Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: FRANCIE

FRANCIE 22. čec 2008 16:19 #1313

• Tomm
  • Uživatel
Ahoj všem T -čkařům.

máte někdo zkušenosti s Francií - Provence?
Můžete doporučit kempy, zajímavá místa atd..
Chceme hlavně do vinařských oblastí a poté zajet k moři...
:lol: :geek:
Tomm
Multivan 175PS
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

FRANCIE 22. čec 2008 17:13 #1314

• Blumen_071
vyhni se dalnicim, je to zbytecne drahy a casove pomalejsi nez mimo. kolem vikendu jsou priserny fronty na mytnych branach a i ve vsedni dny to hodne zdrzuje. navic na dalnici hodne meri rychlost... mimo take, ale ne tak intenzivne

taborili jsme volne, bez stanu, vsechno v aute - provence jsme byli v lezecky oblasti Presles a o misto k taboreni nebyla nouze a na pobrezi jsme mirili na Les Calanques, s taborenim stejna zalezitost jen to dalo vic prace najit utulne mistecko.
o kempy nouze neni, sprchy jsou na mince pripadne na zetony (prodaj v recepci)

vinarske oblasti jsme zkoumali spis kolem Dijonu, takze s tim nepomuzu.
jinak pozor, chystas se do zeme kde blinkr nic neznamena a levy pruh patri kazdemu, komu se v nem libi... navic kazdy s jinou RZ nez s "F" je automaticky razen mezi menecenne ucastniky provozu. zazitku mam nepreberne :)
Poslední úprava: 24. čec 2008 07:54 od Blumen_071.

FRANCIE 23. čec 2008 16:36 #1329

• Tomm
  • Uživatel
A mimo dálnice je to rychlejší? a i časově?
:o :shock: To jsi mě překvapil, všude čtu jak jsou řidiči ve francii ohleduplní..

Jsem rád že je spousta míst na kempování, spát budeme také v autě..
:lol: A spíš se chceme toulat po malích vesničkách..
A co příroda? ta je aspon nádherná...
Tomm
Multivan 175PS

FRANCIE 23. čec 2008 23:07 #1331

• Adámos
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Cau, Provence sem projel na kole takze co se tyce auta, tak moc neporadim, ale doporucil bych cestovani po vesnickach kolem meste Aix En Provence a samozrejme pristav Cassis. Taky muzu vrele doporucit vyjezd na horu Mt. Ventoux(vetrna hora), ktera je pres 1900m.n.m. a ten vyhled je opravdu paradni!! Dela to myslim cca 1000metru prevyseni coz bylo na kole docela zabiracka ale v Tecku.. :lol:
Caravelle T4 2,4D "Lentilka"

FRANCIE 24. čec 2008 07:26 #1332

• Blumen_071
cestu je potreba volit podle mapy. kdyz vede silnice podel dalnice tak jedu vedle, jinak samozrejme se da nabrat na 100km i skoro hodina, napr. z Zenevy do Chamonix, coz neni malo ale pri castejsim cestovani by clovek projel balik - kdyz tam jedes jednou je to taky neco jinyho.
do Nice to bylo cca 700km a za dalnici jsem dal skoro 50eur (tam i zpet). jel jsem v noci, provoz v pohode, ale sotva se rozjedes tak stavis na brane - pakarna :roll: no oni maj kratsi pracovni tyden a navic porad stavkujou takze ty penize musej nekde vybrat, aby zem mohla zit dal :D
jeste zajimavost - spotreba na dalnici ve F 12/100 pri cestovni rychlosti do 160 a pres CH a D do CZ +-10/100 pri rychlosti 200+ (Zeneva-Praha 8,5h vcetne tankovani)

co se toulani tyce tak opatrne. mezi vesnickama asi nebude problem ale znaceni v horach je pro nasince zmatecne a i pro domorodce to je nekdy orisek. vsechny trasy v jedne oblasti jsou znaceny stejnou barvou :shock: takze vis ze jsi na trase, ale jestli zrovna jdes maly okruh nebo velky nebo jdes pryc... buzolu bezne nenosim. a konkretne v Presles byla jedna trasa o trech barvach :D proste dosel jeden kyblik tak malovali z dalsiho... no a na krizovatce jsme si zvolili spatne a misto kratkeho vyletu z toho bylo 8h tezkyho dupani v desti pri teplote cca 9°C - za to teda nemohli frantici, ale ja uz jim pocitam uplne vsechno :P

Adamos: jak to tam bylo s cyklostezkama? nevim jak jinde ale pohori Jura je taky znaceny prapodivne. pesi znacky jsou obvykle velikosti, ale cyklo jsou malicke trojuhelnicky, takze kdyz se misto 5kmh pohybuje 20 a vic - snadno jej prehlednes. myslim ze by se od nas mohli v tomhle ucit :ugeek:

ja nejaky cas okupoval oblast kolem Zenevy, takze F jsem zkoumal predevsim tam, mozna ze jinde to funguje vsechno jinak i lidi budou jini. Prima to bylo v Dijonu, Pariz me moc nevzala - tam pozor na mistni specialitu - na kruhaci nemas prednost :( jinak F je zeme kruhovych objezdu, myslim ze je maj lidi i ve vetsich domech :roll:

tip: moc krasny je to v Annecy - francouzsky benatky

FRANCIE 24. čec 2008 16:11 #1338

• Adámos
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Blumen_071: co sem byl na cyklostezkach tak tam zadny znaceni nebylo, nebo aspon si na to nevzpominam..prece jenom uz je to asi pet let zpatky. Jinak sem jezdil normalka po silnicich a to nebyl problem, vzdycky sem se dostal tam, kam sem potreboval.
Caravelle T4 2,4D "Lentilka"

FRANCIE 05. srp 2008 21:07 #1470

• redog
  • Uživatel
Ahoj, ve Francii jsme byli loni, vzali jsem to od severu na jih Normandie, Bretaň, centrální vysočina i na jih k moři a honem zpátky do vnitrozemí, Provans a pak do alp a domů. nikde žádnej problém akorát jednou jsem asi 10 minut stáli v koleně někde u Bretaně, jak mě vola nenapadlo, že je pátek a hrnul jsem se tam po dálnici. Pravda je že vzhledem k výšce a délce vozu mě dálnice stály mailant, ale rozhodně bych po cestách nestihl ani půlku toho co dálnicích. jakmile totiž sjedeš z dálnice, tak je to dvojka, trojka, čtyřka, brzda kruháč v poli, dvojka, trojka,......a tak pořád dokola. V horách je to lepší tam se kruháče nevejdou :-) kola jsme měli taky provda je, že značení jsou mnohde terčíky tak 3-5cm v průměru někde na stromě a to i na cestě kam to nevede a tam jsou přeškrtnutý. Ale všimni si toho když to valíš z kopce dolů, že jo :lol: Od středozemního jsme utekli - strašně lidí, prý kolony - potkali jsme známý a byli z toho nešťastní 70km za 7hodin. ale ve středozemí fakt pohoda. doporučuju kaňony ardeše, tarnu a sopky. spali jsme kdekoli kam jsme dojeli nikdy žádnej problém. pokud je na značce u začátku obce symbol karavanu v modrým poli tak tam někde je přímo odstavnej plac pro karavany jen si ho musíš najít, frantíci to neřešej ( ostatně jako cokoli). pokud je škrtnutej tak tam prostě není, ale neznamená to zákaz.
a k ježdění za 6,5 tis km jsme neměli jediný náznak kolize opravdu pohoda a to pochopit někdy jejich značení a přednostije problém. zato na posledních 500km tím míněno 100 od českých hranic a pak do Brna jsme měli málem čtyři. Asi to nebylo našim stylem jízdy.tak hodně štěstí a hlavně v klidu. to je francouzský styl.............. :-)
Transporter byl můj první­, doufám, že ne poslední­......

T4 Higl Long bydlík
T4 synchro

FRANCIE 05. srp 2008 21:08 #1471

• redog
  • Uživatel
a jestli chcete vidět fotky tak na karavanforum.cz
Transporter byl můj první­, doufám, že ne poslední­......

T4 Higl Long bydlík
T4 synchro

FRANCIE 22. srp 2008 06:51 #1662

• Tomm
  • Uživatel
Ahoj,
tak už jsem vrátil z od frantíků a musím říct, paráda.
Pár blbců jsme sice na silnici potkali, ale ty jsou všude..
Sjeli jsme i dolu k moři, ale tam jsme vydrželi den, v sezoně to je hrůza. Všude spousta lidí..
A multivánek šlapal jak hodinky a i krásně se v něm spalo..
Tomm
Multivan 175PS

FRANCIE 27. kvě 2009 11:47 #16626

• Blumen_071
tak kam letos? ;)

FRANCIE 27. kvě 2009 15:36 #16639

• lada t5
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 287
Já jedu v pátek 29.5. na týden do Paříže a Disneylandu............... Nepotkám tam někoho?
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

FRANCIE 27. kvě 2009 15:56 #16641

• karlosVW
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 27
MOŽNÁ..MICKEYMOUSE :mrgreen:

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

FRANCIE 27. kvě 2009 15:57 #16643

• lada t5
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 287
Pokud bude mít klubovou lepku, budu spokojen................ :lol:
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/
Vygenerováno za 0.220 sekund

Login