Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Velikonoční výlet za tanky a ponorkami do Německa

Velikonoční výlet za tanky a ponorkami do Německa 17. úno 2017 08:49 #174047

• lada t5
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 287
WP_20150724_10_23_49_Pro__highres.jpg

WP_20150724_10_28_20_Pro__highres.jpg
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Velikonoční výlet za tanky a ponorkami do Německa 21. úno 2017 10:18 #174144

• stiold
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 11
Ahoj, rádi by sjme se se ženou přidali. Sice nemám na 100% vyřešeno volno v práci, ale přidej si měna seznam účastníků.

2 dospělí a dva psy. ;-)

PS: už víš jaká jsou odhadem náklady na kemp a vstupenky?
Poslední úprava: 21. úno 2017 10:18 od stiold.

Velikonoční výlet za tanky a ponorkami do Německa 21. úno 2017 15:57 #174155

• Espero
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 16
Ano, tohle vím a řekl bych že přesně, jakmile to všechno dodělám, (teď plánuju už cestu zpátky), uvedu tady podrobnější program. Účastníci pak dostanou excelovský podrobný itinerář. K tomu jim dám návod, jak si ho individualizovat na svoje podmínky (průměrná spotřeba jeho vozu, vstupenky x počet lidí atd.). No a těsně před cestou pak už jen upravíme aktuální ceny PHM a kurs na EUR, tím se to ještě zpřesní. Máš to dobré, vstupné za psy jsem nikde neviděl. Je trošku problém s kempováním v Hamburgu, většina z těch několika málo kempů co tam jsou, je na okraji severním směrem, jenže je to velké město (2. největší v D), takže skoro až na půl cestě do Lübecku a ten, co je blízko centra zase není bůhvíco, ale budeme počítám tak urvaní, že nám to bude stejně jedno. Já mám výhodu, že volno v práci řešit nemusím.
Přidávám Tě nahoru.
Peugeot Boxer 2000 Blue HDi L2H1 z 03/2018 barva červená Tiziano
Hyundai I 30 III kombi 1,6 CRDi, 103 KW 130 HP- barva modrá stellar blue metaliza
Renault R 11; 1,7i z 04/1985 - barva červená (vozidlo s průhazem historického vozidla č. 001940 od Asociace Veterán Car Clubů ČR)
Poslední úprava: 15. bře 2017 19:15 od Espero.

Velikonoční výlet za tanky a ponorkami do Německa 21. úno 2017 18:25 #174158

• stiold
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 11
Dobré vědět, za nás ani kemp není třeba, ale chápu ostatní a přidáme se k většine. ;-)

Velikonoční výlet za tanky a ponorkami do Německa 23. úno 2017 11:53 #174214

• TomLindemann17
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 8
Ještě bych chtěl doplnit Espero, že pojedeme dva... Napsal jsem Libde + 1, myslel jsem to jako já a jeden k tomu... tj 1 + 1... díky :)
VW T5 Transporter - 1.9 TDi

"Rammstein ist mein Leben"

Velikonoční výlet za tanky a ponorkami do Německa 24. úno 2017 10:16 #174256

• Espero
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 16
Upraveno, trasa je hotová, měli bychom ujet 1795 km celkem z Prahy do Prahy. Teď ještě některé věci upřesňuji, to se týká třeba tankování, chci najít ty pumpy na netu a zjistit ještě otevírací dobu a ceny, takže průměrná cena by odpovídala skutečnosti a ne nějakému celostátnímu údaji a počítal bych jí váženým průměrem. Jestli to tam bude teprve uvidím.
Jakmile to všechno bude po kupě, bude, nahoře zveřejním ve zkratce program. Počítám, že někdy příští týden.

to: Stiold
Taky jsem na to kempování - nekempování myslel, uvažuji, že si vyhovíme každý jak bude chtít, kdo do kempu, pojede do kempu, kdo ne, nepojede tam. Vždycky se konkrétně až na místě domluvíme, kde a v kolik hodin se sejdeme. V itineráři je stejně vždycky uvedená GPS, kde uvažujeme ten který den parkovat, takže to každý snadno najde. Hlavně nic povinného, žádné musení.
Hyundai I 30 III kombi 1,6 CRDi, 103 KW 130 HP- barva modrá stellar blue metaliza
Renault R 11; 1,7i z 04/1985 - barva červená (vozidlo s průhazem historického vozidla č. 001940 od Asociace Veterán Car Clubů ČR)

Velikonoční výlet za tanky a ponorkami do Německa 24. úno 2017 10:26 #174257

• Sindeon VW
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 603
Já sice tedy nepojedu, ale na ten itinerář se vyloženě těším. :-) Dáváš tomu, Mirku, teda enormně hodně času a úsilí! :)
Clubový asistent

Clubový web: http://www.transporterclub.cz
Clubový mail: club@transporterclub.cz
Clubová kancelář: Po - Pá 09:00 - 15:00

Staňte se prémiovým členem Transporterclubu

Velikonoční výlet za tanky a ponorkami do Německa 24. úno 2017 10:45 #174258

• Espero
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 16
To je kvůli tomu, kdybychom se rozpojili, tak abychom se mohli zase sejít i bez nějakých předem domluv. Takže jízda jako taková bude jednodušší. Na hranicích třeba dáme GPS místa, kde budeme popvé přenocovat a pojedeme. Ale fakt je, že se mi to už mnohokrát vyplatilo to takhle dělat.
Použití toho bude dvojí formou, ti, co si vozí notebooky, tablety a podobné p...viny a pak je pracně hlídají a zabezpečují proti ukradení z vozu si to pustí na obrazovce. Staromilci jako já si to vytiskou na papír, slepí jednotlivé listy k sobě, složí na A4 a zastrčí do kastlíku v palubce. Určitě jim to nikdo nebude chtít ukrást.

Velikonoční výlet za tanky a ponorkami do Německa 02. bře 2017 09:38 #174460

• Espero
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 16
Itinerář s trasou, podrobnostmi k nocování, programu a výpočtem výdajů na cestu v EUR i CZK je hotový (v excelu) a žádám všechny přihlášené, aby mi v SZ poslai e-mail, na který jim to dílko pošlu. TomLindemann17 už tak učinil dříve.
Program cesty dám nahoru na první pole tady dnes večer, až přijdu domů z práce.

Velikonoční výlet za tanky a ponorkami do Německa 02. bře 2017 21:01 #174485

• Espero
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 16
Sleduje změny. Do prvního okna tohoto vlákna jsem vložil stručný program cesty.
Poslední úprava: 03. bře 2017 11:38 od Espero.

Velikonoční výlet za tanky a ponorkami do Německa 03. bře 2017 11:40 #174501

• Espero
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 16
Přidávám link na cestopis jednoho kolegy od hyundajů, co tam byl vloni, ale jako motorkář a měl zčásti stejný program, byl v Tankovém museu i v ponorce v Laboe.

pancuha.wordpress.com/2016/08/19/do-hamburgu-na-dvoch-kolesach/
Poslední úprava: 03. bře 2017 11:41 od Espero.

Velikonoční výlet za tanky a ponorkami do Německa 06. bře 2017 01:04 #174574

• stiold
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 11
Espreso seš "blázen" :-) Ne vážně, nedovedu ani odhadnout, kolik ti sestavení něčeho takového, zabere času.
Skvělá práce. ;-)

Mám jen pár nejasností:
1) první den cesty, proč se nejede rovnou přes Drážďany, ušetří se tím 30km, dnes už celá cesta je po dálnici (pohodlnější) a navíc před hranicema je TankONO (mnozí možná budou nesouhlasit, já s jejich kvalitou nemám problém) :-)

2) Bremerhaven - plánujeme spát nadivoko, jak je to s parkováním po při večerní prohlídce města a v sobotu dopoledne?

3) Hamburg - sobota Fischmarkt parkovné po 15:00 paušálně 4 EUR, ve výdajích to nevidím, víš o něčem zadarmo kolem?

4) Hamburg - neděle Helgolander Alle je o výkendech vyhrazené pouze pro parkování autobusů, mám sice v TP 9 míst ( v německu často označován už jako BUS), ale nevím zda riskovat střet s úření německou striktností. Jediné co jsem našel bezplatné je P+R v ulici Westphalensweg což je cca 5km od Fischmarketu.

Velikonoční výlet za tanky a ponorkami do Německa 06. bře 2017 09:27 #174581

• Espero
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 16
odpovědi:
ad 1: Přes Drážďany se nejede proto, že když jsem zadal trasu na mapách .cz do Munsteru, vyhodilo mi to z Prahy Zličín trasu, která je pak po kouskách naplánovaná v itineráři. Ale tahle akce neobsahuje žádné povinnosti pro nikoho, chceš-li jet přes Drážďany, jeď, sejdeme se před tankovým museem v Munsteru. Já myslím, že přes Drážďany by to bylo vhodné pro Tebe, když jedeš z HK. Já jsem od Berouna a plánoval jsem start z místa přístupného jak pro mě, tak současně pro Pražáky, kterých je většina. Ty jsi se přihlásil už trošku později, kdy už to bylo rozpracované v dost pokročilém stavu. Ta Praha má od jednoho k druhému Globusu 36 km průměr po nějaké rozumné trase. Takže Ty bys ujel o 30 km méně, já zase o 36 více.

ad 2: V Bremehaven je pro nocování nadivoko uvedno místo v itineráři i včetně GPS, je to na tzv. Luneplatte blízko u moře. Je to pod trasou, kde jsou 2 tabulky právě pro ty, kteří chtějí spát jinak. Mimochodem já tam budu taky, takže budeme společně. V itineráři to je, jen si to musíš najít. Projdi si ten itinerář pořádně.

ad 3) Parkovné jsem neřešil, bylo toho moc a navíc ty údaje nejsou vždy dostupné. Když tak se rozprchneme a každý si někde něco pokusí najít sám. Ale vezmi to i z jiného pohledu, auta tam postavíme ráno, odpoledne přjdeme utahaní a pojedeme do Kielu, když se rozprchneme po okolí každý ke svému vozu, zase o něco více nachodíme a budeme ještě unavenější. Ale nevím, jestli tam nepřibyla nějaká parkovací zóna. Já spíš počítám s tím, že sice nerad, ale nějakou tu stovku za parkování zaplatím.

ad 4) Helgolander Alle je právě to místo, kde jsem před 22 lety, tehdy jsem tam byl naposledy a parkoval, pro autobusy to tenkrát nebylo. Je to svažující se ulice ústící do přístavu.
Poslední úprava: 06. bře 2017 09:29 od Espero.

Velikonoční výlet za tanky a ponorkami do Německa 06. bře 2017 11:26 #174586

• lada t5
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 287
Jen bych k tomu podotknul, že moje osobní zkušenost je taková, že Mapy.cz jsou po ČR perfektní, chci-li ale plánovat mimo ČR, je mapa Google zatím prostě lepší.
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Velikonoční výlet za tanky a ponorkami do Německa 06. bře 2017 12:36 #174587

• Espero
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 16
Děkuju za tohle moudro, ale když v Googlu maps napíšeš Munster a ono Tě to pošle do Münster, pak vezmeš zavděk i mapy.cz. Takže asi tak. Silnice jsou stejné, musí být stejné i mapy a souřadnice. Program je tam jiný, takže výsledná trasa se může mezi oběma systémy lišit. Plánoval jsem to já a bylo na mně, jaké rozhodnutí použiju.
Ostatně při samotné jízdě to bude pak jedno, pojedeme podle navigací na GPS uvedené v itineráři a podrobnostmi se zabývat nebudeme, ledaže bychom někdo anebo všichni společně zakufrovali.
Vygenerováno za 0.220 sekund

Login