Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Sardinie 2010

Sardinie 2010 26. led 2010 12:09 #34588

• videoguard
  • Uživatel
Ahoj vsem,
po konzultaci s nekolika cleny nahazuji tema moznosti spolecne dovolene na Sardinii.

Podotykam, ze jsem Sardinii navstilil nekolikrat a mam jenom pozitivni zkusenosti, samozrejme subjektivne podano, presto popisi predpokladany prubeh dovolene:

1.Odjizdim zpravidla po pulnoci (Kladno) a vydavam se na cestu Mnichov, Brener, Bologna, Livorno. V prubehu cesty pocitam v Nemecku se s obvyklou zacpou a v klidu se plouzim do centra Italie tak, abych cca. V 18,00 dorazil do Livorna. Absolvuji veceri a jdu zakoupit listek na trajekt spolecnosti SARDINIA FERRIES.

2.Odstavuji auto na plose pristavu a cekam do 21,00, kdy se naloduji a nocnim trajektem vyrazim ve 22,00 na Sardinii do pristavu Golfo Aranchi. Upozornuji, ze staci koupit lodni listek. Spi se kdekoliv na zemi (opravdu vsude, spacak do ruky a vse portrebne s sebou, není mozne se vratit k autu, upozornuji, ze na lodi je prijemna klimatizace, ale za 2 hodiny vam bude kosa a když v tom mate spat... proste se oblecte)

3.Vyuzivam restauraci na lodi a jdu na kafe 1eur a snidam cca za 7eur, v prijemne spolecnosti slovenske posadky :-) , personal lodi tvori obvykle slovenske studentky.

4.Kolem 7,00 me trajekt vykopne na Sardnii, nadechnu se cerstveho vzduchu a prcham z vychodniho pobrezi pres cely ostrov na zapad. Cesta ujde, silnice jsou uzke, místy ala rallye monte carlo, ale asfalt s velkym obsahem betonu me v serpentinach drzi na silnici. Prumer nad 60km/h neudelate. Za 2 hodiny jizdy sjizdim z hor do mensiho mestecka, vesnicky, ISOLA ROSA.

5.Prijizdim do centra, jdu si dat na molo kavu, vylozim rodinu sam a vyrazim do mistniho INFO centra. Zadam dům na 14dni, mam 2 psi, nechci patro a chci byt blizko u more. Holka ani nemrkne, capne do ruky 10 klicu a sedame do auta. Nabidne několik ubytovani. Vybiram dům s vyhedem na more a plaz, terasa, krb, 3+1 (bez klimy) na 14dni. Kolem 5.zari jsem za tyto domy na 14 dni vždy zaplatil 310-360Eur.

6.Na Sardinii je vse skoro steje drahe jako u nas, nesezenete cokoladu, cokolada a mlecne vyrobky jsou drahe. Syry a ryby jak které. Vetsinou chodime do rbyrany a na trh nakoupit a varime si nebo jime po vyletech.

7.Cestujeme po ce Sardinii, delame vylet na La Madalenu (soubor ostruvku- narodni rezervace), trajektem za 30Eur prejizdim na Bonifacio, tedy na vylet na Korsiku. Moznosti je hodne, i trajekt do Afriky, preci jen je blize nez Italie :-)

8.Po dovolene odjizidim zpet opet nocnim trajektem ve 22,00 do Livorna, po vylodeni jedu par kilometru k sikme vezi v Pise, kde posnidam a jakozto verny priznivec tifossi rude scuderie letim do Maranella. Navstivim muzeum Ferrari, mrknu se na okruh, zakoupim hadry a snazim se s nejakou vetsi skupinou dostat do fabriky. Je to vždy tak 30 ku 70ti.

9.Pote jiz znacne odlehcen hotovosti nabiram směr Rip a valim domu.

Financni prostredky:

1.CZ – Livorno je cca. 1200Km, pripoctete dalnicni znamku rakouska a myto v Italii
2.Trajekt - busik nikdy nedostane jackpot auto za 1eur apod., proto pocitejte auto, 2 lidi bez kabiny cca. 250-300Eur. Letos ja odhaduji pro sebe- 2 lidi, 2 deti, 2 psi, rakev (nad 2,4m), kola na kouli (nad 5m) vcetne kabiny na spani – 400-500eur. Pocitano vždy jako zpatecni listek.
3.Ubytovani – jezdim vždy na blint, v zari 14dni 350Eur, v srpnu to muze byt az o tretinu vice. Take je zde mnoho campu v celku dobre vybave jak jsem videl. Ceny na google.
4.Nafta a ostatní věci jsou na Sardinii levnejsi !!

Pripadne další dotazy rad zodpovim, ostani info o Sardinii a podobne vam poda strejda google.

videoguard
transporterclub@videoguard.cz

p.s. kdo to docetl az se, ma u me panaka :-)
Multivan T5 128kW 4motion, 4.svody
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Sardinie 2010 26. led 2010 12:50 #34589

• JaM
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 49
Máš štěstí, že jsem skoroabstinent, panáka určitě nebudu vyžadovat. :mrgreen: My tam byli (poprvé) loni na přelomu duben- květen. Jackpot na busíka, ale bez rakve jsme dostali, koupě přes internet přímo u sardinia ferries už v lednu. \:D/
<!-- l --><a class="postlink-local" href="www.transporterclub.cz/forum/viewtopic.php?f=13&t=1008">viewtopic.php?f=13&t=1008<!-- l -->
Přílohy:
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480

Sardinie 2010 26. led 2010 13:48 #34590

• videoguard
  • Uživatel
Nikdy jsem listky pres net nekupoval, neb, kdyz jsem porovnaval cenu listku lidi, ktei je zakoupili s velkym predstihem, tak jsem mel vzdy listky levnejsi. Jestli maji slevu ala last minut nevim, ale bylo to tak.

jezdi dve spolecnosti:
Sardinia ferries
Moby lines

Jinak jsem neuvedl, ze Sardinie je i v hlavni sezone dosti sourkoma, plaze volne nikde nikdo. Turistu nikde neni moc. Neprodirate se davy lidi v ulicich, neshanite misto na plazi, kdyz tam nikdo neni. Jsou spousty plazi kilometry dlouhe, kde neni nikdo, kde mate soukromi az az.

Sardinie 2010 26. led 2010 17:35 #34600

• Mates
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2
Sardini jsme navštívili v 2008 na motorkách už tam nemusím. Za prvé nemám rád, když musím být na určitou hodinu v přístavu a za druhé na mně takový dojem, abych dával 10 000 za trajekt neudělala. Neříkám, že tam není hezky, ale radši budu vybírat něco na pevnině a stejně mám už pro letošní rok naplánováno, takže sorry.
TRANSPORTER T5 96 Kw Long 4 Motion + TDIchip
CAN-AM SPYDER 990

Sardinie 2010 26. led 2010 21:44 #34625

• lada t5
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 287
Hm, tak to je škoda, Matýsku, těšil jsem se na dovču s Tebou......... :( :( Mohly si tam děti spolu hrát.........
No, my bychom docela jeli. Uznávám, že cena za trajekt je vysoká, ale podle mě a JaMa se dá buknout dpoředu přes net a vyjde levněji. Sardinii se ženou plánujeme už asi 5 let a ještě jsme se tam nedostali. Tak že by letos? Udělat tam malou klubovou přepadovku, že bych otestoval kvalitu a rychlost Sardinských VW servisů? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Co vy na to lidi, dejme dohromady menší či větší partičku a pojeďme pogrilovat a popít na ostrov............
Já bych tedy fakt jel!!
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Sardinie 2010 26. led 2010 21:53 #34626

• Mates
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2
Ještě chvíli mně přemlouvej a já to tam nějak zakomponuju. Dcera letadlem nechce ani za zlatý prase, takže stejně musíme autem, jen mi to fakt přijde zbytečné navyšovat cenu dovolené o ty peníze, když i tady je hezky. :-k
CAN-AM SPYDER 990

Sardinie 2010 26. led 2010 22:12 #34634

• lada t5
  • člen clubu
Souhlasím, že i tady je hezky, ale to si chci nechat až na "konec", až nebudu schopen jet někam dále. Asi to necháme, ať domluví holky spolu a ony Ti to pak zcela určitě vysvětlí......... :lol: :lol: :lol:
Já érem taky nikam nechci, neboť chci mít u sebe klíčky od auta až mě napadne nad mapou "sem se chci podívat!" tak prostě nastartuju a jedu se tam podívat.
Nevím, jak moc jsi Sardínii projel, ale podle fotek to musí být nádhera. Bílý písek na jihu..........
Fakt bych tam rád, a Ty asi taky....... :-k :-k :-k
Hyundai Getz

Sardinie 2010 26. led 2010 22:39 #34639

• Mates
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2
Chtěl bych na jaře uspořádat klubový zájezd do TROPICAL ISLANDS, tak tam si to holky můžou domluvit. Kam ta moje řekne, tam jedu d:_( .
CAN-AM SPYDER 990

Sardinie 2010 26. led 2010 22:40 #34640

• lada t5
  • člen clubu
V tom Islandu by ale bylo nejlépe právě teď...........
Hyundai Getz

Sardinie 2010 26. led 2010 22:54 #34641

• videoguard
  • Uživatel
Mates napsal:
Chtěl bych na jaře uspořádat klubový zájezd do TROPICAL ISLANDS, tak tam si to holky můžou domluvit. Kam ta moje řekne, tam jedu d:_( .

Ja nevim, ale TI ma mraky kritiky, vcetne me osobni zkusenosti. Zima, velka vzdalenost, brzy zavrene bary a po ranu potloukajici se uklizecky.
Kdo bude chtit - mohu rozepsat. Koupani ve vetsi kvalite s atrakcemi se najde jinde dost.

Sardinie 2010 26. led 2010 22:58 #34644

• Mates
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2
Popravdě, já tam ještě nebyl, ale dcera ano a moc se jí tam líbilo a chce tam jet a to je pro mne rozhodující. Osobně jsem na to kritiku ještě neslyšel :-k .
CAN-AM SPYDER 990

Sardinie 2010 26. led 2010 23:05 #34646

• lada t5
  • člen clubu
Taky jsem tam nebyl, ale také jsem neslyšel kritiku.
Ale zpět k Sardinii - pár užitečných informací - http://www.sardinie.us/nase-cesta-trajektem.asp

http://www.cestujeme.name/ostatni.php?view=detail&id=10
Hyundai Getz

Sardinie 2010 03. úno 2010 21:12 #35318

• lada t5
  • člen clubu
Takže žena to zjistila - pokud se trajekt objedná teď, v této době, vyjde cena za Téčko, 3 dospělí + dítě 7 let, 4 místná kajuta - cca 200 EUR tam i zpět.
Pojedeme asi začátkem července, jinak nemůžeme kvůli dětem a jejich školám.
Hyundai Getz

Sardinie 2010 05. úno 2010 21:31 #35421

• Jarda
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 7
Láďa mne napomenul,že už jsem se dlouho neozval,musím se tedy polepšit.V loňském roce jsem se se synem a čtyřma klukama vypravili na Rallye Sardinie.Trajekt jsme objednávali v půlce unora a odjezd byl 20.5.09 z Livorna.Plzeň -Livorno cca 1100km(přes Mnichov)Vyjížděli jsme v 14hod a vyhlídkovou jízdou jsme byli v 03hod u šikmé věže v Pize.Doporučuju tuhle hodinu nebyla tam ani noha.Před pátou jsme stáli u trajektu na Korsiku.Lodí na Korsiku cca 4hod.Vyplouvali jsme v 8hod a v Bastii nás vyklopili kolem 12hod.Z Bastie jsme vyrazili napříč ostrovem na západní pobřeží do města Porto.Silnice ouzký a klikatý,není nouze o povalující se divoký prasata na silnici.Je tam krásná příroda,velmi málo parkovišt a pořád z kopce do kopce a ostrá levá a hned pravá.Průměrnou rychlost jsme dokázali vytáhnout na 40km/hod.Přespali jsme v kempu za cca 60Eur.(Auto,6lidí,5stanů).Vybavení kempů je dobře uspůsobený pro obytná auta a vleky,čistý sociálky,teplá voda ve sprchách,pračky na prádlo a přípojky na 220V.Druhý den jsme vyrazili ráno (asi v devět)po západním pobřeží do města Bonifacio.Asi 150km = 6hod.A zase nahoru a dolu, doleva a doprava.Ubytování v kempu,koupání,večeře,pivo,prostě jako když vyjedou velký kluci.Třetí den přesun k trajektu na Sardinii.Lodí asi dvě hodiny do přístavu St. Tereza.Z přístavu na tratě RZ kokat na rychlý plechovky, vydrželi jsme to jeden a půl dne.Pak už nás z kempu a od moře nikdo nedostal.Naučili jsme servírku točit pivo,sehnali jsme půl litrový sklenice od piva.Prostě pohoda.Poslední den jsme se jeli podívat k cíli soutěže a přesunuli se poblíž přístavu.Odpoledne zbyl ještě čas na koupání.Popili jsme šampiko s Prokopem na pláži a večer popojeli k trajektu.Loď vyplouvala z Olbie v 10 večer.Koupili jsme si kajutu a skvěle se vyspali na lodi.Ráno v sedm nás vzbudily v Livornu.
Cesta spátky bez problémů.Přes den je na Italkých dálnicích poměrně husto.
Rekapitulace:za trajekty celkem 14808Kč přes CK Ibis.
Kempy:stojí pro zmíněnou posádku cca 50Eur za noc.

Sardinie 2010 05. úno 2010 21:53 #35426

• Jarda
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 7
Ještě snad několik rad k autům.Dostane naskutečně zabrat spojka a chlazení.Moje doporučení je před cestou skontrolovat funkčnost větráků chladiče a stav Ř.J. chlazení.
Vzláště starší auta mají ř.j.často nefunkční.Na spojku buďte opatrní.Spálení vypínacího hydraulického ložiska má za následek konec řazení.Myslím že jsem na auto opatrný,ale byla chvíle kdy jsem musel vyhlásit pauzu a počkat až auto vychladne.Samozřejmě dát před cestou nový kabinový filtr a skontrolovat funkci a stav klimatizace.Podotýkám, jsme cestu podnikli 20-26.5.Dení teplota byla 25 - 30 stupňů a v noci kolem 20.Lidi kteří znají Korsiku a Sardinii říkají,že nejlépe je zde do konce června.
Moje žena nerada cestuje ale usilovně pracuju na plánu vyrazit letos na dovču na Korsiku.
Ještě skušenost klientů z naší půjčovny.Kdo vyjede na ostrovech z trajektu,zaparkuje a jde se vykoupat má vykradený auto.Prostě kousek popojet od přístavu. Jarda
Vygenerováno za 0.241 sekund

Login