Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - Navýšení výkonu motoru.

T4 - Navýšení výkonu motoru. 04. bře 2009 18:43 #11169

Ahoj všichni.Je vidět,že jsou tady opravdu velice zkušení lidé a proto bych byl opravdu vděčný za vaše rady či poznatky...
Tak tedy...mám T4 r.v 99 1.9 TD jsem sním velice spokojen,je to pracant jak se patří,vozím sním každý den zboží,hlavně po Praze,ale poslední dobou se mi daří lítat i dálky a proto vás prosím o rady:

Chtěl bych tomu přidat trochu kobylek,neříkam,že jede špatně,ale na ty dálavy bych chtěl trochu víc,tak tedy jak na to????

...myslel jsem jako třeba jiné čerpadlo,jiné vstřiky atd. ale jsem uplně vedle a netuším jaké,z čeho apod.

Poradte prosím.... :-k

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Navýšení výkonu motoru. 04. bře 2009 20:47 #11179

  • karlosVW
  • Avatar uživatele karlosVW
  • Offline
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Příspěvky: 4248
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 38
změnit se pár věcí asi dá...trysky , turbo...možná ale pokud nedostaneš hodnotnou odpověd zde,tak bych kouknul na forum http://www.dieselpower.cz 8-)

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Navýšení výkonu motoru. 04. bře 2009 21:14 #11184

  • Doubi
  • Avatar uživatele Doubi
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 122
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 3
Mno ony tyhle motory nemájí moc rády když se jim přidávají koníci dost často to pak odnese hlava..Ale začal bych tím, že bych odstranil katalizátor, pak zaslepit egr ventil a přidat intercooler..Pak se dá ještě trochu přidat na dávce nafty, ale jak jsem již psal chce to opatrně pokud chceš, aby to auto dál sloužilo jak má.. ;)
T4 Transporter uloženka
T4 Transporter prodáno
T4 Multi-Car prodáno
T4 Transpotrer 1. auto tím to vše začlo

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Navýšení výkonu motoru. 04. bře 2009 21:27 #11185

  • Trcek
  • Avatar uživatele Trcek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 4897
  • Karma: 27
  • Obdržená poděkování 72
A nebo to vyres prevodovkou, nevyresi to kone ale uplne jinak to pojede :-)
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Navýšení výkonu motoru. 04. bře 2009 21:35 #11186

já bych rozhodně nedělal nic...tenhle motor leda odděláš.
SVĚT SE ZBLÁZNIL. KDO BUDE DALŠÍ???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Navýšení výkonu motoru. 05. bře 2009 11:15 #11198

  • Ales-X
  • Avatar uživatele Ales-X
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 1257
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 16
Má pravdu pan Kočka :-k
Raději se o ten motor maximálně starej, pravidelné výměny oleje a s tím i filtry vzduchu, oleje a paliva, na oleji nešetřit a dávat něco kvalitního i bych se nebál dávat 10W40 když předtím uděláš výplach motoru, do nádrže lít kvalitní naftu ... prostě si ten motor začni hýčkat a uvidíš že pojede úplně jinak, možná by stálo zato nechat i seřídit vstřiky a čerpadlo. Jediné o čem bych uvažoval je asi ten intercooler, možná by tam šel z Octávie 1,9TDI nebo nějakého jiného koncernového auta :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Navýšení výkonu motoru. 07. bře 2009 03:25 #11370

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
Souhlasím, s 1.9 TD díru do světa nikdy neuděláš, maximálně si nas..š do bot. Raději to udržuj v tom stavu, v jakém to máš, starej se o to a motor ti to vrátí ujetými kilometry s minimálními náklady. Jezdil jsem s tímto motorem, není to závoďák a nikdy nebude. Smiř se s tím, zvykni si. Pokud nechceš, vyměň za 2.5 TDI.
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

2,4D a dodatečná montáž turba 10. bře 2009 21:17 #11742

  • meera
  • Avatar uživatele meera
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 11
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím! Na začátek bych chtěl podotknout, že sem bažat, takže nevím zda tu podobná diskuse již neprobíhala.
Po roce ježdění v mulťákovi sem dospěl k názoru, že to tak dál nejde. Jistě každý zná ten bezmocný pocit, kdy má nohu na podlaze a sune se 70km rychlostí do kopce, načež ho předjíždí jendo auto zadruhým, felin nevyjímaje... Ptal jsem se kámoše mechanika, jestli by to nešlo alespoň trošku našlápnout vitamínama, ale jeho odpověd nebyla moc pozitviní. "No zkoušeli jsme na II golfíka (1,6D) dát turbo. Jelo to jako kráva, ale jen chvíli. Jestli chceš můžu ti tam to turbo z 1,6 hodit, ale neručim za životnost motoru, i když teoreticky na tu 2,4 by nemuselo tak tlačit". No tak sem patral na webu, ale moc sem toho nezjistil. Snad jen, že německá firma Projet Zwo dělá orig. turba na 2,4D. Nemáte někdo podobnou zkušenost s montáží turba do atmosféryckýho diesla? (životnost, spotřeba, kde by se dalo sehnat apod.) Jinak co sem se díval, tak se mění i komplet motory, ale do tak velký přestavby se nechci pouštět (čas a peníze).
Dík za každou radu!
VW Multivan 2,4D
VW Multivan ATLANTIS 2,5 TDi
Yamaha Fazer FZ6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Navýšení výkonu motoru. 10. bře 2009 21:33 #11744

  • Ales-X
  • Avatar uživatele Ales-X
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 1257
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 16
Znám jedno takové a i jsem s ním jezdil naposledy minulou neděly a jede to jak hovado, Převáželi jsme ho společně s jednou 111kW T4 a s tou jel majitel obou aut a já v 2,4 TD project zwo, v akceleraci je to jen nepatrný rozdíl ve prospěch 111kW, ale značný rozdíl je asi u 180km/h kdy 2,4TD ztratí dech a 111kW si vesele zrychlovala dál. Pokud vím tak majitel to auto moc nešetří a dává mu pěkný záhul, má najeto něco kolem 200tis.km (poctivých) a Turbo tam je skoro od začátku. A před nedávnem má měněnou hlavu která mu popraskala.

Jestli tvůj motor má už nějaké km najeté tak to nedělej, nebo ho tím pravděpodobně zabiješ.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Navýšení výkonu motoru. 10. bře 2009 22:03 #11756

  • meera
  • Avatar uživatele meera
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 11
  • Obdržená poděkování 0
Mulťáka jsem kupoval od borce co tahá auta z německa. Serviska, vše orig zachovalý, lak, interier, dokonce i záclonky, apod. rv 92, při koupy měl 257tis teď mám 277tis, motor je tichej šlape jak hodinky, docela bych těm km věřil ale kdo ví... ještě se zeptám, projekt zwo má u nás zastoupení? Nebo kde bych mohl sehnat víc info. k tomu turbu? díky
VW Multivan 2,4D
VW Multivan ATLANTIS 2,5 TDi
Yamaha Fazer FZ6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Navýšení výkonu motoru. 11. bře 2009 00:27 #11778

  • jarek
  • Avatar uživatele jarek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2138
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 7
Čau buďto se dobře starej o tu 2,4 a nebo si kup jiný obsah.Stáří + skoro 300 000 už není to nejlepší na laborování s nárustem výkonu.Do prvních 100 000 se nad tím dá uvažovat.
Jestli se šineš do kopce 70kou tak to je buďto kuvwa kopec a nebo máš někde na motoru rezervy :!: (nadstavení rozvodu+čerpadla,trysky,stav čerpadla .....a td.).
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 2,5TDI
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 4WD 1:10 D:_)12
D:_)1 T5 Multivan Comfortline 2,5TDI
D:_)11 Pincek VFR 800-V4 VTEC prodaný :-(
Nějaké to Foto http://jarekv.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Navýšení výkonu motoru. 11. bře 2009 00:38 #11779

70 prázdnej nebo plnej? mě to na D1 taky jede 70 do kopce, ale mam v autě 5-6lidí nějaký věci a půltunovej přívěs. :-k :-" Občas je to trošku blbej pocit, protože zprava mě předjížděj kamiony 90 a víc, a zleva..co si budem povídat :roll:
Caravelle T4 2,4D "Lentilka"

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Navýšení výkonu motoru. 11. bře 2009 09:20 #11790

  • meera
  • Avatar uživatele meera
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 11
  • Obdržená poděkování 0
To víš tady u nás na Šumavě, máme kurňa kopce... jinak po rovince to jede pěkně, na dálnici 140km/h není problem... de mi jen o ty kopce, trošku to tam popotlačit aby se to rozjelo no... žádný sprinty jezdit nechci ;)
Dík za všechny rady, musím to ještě jednou zvážit...
VW Multivan 2,4D
VW Multivan ATLANTIS 2,5 TDi
Yamaha Fazer FZ6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Navýšení výkonu motoru. 11. bře 2009 14:23 #11805

mám T4 102, cca v 260 tis. chip, nádhera s tím jezdit.Převážně jezdím Brno-město a turbo začalo až při 2000ot. Teď je to už při 1500 ot. žádný vytáčení motou. Volnoběh je něco kolem 750 -800 ot. Naložený tak akorát 0,5t a nebyl problém ujet feldě. JENŽE už začínám šetřit na novou spojku! :cry: Mám malítáno 305 tis. a při rozjedzech to turbo chce vyskočit z motoru jak to krásně táhne. :o

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Navýšení výkonu motoru. 12. bře 2009 08:15 #11851

  • čuchy
  • Avatar uživatele čuchy
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 304
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 0
tak mě to začíná tahat od cca 1800 otáček ať s čipem , nebo bez něj
T2a 1968 ,T5 Multivan highline 128 kw 4-motion-SEIKEL+TDIchip 206ps,489nm-s paní na střeše
A-Team

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.238 sekund

Login