Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS)

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 18. říj 2010 23:06 #52839

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 28
U stareho pasika jsem ho potocil o 90° pac tak byla taky slusna vule. A samo ze i prevrtal mazani.
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

1,9TD čidlo kontrolky mazání 18. říj 2010 23:18 #52840

• technix
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 4
Prosím o radu. Chybí mi drát od čidla kontrolky mazání (horní na motoru). Můžete se mi prosím podívat do Vašich T4 1,9TD ABL do kterého svazku má vést a jakou má barvu?
Musím to spravit co nejrychleji, nemám z nefunkční kontrolky dobrý pocit.
Děkuji za reakce.
:help D:_)1
VW TRANSPORTER T4 1,9TDi r.v.98 poloplech
VW TRANSPORTER T4 1,9TD r.v.01 celoplech
VW TRANSPORTER T4 2.4D r.v.91 valník
VW PASSAT B3 2.0 r.v. 91

Naposledy změněno: od technix.

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 18. říj 2010 23:45 #52843

• rath
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
budte zdravy nemate nekdo zkušenost s motorem 1.9d budu auto použivat na rozvoz obědu stači na tak velke auto takovy kocourek mam caddy take 1.9d a jsem velice spokojen ..... dekuji :help D:_)9

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 19. říj 2010 21:47 #52940

• Duke
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
OK. To silno rozmýšľam tiež, lebo aj tá remenica pôjde nakrivo a môže byť problém.
Ale ako si to pootočil? Rozmýšľal som nejako vložiť skrutkovač na kraj otvoru a skúsiť poklepať. Lenže pôjde zošikma prevŕtať otvor? Skôr počítam, že si to opatrne nejakým svojpomocným prípravkom vylisoval a po úprave znovu dal späť. Čudujem sa, že sa to nedá zohnať. Snáď niekomu dať vyrobiť. Babo raď...
Aj tak dík za radu. Bude toho ešte viac, než to rozchodím. :drunken:
Dobre si rozmysli, čo si želáš, lebo sa Ti to môže splniť

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,4D 2000, 55kW

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 19. říj 2010 22:38 #52947

• Duke
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
:help :help again.
Ja už z toho motora dostanem osýpky. Až dnes som vybral z hlavy motora ABL (bol pôvodne v T4) ventily a pozerám, sú tam len vonkajšie pružiny. Na miskách neboli ani stopy po vnútorných pružinách. A dole chýbajú ešte aj misky. :o Teraz nechápem, či to bol nejaký powertuning alebo ten motor má naozaj len jedny pružiny? Podľa ETKY by tam mali byť aj vnútorné. Keď som predtým rozobral hlavu z GOLFA III, r.v.92 typ AAZ, tak tam boli obidvoje pružín. :!: :!: :?:

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,4D 2000, 55kW

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 21. říj 2010 15:31 #53064

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 28
Vylisoval jsem ho pripravkem a pomoci takoveho udelatka co mam na loziska a dirku jsem si freznul v praci na freze. Chtel jsem tam delat z bronzu nove futro ale pootoceni stacilo, pac to stejne tahne jen k jedne strane a tlak oleje byl pred repasem celkem v poho.
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 21. říj 2010 23:18 #53085

• Duke
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
Nno, ja som si našiel starý brzdový valček o priemere približne 45mm (vnút.pr.púzdra je 43mm) a kladivkom som to pekne vyťukal smerom dnu bez poškodenia. Nie je tam zvnútra žiadny rant. Na tom púzdre je zozadu VW č. 026 501/0332 GCO (asi GLYCO?). Najviac z neho ubudlo v mieste spoja. Ten spoj potom aj robí ryhy v hriadeli. Spoj je natočený v smere, kde najviac tlačí rozvod.remeň na koleso náhonu. Toto nedomysleli hlavy fašistické. To púzdro asi nezoženiem a keď aj, ta bude stáť okolo 30,-eury min.
:help Horšie je že neviem na 100% koľko pružín mám mať na ventiloch v motore ABL? TO tu nerobil nikto takýto motor? Podľa ETKY by malo byť všetko rovnaké v hlave motora typu ABL aj AAZ (AAZ je 1,9TD 55kW z Golfa alebo Passata). Dnes som vybral pružiny z AAZ, že si vnútorné doložím do ABL hlavy a skoro ma porazilo. Nesedí dĺžka vonk.pružín. V ABL sú asi o 5mm dlhšie. Aj ventily sú dlhšie asi o 2mm a mali by byť rovnaké. Zajtra to presne zmeriam zo šublerou. Toto je riadne LEGO. Takto som sa v živote nevytrápil a už som skladal z 2 motorov jeden. Ak mi nepomôže niekto, tak neviem...
#-o :help #-o

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,4D 2000, 55kW

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 22. říj 2010 22:20 #53125

• Duke
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
Už sa to tu riešilo v inom vlákne. Ferror mal tiež hlavu ABL s jednými pružinami a bez podložiek

http://www.transporterclub.cz/forum/viewtopic.php?f=21&t=664

ale aj tak mi nie je jasné, ako je to v originále pre r.v.95 #-o :roll:

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,4D 2000, 55kW

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 24. říj 2010 23:22 #53266

• Duke
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
To tu nikto nevie koľko pružín má byť v hlave motora ABL? :o :o :o

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,4D 2000, 55kW

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 27. říj 2010 13:02 #53477

• Duke
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
Tak prečo sú podľa ETKY dvojité pružiny v hlave ABL, podľa čísel rovnaké ako pre AAZ ? A ešte k tomu bez spodných misiek. Chybička se vloudila? #-o #-o

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,4D 2000, 55kW
Přílohy:

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 27. říj 2010 15:36 #53483

protože když to prostuduješ v ET.. celé, tak zjistíš, že od nějakého čísla motoru se dávala pružina jedna ( a to jak pro ABL, tak pro ABZ).. Tzn. nejspíš už hlavu někdo měnil. D:_)3
SVĚT SE ZBLÁZNIL. KDO BUDE DALŠÍ???

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 27. říj 2010 23:02 #53524

• Duke
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
Kočko
ja mám č.motora 050857, hlava je č.028 103 374 vyrobená 15.3.95 (podľa puncu). Podľa toho,čo si poslal by tam mali byť dvoje pružín. Skôr mi pripadá, že menili ventily, lebo nemajú origo čísla (a sú v celkom dobrom stave) a zrejme sa riadili dogmou, že starému motoru pomôže, keď vyhodia pružiny aj spodné misky. Preto stále silno rozmýšľam, že tam drbnem pružiny aj misky z AAZ. : #-o :snoty:
tdiracing
nečuduj sa mi, mal som úraz, teraz maródujem. Preto viac špekulujem, ako robím #-o #-o Už mám všetko pripravené. Na druhý týždeň to snáď rozchodím D:_)5

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,4D 2000, 55kW

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 02. lis 2010 23:33 #54151

• Duke
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
Mr.Kočka :o tak som potom predsa len na to prišiel, ako správne čítať ETKU. Tie šípky pred číslom motora znamenajú " do čísla motora...." a šípky za číslom motora znamenajú "od čísla motora...". Čiže v mojom motore nemajú byť vnútrné pružiny ani spodné misky :lol: :lol: Motor už je poskladaný, zajtra by mohol byť teoreticky dnu :drunken:

Technics tu máš nejaké el. schémy, zajta skúsim pozrieť v aute ten kábel

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,4D 2000, 55kW
Přílohy:

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 03. lis 2010 23:43 #54280

• technix
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 4
DUKE
Díky za schémata, zítra to prozkoumám. Mně by hlavně zajímalo, do kterého svazku ten drát vedl. Přece ho někdo nevystříhal až pod přístrojovku. Třeba rozholím svazek drátů a tam ten konec bude nebo by měl být...
Díky D:_)1 D:_)10
VW TRANSPORTER T4 1,9TDi r.v.98 poloplech
VW TRANSPORTER T4 1,9TD r.v.01 celoplech
VW TRANSPORTER T4 2.4D r.v.91 valník
VW PASSAT B3 2.0 r.v. 91

T4 - MOTOR 1.9D / 1.9TD (1X - 45kW/60PS / ABL - 50kW/68PS) 05. lis 2010 11:01 #54400

• vwt4
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj kamarádi,
můžete prosím poradit,kde najít zapojení podtlaků.....nebrzdí to-tvrdý pedál jako když nejde posilovač???
Nebo mi prosím někdo vyfoťte motor.
Moc děkuju za pomoc.
Míra

Vygenerováno za 0.221 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/