Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - MOTOR BEZ VÝKONU...

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 06. bře 2016 12:29 #164529

  • Mar10
  • Avatar uživatele Mar10
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 727
  • Karma: 4
  • Obdržená poděkování 24
něco podobného mi dělala váha vzduchu
Multivan 2,5 TDI 111 kw 2001
VW T3 245D Pritsche 37kW (50PS)
Renault Megane Combi 1,5 dci 110 ps 2013 - vyměněno
Škoda Octavia Combi III 2.0 TDI 110 kw 4x4 white
Nissan Primera Combi 2,0 TD 90 ps 1999 -prodáno
http://mar010.rajce.idnes.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 06. bře 2016 13:06 #164535

to vaha nebude. Spatna vaha udela mizerny vykon, obcas to huli, obcas moc nejede, ale vzdycky se s tim dalo dojet. Navic vadna vaha neblika se zhavenim. Osobne tipuji zasekly brzdovy spinac. Protoze ten blika do zhaveni a kdyz se slapne brzda, tak nejde vytocit motor nad cca 1000ot/min.
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 06. bře 2016 15:44 #164551

  • Alfonz
  • Avatar uživatele Alfonz
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 46
  • Obdržená poděkování 1
2 roky stál bez ježdění, nemohlo by to být třeba špatnou naftou a palivovým filtrem ? Dělá to v náhodných intervalech, jinak má normální výkon.
Otáčky zůstanou přesně pod 1100 a bez plynu ne klesají, po nastartovani to napíše že chce servis.
T4 Long ACV 75kw 2001 poloplech 8 míst

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Alfonz.

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 26. dub 2016 15:04 #166465

Zdravim. Vcera mi to zacalo delat taky. Pri dojizdeni na krizovatkach nebo pri rozjezdu (ne razantnim) nahle ma T4 prestala reagovat na plynovy pedal, motor mel 1100 otacek, blika zhaveni + hlaska ze motor do servisu.
Pak sem si vsimnul, ze to tak nahodne uplne neni. Pri razantnich rozjezdech a jizde v otackach to neudela. Na tempomat taky jezdi i kdyz hlasi tu poruchu.
U me to byl plynovy pedal. Vyzkouset se to da rukou (v noze neni az takovy cit).
Pomalinku pridavat plyn. Pokud skoci pri tomhle do poruchy tak je to to same co u me.
Rozebral sem pedal. Jsou tam 4 odporove drahy. Z toho jedna ma mit 2 preruseni. A prave to prvni preruseni sem mel zanesene odporovym materialem. Jak pres to stale jezdi jezdec potenciometru, tak se odporovy material pomalu pretahnul i pres to preruseni a mezera zacala vodit. Ocistil sem, proskrabnul, zalestil. A zatim OK.

Zda se, ze se to deje nahodne, ale je to jen o tom, ze se vzdy sesly podminky a paradoxne i lehka noha na plynu.
Kdyz clovek trochu razantneji proslapnul plyn tak se to nestalo.
Pri sesroubovavani pozor. Diry maji vuli asi na pripadnou kalibraci, takze radeji slozit presne tak to bylo.
Na jezdce sem radeji ani nesahal. Jsou desne titerne malinke.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 02. kvě 2016 07:15 #166659

  • Alfonz
  • Avatar uživatele Alfonz
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 46
  • Obdržená poděkování 1
Já s ti měl nakonec stejný problém, vyčistil jsem to čističem na plošne spoje a už přes 1000km ok :)
T4 Long ACV 75kw 2001 poloplech 8 míst

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 22. čec 2016 12:37 #169089

Ahoj.tak mám asi problém jako většina tady.Mam caravellu t4 2.5 tdi 75kw 508t.km a ted sem s ní v Belgii a z ničeho nic mi auto spadlo v kopci do nouzaku a nechtělo vůbec jet a začala svítit kontrolka žhavení.Vyndam klíč,nastartuju a už jede normalne.ted mi to udělalo podruhy když sem jel jen asi 50km/h a musel sem to udělat dvakrát za sebou.
Jediný co sem u motoru našel byla vypadla hadička od nějakého asi ventilu.vede od hadice ventilového víka,je tam odbočka a u toho ventilu či co to je jdou další dvě hadičky.jedna do regulace turba.snad to říkám trochu správně.mohl by někdo poradit?dal sem ji zpátky tak uvidím az to poradne projedu

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 22. čec 2016 18:17 #169093

  • TK
  • Avatar uživatele TK
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 558
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 40
Bude to tou vypadlou hadičkou jak popisuješ. Nefungovala ti regulace turba a padalo ti to do nouzáku. Tím že jsi vypnul motor a zase nastartoval jsi to "zresetoval" a chvíli to jelo v poho.
Burstner polointegrál 7,4 m - Fiat Ducato 2,3 103 kW
Fiat Ducato Panorama 2,3 109 kW - prodáno
T4 75 kW Multivan - powered by Dieselpower - 100 kW - prodáno :-(
Knaus Eurostar 500 TF - prodáno
Škoda Fabia RS 216 PS - soutěžní speciál - HW - Král rallye team + SW - Dieselpower - prodáno :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 22. čec 2016 19:28 #169096

To by bylo super kdyby to bylo tím.Jezdím totiž pořád po dálnici asi 45 minut a celou dobu nic a už podruhý se mi to stalo na stejným místě skoro-náhoda.Jednou na vytočenou čtyřku kdy sem tomu fakt nakládal a podruhý na těch asi 50km/h kdy sem to jen lechtal.Ale není to nic příjemnýho když to přestane jet úplně.Dřív sem měl sharana AFN a ten padnul do nouzáku ale jel aspoň.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 23. čec 2016 21:59 #169113

  • aaamilan
  • Avatar uživatele aaamilan
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 464
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 20
Me sestalo to same ted na dovoleny, vzdy kdyz jsem brzdil motorem v malich otackach. Hadicky jsem kontroloval, ale nic jsem nenasel. Nastesi jsem dojel tam i domu a tady mi to jeste neudelalo. Tak uvidim jestli to byl jen nejaky vrtoch auta, ze bylo venku teplo :cheer:
VW T4 syncro 2,5TDI 75kW r.v. 2000

A-team (Almara team)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 03. srp 2016 07:29 #169323

Tak mám novej a asi i závažnější problem.jedu si po dálnici a najednou cítím že po přidání auto málo zrychluje.najednou mi padnul otáčkoměr a rozsvítila se kontrolka mazání.tak sem zkontroloval olej ale je ho tam dost.nechal sem to chvilku a už nesvítí ale auto jede určitě bez turba a změnilo zvuk.Mam počítat s tím že je turbo v háji?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 03. srp 2016 14:29 #169332

Asi mám v háji regulaci turba.teda pokud ta hridelka má chodit volně

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 29. lis 2016 10:19 #172128

Zdarec mám Mulťaka 2001 /111kw /motor axg už skoro 9let a bližním se ke 400 000km ,ale poslední dobou nějak začíná stavkovat i když dostava tu nejlepší péči :( zrovna řeším a nevím si už rady: padly teploty rano nastartuji ,ale auto jede jak když mám 2.4D až když se cca po 3-4km trochu ohřeje tak najednou naběhne správný výkon a jede normálně.Když zastavím chcípnu motor tak další jizdy ok ,ale když zas vychladne nasedam do 2.4D :( :( čerpadlo jsem dělal i se vstřiky cca před 170000km :ohmy:
Jsou to sakra záhady a diagnostika mlčí.

Tim to bych chtěl poprosit někoho kdo by mi pomohl, poradil a popřípadě opravil nemam problém někam vyjet. Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Dadmil.

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 12. úno 2017 22:19 #173923

  • kolja
  • Avatar uživatele kolja
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 3
  • Obdržená poděkování 0
tak ja se taky pridam kamaradi:
Mam problem se svoji t4 2.5TDi 75kW ACV r.v.97 netahne tak jak ma, udelany cerpadlo a vstriky, rozvody nastaveny spravne, vsechny podtlakove hadice zkontrolovane,nova vaha vzduchu.Predtim to jelo krasne, kdyz jsem mel vozik s nalozenym autem,tak to do kopcu krasne tahlo,ted to do kopcu s vozikem zpomaluje a proste nejede (v patek me predjela i Avie). Turbo je OK, predvstrik OK. Zkousel jsem i jinou ridici jednotku, vymenil ventili N18 a N75, kat OFF. Egr zaslepeny.Jeste jsem zapomel napsat, ze to zacalo delat predtim nez jsem nechal udelat cerpadlo. Jo a predtim mi to hulilo pri plnem jak lokomotiva, ale ted ani prd. Procital jsem to vlakno cely, nejaky poznatky mam. Zitra se jeste mrknu na hadici co jde od vahy vzduchu k turbu, jestli tesni dobre.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 13. úno 2017 12:01 #173938

  • Vit5
  • Avatar uživatele Vit5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 453
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 57
nemáš někde přehnilou,nebo probroušenou hadičku z intercooleru do jednotky?to by mohlo bejt příčinou,nebo hadičky co jdou z toho N75,jde to přes hranu držáku,já to měl překousaný,po výměně to jelo zase jako kdysy,než se mi před týdnem podělalo čerpadlo
Caravelle T5 128 kW 4Motion
VW T4 2,5TDI bus prodáno snad do dorých rukou
Tenére 700

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR BEZ VÝKONU... 13. úno 2017 12:13 #173939

  • kolja
  • Avatar uživatele kolja
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 3
  • Obdržená poděkování 0
prave, ze jsem vymenil vsechny hadicky za novy. Dneska jsem se jeste dival na zaslepku EGRu a ta byla propalena, tak jsem ji vymenil za silnejsi, ale porad stejny. Jeste vymenim tesnici krouzek co je u turba od vahy vzduchu a uvidim jestli to necemu pomuze. Jinak mam vahu vzduchu nejakou chinu, a hodnotu ma neco kolem 650, predtim to melo hodnotu na 400 a ani se to nepohlo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.254 sekund

Login