Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Chorvatsko - jezdit tam vůbec?

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 22. zář 2014 08:58 #144611

• Espero
  • Avatar uživatele Espero Autor tématu
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Vím o tom své, ale myslím, že když to zkusí za 9,5 možná to udá.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 20. čec 2015 10:25 #157358

• TK
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 37
Včera jsme se vrátili z Chorvatska a nedá mi to, abych se nepodělil o zkušenostech s touto zemí. Ikdyž jsem se již několikrát zařekl, že do Chorvatska nepojedu znovu jsem do Chorvatska vyrazil a to tentokrát dokonce dvakrát. Chorvatsko je země kde jsou krásné hory a kde mají čisté moře, ale co se týče zkušeností s lidmi jsem zklamán a jsem velkým odpůrcem cestování a utrácení peněz v Chorvatsku. Doslova na každém kroku jsme se setkávali s tím, že nás chtěl někdo okrást, nesprávně naúčtovat služby nebo zakoupené zboží. Na benzínové pumpě se mě pokusili okrást při tankování za 82 euro o 3 eura tj. o 80,- Kč !!! To by si ČOI v ČR smlsla. V kempu jsme platili 21 euro na den a po jednodenním přerušení kempování ( jeli jsme na výlet ) nám další pobyt naúčtovali za 25 euro. V obchodě se nám několikrát stalo, že nám pani prodavačka účtovala záměrně dražší zboží a o tom, že mě na každém mýtě chtěli dát do 2. skupiny a jeden zaměstnanec mýta se se mnou i po předložení TP hádal, že i když mám jen 1,9 m výšku auta tak jsem v 2. skupině nemluvím. Situací kdy nám bylo něco nesprávně účtováno bylo tolik, že to tady ani nebudu vše psát. Chorvaté zřejmě vycítili, že jsou jednou ze zemí kam májí evropané nejblíže k moři, kde je relativně bezpečno a tak se z toho snaží vytěžit i tím že nás turisty budou okrádat. Z chování chorvatů jsem velice zklamán a proto doporučuji všem kdo se rozhodli cestovat do Chorvatska, aby si vždy ověřili všechny platby.
Fiat Ducato Panorama 2,3 109 kW
T4 75 kW Multivan - powered by Dieselpower - 100 kW - prodáno :-(
Knaus Eurostar 500 TF
Škoda Fabia RS 216 PS - soutěžní speciál - HW - Král rallye team + SW - Dieselpower - prodáno :-(

Naposledy změněno: od TK.

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 20. čec 2015 14:55 #157359

• krosna
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 1
S příspěvkem musím souhlasit - v Chorvatsku jsem byl poprvé v roce 1994 (to se někde ještě bojovalo) a od roku 1996 jsme jezdili s rodinou skoro každoročně. S postupem doby se nám začalo jevit, že jsme čím dál tím méně vítaní zákazníci oproti němcům a rakušanům. Velký rozdíl je i mezi pevninou a ostrovy - na ostrovech jsme byli vždy s přístupem domácích spokojeni (na pevnině to bylo vždy horší). Letos jsme raději jeli na Korziku i když dovolená s člunem nám dost chybí. Pro upřesnění proč jsem letos nejeli do chorvatska je zkušenost z loňska ze Sukošanu - domácí čekal jen na doplatek ubytování který dostal a poté jsme o něm 14 dni neslyšeli, skluz na člun pro domácí 12,5kn cizinci 125kn, po týdnu přijeli 2 týpci a u nábřeží zabetonovali dva sloupky a začali vybírat parkovné: osobní auto 15kn za den a pozor kombi za 25kn až po obytku za 100kn (bez jakéhokoliv servisu či hlídání), stánek u pobřeží 1kg meloun 8kn (v ve městě v obchodech stál max 5kn - v supermarketech byl za 4kn, to samé chleba 100% přirážka tj. raději všichni nakupovali v supermarketech), v trafice jsem dokupoval kredit na internet a zaplatil jsem o 10% víc neb na kuponu bylo uvedena cena a to že dostávám o 10% kreditu navíc - tak mi těch 10% k ceně připočítali :)
Přílohy:

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 21. čec 2015 06:39 #157379

• TK
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 37
Já si mysím, že se tak chovají chorvaté ke všem turistům. Na jednom mýtě se o výši mýtném dohadoval s obsluhou i němec, který měl SUV a za ním karavan. Začínám mít dojem, že okrádání turistů je chorvatským národním sportem.
Knaus Eurostar 500 TF
Škoda Fabia RS 216 PS - soutěžní speciál - HW - Král rallye team + SW - Dieselpower - prodáno :-(

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 21. čec 2015 21:33 #157393

• hamlet
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 14
To mitne skupina 2 je normalni vidi dodavku a nic je nezajima od ty doby jsem vozil technichak a vždy jsem odjel ze skupinou1 clovek jim to ukaze trochu zanadava a je to. Jen se nesmí platit kartou.

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 22. čec 2015 06:11 #157397

• Laci
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Ty máš v techničáku výšku 190cm?
Zrejme išlo o T4?
T5 Caravelle 128kw
Landrover Discovery 2
Ford Focus 1.8tdci

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 22. čec 2015 07:54 #157398

• TK
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 37
Ano mám T4 a v TP výšku 1,9 m.

Já to chápu že neznají výšku každého auta, ale když jsem předložil TP a on mě přesvědčoval že jsem s 1,9 metry v druhé skupině a ještě byl slušně řečeno vulgární tak to mi nepřipadá, že se spletl. Pro mě jsou chorvati zloději a neváží si turistů kteří jim vozí peníze.
Knaus Eurostar 500 TF

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 22. čec 2015 09:32 #157402

• hamlet
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 14
V t4 jsem mel 1.9 a oni ze musim mit do do a ja se hadal ze vcetne. ted T5 mam 1929cm. asi proto ze mam 4motion.

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 22. čec 2015 10:30 #157406

• vfrman
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Taky mám necelých 193 cm a nemám čtyřkolku , takže mám ENC na 2 kategorii..
vfrman
T5
"jedině jachting,motorcycling,geocaching a Multivaning " :-):-):-)

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 22. čec 2015 11:19 #157407

• mulťa
  • Pryč
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 141
na multivanech máme v TP 1929, obojí předokolka, ale u transportera je 1969
TCCT[/color] - TransporterClub Caravan Team
T5.3 TDi 150kW DSG 4M

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 22. čec 2015 15:12 #157411

• Vendys
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Obdržená poděkování 192
Já mám dokonce 1950 .

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 22. čec 2015 15:20 #157412

• davidd
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 10
ja 1970
T5 caravelle

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 22. čec 2015 16:20 #157414

• mulťa
  • Pryč
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 141
máme vítěze :woohoo: :P
TCCT[/color] - TransporterClub Caravan Team
T5.3 TDi 150kW DSG 4M

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 22. čec 2015 16:23 #157415

• aaamilan
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 18
Ahoj, já mám T4 4x4 a v TP 194
VW T4 syncro 2,5TDI 75kW r.v. 2000

A-team (Almara team)

Naposledy změněno: od aaamilan.

Chorvatsko - jezdit tam vůbec? 22. čec 2015 18:47 #157418

• hamlet
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 14
Chce to upravit technicak a jede se skupina 1

Vygenerováno za 0.252 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/