Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Portugalsko po plážích bez campů

Portugalsko po plážích bez campů 26. čen 2017 22:02 #178014

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Tak se mi začíná měnit pohled na letošní dovolenou. Žádné cestování s krabicí do Albánie, jak jsem původně uvažoval. Krabička zůstane letos převážně asi doma.
Dostal jsem pozvání, či spíše vyzvání, abych se zúčastnil společně s majitelem veteránského vozu celosvětového setkání vozů Citroen 2 CV, neboli "Kachna" u Lisabonu v Portugalsku v kempu u moře (takže nikoli bez kempů), který bude k tomu vyhrazen. Jel bych jako druhý řidič toho veterána společně s majitelem. Přes celé Německo, Francii a Španělsko, směrem tam non stop jízda. Rozhodnout se musím do konce týdne, ale myslím, že to je jasné. Ten veteránský 2 CV sraz začíná 23.7. a trvá deset dní, protože tam budou vozy a lidi z celého světa. Z ČR se počítá prý až s 20 vozy. Hodně těch lidí, třeba z Austrálie a Ameriky si tam auta pošle lodí, ten můj známý chce jet po ose, takže setkání spodiny to asi zrovna nebude, jestliže ti z jiných kontinentů mají na loď pro auto přes půl světa.
Láká mě to, je to jak řidičská výzva jet tak daleko s něčím takovým, tak i cestovatelská. Portugalsko je jedna z několika zemi v Evropě kde jsem ještě nebyl a v Atlantiku jsem se také ještě nekoupal, i když to bude asi studenější....

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Espero.

Portugalsko po plážích bez campů 27. čen 2017 09:09 #178028

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
To zní dobře, posílej fotky................
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Portugalsko po plážích bez campů 19. čec 2017 20:32 #178459

  • vwbentley
  • Avatar uživatele vwbentley
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 193
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 4
Vypadá to,že přeci jen bude v Portugalsku živo :) . My vyrážíme tento pátek tím směrem,tak třeba potkám kačenu s Esperem :-).
VW T5 2.0 TDI
VW Multivan 2.4 D
VW Transporter T3 1.6 D (1.9D)
VW Brouk 1200 l.p.1969

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Portugalsko po plážích bez campů 20. čec 2017 00:12 #178472

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Bylo by to fajn, ale my vyrážíme v sobotu ve 2 v noci, Před cestou se chci trošku vyspat. Takže budete už asi před námi.
My to máme dramaticky rozplánované pomocí žabích skoků od pumpy k pumpě, protože to má nádrž 25 litrů, takže co průměrně 250 km, to braní. V neděli v podvečer se budeme koupat v Biskaji a na místo (Ericeira) bychom měli dorazit kolem 11. hod. v úterý. Přece jenom zrychlení z nuly na sto je nutno vyjádřit nekonečnem, neboť takové rychlosti to kachní zařízení nedosáhne.
Obávám se, že i když se budeme snažit sebevíce, nedojedeme Vás. Ale zase, po cestě budeme spát výhradně pod širákem jak tam, tak zpátky a zpátky to máme rozplánované na 7 dní. Na místě budeme 6 dní, takže celkem nějakých 15 - 16 dní. (Lisabon a okolí, konec Světa - Cabo da Roca, Salamanca, Escorial, Madrid, Zaragoza, Pyreneje, Andorra, Montpellier, francouzské Alpy, švýcarské Alpy, Italské Alpy, Bolzano, Brener, Rakouské Alpy. Cesta přes Grossglockner, Zell am Zee a Salzburg domů.
Před chvíli jsem dobalil. Zítra večer tu kachnu nacpeme nádivkou z bagáže. Už se těším na portské.
Ale kdyby, pak poznávací znamení - na zadním okně jsou 2 čepce, co nosí jeptišky, jako v tom filmu o četníkovi. Barva taková jako zvláštní modrozelená, původní, ale jako nová. SPZ 2CV 6CLUB (Je to oficiální označení vozu v techničáku, šestá výrobní verze od r. 1939.)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Espero.

Portugalsko po plážích bez campů 20. čec 2017 20:30 #178488

  • vwbentley
  • Avatar uživatele vwbentley
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 193
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 4
To zní jako fajn plán. No,já to hnát taky nebudu,plán přesný není,ale cestou tam se asi chvíli zdržím ve Francii, v Pyrenejích,tak dříve,než úterý taky nemám šanci :-). Pak to spíše budu držet v horní půli Portugalska,určitě neminu Serra da Estrela a Porto.Podle popisu se zdá tě poznám,no mé auto ještě plné kytek ze srazu a tlapek s dvěma koloběžkami na zádi není také k přehlédnutí. Hoď mi sem dyštak kontakt,kdyby náhodou.Někde jsem ho tedy tuším měl,když jsme se měli kdysi setkat v NDR :-).
Tak cestě zdar!
Jirka 775358029
VW T5 2.0 TDI
VW Multivan 2.4 D
VW Transporter T3 1.6 D (1.9D)
VW Brouk 1200 l.p.1969

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Portugalsko po plážích bez campů 20. čec 2017 21:06 #178491

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
No nám ta akce začíná 25.7 a končí 31.7. je to 6 denní sraz, takže jedeme rovnou k Atlantiku a výlety budou až cestou zpět.
Hodně radostí při cestě.
Mirek: 724 222 320

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Portugalsko po plážích bez campů 14. srp 2017 10:18 #179039

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Vrátili jsme se z projížďky kachou po Evropě, 9 nocí pod širákem, 4 noci v kempu na srazu. Hodně viděli a ještě více neviděli. Sraz jako takový - 2 500 kachen, organizačně nepříliš zvládnutý, zmatky kolem přihlašování a při vjezdech do kempu, kdy denně měnili účastnickou nálepku na sklo a nedovolili vjet bez přelepení. Kemp - velmi nízká úroveň, zejména hgienická (celkem 8 WC a koupelen pro ca 800 účasníků (mužu i žen z nejbližšího okolí, velký hluk a prašnost). Trochu jsem ty podmínky zdravotně odnesl, ale nic hrozného. Program srazu - kolega se nezapojil, prý ten program nestojí za nic. Takže veškerý čas byl věnován prohlídkám hlavně Lisabonu a okolí.

Citoren 2 CVKachna - pro mě to bylo něco jako řidičské sado-maso. Pro kolegu něco úžasného, něco jako řidičská mana nebeská. Velký hluk, špatná ventilace, buď prudký vítr nebo naopak žádná, špatně to řadilo - přes zuby, hlavně jedničku, po přidání plynu se tak 5 sekund nic nedělo, než se to rozbublalo - dostalo do otáček, řadit se muselo někde kolem 6 tis. otáček, aby jejich ztráta nevedla ke zpomalení vozu s motorem 0,6 litru, velká nedotáčivoist, volant se musí v zatáčkách rvát silou, dáno konstukcí přední nápravy. Když se to ale rozjede, pak to rychlost 100 km je shopno udržet bezproblémově při stálých otáčkách kolem 6 tis./min. Překvapivě velmi dobrá sedadla a dost místa pro nohy. Po projetí 100 km horského úseku mě bolely ruce, jako bych složil fůrku uhlí. Ovšem okolí na to divné auto reagovalo překvapivě vstřícně, zdravili nás kamioňáci, a hlavně motorkáři, někteří si na nás dokonce po předjetí zastavili a natáčeli si nás.
No a kamioňáci si u mě dost spravili reputaci, ale byli to Španělé, Portugalci a také Rakušáci, v jednom případě i Čech který víkendově uvízl u pumpy kousek za Francouzsko Španělskou hranicí v kopcích. Ostatní národnosti byly, jak je známe od nás. Dokázali být ohleduplní, nebyli nervózní, když v kopcích jsme jeli jen třeba 30 km/h, poděkovali zablikáním, když jsme je měli konečně možnost pustit nebo vystrčili z oka vztyčený palec. Na parkovištích s námi vedli řeč, nechali nás u nich se umýt z jejich soudku s teplou vodou za kabinou a povídali odkud jedou a kam.....

No a hodně jsme viděli, Koupali jsme se v Biskajském zálivu u Biaritz, projeli Portugalské hory do Coimbry, to krásné univerzitní město si prohlédli, pak přejeli na místo srazu na pobřeží v Ericeira, pak prohlídka Lisabonu několkadenní, prohlídka královského kláštera v Mafra za Lisabonem, obdoba španělského Escorial. Koupat jsme se nemohli, jednak byl velký vítr a dost chladno, kolem 20 st.C, jednak byly vysoké vlny, odhadem nad 2 metry, to bylo dobré pro surfaře, ale pro plavání ne. Ve Španělsku jsme si prohlédli Burgos - krásné historické město s úžasnou katedrálou a historickým centrem, Valldolid, Salamancu, jedno z nejstarších univerzitních měst v Evropě, rovněž s dokonalou gotickou katedrálou a množstvím dalších památek. Cestou zpátky pak královský klášter Escorial a Madrid, který má velmi krásné centrum. Lze tam navštívit i královský palác, které je i přes ty návštěvy sídlem hlavy státu a obydlím krále (srovnej s přístupnotí pražského Hradu). Ještě jsme chtěli navšívit další perlu - Zaragozu, ale nevyšlo nám to - projížděli jsme kolem ní v noci a tlačil nás čas - to auto není rychlé, spíše naopak. Po cestě bylo několik pevnostních historických měst, prohlédli jsme ale jen jediné - Avis. Mezi Španělskem a Francií jsme kompletně projeli Andorru a prohlédli její hlavní město La Vella. Celý ten stát je vlastně jediná dlouhá pyrenejská soutěska ohraničená horskými velikány o výšce cca 2 400 - 2 800m. Ve Francii, kterou jsme projížděli téměř bez zastávky, jsme si prohlédli Grenoble a okolní střediska, francouzské Alpy včetně Mont Blancu, v jehož blízkosti jsme poblíže francouzsko italských hranic projížděli. V Itálii jsme pak projížděli italskými alpami s Mote Adamelao, necelých 3 500 vysokým jako nejvyšší horou. Odtud jsme sklouzli do Bolzana, Brixenu a pokračovali do rakouských Alp a přes Heiligenblut jsme projeli Grossglockner. Bohužel tento úsek cesty řídil zrovna kolega, který tak nějak pořád soutěžil sám se sebou a něco si dokazoval, vlastně o tom byla dost celá ta cesta, takže když jsem ho žádal, aby odbočil doleva na ledovec pod Franz Josef Spitze odmítl, protože musí dokázat, že to auto vyjede na Hochtor bez zastávky. Vyjelo - na první rychlostní stupeň a rychlostí cca 15 km/h.
No a pak už jsme jeli vlastně domů, přes Zell am See, Braunau a Passau do Strážného a odtud přes Srakonice a Příbram.

No při téhle dovolené jsem měl taky dost smůly. V mé krabici mám zabudovaný trezorek na peníze a doklady, vždycky si beru jen potřebnou hotovost na nejbližších pár hodin, několik desítek euro, takže případná krádež by byla nepříjemná, ale ne fatální. To tady nebylo možné, auto s plátěnou střechou nelze zabezpečit - dá se rozřezat kapesním nožíkem. A tak jsem musel nosit veškerou hotovost a doklady u sebe (nosím to odděleně). No a v Lisabonu, v Bellému před katedálou mě okradli kapsáři a přišel jsem o veškerou disponibilní hotovost, 521 Eur a 4 tis. Kč., škoda celkem 17 050 Kč. Policajty to tam ani nezajímalo, jen mi řekli, že ty peníze tak jako tak nikdy neuvidím. Takže zbytek dovolené byl chudý, kolega mi vrátil zálohu 300 Eur na benzín, že se s ním vyrovnám až po příjezdu, ale tak nějak jsem přežil. Aspoň, že jsem nepřišel o doklady.

I přes to ale výlet stál za to. (Fotky přidám, až je upravím)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Espero.

Portugalsko po plážích bez campů 15. srp 2017 18:42 #179077

  • vwbentley
  • Avatar uživatele vwbentley
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 193
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 4
Tak to muselo být super putování. My jsme se loudali,tak jsme se do Portugalska dostali až po týdnu. Ale měli jsme se podobně pěkně,v moři se nekoupali,dva dni,co jsme byli u moře v kempu visela červená vlajka.Viděli jsme hromadu kachen s nálepkou srazu,ale tu Vaší tedy ne. No a po 6656 km se vrátili také dom.
VW T5 2.0 TDI
VW Multivan 2.4 D
VW Transporter T3 1.6 D (1.9D)
VW Brouk 1200 l.p.1969

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Portugalsko po plážích bez campů 17. srp 2017 09:01 #179116

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Taky jsem pokukoval, jestli Tě náhodou neuvidím, ale neviděl. V Portugalsku to bylo jednosušší, téček tam jezdí poměrně méně než tady a jak jsem tak odhadoval, jejich počet zhruba odpovídal počtu H1, což mě potěšilo. Akorát kolega nechápal, jak je možné že je pro někoho srdeční záležitost Hyundai.
No a taky za celou cestu jsem neviděl ani jednu R11, potažmo R9, z toho pro mě svítá naděje, že moje vetránské nedávné rozhodnutí by z perspektivního pohledu mohlo být správné.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.198 sekund

Login