Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Chorvatsko - jezdit tam vůbec?

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 22. kvě 2014 14:46 #140207

• Espero
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 16
I když pro letošní rok jsme chtěli jet původně Itálii, dosud nemáme od lékařů našeho nejmenšího, který se podrobil před měsícem již 6. operaci, z toho 2. operaci hlavy, při které mu byl vložen tzv. nitrolební kostní implantát místo odstraněné nemocné části vnitrolební přepážky souhlas s tím, že se bude moci zúčastnit o dovolené zahraniční přímořské expedice s každodenním přejížděním z místa na místo. K moři však jednoznačně potřebuje on i my po několika letech, kdy jsme kvůli právě jeho dlouhodobému vážnému onemocnění nebyli vůbec nikde.
A tak jsem připravil alternativní program pro případ nesouhlasu lékařů s první variantou cesty, což se od nich dozvíme tak asi v polovině června. Ubytování jsem vymyslel v Chorvatsku na Hvaru v privátním kempu, který je téměř v pustině, na jižní straně ostrova s tím, že bychom kromě příjezdu nejkratší cestou nejezdili naopak po dobu dovolené kromě běžných nákupů jídla vůbec a veškerý čas by byl věnován klidnému pobytu na jednom místě, pobytu v podstatě rekondičního léčebného typu. Také na 3 týdny.

Jenže jak v posledních dnech prosakují hlavně v televizi zprávy o tom, jak se na Čechy Chorvati chystají, jak je budou terorizovat na silnicích, jak jim budou odebírat řidičáky, jen když zazívají, jak se připravili, aby nebylo možné zaparkovat auto apod. jsem nabyl dojmu, že nás v Chorvatsku vůbec nechtějí, a to i za ingerence Chorvatského státu, který se do této šikany Čechů aktivně zapojuje. A vůbec nemám osobně chuť, se od nich nechat šikanovat a ponižovat se před nimi za tvrdě vydělané peníze, které tam nechám. I když počítám, že tak 80% tržeb v turistických oblastech jim v sezóně dělají právě Češí společně s Poláky.

Viděl jsem i televizní pořad počátkem tohoto týdne věnovaný názorům běžných Chorvatů z dalmatského pobřeží na Čechy a jejich názory vyzněly velmi pohrdlivě až povýšeně, nepřátelsky, dokonce si na melodii naší hymny složili posměšnou písničku, která tam zazněla. To už přesahuje běžný nevkus a je za tím něco hlubšího, velmi xenofobního. To bychom si my vůči jinému národu nebo státu nikdy nedovolili. Možná jsme si to zavinili sami tím, že nás tam jezdí moc (cca 800-900 tis. lidí ročně) a zprotivili jsme se jim s přihlédnutím k tomu, že jich je jen asi 5 mil. To je ale neomlouvá. Jinde tady jsem kdysi možná i psal, jaké hnusné chování jsme od nich zažili při jedné z cest asi před 5 lety, když byl kluk ještě zdravý. Obrovská změna proti situaci v r. 1996, kdy jsem tam po té jejich válce přijel a kdy přímo osobně v hotelu v Jelse prosili Čechy, ať se vracejí v co největší míře. Tehdy tam totiž nikdo jiný nejezdil.
Rozvažuji tedy, jestli do nepřátelského Chorvatska, byť je „mořsky“ nejblíže vůbec jet či jezdit a dovolenou pobytového typu převymyslet ještě jinak, ovšem Jaderské moře je hned po Mrtvém moři 2. nejléčivější na světě vzhledem ke specifickému složení solí ve vodě zříci se Jadranu by moc prospěšné nebylo. A italské jadranské pobřeží není zdaleka tak pro zajímavé jako to jugoslávské.

Jaký na to máte názor - jezdit či nejezdit tam?
Peugeot Boxer 2000 Blue HDi L2H1 z 03/2018 barva červená Tiziano
Hyundai I 30 III kombi 1,6 CRDi, 103 KW 130 HP- barva modrá stellar blue metaliza
Renault R 11; 1,7i z 04/1985 - barva červená (vozidlo s průhazem historického vozidla č. 001940 od Asociace Veterán Car Clubů ČR)
Poslední úprava: 22. kvě 2014 14:47 od Espero.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 22. kvě 2014 15:23 #140209

• Mates
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2
Poslední roky slyším dobré reference na Černou Horu. Stejné moře, vstřícnější lidé, nižší ceny. Co to zkusit ?
TRANSPORTER T5 96 Kw Long 4 Motion + TDIchip
CAN-AM SPYDER 990

Re:Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 22. kvě 2014 16:41 #140212

• lada t5
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 287
Méně civilizace, ale to bývá mnohdy právě výhoda. Horší silnice, ale dá se to. Horší je blízkost Albánie a přítomnost albánské mafie, která si zálibně prohlíží auta západních turistů.

Odesláno aplikací Tapatalk z Nokia Lumia 1020.
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 22. kvě 2014 18:38 #140221

• eviz
  • NYNÍ ONLINE
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 39
A já to beru srbsko-makedonie -řecko-albánie-černá hora a docel se na tu albánii těším.
Pavel

Re:Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 22. kvě 2014 19:18 #140224

• Finida
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Jezdim uz 10 let kempy v Chorvatsku a kromě těch luxusních velkých kempů jsem se s nějakým pohrdáním nesetkal.

Odesláno z mého HUAWEI U8815 pomocí Tapatalk
T4 Multivan,ATLANTIS, 2.5 TDI ,111KW,
T4 Plechovka 1.9 TD -pracant

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 22. kvě 2014 19:25 #140225

• bazilisak
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2
No tak s tím vám přátelé nepomůžu , neb jsem u moře nikdy za svých 38 let života nebyl, ač se chystám, tak po zprávách, které jsem různě slyšel v duchu příspěvku Espera , asi zůstanu doma .....
foto zde : http://mapurka.rajce.idnes.cz/VW_Multiv ... _4_Motion/
T5 Multivan TDI 4Motion
Škoda octavia 66 kw

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 22. kvě 2014 21:18 #140242

• Bazarník
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 14
No, po pravdě, my jezdím pouze do rybářského městečka Njivice na ostrově Krk, do kempu, je to v podstatě "vršek" Chorvatska a zatím problém nebyl...Taky jsme jezdili do Promajny - hned vedle Makarské Riviéry, ale tam je na nás moc živo a hlučno.
Njivici máme opravdu odzkoušenou, letos doufejme odjedeme 24.6. kde máme již potvrzenou rezervaci.
V kempu máš "svoji" parcelu, přípojku elektriky a vodu. Toalety a sprchy jsou všude okolo a světe div se, fakt čistý a moderní, před loni dělali "generálku" soc. zařízení a myslím, že zdařile.
Akorát draho !!! Fakt hrůza jak nás natahují a vydělávají pouze na tom, že my tu kaluž krásné vody nemáme. Ale co, všechno má svojí cenu a dokud to půjde tak holt k moři chtít budu....
P1110123.jpg

P1110127.jpg
FB: Karate Blansko - sportovní tým

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 22. kvě 2014 21:57 #140251

• jjirka
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 49
V Chorvatsku jsem zatím nebyl , v Řecku několikrát , ale bez auta - chci to vyzkoušet autem - je to stejně daleko jako na Makarskou a v Řecku jsem byl vždycky spokojenej .

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 22. kvě 2014 22:10 #140253

• Štindlas
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 6
Nevim kam do Řecka planujes jet ale nemyslím si že by to melo byt blíž. Z českých Budejovic na Peljesac (pod Makarskou) 1000 km s trajektem a 1100 po ose. Recko Lefkada 1800 po ose. Cesta na peljesac chorvatsko poplatky skoro 100€ jedna cesta, recko tam a zpet polatky nestaly ani 100€. Jinak za mě lepsi asi recko, jen cestovat všední den aby byly volne hranice na přechod.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Poslední úprava: 22. kvě 2014 22:13 od Štindlas.

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 22. kvě 2014 22:49 #140263

• Transportérák
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 20
Zde odkaz na pořad z ČT co zmínil Espero.

www.ceskatelevize.cz/porady/10408111009-...0005-obnazeny-narod/
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 23. kvě 2014 00:04 #140276

• Sindeon VW
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 602
Mohu nabídnout jen skromné zkušenosti. Pozitivní týkající se černé Hory (ale je to druhá ruka od rodičů). Ti tam byli velmi spokojení, ale nakonec to vycházelo z toho, že je po prvních pár dnech přestalo bavit válení se na pláží a a táta s batohem na zádech (a asi po dvou dnech se k němu přidala i máma) začal obcházet černohorské mořské pobřeží. Kromě toho, že je to zabavilo mnohem více a daleko více si užili, našli také poměrně dost opuštěných míst ke koupání (laguny, prázdné zátoky...). Zůstali po celý pobyt (cca 10 dní) na jednom místě, ale busem, stopem (!) úplně v pohodě křižovali hranice...

Co se týče Řecka, tak mám pouze osobní zkušenost z autobusu (vřele nedoporučuji...mj. proto, že nás o peníze stihli okrást již spolucestující Češi v autobusu). Navštívil jsem zatím jen sever Řecka, přesto cesta pro nás ze severu Moravy neúnavně dlouhá (23 hodin tam a cca 21 zpět). Místní lidé úplně v pohodě, ale těžko říct po změnách v posledních cca 3-4 letech. K turistům velmi milí, obzvlášť při snaze používat jazyk. Velmi nedoporučuji návštěvu Athén v létě. To je spíš za trest (doprava + teploty). Můj osobní názor na běžné obyvatele řeckého městečka (zvlášť po stránce hygieny) není zrovna nejlepší, ale pokud využijete některý z hotelů pro turisty na plážích, asi si jen těžko povšimnete něčeho jiného než smeček divokých psů a koček. ;-)
Clubový asistent

Clubový web: http://www.transporterclub.cz
Clubový mail: club@transporterclub.cz
Clubová kancelář: Po - Pá 09:00 - 15:00

Staňte se prémiovým členem Transporterclubu

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 23. kvě 2014 00:45 #140279

• dusanhaya
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 103
po shlédnutí dokumentu musím říci,že je to podobné i u nás-"jistá menšina" nás nemá také ráda,ale mají se z nás dobře....
Dokument zajímavý,bohužel smutný pro oba národy :ohmy:
VW T5 Multivan 2,5TDI
Ten Dým Ignoruj gang
A-team (Almara team)

Něco pro interier T4/T5 viz.-
http://dusanhaya.rajce.idnes.cz/

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 23. kvě 2014 06:02 #140281

• JarekBK
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 8
Poslední dobou se vůbec divím že tam ještě někdo jezdí. Naposledy jsem tam byl před třema rokama a hrůza na hranicích fronty a to jen díky chorvatum každý Němec Rakušak projel žádný problém pak dojede cech a začala kontrola. Nebylo příjemné když mě tam asi 20m bokem lustroval pak začal fotit a kontrolovat vin a to je jen jeden důvod proč bych tam nejel a to neřeším ze je tam draho atd. Oni si asi neuvědomují ze zda tam přestaneme jezdit tak uškodi to hlavně jim.
VW T5 2.5TDI 4motion

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 23. kvě 2014 06:19 #140282

• dins.
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 38
Uz dlouho jsem tam nebyl. Ale jezdivali jsme tam velice radi kolem roku 2000 a pujcovali si vzdycky jachtu na tyden ci 14 dni.
Jak jsme rikali k mori par kroku prazdne pláže. Nikdy moc velke vedro. A kupa zábavy.
Na pevninu bych asi moc nejel nanejvýše s malými dětmi.
Už tenkráte to bylo docela prelidněné teda aspon na mne.
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella
Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 23. kvě 2014 09:09 #140288

• Espero
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 16
K tomu Řecku. Já bych do toho Řecka i rád zajel, znám tam zatím jenom Rhodos, ale jde mi o toho kluka, aby mi tu cestu vůbec vydržel, teď ho bolí hlava jen asi po 30 km, ale to se snad za ty skoro 2 měsíce ještě nějak upraví. Co se týká Černé Hory, tam je zase problém v tom, že kempy jsou dál od vody a do prudkého kopce. Takže když jdeš z koupání, dorazíš na základnu upocený, že se můžeš koupat znovu. Oni za to nemohou, je to reliefem krajiny.

Nejde jen o zkušenosti popisované v televizi, když jsem byl naposledy v HR, byli jsme týden v Dubrovniku, týden na Podgoře. Co mám povídat: Stojím si takhle na červenou před půlnocí v Dubrovniku jako první v řadě na křižovatce. Zezadu přijede místní na prskoletu, opře se rukou o můj H1 a do okénka mi jen tak sdělí - "idiot Čech". Nebo v kempu (nejmenší kluk, dnešní marod, byl jednoroční) ho žena přebalovala v koupelně (měli tam přebalovací stoly) a nějaké 2 Chorvatky jí začaly vyhazovat, že jim překáží. Zastaly se jí nějaké 2 Kanaďanky, které tam byly na dovolené (půjčily si auto a jezdily po Evropě) a dokonale ty 2 domorodé pizdy anglicky tak uřvaly, až utekly. Pak jsme se trošku seznámili a trávili některé chvíle v kempu společně. Nebo jdeme po ulici a z garáže na nás vycouvá auto zn. Jugo, málem že neporazí kočárek s malým. Když se ohradíme, vyleze nějaká místní vousatá nádhera a mojí ženě vynadá do polské píči (oni Chorvati foneticky nemumějí rozlišit češtinu od polštiny, jak je to se slovenštinou nevím). To už jsem se do toho vložil i já a musel jsem zjednat respekt, takže po mém do jisté míry i fyzickém zásahu jugočarodějnice prchla v Jugo do dáli. Nebo v krámu na Podgoře, česky žádám nějaké jídlo, tuším salám. Prodavač nic. Neslyší. Jakmile jsem přešel na angličtinu, okamžitě obsluha bleskurychlá a ochotná s úsměvem. A takových příhod mám víc, třeba i s bezohlednými chorvatskými muslimy, proti kterým jsem společně se 3 Poláky musel zorganizovat v kempu skutečnou trestnou výpravu, protože mlátili děti jiných hostů. Aspoň jsem si, neboť jsem křižák, schladil žáhu. Nezastali se jich ani samotní přítomní Chorvati, taky jich měli plné zuby.
Peugeot Boxer 2000 Blue HDi L2H1 z 03/2018 barva červená Tiziano
Hyundai I 30 III kombi 1,6 CRDi, 103 KW 130 HP- barva modrá stellar blue metaliza
Renault R 11; 1,7i z 04/1985 - barva červená (vozidlo s průhazem historického vozidla č. 001940 od Asociace Veterán Car Clubů ČR)
Poslední úprava: 23. kvě 2014 09:11 od Espero.
Vygenerováno za 0.238 sekund

Login