Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS)

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 30. srp 2010 10:09 #49141

• barvas
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím a prosím o pomoc, přetrhl se mi ventil (volnoběh, čekání na křižovatce), nic před tím nevarovalo, rozmlátilo to hlavu, píst, ohnutá klika...... Auto je jinak pěkné, tak to chci zprovoznit. Zvhledem k rozsahu poškození to chci řešit jiným motorem. Otázka zní: Jde tam motor 1.9. z Felicie? Případně z jiného koncernového vozu? Děkuji za radu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 30. srp 2010 22:29 #49194

• Trcek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 69
Ano motor z felicie tam jde
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 16. zář 2010 18:04 #50028

• Fuxxo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Zdravim pani. Dnes som objavil toto forum tak skusim aj tu. Mam problem na sluzobnej T4 1.9 TD 55 KW. Co sa tyka motora, tak je to slabota ale to sa rozoberalo v inej teme. Mam taky problem, ze ked nakopnem motor a necham ho vrcat na volnobeh, tak je vsetko v poriadku. Ale akonahle pridam plyn pri rozbiehani, alebo aj na mieste nad 2,4 k RPM, tak sa mi rozblika kontrolka na olej (samozrejme je to sprevadzane tym "prijemnym" troj pipnutim) olejove cidlo na olejovom filtri je v poriadku, lebo som ho mal pripojene na mnou vyvedenej kontrolke zo Skody 120. moja otazka je smerovana tymto smerom, ci je este niekde na hlave alebo na bloku motora nejake olejove cidlo? Pocul som viac verzii a zacul som aj taku, ze jedno cidlo je na filtri a druhe niekde na hlave... Zial neviem kde hladat. Akurat som nasiel jednu odpojenu zasuvku (2-kontaktovu) a neviem kam mam ist.. Pytal som sa firemneho mechanika, ze odkial to je? on mi povedal, ze to tak ma byt... podla mna nema, lebo predtym mi olej neblikal. Prikladam fotku zasuvky so oznacenim, ak bude potreba, tak nafotim aj kontaktovu cast, ak by to niekto vedel vyhladat podla kodu...
VW T4 Caravelle 2.5 TDI 111KW - Služobné
AUDI S3 8L Quattro, 1,8T 154KW, HDS, KAT OFF - pomaly opravujem po predchádzajucom majiteľovi
Praga V3S M2 - kamoška na všetko :)
Přílohy:

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 07. říj 2010 23:09 #51809

• Duke
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
Zdrawím.

Minule som kúpil T4 s horeuvedeným motorom typ AAZ zrejme z Golfu III. Chlapci ho tam dali, lebo ten pôvodný ABL už akosi neťahal. Nabehali asi 1000KM. Potom im praskol klinový remeň, ale navyše sa ešte namotal poza remenicu a prdli rozvody. Keďže boli zúfalí a ja mám mäkké srdce, tak som to za smiešny peniaz od nich kúpil. Ono ale stav tomu aj zodpovedá. Teraz zisťujem, že ten AAZ motor má nevhodne spredu umiestnenú mierku na olej (pôjde dozadu-to sa prevŕta a zalepí). A aj vaňu nevymenili zo starého motora ABL (dúfam bude pasovať), takže by ani olej nevypustili, lebo vypúšťák je vzadu, čiže hore.
Chcel som sa tuto skúsenejších spýtať, aké záludnosti ma ešte čakajú, čo ešte treba vymeniť. Alebo je lepšie ten ABL prekrúžkovať, lebo už má asi hodne za sebou? Ináč v hlave AAZ sú hydroštely na sračky. Ide tam hlava z ABL. Už je zrovnaná, mala by pasovať.
Nedá sa podľa čísla motora zistiť rok výroby? Ak sa dá napíšte pls: AAZ 103 454
D:_)9
Dobre si rozmysli, čo si želáš, lebo sa Ti to môže splniť

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,4D 2000, 55kW

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 08. říj 2010 08:05 #51815

žádný mladík to nebude...viděl bych to na duben 92.
SVĚT SE ZBLÁZNIL. KDO BUDE DALŠÍ???

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 08. říj 2010 22:39 #51964

• Duke
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
Zboku na hlave tuším ako sú vstreky je okrúhly punc s dátumom. Len som nevedel rozlúštiť, či tam je 92 alebo 02. Takže KOČKA máš asi pravdu. Hlava je z januára (ledna) 92. :geek: :geek:

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,4D 2000, 55kW
Přílohy:

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 10. říj 2010 06:19 #52000

02 to určitě nebude, to se spolehni. :-k
Toho času bez Téčka....čekatel

VW Sharan 1,9 TDI PD - Kindertransporter - nesnáším ho
BMW 318 TDS - VW z Mnichova
Volvo FH 13 Sattelzug, druhé bydliště - jen T4 je lepší

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 10. říj 2010 23:11 #52070

• Duke
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
Ešte som sa chcel spýtať: tých 5kW rozdiel medzi obidvoma motormi sa dosiahlo intercoolerom alebo je rozdiel aj v čerpadle a vstrekoch (vačky sú rovnaké)?
Asi urobím komplet GO u toho ABL motora. Len mám 2 čerpadlá a neviem, ktoré k tomu patrí. Neviete kde by som to mohol zistiť. Mám novú ETKU, ale tam nie je všetko najpresnejšie...

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,4D 2000, 55kW

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 13. říj 2010 23:05 #52311

• Duke
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
Teraz mám ešte dilemu. Ako som hore písal mám 2ks čerpadiel, obe by mali byť funkčné. Pôvodne v motore ABL bolo čerpadlo VW č.: 028 130 108, Bosch č. som nerozlúštil komplet. Na druhom motore z AAZ bolo čerpadlo VW č.: 028 130 107K, Bosch č.:0 460 494 277. Toto druhé vyzerá vhodnejšie, len by som sa potreboval uistiť. Trochu gúgloval a pre tie dané čísla mi vyhadzovalo všelijaké motory, hlavne AAZ, ale nie ABL. Asi sa budem musieť uspokojiť s tým čo mám. Len neviem, či treba ku čerpadlu potom prispôsobiť aj typ vstrekov. :geek: D:_)5

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,4D 2000, 55kW

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 14. říj 2010 00:37 #52313

• Frog
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
lidičky nevíte kde sehnat nějakej manuál k týhle káře, to co je tu volně ke stažení je nečitelný, nebo to neumím otevřít v plné velikosti, třeba v PDF
snažím se najít i kompletní elektriku k tomuhle autu a taky nic :roll:

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 14. říj 2010 05:42 #52316

Fuxxo napsal: Zdravim pani. Prikladam fotku zasuvky so oznacenim, ak bude potreba, tak nafotim aj kontaktovu cast, ak by to niekto vedel vyhladat podla kodu...

Tady máš výcuc z Etky, třeba Ti to helfne.
Toho času bez Téčka....čekatel

VW Sharan 1,9 TDI PD - Kindertransporter - nesnáším ho
BMW 318 TDS - VW z Mnichova
Volvo FH 13 Sattelzug, druhé bydliště - jen T4 je lepší
Přílohy:

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 14. říj 2010 13:52 #52341

• Duke
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4

Frog napsal: lidičky nevíte kde sehnat nějakej manuál k týhle káře, to co je tu volně ke stažení je nečitelný, nebo to neumím otevřít v plné velikosti, třeba v PDF
snažím se najít i kompletní elektriku k tomuhle autu a taky nic :roll:

Servisný manuál aj ja by som chcel. Môžem Ti poslať Jak na to v PDF, len mi hoď do SS Tvoje číslo na ICQ alebo SKYPE.

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,4D 2000, 55kW

Naposledy změněno: od Duke.

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 15. říj 2010 23:18 #52440

• Duke
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
Takže idem skladať motor ABL. Ako som písal, mám 2ks čerpadiel: z motora AAZ r.v.92 a z ABL r.v.95. Len neviem, či boli na tých motoroch pôvodne. Prikladám foto obidvoch z prednej aj zadnej strany
To prvé je 028 130 107K (0 460 494 277), druhé je 028 130 108 (asi 0 460 494 303 ?)
Kamarát má tiež v T4 r.v.97 to druhé, súdiac podľa vzhľadu. K číslu som sa nedostal.

D:_)1 D:_)1 D:_)1

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,4D 2000, 55kW
Přílohy:

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 16. říj 2010 23:57 #52535

• Duke
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
Takže to z Golfa (AAZ motor) je tam zbytočné dávať (aj keď krajšie vyzerá) a dať tam pôvodné, ako bolo na motore ABL. Ak som dobre rozumel :ugeek: :ugeek:

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,4D 2000, 55kW

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 18. říj 2010 22:38 #52835

• Duke
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
Nakoľko sa snažím všetko poriadne pretesniť, tak som rozobral aj náhon olejového čerpadla. Pri kontrole vôle hriadele v tom klznom ložisku (viď foto) som zistil, že došlo k opotrebeniu a je značná vôla v jednom smere. Keď som vôlu skúšal o 90° v inom smere, bolo to O.K. Dá sa to klzné ložisko vymeniť? Pozeral som v ETKE 7.2 ale nie je to tam. Ak to niekto vie, hoďte to tu.

Stačilo by to pootočiť, ale bolo by treba vyvŕtať aj mazací kanálik. Riešil to už niekto? :help :help Podla mňa nový semering dlho nevydrží. To isté som zistil aj na druhom motore z Golfa, typ AAZ. :!: :!: D:_)1 D:_)1

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,4D 2000, 55kW
Přílohy:

Vygenerováno za 0.234 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/