Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Trošku směrem severním...........

Trošku směrem severním........... 29. čen 2011 23:45 #75549

Tak držim palce at jde vše tak jak má. OK! Já už se taky těšim na sever, má to svoje kouzlo.... =D>

Sali: moc pěkný video, tolik jsem jich tam pohromadě ještě neviděl. Vždy tak 2kousky
T4 multivan 2.5Tdi 111kw
T4 transporter 2.5Tdi 75kw ACV full Prodáno!!
T4 multivan allstar 1.9td Prodáno!
Suzuki Samurai alias Samík - vyleze snad úpně vše!!!
vw polo combi 1.9SDi 50kw abych ušetřil téčko :-)
http://stefinat4.rajce.idnes.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Trošku směrem severním........... 03. čec 2011 02:31 #75705

  • boldor
  • Avatar uživatele boldor
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 85
  • Obdržená poděkování 0
Cíl dosažen 4594 km
MultivanT4 111kW, MultivanT5 128kW, G1 bez střechy, typ1 1972 a CB900F Boldor

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Trošku směrem severním........... 03. čec 2011 07:02 #75706

  • Sali
  • Avatar uživatele Sali
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1280
  • Obdržená poděkování 0
=D> :drunken: OK! D:_)10
VW T4 long 75kw


VW Tpinkclub

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Trošku směrem severním........... 04. čec 2011 09:28 #75788

  • boldor
  • Avatar uživatele boldor
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 85
  • Obdržená poděkování 0
A ještě 9 km pěšky na nejsevernejsi místo Evropy. Otáčíte a míříme domů.
MultivanT4 111kW, MultivanT5 128kW, G1 bez střechy, typ1 1972 a CB900F Boldor

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Trošku směrem severním........... 10. čec 2011 18:00 #76103

  • Auto1
  • Avatar uživatele Auto1
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1580
  • Obdržená poděkování 18

boldor napsal: Cíl dosažen 4594 km ještě 9 km pěšky na nejsevernejsi místo Evropy. Otáčíte a míříme domů.


Boldor: Hele,tleskám,takové cestování,to je geniální.
=D> =D> =D>

Pak napiš zážitky,foto,jak to tam je s mýtem,jaké cesty,dá se jet na tempomat,nebo se furt stojí na spojce,jaké ubytování,cokoliv napiš,pro nás,co jezdíme okolo komína.
Jak to lidi děláte,že ženské motivujete hrkat takové štreky?
Moje by jen lítala k vodě a zpátky,ale do tepla,hotel s all in a nebo tedy autem,kola,ale kousek někde k alpám,prostě do večera tam a šup do srubu,chatičky válet se na peci,tomu ona rozumí.
Ale jet půl měsíce autem s ženskou,to nechápu,to už je o tom,že cesta je cíl.
Osobní hygiena atd,jak to děláte,to musí být už od přírody taková nadšená,nebo je na to nějaká metoda,kterou neznám?

A za druhé,jet tam s 2roky starým autem beru,ale s okolo +-10let starým je odvaha,tam nebude VW servis na každém rohu,adac po ruce taky nebude,normálně klobouk dolů,já hned vidím konec uhlíků,konec brzdových desek nebo prasklý olejový chladič a podobné lahůdky,kde se prodává to štěstí na cesty ssebou?
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Trošku směrem severním........... 10. čec 2011 18:17 #76106

Je to jednoduchý, přestaň se pořád takhle bát... Auto se ti může vysypat kdykoliv a kdekoliv... A právě to heslo, cesta je cíl, te způsob jak motivovat manželku... Motivuj jí exotikou... Protože zrovna tam ta exotika a divočina opravdu je... Jinde v Evropě už jí moc víc neni, než právě tady... Koho znám kdo tam byl, se vždyky vrátil nadšenej a chce se tam jednou vrátit...
Já sám jsem tam do konce jara jezdil s kamionem a vím,že tam pojedu znovu soukromě.
Zrovna minulej týden jsem putoval přes Polsko, Litvu, Lotyšsko a Estonsko do Finska a trajektem zpátky...
Jde o to, jí ukázat fotky, nechat někoho kdo tam byl vyprávět a myslím že by se jí podařilo přesvědčit.
I s tou hygienou to neni tak zlý...
A hlavně divočina,divočina,divočina... o to tu jde... ;)
vwTrosenclub
jeden z plyšů...

VW T5 TDi multivan ještě normální motor

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Trošku směrem severním........... 10. čec 2011 18:55 #76110

  • Sali
  • Avatar uživatele Sali
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1280
  • Obdržená poděkování 0
Auto 1-Ted jsem tam najezdil s 12-let starou T4 skoro 11000,- km za mesic.Takze to urcite jde,jen jak pise kolega,neboj se,nestresuj a vyraz. D:_)5 \:D/
VW T4 long 75kw


VW Tpinkclub

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Trošku směrem severním........... 10. čec 2011 22:10 #76134

Nesmíš se toho bát, když svoje auto znáš tak v tom nevidim problem, a posrat se ti může cokoli i tady u nás. Loni jsem byl v Norsku s Multivanem 1.9td 94rok kterej měl najeto nákejch 450tkm a bez jediný chybičky na kráse. A letos zase norsko s 2.5Tdi 99rok a zase no problema, takže sedni s paní do auta a vyraž, stojí to zato OK!
T4 multivan 2.5Tdi 111kw
T4 transporter 2.5Tdi 75kw ACV full Prodáno!!
T4 multivan allstar 1.9td Prodáno!
Suzuki Samurai alias Samík - vyleze snad úpně vše!!!
vw polo combi 1.9SDi 50kw abych ušetřil téčko :-)
http://stefinat4.rajce.idnes.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Trošku směrem severním........... 11. čec 2011 15:26 #76159

  • boldor
  • Avatar uživatele boldor
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 85
  • Obdržená poděkování 0
Hlásíme návrat, jsme v pořádku doma, všichni tři. :)
Bylo to něco kolem 10tisíc km, přesně to spočítám večer, neboť jedinou závadou bylo snulované počítadlo na druhém tripu (páčka stěračů začala chodit nějak ztuha a při promazávání jsem asi přesunul i přepínač počítadel).
Fotky jsou zatím na kartách, letos snad budou :) , podrobnější info taky.
MultivanT4 111kW, MultivanT5 128kW, G1 bez střechy, typ1 1972 a CB900F Boldor

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Trošku směrem severním........... 11. čec 2011 16:12 #76160

Tak to gratuluji k nádherné dovolené a bezproblémové cestě!
na foto a podrobné info se už moc těším!!!
VanWay 1,9D můj domeček na kolech

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Trošku směrem severním........... 11. čec 2011 17:42 #76164

  • Sali
  • Avatar uživatele Sali
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1280
  • Obdržená poděkování 0
Super pane,hlavne,ze jste to dali bez problemu. =D> OK! To ja mel dneska telefonat ze Svedska a tak do tydne tam zase minimalne na mesic odjizdim. :( ne ze by se mi chtelo. #-o
VW T4 long 75kw


VW Tpinkclub

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Trošku směrem severním........... 11. čec 2011 19:07 #76165

JInak co se týká dotazů od Auto1..., myslím že můžu mluvit za všechny kdo tam kdy byli...
Co se cest týká, tak ve Švédsku jsou jedny z nejlepších silnic v Evropě vůbec.
Dálnice je sice jen z Trelleborgu směrem do Norska Oslo a ta je ještě na pár místech ve výstavbě a do Stockholmu, přičemž tahle končí kousek před Gävle.
Jinak tam sice pár kousků dálnic je, ale tyhle jsou opravdu nejdelší.
Nicméně to neznamená, že stojíš pořád na spojce(kéž by jsme měli naše hlavní tahy ve stejným stavu jako oni okresky)...
Finsko,Litva a Estonsko je na tom stejně jak Švédsko
Předpisy se vyplatí dodržovat, ne že by policisti byli na každým kroku, ale když už tě zastaví,nebude to jen tak(fungují tam jen jako rozhodčí, ne jak naši, regulují jen při faulu)...
Norsko Lotyšsko jsou na tom co se stavu silnic týká o poznání hůř...
Jinak provoz ve velkých městech je relativně silnej,ale ne zas tak, aby ti to otrávilo život...
Palivo je zhruba o 5-7kč dražší, než u nás...
Je dobré jezdit dost pozorně mimo města, velice zřídka jsou zde totiž ochrany proti migraci lesní zvěře a takovej střet s losem mívá pro zvíře i pro auto dost fatální následky... Nehledě na to, že většinou je za viníka označen řidič...
vwTrosenclub
jeden z plyšů...

VW T5 TDi multivan ještě normální motor

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Trošku směrem severním........... 12. čec 2011 11:02 #76202

  • Auto1
  • Avatar uživatele Auto1
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1580
  • Obdržená poděkování 18
Tak já děkuji Všem zdejším poutníkům za pozitivní info a motivaci,nejraději bych začal balit hned teď.
Už jsem nějaké fotky viděl,a jsem nadšený delší dobu,ovšem chci to naplánovat tak,abych měl na cestu měsíc nebo dva,né,že poletím tam a zpátky a sem tam něco cvaknu.
Auta se bojím nejvíc,nechápu,jak můžou někteří nadšenci s T3 jezdit po celé evropě z jednoho honce na druhý,bez klimy,bez obav,ale až povyměňuju co se dá,tak vyrazíme.
Al letět tam nechci,to chce okružní jízdu a vidět svět.
Tady je rychlopoznávací zájezd,který bych chtěl ještě tak 5x zvětšit o okolní země,až budu vědět,kam,kde atd.
1.den: odjezd, večer trajekt do Švédska, vylodění v Trelleborgu, noční přejezd do Norska
2.den: Gjovik - olympijská hokejová hala ve skále, Lillehammer - město a olympijská sportoviště, Ringebu - sloupový kostelík, Dombas, nocleh
3.den: Trolí stěna, horská Orlí cesta, možnost fakultativní plavby lodí po Geirangerfjordu (vodopády Sedm sester, Nápadník …), výjezd na horu Dalsnibba (jedinečná vyhlídka), nocleh
4.den: ledovec Briksdal, průjezd horami, serpentinami a údolími k největšímu norskému fjordu Sognefjord, trajekt, oblast Hallingdall, nocleh
5.den: Oslo - město, Vigelandův park, muzea, Radnice, Slott, Karl-Johann Gate, hrad Akerhus …, Hollmenkollen (lyžařský areál), odjezd do Švédska
6.den: časně ráno trajekt, návrat
Má někdo nějaké další body,co je nutné vidět?
Zejména bych se chtěl svézt na parníku v Norsku po Geiranger fhord,Geiranger je malé turistické město v západní části Norska a leží u stejnojmeného fjordu, který se rozvětvuje u Storfjordu. Nejbližší město je Ålesund. Geiranger je místem nejkrásnější krajiny na světě...
[attachment=0:1ci80cel]<!-- ia0 -->geiranger_7_v.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:1ci80cel]


více http://www.google.cz/search?q=Geiranger ... 0&bih=1065

Další romantická zákoutí znáte?

Tady je také zajímavý itinerář,pěkně vizuálně zpracovaný:
http://translate.google.cz/translate?js ... fault.aspx
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Auto1.

Trošku směrem severním........... 12. čec 2011 13:06 #76209

  • boldor
  • Avatar uživatele boldor
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 85
  • Obdržená poděkování 0
Vracíme se do reality, tedy práce a málo času na transporterforum. Alespoň tedy v krátkosti...

Když jsme jeli s Michalem do Norska před dvěma roky <!-- l --><a class="postlink-local" href=" www.transporterclub.cz/forum/viewtopic.php?f=13&t=974 ">viewtopic.php?f=13&t=974<!-- l -->, tak jsem se taky bál, a vezl krom svářečky snad celou dílnu, byla jediná závada prasklej plastovej kloubek v klice zadních dveří.
Letos jsem sice nářadí taky vezl ale byl jsem už klidnější. Navíc má auto najeto jenom 320 tisíc, loni jsem měnil spojku, předloni dělal rozvody a zdvihátka. zadní brzdy jsem už taky repasoval, přední jsem před cestou zkontrolal a usoudil, že to zvládnou. Vezl jsem pro jistotu i litr oleje, ale nebylo potřeba doplňovat. Jediné, s čím jsem riskoval jsou gumy. Potřeboval jsem ušetřit a sjet zimáky s cca 7mm, a nakonec to bylo tak tak. Rezervu a další kolo jsme samozřejmě vezli s novým obutím.

Najeli jsme nakonec 9947km s průměrnou spotřebou 6,3 podle počítadla, když to ale podělím natankovaným množstvím 675 litrů, vychází mi i tak slušných 6,8.

Co se týká silnic je bezkonkurenční Švédsko a nejhorší!!! Polsko.
MultivanT4 111kW, MultivanT5 128kW, G1 bez střechy, typ1 1972 a CB900F Boldor

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Trošku směrem severním........... 16. čec 2011 00:10 #76461

No, na Tvým místě bych minimálně na to co máš naplánováno vyčlenit minimálně deset dnů... protože jinak nejedeš na dovolenou, ale na maraton a závody v jednom a to se ti tam rozhodně nevyplatí...
A hlavne...!!! to ani technicky neni možný stihnout za šest dní...
vwTrosenclub
jeden z plyšů...

VW T5 TDi multivan ještě normální motor

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.192 sekund

Login