Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Slovinská dálniční známka

Slovinská dálniční známka 16. čen 2018 10:34 #185582

  • Romik
  • Avatar uživatele Romik Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj. Nechci zakládat nové téma, ale nikde jsem to tady nenašel. Jezdím poměrně často do Chorvatska, páč tam mám na pronájem na Istrii malé bydleníčko, a letos jsem si koupil Multivana T5 ( 128Kw, long, automat, rok 2009 ). Slovinci mají dvě dálniční známky 2A - osobáky do 130 cm nad přední osou a 2B pro ty vyšší. T5 má nad přední osou asi 135 cm. Ovšem obytné auta mají výjimku a platí 2A i když jsou vyšší jak 130 cm. Ve Slovinsku to řeší jakýsi DARS, já to řeším s ambasádou a ONI tvrdí, že vozidlo musí být obytné. Nedokážou mi však říct či napsat, co je to podle nich obytné. Nemáte někdo s tím nějakou zkušenost, popř. co by obnášelo přestavění T5 na obytné ? Má VW s povolením nějaký problém ? Třeba California v tom seznamu pro 2B není .....
VW T5 Multivan long 2.5 TDI 128 Kw 2009
VW T4 Transporter long 1,9 TD 50 Kw 2001

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Slovinská dálniční známka 12. čec 2018 14:46 #186102

  • Cuy
  • Avatar uživatele Cuy
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 2
Ahoj, přesně. Oddpověděl jsi si sám.
Všem je (i seznam aut) na Dars.si. A T5 je ve vyšší třídě. California je nezajímá - nejsi obyťnák.
Toto se dočteš i na chorvatském fóru, kde to mají borci zmáklé (např. "Slavkov").

Ke známce, já pro změnu hledám, zda nově nabízená akce na památky a turistická místa k zakoupené známce jsou či nejsou k navštívění po uplynutí platnosti známky, i když máš doklad o zakoupení. Trošku to nechápu :)
VW T5 1.9 tdi 77kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.145 sekund

Login