Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Chorvatsko - jezdit tam vůbec?

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 23. kvě 2014 09:36 #140291

• kasuh
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 15
Neviděl bych to tak černě Espero, třeba máš jen smůlu a ty problémy přitahuješ jak magnet. Znám spoustu lidí co do Jugoslávie jezdí pravidelně každý rok a na nic z toho co popisuješ nezaznamenali a jsou spokojeni. Já v Chorvatsku byl třikrát a i když se mi tam líbilo, není to moje vysněná dovolená.

Ten dokument co sem dal kravaťák, tak pod něj bych se klidně podepsal. Češi prostě takoví jsou, že bychom zase mohli natočit dokument o Chorvatech my o tom žádná.
VW Transporter T4 2,5 TDI 75kW
Škoda Octavia 1,9 TDI 66kW
A-team (Almara team)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 23. kvě 2014 09:45 #140292

• Espero
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 17
Nemyslím, že přitahuju problémy, vlastně ty problémy byly jen při této jediné dovolené a to jsem tam byl poprvé v r. 1968 a relativně dostkrát. Akorát, že takové věci z palice jen tak nedostaneš. Jenže jsem projezdil skoro celou Evropu, nebyl jsem ještě v Bulharsku, Rumunsku, Lucembursku, Andoře, San Marinu, Portugalsku a Holandsku. V ostatních zemích jsem byl, většinou s mojí krabicí. Jinde jsem se s takovými problémy ale nesetkal. I v tom Rusku jsem byl a bez problémů.
Peugeot Boxer 2000 Blue HDi L2H1 z 03/2018 barva červená Tiziano
Hyundai I 30 III kombi 1,6 CRDi, 103 KW 130 HP- barva modrá stellar blue metaliza
Renault R 11; 1,7i z 04/1985 - barva červená (vozidlo s průhazem historického vozidla č. 001940 od Asociace Veterán Car Clubů ČR)
Poslední úprava: 23. kvě 2014 09:45 od Espero.

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 23. kvě 2014 13:57 #140299

• Espero
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 17
Koukal jsem na to Řecko, místo bych měl vybrané, krásné možnosti pro divoké přebývání a přitom hned u menšího městečka u Jónského moře. Spaní rovnou u moře, je tam spousta lesíčků a háječků, kempy ne. Cesta přes Rakousko, Maďarsko, Chorvatsko (cca 150 km), Srbsko, Albánii až tam. Jenže 1820 km daleko (kolem moře tam vede E55). Odhaduju 36 hodin čisté jízdy s tím přívěsem. Ani jeden kilometr po dálnici v zahraničí. Mám strach, že mi to ten zdravotně oslabený kluk fyzicky nevydrží.
Takže námět bude předložen lékařům v nemocnici Praze Motole a když vysloví názor, že by to kluk měl vydržet bez následků, pak to všechno převedu do řeči čísel v rámci přípravy cesty.
Když souhlasit nebudou pojedem ten Chorvatský Hvar, tam to je jenom 1080 km nejkratší cestou. Když nebudou souhlasit ani s tím, nepojedeme opět nikam.
Ono totiž jde také o to, kdyby se s klukem něco stalo v průběhu pobytu, abychom se stačili vrátit v co možná nejkratší době, což cestování na tak velké vzdálenosti neumožňuje.
Hyundai I 30 III kombi 1,6 CRDi, 103 KW 130 HP- barva modrá stellar blue metaliza
Renault R 11; 1,7i z 04/1985 - barva červená (vozidlo s průhazem historického vozidla č. 001940 od Asociace Veterán Car Clubů ČR)

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 23. kvě 2014 14:57 #140300

• JaM
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 49
A co Slovinsko? Ankaran. Je tam velký kemp, moře nic moc ale hned vedle a je to blízko. Se Slovinci jsme nikdy problémy neměli.. Taky se tam nemusí po slovinské dálnici. Cesta přes Julské alpy je nádherná
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 23. kvě 2014 15:03 #140301

• Espero
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 17
No já nechci jezdit kamkoli, to moře má letos důležitý ozdravný vliv. Nahoru v jaderském zálivu, to je podnebně skoro už jako u Balatonu.

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 27. kvě 2014 12:51 #140434

• Badd
  • člen clubu
Já osobně do Chorvatska už nikdy, jedeme opět do Itálie.
Espero na Řecko a stání na divoko bacha! Můžeš také dostat předvolaní k soudu.
Poslední úprava: 27. kvě 2014 13:00 od Badd.

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 27. kvě 2014 13:04 #140435

• Espero
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 17
Tak takové info nemám, karavanisti naopak píšou, že je to v Řecku bez problémů. Ale dík za tip, prověřím to, jak to ve skutečnosti je. Zakázané je to výslovně jen v tom Chorvatsku, pokud vím, snad i v Černé hoře. Ale i tam se dá, když si zajedeš těsně před soumrakem někam do boční silničky a najdeš kout. Tam už to obvykle policajti nehlídají.

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 27. kvě 2014 13:16 #140436

• Badd
  • člen clubu
Info: www.caravan24.cz/forum/viewthread.php?th..._id=14902&rowstart=0
Je tam dost zajímavých informací.

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 27. kvě 2014 13:52 #140437

• Espero
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 17
Já to fórum znám, domlouvám se tam po SZ předběžně s jedním, co tam jede taky s obytňákem a má 3 holky, ve věku našich kluků, že bychom jeli společně. Kluci budou mít nevěsty a bude od nich klid (od těch holek taky). On už tam byl a tvrdí, že spaní nadivoko je tam O.K. Jenže se naše termínové představy odjezdu liší tak o 3 týdny a kdybych jel podle té jeho, nestačím dokončit rekonstrukci přívěsu. Museli bychom jen holou krabicí. Vše závisí teď na doktorech, co nám dovolí nebo ne.

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 05. čec 2014 11:34 #141778

• TK
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 34
Tak Vám tady dám malou reportáž z Chorvatska.
V út. 1.7. jsme vyjeli ještě pořád s naší stařičkou Octávkou do Alp. Alpy jsou krásné a užili jsme si i sněhu. Následně přejezd na Plitvická jezera. Tam jsme strávili dva dni procházkama. Plitvice jsou nádherné, jezera a příroda luxusní, ale ten servis to je šílenost. Retro hotel jak v roce 1975. Služby a ceny katastrofální ?. Třetinka lahvového moku nevalné chuti podobající se pivu za 57 Kč v přepočtu a číšník se neráčil při objednávce ani odtrhnout od her v mobilu. Ubytování za 75 E v hotelu jaký už asi v ČR nenajdete. Prostě katastrofa. Teď jsme ve Sv. Filip a Jakov. Ubytování v apartmánu vcelku OK i za rozumnou cenu, pani domácí taky slušná a tím všechny pozitiva končí. Moře špinavé, pláž je směs kamení, cihel a vápencové drtě. Ze zdejších služeb mám pocit, že by bylo nejlepší v Chorvatsku jen přibrzdit vyhodit z okna auta balík bankovek a neobtěžovat zdejší obyvatele svou přítomností. Kdyby mě neukecal kamarád, aby jsme s ním a jeho rodinou jeli do Chorvatska, že bude sranda, tak bych sem už po minulích zkušenostech nejel. Nechal jsem se bohužel ukecat. Rozhodně příští dovolená bude znovu v našem oblíbeném Řecku a doufám, že už bude i s Mulťákem.
Fiat Ducato Panorama 2,3 109 kW
T4 75 kW Multivan - powered by Dieselpower - 100 kW - prodáno :-(
Knaus Eurostar 500 TF
Škoda Fabia RS 216 PS - soutěžní speciál - HW - Král rallye team + SW - Dieselpower - prodáno :-(

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 07. čec 2014 09:05 #141826

• Espero
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 17
Doktoři nám Řecko pro kluka nedoporučili pro větší riziko při vzdálenosti skoro 2 000 km jedna cesta. Takže pojedeme nakonec to Chorvatsko - Hvar, Sveta Nedelja, do kempu skoro v pustině, pojíždět budeme pak jen po ostrově na nákupy a výlety. Celkem na 3 týdny (20 dní) z toho 11 v kempu a 8 nadivoko (poslední noc už doma). U moře pak rovných 14 dní, 12 na ostrově a 2 po cestě. Pojedeme tam přes Rakousko, Maďarsko (spát budeme nadivoko u hranic u Barcs) , Bosnu (Sarajevo, Mostar) Drvenik a převozem na ostrov. Máme to naplánované tak asi max 250 km denně kromě prvního dne, kdy chceme dojet až na maďarské hranice s HR, abychom kluka nepřepínali otřesy a neriskovali, že ho moc bude bolet hlava. V Sarajevu chceme vzpomenout na Ferdinanda co ho tam tam před 100 lety zabili a zajdeme si na místo atentátu, pak pochodíme po tržnici a památkách, pojíme čebapčiči ze skopového, pro spaní tam mám vyhlídnutá 3 místa, kde bychom mohli být ukryti i s přívěsem bez velkého rizika konfliktů s policajty. Pak další den prohlídka Mostaru. Spát budeme nadivoko i v Opuzenu a pak na Hvaru cestou tam i zpět (opět mám místečko nejen vybrané, ale i v delší minulosti bezpečně odzkoušené). Pak ještě budeme spát nadivoko cestou zpět (Prugovo v Hr, St Andrë v Rakousku). Cestou zpět ještě návštěva Mautthausenu v Rakousku už blízko od našich hranic. Po dálnici ani kilometr.
Rozpočet mám hotový, denní ceny v kempu na Hvaru 9 Eur dospělý, 4,5 dítě, zajímavé je, že tam je v ceně jak auto, tak stan nebo přívěs, tak i pes. Elektrická přípojka 3 Eur. Přeplavba z Drveniku na Hvar s přívěsem cca 1500 Kč (420 HRK) jedna cesta. Celá dovolená by nás něměla odhadem vyjít na více než na 30 tisíc po 4 lidi na 3 týdny.
Délka trasy i při výletech po ostrově cca 2 600 km celkem.
Ceny na úrovni plánu nafta v Rakousku: 1,29 Eur; v Chorvatsku 9,95 Hrk; v Bosně 2,40 BAM = cca 1,24 Eur.
Celé je to pojaté jako klidná dovolená léčebného charakteru. Odjezd je dán termínem dokončení a zprovoznění přívěsu po rekonstrukci karoserie a novém laku. Teď na tom dřu každý den skoro do půlnoci, pořád nejsem sto dokončit přípravu pod lak, toho tmelení je moc, dobrých 6 kg tmelu na to zatím padlo a to ještě nekončím. Lakování už půjde rychleji. Počítáme, že vyrazíme nejdříve v neděli 27.7., ale kdybych to nestihl dodělat, pak můžeme odjezd v pohodě posunout na 3.8. anebo i 10.8.

Takže kdybyste někdo měl chuť přidejte se k nám, třeba i jen na část celé expedice. V takovém případě pošlu mailem cestovní itinerář i s ekonomickými údaji, místy braní nafty a GPS míst, kde by se mělo spát nadivoko.
Poslední úprava: 07. čec 2014 09:10 od Espero.

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 22. čec 2014 13:48 #142253

• Espero
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 17
Chorvatsko 3.8. až 22.8.

S nově rekonstruovaným karavanem a krabicí H1 (oboje ve stejné barvě) chceme jet na Hvar - kemp Svata Nedelja cca 6 km vzdušnou čarou od Hvaru a 3 km od pláže Duboska, která byla letos vyhodnocena jako jedna z 16 nejkrásnějších pláží na světě. Cesta tam (žádné dálnice) přes Rakousko, Maďarsko, Bosnu a Herzegovinu až k moři, na hvar Trajektem ze Sučuraje. Plán je na 20 dní, z toho 8 dní nadivoko a 11 dní v kempu. U slané vody však rovných 14 dní.
Prohlídka Szoproně, Sarajeva, Mostaru, cestou zpět pak Splitu a koncentráku v Mauthausenu, kolem kterého pojedeme.

Kdyby se někdo chtěl k nám přidat, třeba jen na část cesty, bude vítán. V takovém případě mu předáv kompletní přípravu na cestu v Excelu (itinerář, náklady, památky a zajímavosti k prohlídkám, informace o trajektové dopravě atd.) Součástí bude cestou tam prohlídka Szoprně v Maďarsku, Sarajeva a Mostaru v Bosně, celého ostrava Hvar, cestou zpět pak Splitu a koncentráku v Mautahausenu, kolem kterého pojedeme domů.

Jedeme 4, já, manželka a 2 děti 8 a 11 let. Průměrná délka denní trasy (kromě prvního dne) je cca 280 km, vzhledem ke zdravotnímu stavu nejmenšího účastníka cesty. Lékaři nám nařídili, že to nesmíme přepínat. Žádné dálnice, pouze zážitkové cestování.
Poslední úprava: 22. čec 2014 13:49 od Espero.

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 23. čec 2014 00:49 #142281

• lada t5
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 287
Kde je ten Mauthausen? Proč jsem si do dneška myslel že je to někde v Německu?
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 23. čec 2014 10:43 #142287

• Espero
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 17
Proč jsi si myslel, že je to v německu fakt nemůžu vědět, ale je to v Rakousku, GPS dle goooogle N: 48.255941, E14.500709. A je to asi 50 km od přechodu Dolní Dvořiště, musíš jet do Lince po E 55 a z něj pak cca 10 km po sinlici č. 3 východně za Linec. A jsi tam. Takže to bude pro nás znamenat jen 10 km zajížďku při cestě zpátky.

Jinak ten odjezd se nám asi o týden zpozdí, jak jinak než kvůli karavanu, včera jsem ho dokompletoval a přivezl zprovozněný z lakovny a teď je na výměně připojovací čuby, jenže servis tvrdí, že mám čubu atypickou a že to z Německa nejsou schopni zajistit dříve než tak 31.7. až 1.8. a protože ještě musím něco dodělat vevnitř, odjezd 3.8. je ohrožený. Doufám, že to zvládnou dříve.
Poslední úprava: 23. čec 2014 10:46 od Espero.

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 29. čec 2014 15:29 #142526

• miteka
  • Uživatel
Ahoj, já byl v Chorvatsku loni a vše bylo OK, dokonce nad očekávání... Akorát jsem koukal, že nás (T4ky) hodili Slovinci do sazby 2B pro dálniční známku, což dělá 40€ za týden a 80€ na měsíc!! :ohmy: !! (Loni jsem ještě jel za měsíční 30€)
Ufff, kdyžtak zde je info: www.dars.si/
T4 99 caravelle 2,5TDI, 75kw
Vygenerováno za 0.184 sekund

Login