Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: BALKÁN+ŘECKO

BALKÁN+ŘECKO 11. čen 2014 20:46 #141071

• johnnyvee
  • Avatar uživatele johnnyvee Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím,
letos se s T4kou chceme vydat přes Balkán až dolů do Řecka a to trasou Maďarsko, Chorvatsko, Bosna, Černá Hora a Albánie. Máte někdo tipy kde se zastavit, popř. čemu se raději vyhnout? Btw. nechystáte se tam někdo v termínu červenec/srpen?

Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

BALKÁN+ŘECKO 11. čen 2014 21:27 #141073

• eviz
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 40
Jedu letos to samé akorát cestou do Řecka pře Makedonii -Ohryd, cestou zpět Albánie.
Pavel

BALKÁN+ŘECKO 11. čen 2014 21:29 #141074

• johnnyvee
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
A v Řecku kam? My jedem ostrovy Lefkada, Kefalonia, Zakinthos... Jedeš tam poprvé nebo už máš zkušenosti s cestou přes Balkán?

BALKÁN+ŘECKO 11. čen 2014 22:20 #141078

• jjirka
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 57
Ne , že bych mohl radit - zatím jsem byl v Řecku vždy letadlem i když autem bych moc rád - ale nemůžu pořád přemluvit moji drahou ženu....
Nějaké info o cestě atd se dají najít na www.recko-autem.cz/ a nebo www.reckoautem.cz/ , ale třeba někdo z klubu sem dá nějaké osobní zkušenosti - taky bych rád nějaké další info .

BALKÁN+ŘECKO 11. čen 2014 22:26 #141080

• johnnyvee
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Dík, kouknu. Víceméně mě zajímá víc ta cesta přes Balkán... Tam slyším různé názory, jedny kladné, druhé bububu.

BALKÁN+ŘECKO 12. čen 2014 11:16 #141087

• Espero
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 21
Letos jsme tam chtěli právě takovu trasou (Rakousko, Maďarsko, Chorvatsko, Černá Hora, Albánie) jet (už s rekonstruovaným přívěsem za autem, spaní na divoko u jónského moře), jenže nám to zatrhli doktoři, nejmenší kluk byl opět v květnu na už na 2. několikahodinové operaci hlavy zevnitř a při kontrole minulý týden nám nedoporučili tak dlouhou cestu vzhledem k tomu, že může trpět vysokou únavností a bolestmi z vibrací vozu za jízdy. Přece jenom od nás to je na místo které jsem vybral nějakých 1820 km. Chtěli jsme jet tak na přelomu července a srpna na 3 týdny. (Obdobně nám zatrhli nápad na italský road trip.)
Pro letošek nám doporučili co možná nejkratší cestu k moři (ale to moře mu nopak moc doporučují) a proto pojedeme na Hvar do soukromého kempu v podstatě téměř v pustině asi 5 km vzdušnou čarou od města Hvar. Je to tam jenom 1080 km. I tak musíme počítat s přestávkami v jízdě, pokud by měl potíže na dobu až se mu to opět uklidní. Pobyt to bude v podstatě léčebného typu, což pro mne osobně moc není. Budeme jezdit pro jídlo do Jelsy nebo na Hvar a uděláme si tam jen pár výletů po ostrově a pak lodí na Vis.
V tom Řecku je málo kempů a na tom místě, které jsem původně pro sebe vybral (je to nedaleko přístavu tuším Preveza) jsou u pláží eukalyptové lesíky, kde se dá v pohodě přebývat, u lesíka je místní silnička a pak hned dlouhá pláž, nákupy a restaurace v blízkých osadách. Nikdo tam prý spaní nadivoko nestíhá.
V Řecku jsem byl jen na Rhodosu už před asi 10 lety letadlem, tam jsem si pak půjčil auto skoro na celý pobyt. Zkušenosti dobré Řeci příjemní, ale není jim rozumět ani slovo, ceny v resaturacích asi jako u nás (nicméně řecko nedávno zvyšovalo nepřímé daně, tak to může být i trochu jinak), jídlo dostupné a drahé jako u nás.
Peugeot Boxer 2000 Blue HDi L2H1 z 03/2018 barva červená Tiziano
Hyundai I 30 III kombi 1,6 CRDi, 103 KW 130 HP- barva modrá stellar blue metaliza
Renault R 11; 1,7i z 04/1985 - barva červená (vozidlo s průhazem historického vozidla č. 001940 od Asociace Veterán Car Clubů ČR)

BALKÁN+ŘECKO 12. čen 2014 23:26 #141097

• eviz
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 40
Cílem je Lefkáda já to jedu poprvé, ale s kamarádem co už tam byl. Na Lefkádě máme už od března zamluvené apartmány
Pavel

BALKÁN+ŘECKO 13. čen 2014 20:28 #141108

• johnnyvee
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Lefkáda? Tak to je super, třeba se tam někde potkáme:)

BALKÁN+ŘECKO 14. čen 2014 17:43 #141121

• kasuh
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 15
Pavle kdy tam budete? Já jedu asi od 30.6. do 12.7.
VW Transporter T4 2,5 TDI 75kW
Škoda Octavia 1,9 TDI 66kW
A-team (Almara team)

BALKÁN+ŘECKO 14. čen 2014 17:59 #141122

• eviz
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 40
To se budeme střídat já 12 až 24.7.
Pavel

BALKÁN+ŘECKO 15. čen 2014 18:17 #141152

• johnnyvee
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Já zhruba tak 17. - 30.7.

BALKÁN+ŘECKO 16. čen 2014 20:35 #141194

• farao
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 0
Řecko doporučuji.....sám jsem tam jezdil pracovně 2003-2006.Dal bych si akorát pozor na zatuchlé ubytování....napřed prohlédnout a až potom zaplatit.....jak je psáno výše s Řeky se nedomluvíš a když začneš německy tak už vůbec ne...toť má zkušenost....jinak krásně je kolem Fourky a dál na jih.U majáku je pod hladinou zlom a
je tam plno chobotnic a sépii na ulovení... krásné šnorchlování mezi rybama :woohoo:
Sám se tam chystám už nějaký pátek....ale skutek stále utíká :unsure:
Tak šťastnou cestu... :)
T5 kombi 2005 1.9 TDI 77Kw dovoz
BMW 1200GS 2007 dovoz mňam
Peugeot 106 44kw 2001 dovoz nákupní kabelka
Yamaha Aerox 70ccm(letos motor tuning) 97kg/9koní
Trek fuel ex 9.9 karbenátek
Fabia 1,9 sdi kombi 47Kw 2001 od nova zlaté auto

BALKÁN+ŘECKO 05. čec 2014 10:05 #141776

• kasuh
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 15
Jsem tu týden a musím říct, že vše při starém. Cesta na Lefkadu 20 hodin, hranice v pohodě, trochu se rozpadá silnice na kraji Srbska jinak pohoda. V Srbsku je pár pidi objiždek, ale to nestojí za řeč.
VW Transporter T4 2,5 TDI 75kW
Škoda Octavia 1,9 TDI 66kW
A-team (Almara team)

BALKÁN+ŘECKO 06. čec 2014 21:28 #141805

• eviz
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 40
dík za info
Pavel

BALKÁN+ŘECKO 06. říj 2014 16:43 #145229

• aaamilan
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 18
Ahoj v Řecku jsem byl autem 4x a zatím veliká spokojenost, vždy jsme jeli plné auto, První dvě cesty to bylo s fiatem Ulysse v sedmi jlidech a dvakrát jsem jel drakoušem v osmi lidech(4 dospělí a 4 děti). Vždy jsme jeli na stejné místo a to kvůli pěknému ubytování a super přístupu do moře kvůli dětem. A oproti Chorvatsku je to levnější. Jeli jsme Slovensko, Madarsko, Srbsko, Makedonie, Řecko. Cesta 18 až 20 hodin záleží na zastávkách a frontách na hranicích. Ubytování jmse mělli v Leptokarii pod Olymským pohořím. Mohu vřele doporučit, pokud by měl někdo zájem fotky máme. Jinak na serveru recko-autem.cz je cesta skvělě popsaná jeli jsme podle ni a nikdy nebyl žádný problém, pokud jsem špatně neodbočil já :cheer:
VW T4 syncro 2,5TDI 75kW r.v. 2000

A-team (Almara team)

• Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.285 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/