Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - MOTOR BEZ VÝKONU...

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 13. čec 2008 02:35 #1175

• hamlet
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 13
Zdravim mam posledni dobou problem motor pri jizde spadne do nouzoveho rezimu jede to jako bez turba. Musim chcipnout a znova natocit. Neprisel jsem cim to muze byt dela to nepravidelne. Jo jedna se o T4 2.5tdi 150k plus chip. Myslel jsem ze treba turbo ale po dalnici kdyz jedu treba v kuse 20km 160kmhod tak nic. A rekl bych ze na 2 a 3 rychlostni stupen kdyz jde za plynem to desne huli to driv nedelalo. Jinak auto tahne dobre a to ma najeto cca 380000km. Nezere olej a spotreba nafty mala.Da se to nak zmerit a popripade kde?
T5 Multivan 2.5TDi 128kW ted 143.7kW Highline 4 motion, projektzwo
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 13. čec 2008 08:03 #1176

• Bazarník
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 14
Co váha vzduchu, tohle mi přesně dělala octávia TDi. Vyměnil jsem váhu a byl pokoj.
Na VW T4 111 kW jsem ji kupoval, výměnným způsobem, stála mi 1700 Kč.
Ale můžes si zakoupit i za 7000 kč, ale myslím že je to zbytečný. záruka funguje 2 roky, takže není co ztratit.
FB: Karate Blansko - sportovní tým

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 13. čec 2008 16:54 #1188

• karlosVW
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 27
já kupoval váhu ve VW servisu...výměnným způsobem a platil jsem myslím 3800,-....
Ale tohle můžeš změřit...napíchni auto na počítač a jedte se s tím projet.Graf ti ukáže jestli je K.O nebo O.K.

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 16. čec 2008 17:25 #1233

• Anonymous
napadlo mě ale možná mě opravíte ale nebývá to turbo chlazený nebo tak něco?kámoš měl Forda a tomu to děla přesně to samý a bylo to tím. Jelo to fajn dokud se Turbo nepřehřálo. Bohužel když to nechal opravit tak asi po dalších 10tis mu odešlo i turbo asi na tu závadu jezdil příliš dlouho:-(

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 16. čec 2008 18:40 #1237

• mašlo
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 6
mam zkušenost že vaha je nejčastejši zavada ale je toho vic .Ja naposled na 150-ce.kuchal sani a čistil zasrane saci pruduchy od bordelu pak menil všechny snimače tlaku a teploty vzducu.čistil velky interkoler menil řidici jednotky jednu za druhou čistil kat a menil turbo. Na počitači nic a to jsem s nim jezdil furt.Nakonec takova PIČ..INA hadička od ovladani turba se v ohybu sem tam ztlačila a šup do nouzaku.Tak sem ji K..VU vyměnil a byl KLID. JO VR6 JE VR6!!!!!!!
maly servis pro VW T4 a T5, pujčovna transporter 8+1 T4
prodej dilu nových i starších T4 a T5
"pohřebiště" T4 a T5
multivan@seznam.cz
tel NOVÝ TELEFON 773 630 590
OSTRAVA !!!
Nečlen clubu
www.Transporterpujcovna.cz

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 20. čec 2008 20:14 #1294

• hamlet
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 13
Tento tyden si udelam cas zkusim zajet do VW zda zjiti neco na pocitaci zda to je vaha vzduchu nebo ventyl pred turbem.Nebo mi doporucite servis v okoli Prahy.
T5 Multivan 2.5TDi 128kW ted 143.7kW Highline 4 motion, projektzwo
Následující uživatel poděkoval: pyjonear

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 28. čec 2008 07:50 #1355

• Marek MINDL
  • Uživatel
Ahoj, vzhledem k tomu že to hodně kouří, by to mohl být taky netěsný nebo nefunkční EGR ventil. Marek
VW T4 syncro long multipřestavba - UKRADENO
ČEKÁM NA ZÁZRAK

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 31. čec 2008 00:29 #1383

• Snaake
  • Uživatel
Zdravím všechny příznivce T4. Prosím o radu. Jsem čerstvím majitelem jedné starší T4 r.v.93. Auto mám týden najel jsem s ním cca 4000km vše ok. Ale trápí mě, že jde velice těžko mačkat plyn v první fázi jde celkem lehce, ale to vůbec nezabírá. Aby zabral musím plyn sešlápnout dost dolů a jde to hodně těžko - jde si na to zvyknout ale rád bych s tím něco udělal. Další problém je v šílené lenosti vozu. Je to 2.4 bez turba. Když se auto rozjede tak už to jede kopec nekopec, ale než se rozjedu třeba z křižovatky tak to je děs. Neporadíte někdo co s tím? Nemůže to mít souvislost s tím plynem? Jinak motor běží pěkně spotřeba cca 8l dobré starty a nic co by jinak nasvědčovalo tomu, že je motor po smrti. Moc děkuji za rady.

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 31. čec 2008 07:58 #1384

• Ales-X
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 12
Jo tohle auto je líné, to si nepomůžeš, ale když se jednou rozjede tak jede a nic ho nezastaví, je to dříč.
Čím se trochu zlepší živost motoru: čistit vzduchový filtr každých 1000km (stačí jen vyklepat) a měnit vždy s olejem, s olejem měnit i palivový a olejový filtr a při výměně oleje udělat výplach motoru a používat polosintetický olej.
Tak to dělám já a auto jezdí pěkně.

Ten pedál tipuji na zanesený bovden, vyhákni lanko z pedálu a protáhni do motorového prostoru a za ten háček za které je to zaháknuté k pedálu ta zavěs za zámek kapoty, tak aby byl bovden po celé dílce skopce, pak už jen nahoře přilep lepenkou trychtýř tak aby z něj vše teklo podél lanka do bovdenu a naplň to WD40 a nech to tak několik hodin aby se WD40 perfektně prolilo a promastilo celé bovden.

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 31. čec 2008 08:42 #1385

• jarek
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 6
Jak píše Ales-X promazat lanko.já tanm po WDču dávám ještě vazelínku.Koukni jestli ten bovden není někde zalomený nebo nějak zdeformovaný.
Lanko v motorovém prostoru krom toho jak je nacvaké u expanzky na vodu nikde k ničemu nepřivazuj ani nestahuj,skrátka ho nech volně od té expanzky až k čerpadlu.
Koukni jestli u čerpadla nemáš moc velkou vúli na lanku.
Tohle autko nemá moc koníku už od výroby.Těžko říct kolik má najeto.K oživení nějakého chromého koníka by mohlo pomoct nechat skontrolovat trysky a případně repas a nadstavení čerpadla.I pokut tohle není OK tak auto múže chytat na brnk a jezdit za 8litrú.
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 2,5TDI
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 4WD 1:10 D:_)12
D:_)1 T5 Multivan Comfortline 2,5TDI
D:_)11 Pincek VFR 800-V4 VTEC prodaný :-(
Nějaké to Foto http://jarekv.rajce.idnes.cz/

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 23. srp 2008 21:47 #1675

• Snaake
  • Uživatel
Tak jsem udělal rozvody, vyměnil i pumpu kladku atd. Vyměnil olej, propláchl motor, vyměnil všechny filtry a je to rozdíl jako hrom. Auto fakt jede o 100 procent lépe. Nevím kde byla chyba ale je to opravdu znát. Lanko jsem pročistil (ale bylo jak nové) promazal plyn jde lehčeji, ale divné je, že když sešlápnu plyn zhruba do půlky tak se nic neděje až v druhé půlce se začínají zvedat otáčky přitom lanko volné není. Problém je v tom, že tím pádem nemám cit v přidávání plynu a při řazení v podstatě nemůžu plynule řadit.

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 24. srp 2008 13:35 #1678

• Ales-X
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 12
Na čerpadle máš možnost předepnutí bovdenu a tím vymezíš počáteční vůli v plynovém pedálu, přikládám fotku jak to vypadá a je to přístupnější zespodu když sundáš kryt motoru, nebo po vyklopení chladiče.
Přílohy:

2,5 tdi 75kw totalne bez vykonu 01. zář 2008 15:27 #1794

• Anonymous
Zdravim vsetkych,mam momentalne problem s vykonom na caravelle 2,5 dti 75kw +chip.Nema ziadny vykon,ide to ako bez turba a zda sa ze aj horsie.pred mesiacom tam bolo menene vstrekovacie cerpadlo,lebo stare sa rosypalo.po vymene toho cerpadla to islo perfektne.teraz to nejde nic.Vahu som dal novu,rozvody ok,predvstrek ok,cidlo tlaku ok,ventil turba druhy,hadicky nove,turbo s minimalnou volou,olej nezerie nic.neviem si rady.pomozte mi keby vas nieco napadlo.este chcem dat skontrolovat riadiacku aj chipom chlapikovi co mi to tam montoval.

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 01. zář 2008 21:49 #1798

• Ales-X
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 12
Pokud je opravdu měněné vše co píšeš, nebo seřízené a překontrolované, tak už mě napadá jen, zanesený palivový filtr, ucpaný výfuk (mohl se zbortit tlumič) ... nebo ten chip.

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 02. zář 2008 20:25 #1822

• Marek MINDL
  • Uživatel
Já bych taky zkusil ten ucpaný výfuk, už jsem se s tím několikrát u různých aut setkal. Marek
VW T4 syncro long multipřestavba - UKRADENO
ČEKÁM NA ZÁZRAK
Vygenerováno za 0.223 sekund

Login