...jdi po té kabeláži co vidíš jestli nenajdeš to co hledáš.....origo připojovací kabel VW a na něm píchnutou redukci.
Pokud to tak bude,tak se to rozpojuje vyklopením plastové kolíbky ...nikoliv tahem od sebe.
Na antenu zřejmě existuje rozdvojka,ale nedělal bych to.Zapoj jen jeden anténní vstup nejprve.

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

zapojení RCD 510 na ISO 13. říj 2011 21:02 #81020

• Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Málem jsem si zlomil prsty o tachometr zezadu, ale quadlock jsem nevydoloval. Zato jsem pořídil propojku na HF sadu, která má QL samce a ISO samici, a jal se to přepojit. Kromě rozpíchaných bříšek jsem vyrobil i cosi jako kabel. A teď to hlavní, po připojení a otočení klíče v zapalování to:
- dělá zvuky, jak se uvnitř rádia cosi hýbe, buď vetřelec, nebo mechanika CD
- nereaguje na tlačítka ani hlasové příkazy včetně nadávek
Ještě se mi v mezičase podařilo vypálit jednu pojistku, ale to je jen drobnost.
A nyní obrazem:
Zrobená propojka

Tohle jde z auta

Detail ISO A (možná B, prostě nereproduktorového) konektoru

tady je asi zakopaný pes, myslím, že piny jsou:
1 - can bus+ (low)
2 - mute? - do rcd510 jsem raději nezapojoval, na radiu je na tomhle pinu CODE
3 - can bus- (high)
4 - antena - do rcd510 nezapojuji
5,6 - volné
7,8 - +12V a zem

Schema zapojení QL na radiu

Kvíz na závěr: co je ku.va špatně?

zapojení RCD 510 na ISO 13. říj 2011 21:08 #81021

• karlosVW
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 29
takže jsi měl opravdu malé ISO konektory za rádiem origo? Bez redukce?
Jinak na toto se dá koupit origo redukce...ale samo,že stojí víc než si to předělat.

VW T1/09.1962/22kW

info@ahcl.cz

zapojení RCD 510 na ISO 13. říj 2011 21:24 #81024

• Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Jsem z toho trochu jelen, ale vypadá to tak. Auto bylo z továrny bez rádia, jestli mělo přípravu, nevím. Rádio dodělával prodejce.
Nevíš prosím Karlosi, proč to nejde? Je problém v tom pinu Code? Nebo přehozený Can Bus (ten jsem zkoušel tak i opačně a výsledke stejný)?
Určitě po mě to radio bude chtít pin code, až se rozsvítí. Zatím je ale bohužel problém právě to rozsvícení. Ještě mě napadá, jestli nemůže být problém v ŘJ, někde něco zakázaného?

edit: mr.google má možná stopu :)
http://www.jewuwa.de/T5/T5_Doku/Radios-VW-T5.pdf

Naposledy změněno: od .

zapojení RCD 510 na ISO 13. říj 2011 21:30 #81025

• karlosVW
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 29
tady ten Lukáš Král (608736078) www.extrem-audio.cz je z Prahy a on měl společně v nájmu dílnu s klukem co se pořád vrtal v originálních rádiích...zkus se ho zeptat. Kontakt máš od Karla z Autohifi Liberec

VW T1/09.1962/22kW

info@ahcl.cz

zapojení RCD 510 na ISO 13. říj 2011 23:01 #81041

• Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Karlosi díky, zkusím a dám vědět, jak to dopadlo. Doufám, že to neskončí jak s tempomatem, který jsem raději prodal :)

zapojení RCD 510 na ISO 13. říj 2011 23:17 #81042

• karlosVW
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 29
no...to je taky možné...a nakonec možná skončíš u tohohle
http://www.soundshop.cz/1559-kenwood-dnx-4280bt.html
Tclub cena 17500,- s DPH
nebo jedna výprodejovka přímo namíru do GP
http://www.soundshop.cz/392-kenwood-dnx520vbt.html

VW T1/09.1962/22kW

info@ahcl.cz

zapojení RCD 510 na ISO 14. říj 2011 16:23 #81097

• Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Pan Král je king, už hraju. Sice jen pokud běží motor, ale to se snad doladí. A furt mačkám pin. Nicméně hraju. Díky za pomoc.
Problém byl v pinu č. 16 - SAFE/Code, což není nic jiného, než +12V.

edit: Už je všechno ok a rádio funguje, jak má. S pomocí kamaráda a jeho osciloskopu byl nalezen +12V stálý a přepojeny prohozené CANy. Jen mě překvapuje, že přes rádio nejde načipovat ŘJ.

• Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.206 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/