Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: BALKÁN+ŘECKO

BALKÁN+ŘECKO 11. čen 2014 20:46 #141071

• johnnyvee
  • Uživatel
Zdravím,
letos se s T4kou chceme vydat přes Balkán až dolů do Řecka a to trasou Maďarsko, Chorvatsko, Bosna, Černá Hora a Albánie. Máte někdo tipy kde se zastavit, popř. čemu se raději vyhnout? Btw. nechystáte se tam někdo v termínu červenec/srpen?

Díky
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

BALKÁN+ŘECKO 11. čen 2014 21:27 #141073

• eviz
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 39
Jedu letos to samé akorát cestou do Řecka pře Makedonii -Ohryd, cestou zpět Albánie.
Pavel

BALKÁN+ŘECKO 11. čen 2014 21:29 #141074

• johnnyvee
  • Uživatel
A v Řecku kam? My jedem ostrovy Lefkada, Kefalonia, Zakinthos... Jedeš tam poprvé nebo už máš zkušenosti s cestou přes Balkán?

BALKÁN+ŘECKO 11. čen 2014 22:20 #141078

• jjirka
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 50
Ne , že bych mohl radit - zatím jsem byl v Řecku vždy letadlem i když autem bych moc rád - ale nemůžu pořád přemluvit moji drahou ženu....
Nějaké info o cestě atd se dají najít na www.recko-autem.cz/ a nebo www.reckoautem.cz/ , ale třeba někdo z klubu sem dá nějaké osobní zkušenosti - taky bych rád nějaké další info .

BALKÁN+ŘECKO 11. čen 2014 22:26 #141080

• johnnyvee
  • Uživatel
Dík, kouknu. Víceméně mě zajímá víc ta cesta přes Balkán... Tam slyším různé názory, jedny kladné, druhé bububu.

BALKÁN+ŘECKO 12. čen 2014 11:16 #141087

• Espero
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 16
Letos jsme tam chtěli právě takovu trasou (Rakousko, Maďarsko, Chorvatsko, Černá Hora, Albánie) jet (už s rekonstruovaným přívěsem za autem, spaní na divoko u jónského moře), jenže nám to zatrhli doktoři, nejmenší kluk byl opět v květnu na už na 2. několikahodinové operaci hlavy zevnitř a při kontrole minulý týden nám nedoporučili tak dlouhou cestu vzhledem k tomu, že může trpět vysokou únavností a bolestmi z vibrací vozu za jízdy. Přece jenom od nás to je na místo které jsem vybral nějakých 1820 km. Chtěli jsme jet tak na přelomu července a srpna na 3 týdny. (Obdobně nám zatrhli nápad na italský road trip.)
Pro letošek nám doporučili co možná nejkratší cestu k moři (ale to moře mu nopak moc doporučují) a proto pojedeme na Hvar do soukromého kempu v podstatě téměř v pustině asi 5 km vzdušnou čarou od města Hvar. Je to tam jenom 1080 km. I tak musíme počítat s přestávkami v jízdě, pokud by měl potíže na dobu až se mu to opět uklidní. Pobyt to bude v podstatě léčebného typu, což pro mne osobně moc není. Budeme jezdit pro jídlo do Jelsy nebo na Hvar a uděláme si tam jen pár výletů po ostrově a pak lodí na Vis.
V tom Řecku je málo kempů a na tom místě, které jsem původně pro sebe vybral (je to nedaleko přístavu tuším Preveza) jsou u pláží eukalyptové lesíky, kde se dá v pohodě přebývat, u lesíka je místní silnička a pak hned dlouhá pláž, nákupy a restaurace v blízkých osadách. Nikdo tam prý spaní nadivoko nestíhá.
V Řecku jsem byl jen na Rhodosu už před asi 10 lety letadlem, tam jsem si pak půjčil auto skoro na celý pobyt. Zkušenosti dobré Řeci příjemní, ale není jim rozumět ani slovo, ceny v resaturacích asi jako u nás (nicméně řecko nedávno zvyšovalo nepřímé daně, tak to může být i trochu jinak), jídlo dostupné a drahé jako u nás.
Peugeot Boxer 2000 Blue HDi L2H1 z 03/2018 barva červená Tiziano
Hyundai I 30 III kombi 1,6 CRDi, 103 KW 130 HP- barva modrá stellar blue metaliza
Renault R 11; 1,7i z 04/1985 - barva červená (vozidlo s průhazem historického vozidla č. 001940 od Asociace Veterán Car Clubů ČR)

BALKÁN+ŘECKO 12. čen 2014 23:26 #141097

• eviz
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 39
Cílem je Lefkáda já to jedu poprvé, ale s kamarádem co už tam byl. Na Lefkádě máme už od března zamluvené apartmány
Pavel

BALKÁN+ŘECKO 13. čen 2014 20:28 #141108

• johnnyvee
  • Uživatel
Lefkáda? Tak to je super, třeba se tam někde potkáme:)

BALKÁN+ŘECKO 14. čen 2014 17:43 #141121

• kasuh
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 15
Pavle kdy tam budete? Já jedu asi od 30.6. do 12.7.
VW Transporter T4 2,5 TDI 75kW
Škoda Octavia 1,9 TDI 66kW
A-team (Almara team)

BALKÁN+ŘECKO 14. čen 2014 17:59 #141122

• eviz
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 39
To se budeme střídat já 12 až 24.7.
Pavel

BALKÁN+ŘECKO 15. čen 2014 18:17 #141152

• johnnyvee
  • Uživatel
Já zhruba tak 17. - 30.7.

BALKÁN+ŘECKO 16. čen 2014 20:35 #141194

• farao
  • člen clubu
Řecko doporučuji.....sám jsem tam jezdil pracovně 2003-2006.Dal bych si akorát pozor na zatuchlé ubytování....napřed prohlédnout a až potom zaplatit.....jak je psáno výše s Řeky se nedomluvíš a když začneš německy tak už vůbec ne...toť má zkušenost....jinak krásně je kolem Fourky a dál na jih.U majáku je pod hladinou zlom a
je tam plno chobotnic a sépii na ulovení... krásné šnorchlování mezi rybama :woohoo:
Sám se tam chystám už nějaký pátek....ale skutek stále utíká :unsure:
Tak šťastnou cestu... :)
T5 kombi 2005 1.9 TDI 77Kw dovoz
BMW 1200GS 2007 dovoz mňam
Peugeot 106 44kw 2001 dovoz nákupní kabelka
Yamaha Aerox 70ccm(letos motor tuning) 97kg/9koní
Trek fuel ex 9.9 karbenátek
Fabia 1,9 sdi kombi 47Kw 2001 od nova zlaté auto

BALKÁN+ŘECKO 05. čec 2014 10:05 #141776

• kasuh
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 15
Jsem tu týden a musím říct, že vše při starém. Cesta na Lefkadu 20 hodin, hranice v pohodě, trochu se rozpadá silnice na kraji Srbska jinak pohoda. V Srbsku je pár pidi objiždek, ale to nestojí za řeč.
VW Transporter T4 2,5 TDI 75kW
Škoda Octavia 1,9 TDI 66kW
A-team (Almara team)

BALKÁN+ŘECKO 06. čec 2014 21:28 #141805

• eviz
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 39
dík za info
Pavel

BALKÁN+ŘECKO 06. říj 2014 16:43 #145229

• aaamilan
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 18
Ahoj v Řecku jsem byl autem 4x a zatím veliká spokojenost, vždy jsme jeli plné auto, První dvě cesty to bylo s fiatem Ulysse v sedmi jlidech a dvakrát jsem jel drakoušem v osmi lidech(4 dospělí a 4 děti). Vždy jsme jeli na stejné místo a to kvůli pěknému ubytování a super přístupu do moře kvůli dětem. A oproti Chorvatsku je to levnější. Jeli jsme Slovensko, Madarsko, Srbsko, Makedonie, Řecko. Cesta 18 až 20 hodin záleží na zastávkách a frontách na hranicích. Ubytování jmse mělli v Leptokarii pod Olymským pohořím. Mohu vřele doporučit, pokud by měl někdo zájem fotky máme. Jinak na serveru recko-autem.cz je cesta skvělě popsaná jeli jsme podle ni a nikdy nebyl žádný problém, pokud jsem špatně neodbočil já :cheer:
VW T4 syncro 2,5TDI 75kW r.v. 2000

A-team (Almara team)
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.209 sekund

Login