Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Chorvatsko kolik se plati - aneb všeobecné dotazy či rady okolo tohoto

chorvatsko kolik se plati 31. říj 2011 05:09 #82202

• Chorche
  • Avatar uživatele Chorche Autor tématu
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Obdržená poděkování 2
aby te zvážili a byli ste pretížený :lol: :lol: :lol: :lol: to potom vyjde levněji

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

chorvatsko kolik se plati 01. čen 2012 14:28 #98462

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 30
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

chorvatsko kolik se plati 05. čen 2012 09:10 #98636

• Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
xx

Naposledy změněno: od Espero.

chorvatsko kolik se plati 05. čen 2012 13:00 #98653

• Auto1
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 15

Cituji:

Pro milovníky cestování, tedy ty, pro které je i cesta cíl vřele doporučuji cestovat do střední a jižní Dalmácie přes Bosnu a Hercegovinu. Cesta je sice pomalejší, zato nabízí v různých variantách nádherné kaňony či horské prémie v úžasné přírodě a s krásnými výhledy.Hlavní silnice v Bosně a Hecegovině jsou vesměs nové a kvalitní, při kterých je v osídlenějších částech až přespříliš benzínových pump, autoservisů, motorestů,penzionů atd. Lze tedy cestou bez problémů přenocovat ve slušném standartu, dobře se najíst a vše za ceny téměř poloviční než v Chorvatsku. O bezpečnost ( krom zbytků minových polí daleko od hlavních tras) nemusíte mít obavu. Lidé jsou ať v muslimskochorvatské části, tak i srbské vesměs přátelští a během několika cest jsem nezaznamenal jediný problém.

K bosenským hranicím se lze nejlépe dostat přes Budapest a dále novou luxusní a de facto zcela prázdnou dálnicí M6 do Mohácse u chorvatských hranic, dále přes Osijek do Sarajeva ( cesty přes Doboj nebo Tuzlu jsou srovnatelné) , dále Mostar, Metkovič a pobřeží.

Lze alternovat cestu přes Zagreb, nebo Balaton a Daruvar ( s početnou českou menšinou a "češko pivem"), dále na Banja Luku, kaňonem Vrbasu přes historické Jajce, dále buď na Livno nebo Jablanicu a Mostar. Velmi krásná cesta vede rovněž do Dubrovniku přes Sarajevo nebo Zvornik a Goražde a dále Foču a Trebinje přes " Sutjesku".
Z Foči lze alternovat cestu i do Černé hory kaňonem Pivy ( zde je ale z popsaných tras jediný úsek s velmi špatným povrchem vozovky v délce cca 30 km).
Do Černé hory lze alternovat trasu Budapest - Beograd ( dálnice) a dále přes Užice, překrásný Zlatibor, dále kaňonem Morači do Podgorice a k pobřeží. ( na této trase je však značný provoz, na rozdíl od bosenských tras).
Jediné co nedoporučuji - užít k návratu ke konci víkendu dálniční přechod Horgoš na dálnici Beograd- Budapest, zde se pravidelně tvoří kolony kvůli maďarským celníkům na vstupu do " Unie". V opačném směru není problém. Konec citátu.

Espero: A co říkáš na tu Bosnu,zmíněnou v první části.Jezdíme vždycky dálnici na šestku přes Rakousko ale Bosna,prérie,Kaňony to zní krásně,tudy jsem ještě nejel,našel jsem pár fotek viz dole,ale obávám se různých Loupežníků,
vzhledem k tomu,že mě 2x přepadli v Německu,
do takové míry,že kdybych tam jel,tak se bojím zastavit.
Kolegové,co jezdí třeba do Srbska pracovně,mě také odrazují,že to je konec světa a nikdy nevíš,
kde narazíš na někoho tak chudého,že je z něj loupěžník.
V podstatě jsou Loupežníci i v Praze,takže to chce konvoj více aut a bejzbolky a pepřáky ssebou.
Já si myslím,že jakmile tam jede člověk v bílé fábii,tak ho nepřepadne nikdo,ale jakmile pojede v nějakém luxusním autě,tak poutá pozornost...
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510
Přílohy:

chorvatsko kolik se plati 05. čen 2012 14:42 #98655

• Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
xx

chorvatsko kolik se plati 05. čen 2012 17:32 #98659

• Auto1
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 15
No,jestli něco dokáže kromě loupežníků odradit turisty od návštěvy,tak to jsou policajti s celníkama.
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

chorvatsko kolik se plati 05. čen 2012 22:33 #98680

• kwaker
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
ahoj, byl někdo na Hvaru s T4? Já tam jedu poprvé a údajně je tam "problém" nějaky tunel - cca 2m na výšku....asi na trase Jelsa - Zavala?
Podjede to T4 Caravelle? v techničáku mám výšku cca 1950 - 2150mm :-)
T4 Caravelle 2.4 D "Hrach"
r.v. 1996

chorvatsko kolik se plati 06. čen 2012 06:43 #98698

• sokol
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj!
S tranďákem mám Hvar projetý od Sucuraje až po Stari Grad a je to bez problému ;)

Přidávám snímek ze strany od Sucuraje..je to foceno 2008 :)
Přílohy:

Naposledy změněno: od sokol.

chorvatsko kolik se plati 06. čen 2012 08:56 #98705

• Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
xx

chorvatsko kolik se plati 06. čen 2012 20:04 #98751

• kwaker
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
:-) díky
T4 Caravelle 2.4 D "Hrach"
r.v. 1996

chorvatsko kolik se plati 01. čec 2012 10:26 #100046

• Chorche
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Obdržená poděkování 2
Přílohy:

chorvatsko kolik se plati 02. čec 2012 17:51 #100099

• Auto1
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 15
No a jel někdo letos Chorvatsko s T5 za tu mýtnou sazbu pro osobáky,nebo všichni platili za tu dražší sazbu? Já tam byl malým autem,takže malá sazba ;)

EDIT: Nehraje roli osobní/nákladní (užitkové) ale JEN výška a limitem je 1.9metrů.

Takže kdo si na Škodu Citigo dáte na střechu kolo nebo box,máte lepší jet rovnou Téčkem.

Naposledy změněno: od Auto1.

chorvatsko kolik se plati 02. čec 2012 23:05 #100116

• karlosVW
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 37
T5tka je v sazbě II....já s karavanem v sazbě III.....kámoš s Octávií + karavan je v sazbě II.
Já s karavanem na dálnici Slovinsko > Zagreb platil 96kn

Jinak nějaké info k Chorvatsku je tady
http://forum.karavan-forum.cz/viewforum ... 5b8b31a669

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

chorvatsko kolik se plati 03. čec 2012 12:54 #100127

• Auto1
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 15
Tak na Bosnu jsme se vykašlali z bezpečnostních důvodů.
Letos projetá vyzkoušená objížďka Slovinské dálnice:
žádná stavba,žádná zácpa,silnice téměř bez nějakých děr,pár se jich najde,ale vcelku solidní asfalt,brnkačka,skutečně pohodlná objížďka,za +30minut tam a +30minut zpět ušetříte asi 800kč za slovinskou dálniční známku a ještě jednou uvedu,že je to velmi pohodlná cesta,na slovinsko pohodová,aspoň jsem se probral z toho jednotvárného dálničního režimu a po cestě je řada motorestů,restaurací i nějaké ty Marketya neviděl jsem jediného dopraváka.

Takže v Rakousku z A9 na sjezdu 226 sjedeme na Mureck po silnici 69
Potom sjedeme na 433 směr Trate, Lenart.
dále po 229 na Ptuj
dále směr Videm (pri Ptuju)
z Videm (pri Ptuju) jedeme po 690 na Tržec
z Tržec najedeme na silnici 9 která se poté mění na A2 a sekáme směr Záhřeb.
Zpět se dá jet v opačném pořadí,žádná jednosměrka,bez problémů.

Slovinsko/Chorvatské celníky a policajty jsme čekali asi 2x10minut a na mýtných branách v Chorvatsku se vyplatí platit kartou proto,že se vyhnete frontě,je to vždy blíže středu dálnice a vždy bez fronty,okamžitě jedete dál,ale jeli jsme dva týdny před vypuknutím prázdnin,v sezoně je to trošku zacpanější...

A ještě jednu věc dodám,všechny,co jezdí na noční jízdu (snad všichni co znám) jsem přemlouval,ať vyrazí brzy ráno,řekněme cca v 04:00 a cca v 16.00h jste přibližně (dle lokalit) na místě,a pohodlně se ubytujete,večer je pláž prázdnejší,v pohodě si zaplavete před večeří,možná i nějaký noční život zvládnete dle únavy a spí se pak s klimou v případě apartmá výtečně ale zejména nespíte někde pocestě na parkovišti a NEUSNETE ZA VOLANTEM!
Každý kdo už toho hodně najezdil Vám to potvrdí,v noci se má spát,ten kdo řídí riskuje,tečka.
(Během našeho pobytu usnul řidič busu Brněnské cestovky a dle zákonu schválnosti trefil mýtnou ocelovou bránu která vlastně není osazená mýtnými čidly ale jen světelnými značkami a 7mrtvých,a měl okolo 25ti let praxi)

Nafta mimo dálnice řádově litr za:
Brno 35
Rakousko 32 :!:
Slovinsko nevím
Chorvatsko 33.5

Naposledy změněno: od Auto1.

chorvatsko kolik se plati 03. čec 2012 14:24 #100140

• Chorche
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Obdržená poděkování 2

Auto1 napsal: No a jel někdo letos Chorvatsko s T5 za tu mýtnou sazbu pro osobáky,nebo všichni platili za tu dražší sazbu? Já tam byl malým autem,takže malá sazba ;)

mam sice T4 ale vzdy sem platil skupinu II tak si myslim ze u T5 to nebude jiny :drunken:

Vygenerováno za 0.253 sekund

Login