Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: T4 - TDI nestartuje za tepla !!! "pouze motory TDI"

TDI - teplý špatně startuje a chcípe na volnoběh 23. čec 2014 23:13 #142336

Motor: T4-2.5TDI-75kW-1997 (odpojený EGR)
Začal jsem mít problém, že mi auto po zahřátí teď v těch vedrech velmi neochotně chytá a dokonce občas chcípne na volnoběh samo od sebe. Na studeném to nepozoruji. Nejvíc se to projevilo při návratu z jihu, kdy jsem jel naprosto hladce stabilně 120km/hod víc jak 300km z Klagenfurtu do Vídně (podle výpočtu se spotřebou podle mě hezkou asi 7,3/100) a najednou jsem přijel do odpolední zácpy ve Vídni, kde mi po zastavení na konci kolony a vyřazení na neutrál s volnoběhem chcípl. Na to odmítal naskočit. Až zablafal, tak velmi nerovnoměrně, přidávání plynu ho jakoby dusilo. Když se ho podařilo natočit pod plynem, tak nakonec chytl, vyletěly otáčky, nějak jsem to rozjel a zase za jízdy stabilně pomalu na dvojku bez známek problému, ale opět po vyřazení na neutrál s volnoběhem na semaforu chcípl. Pak po asi hodinové odstávce v pohodě včetně neutrálů na semaforech, jízda do Brna v klidu.
Ráno studené bez známek nějakých problémů, start na cvrknutí, ale teplé zase bojovka startování - delší točení a pak rozblafání ještě se startérem. Při jízdě pak normálka.
Kde hledat problém? Dík :unsure:
T4 long 9míst - 2.5TDI 1997 tm.zelená - bazarový kup 12/2012

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 neštartuje za tepla prosim o zodpovedanie dvoch otázok 16. pro 2014 20:35 #148152

Mám problém, že pri zohriatom motore dlho štartuje (4-8 sekúnd) a už ma posielajú v servisoch na repas štartéra, druhí na repas čerpadla a auto nevykazuje žiadnu chybu na počítači. Jedná sa o motor 2.5 tdi 75kw r.v. 1997 na tachometri ma 195 500. Auto používam iba cez víkendy a cely týzdeň mi stojí na ulici a v sobotu naštartuje hneď bez problémov žhavenie trvá síce dlhšie ako pri teplom motore. Už to robilo pred rokom a vyriešili to v BOSCH servise tak, že nastavili znova rozvody a nastavili predvstrek. Teraz mi ale povedali, že predvstrek sa už viac nastaviť nedá a celkom ma tlačili, že je nutný repas čerpadla bez toho aby to čerpadlo mali dole a podobne. Cena bez roboty od 800 do 1300 eur. Podotýkam že od nastavenia predvstreku prešiel rok a najazdil som 11 000km. Auto neklepe ťahá tak isto a dýmiť začne až pri vyššich otáčkach.

Mám na Vás odborníkov dve prosby o radu:) Prvá kde by som našiel čidlo teploty motora ktoré určuje dávku paliva?
Druhá dá sa pri ročníku 1997 zvýšiť dávka paliva cez RJ pri teplom štarte?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 neštartuje za tepla prosim o zodpovedanie dvoch otázok 16. pro 2014 22:12 #148160

  • TK
  • Avatar uživatele TK
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 557
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 40
A co startovací dávka paliva ? To co popisuješ se často stává a stačí zvýšit startovací dávku paliva.
Burstner polointegrál 7,4 m - Fiat Ducato 2,3 103 kW
Fiat Ducato Panorama 2,3 109 kW - prodáno
T4 75 kW Multivan - powered by Dieselpower - 100 kW - prodáno :-(
Knaus Eurostar 500 TF - prodáno
Škoda Fabia RS 216 PS - soutěžní speciál - HW - Král rallye team + SW - Dieselpower - prodáno :-(
Poděkovali: suki08

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 neštartuje za tepla prosim o zodpovedanie dvoch otázok 16. pro 2014 22:22 #148161

  • jjirka
  • Avatar uživatele jjirka
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 694
  • Karma: 17
  • Obdržená poděkování 69
Myslím si ,že Tvé myšlenky jdou správným směrem - při teplém motoru zkus odpojit teplotní čidlo - mělo by to chytit rychleji .
Nějaký čipař by tu start. dávku mohl zvednout . Nevím přesně kde to čidlo je , ale hledal bych u hlavy - je čtyřpinové - mrkni třeba do katalogu autokely
Poděkovali: suki08

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:T4 neštartuje za tepla prosim o zodpovedanie dvoch otázok 17. pro 2014 07:05 #148175

  • Trcek
  • Avatar uživatele Trcek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 4897
  • Karma: 27
  • Obdržená poděkování 72
Cidla jsou dve vedle altiku na plastove prirube. Jedno 4pinove ovladaci a druhe 2pinove. Cerpadlo je take jedna z variant ze je horsi. U nas sezenes pouzite od 5 do 8tis
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.
Poděkovali: suki08

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:T4 neštartuje za tepla prosim o zodpovedanie dvoch otázok 01. úno 2015 08:32 #150734

Takže porucha odstránená kúpená nová batéria a zrepasovaný štartér a auto štartuje ako nové aj zohriate aj za studena. Štartér ma vyšiel na 150e so zárukou na dva roky a batéria 100e. Vždy lespšie ako 1200e za čerpadlo, ktoré mi chceli vymeniť:)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.119 sekund

Login