Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS)

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 11. kvě 2013 18:23 #120492

• barakus
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 22
vim co sem videl a to mi stacilo ten divokej zmetek sel na stranu spolujezdce a sly kukat remeny ale je to kazdyho vec ja to radsi jednou za cas sundam a vezmu to k dr. palice

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

motor T4 1.9TD 50KW 28. čen 2014 08:17 #141597

Ahoj, potřeboval bych poradit s podtlakovýma hadičkama, nemohl by mi tu někdo vyfotit kam vede hadička na motoru jeto ta na vrchu hned vedle nalévaciho hrdla je hliníková trubka k turbu a na ní je hadička a nevím kam vede včera jsem to zkoumal asi dvě hodiny je to motor 1.9 TD 50Kw

Re:motor T4 1.9TD 50KW 28. čen 2014 08:41 #141599

• Trcek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 69
Jaky rok? Silna hadice jde na Egr ventil a nad nadobku a slabsi jdou k turbu a na druhy ventil nad nadobku take.
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

Re:motor T4 1.9TD 50KW 28. čen 2014 15:33 #141608

je to 94 kdyby jsem to stihl dnes stihl tak to vyfotím hadice vnitřní průměr asi 3 mm ale nejhorší je že jsem nenašel ten upadlý zbytek

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 13. čec 2014 20:30 #142028

Nevím zdali dojde Můj dotaz ke správnímu člověku. Mám podobný problém s nízkými otáčkami motoru. Pokud vyndám relátko č.104 (ke žhavícím svíčkám) tak se po chvilce zvednou otáčky. Po vypnutí a opětovném startu a to i bez relátka a nebo s nim otáčky klesnou na cca 500 ot./min. Děláte to i při teplém motoru. Jde o motor 1.9TD 50Kw a rok výroby 1999. Děkuji za odpověď a s pozdravem MilanTeplice

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 21. srp 2014 19:08 #143376

Ahoj, stal jsem se majitelem Transportéra T4 1,9TD a moc prosím o pomoc, potřeboval bych oměřit na hlavě motoru ABL míry viz obrázek. Skládám do toho TDI a potřebuju vrtnout do hlavy odvzdušnění. Na původním motoru to bohužel nebylo protože tam nějaký expert dal motor z golfa TD :(

Moc děkuji za pomoc.
Přílohy:

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 25. srp 2014 17:53 #143502

• Polka
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, mám T4 s 1.9TD 50kW a rok výroby 1999 (zatím ujeto 270tis.). Odešel mi motor. Kamarád mi sundal hlavu a je tam upadlý ventil, zapíchnutý do válce. S motorem nejde ani moc pootočit. Zřejmě je tam ještě něco ohnuté. Kamarád říká, že motor je na odpis a zároveň tvrdí, že se tento motor bude shánět hodně těžce. Je možné sehnat stejný typ a případně ho nějak repasovat? Nevíte někdo o nějakém motoru? Koukal jsem, že řada z Vás si tam dává jiný typ motoru, ale já bych tam klidně nechal ten původní. Pomalá jízda mi nevadí a nechci mít problémy na STK. Auto používám jen pro rodinu, občas převezu někomu nějakou skříň.

Předem díky za radu.
Transporter T4 1,9TD (98) - prodáno (nefunkční motor)
Multivan T4 2,5TDi-ACV-75kw (97)

Naposledy změněno: od Polka.

Re:T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 25. srp 2014 20:41 #143514

• Trcek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 69
Mam jedno ABL 98 rok. Idealni volba je si to predelat na Tdi a spotreba klesne a vykon vzroste
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

Re:T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 25. srp 2014 23:54 #143535

• Duke
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4

Trcek napsal: Mam jedno ABL 98 rok. Idealni volba je si to predelat na Tdi a spotreba klesne a vykon vzroste

Myslíš tým dať tam motor napr. z Oktávky 1,9 TDI 81kW? Taký motor v dobrom stave asi bude ťažko zohnať, možno najjednoduchšie z angličana. Okrem toho sadne na prevodovku ako napr. motor z Golfa 1,9 TD AAZ? A čo elektrika s RJ, váhou vzduchu a lambda sondou? Zrejme to už niekto prestaval, len je tu nejaký popis na fóre?
Dobre si rozmysli, čo si želáš, lebo sa Ti to môže splniť

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,4D 2000, 55kW

Re:T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 01. zář 2014 09:49 #143775

motor z golfa tam jde taky tam mám AAZ jen se delali nejaké upravy.měrka oleje nějake čidlo.

Re:T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 19. lis 2014 23:54 #146865

• Duke
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
A treba vymeniť vaňu, dať tú z ABL(pasuje), lebo má vypúšťák oleja na opačnej strane. Ale o tom som písal v tomto vlákne skôr.
Podľa mňa motor ABL vydrží viac km, mal som rozobraté obidva motory a videl som valce zvnútra. U ABL bolo vidieť honovanie ešte po 400 tis.km a nebolo to len zásluhou servisu.
Dobre si rozmysli, čo si želáš, lebo sa Ti to môže splniť

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,4D 2000, 55kW

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 28. pro 2014 13:29 #148783

Chlapi , ja mám na mojom 50kW 345000 a v poho. Rakúsko, Nemecko.... Stále ide. Nikde ma nenechal. Je pravda, že ideš max. 130 km/hod.... :) Kúpil som ho keď mal 240 000 z DE. Menil som len čapy, batériu, tyčky riadenia, nové kotúče a brzd. dosky, ložiská kolies, výfuk, rozvody, olej, fitre. Motor a prevodovka pôvodný stav. Nemenil som ani olej v prevodovke...Sám som zvedavý dokedy vydrží :)

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 02. dub 2015 18:30 #153370

ola pánove mám tedy taky 50Kw jsme do mesta spokojen dálnice kopce je to horší tahám i karavan 1000kg nechci měnit auto ale zajimalo by mě jestli tam jde dát jiny vw motor? držáky hadice kabely rychlostka spojka a pod? je to pro mechanika šílenost jeno jen rutina? díky

Re:T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 02. dub 2015 18:56 #153373

• kunec
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 25
Tdi z golfa třeba pro některé rutina.

Sent from my iPhone using Tapatalk

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 19. pro 2015 21:33 #161210

Mám motor 1,9 TD 50 KW, rok výroby 1998. Najeto 440 000 Km, chytá na drcnutí a zatím jsem mezi výměnami nikdy nemusel dolévat olej. Vozím celou kapelu (šest lidí) s aparaturou a někdy ještě k tomu i s naloženým přívěsem a nemám pocit, že by to motor neutáhl.

Vygenerováno za 0.225 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/